Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

Brockenhurst College


Brockenhurst College | Bournemouth

Brockenhurst College; Güney İngiltere‘nin eşsiz doğal güzellikteki New Forest Milli Parkı içinde büyük bir kampüse sahip bir devlet kolejidir.

40‘tan fazla farklı ülkeden pek çok uluslararası öğrenci ile (%5 oranında, yaklaşık 150 öğrenci) birlikte yaklaşık 3000 öğrenci nüfusuna sahip olup geçmişi 1913 senesine kadar dayanmaktadır.

Londra‘ya ve Oxford‘a trenle sadece 1 buçuk saat mesafede yer alan Brockenhurst College, Güney İngiltere‘nin en önemli şehirlerinden olan Bournemouth ve Southampton’a da sadece 20 dakika mesafede bulunmaktadır.

Brockenhurst College aynı zamanda tren istasyonuna 7 dakika yürüme mesafesindedir. Brockenhurst College 16 - 19 yaş arası öğrencileri kabul etmektedir.

Pre-A level, A Level , Fast Track A Level Programları:  

A Level Programları 2 yıl sürerken, Pre- A Level ve  Fast Track A Level Programları 1 yıl sürmektedir.  

(A Level Programlarında aralarında; Biyoloji, İşletme, Kimya, Çince, Suç Bilimi, Güzel Sanatlar, Müzik Teknolojileri, Performans Sanatları, Jeoloji, Tekstil gibi konuların da bulunduğu 50‘ye yakın farklı ders seçeneği sunulmaktadır.)   

Vocational Courses:  

Mesleki programlar: Sanat ve Tasarım, İşletme, Çocuk Öğrenme ve Gelişimi, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bakım, Bilgi Teknolojileri / IT , Medya, Müzik, Performans Sanatları, Fotoğrafçılık, Spor - Spor ve Egzersiz Bilimi, Seyahat ve Turizm, Su Sporları Eğitmenliği konularının da bulunduğu 20 farklı bölümü sunmaktadır.

Üniversite Hazırlık Programları:  

Foundation Diploma in Art and Design, International Foundation year in Business and Finance, International Foundation year in Science and Engineering programlarının sunulduğu; 

Brockenhurst College Üniversite Hazırlık Programları, İngiltere’de oldukça yüksek başarı ve itibara sahip University of Southampton, University of Reading, Kingston University London, Bournemouth University üniversiteleri tarafından partner olarak seçilmiş olup, Foundation programlarının başarı ile tamamlanması durumunda öğrenciler, İngiltere’nin başarılı üniversitelerinden olan bu gibi üniversitelere geçiş hakkını kazanabilmektedirler.

Bu programlara ek olarak:  

Brockenhurst College öğrencilerin kendilerini farklı alanlarda da geliştirmesi adına çeşitli Enrichment kulüpleri düzenlemektedir; animasyon, badminton, okul gazetesi, dans, suç bilimi, medya, yoga, fotoğrafçılık vb. bu sosyal kulüplerden bazılarıdır. 

Ayrıca, 16 yaş ve üzerindeki öğrenciler için 6 ay ya da 1-2 yıllık düzenlenen Brock Elite Programı; iki haftadan üç döneme kadar olan İngilizce kurs (English courses) programı; 16 – 19 yaş arası öğrenciler için düzenlenen 1 haftadan 1 yıla kadar süren liseyi deneyimleme (High School Experience Course) programı; 12 yaş ve üzeri öğrenciler için düzenlenen 2 haftadan 4 haftaya kadar süren yaz ve kış kursları (Summer and Winter School Courses) bulunmaktadır. 

Extended Project Qualification (EPQ):  

University of Southampton ile yürütülen ortak bir çalışma olup öğrencilerin akademik yeterliliklerini arttırmayı hedefler. Öğrencilere, neredeyse üniversite düzeyinde akademik çalışma yapabilme kapasitesi kazandırır. Öğrenciler; zaman yönetimi, rapor yazma, araştırma becerileri, düşünme becerileri, sunum becerileri ve eleştirel kendini yansıtma gibi bu projeyi başarıyla tamamlamak için gereken becerileri geliştirir. EPQ eğitim danışmanları öğrencilerine projelerinin (Bu bir beste, tiyatro oyunu, bilgisayar programı, akademik bir makale olabilir.) her aşamasında yardımcı olur. 

Brockenhurst College Akademik Başarıları:  

 • Brockenhurst College, %95 İngiliz öğrencileri ve %5 uluslararası öğrenci mevcudiyeti ile her sene İngiltere Üniversite geçiş oranlarında büyük başarılar elde etmektedir.
 • A Level sınav sonuçlarına istinaden; A-B notlarını alan öğrenci oranı %58, A-C notlarını alan öğrencilerin oranı %74’tür.
 • Uluslararası öğrencilerin 2017 yılında, “rank” listelerinde İngiltere’nin ilk 50 sırasında bulunan üniversitelere  yerleşme oranı %93 olarak belirlenmiştir.
 • Yine uluslararası öğrencilerin % 55’i 2017 yılında, İngiltere’nin en iyi ilk 24 üniversitesine -ki bu üniversiteler “ Russell Group Universities “ olarak adlandırılırlar- kabul edilmişlerdir.  

The Russell Group olarak da bilinen İngiltere’nin en iyi 24 üniversitesi: University College London, Imperial College London, University of Edinburgh, Durham University, The University of Nottingham, University of Southampton, University of Warwick, University of Sussex ….)

Brockenhurst College kampüsünde, STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics ) merkezi bulunmakta olup, en yeni teknolojilerle donatılmış olan bu STEM merkezi bünyesinde cloud sınıfları ve interaktif öğrenme odaları da bulunmaktadır.

Brockenhurst kampüsü bünyesinde aynı zamanda; çok geniş imkanlara sahip 3.5 milyon Pound yatırımla gerçekleştirilen The Beacon Teknoloji Merkezi bulunmaktadır.  

The Beacon Teknoloji Merkezi bünyesinde Sanat Teknolojisi, Medya & Fotoğraf merkezi, IT ve TV & Radyo Kayıt stüdyoları öğrencilerin hizmetinde olup, bu konularda üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin kendilerini en iyi şekilde geliştirmelerine yardımcı olacak donanım ve imkanlar bulunmaktadır.

Okul kampüsü bünyesinde aynı zamanda; çok geniş imkanlara sahip The Learning Resource Centre ( LSC) , Spor Alanları ( Su sporları Hengistbury Head Outdoor Activity Centre ‘da yapılmaktadır), café, restaurant, Kemball Tiyatro Salonu bulunmaktadır. 

Brockenhurst College öğrencilerine tecrübeli ekibi tarafından özenle seçtiği aile yanı konaklaması seçeneğini sunmaktadır.

Yurtdışı Lise Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu