Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

İspanya Yaz Okulları


 

İspanya yaz okulu programları için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

İspanya Yaz Okulları

 • • İspanya Yaz Okulu Faydaları
 • • İspanya Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • İspanya Yaz Okulu Konaklama Seçenekleri
 • • İspanya Yaz Okulu Kayıt Dönemi
 • • İspanya Yaz Okulu Öğrenci Vizesi
 • • İspanya Yaz Okulu Planlayan Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile İspanya Yaz Okulu


İspanyolcayı yerinde öğrenmek istiyorsanız ve 07-18 yaş aralığındaysanız İspanya yaz okulları tam size göre! İspanya yaz okulu programı sayesinde hem eğitimi hem de tatili bir arada yaşayabilirsiniz. Ayrıca İspanyolca dil pratiğinizi kendi yaşıtlarınız ile yapma imkânı bularak, kısa zamanda çok daha akıcı konuşmaya başlayabilirsiniz.

İspanya yaz okulu ile farklı arkadaşlıklar kuracak, yeni kültürleri keşfedecek ve en önemlisi İspanyolların eşsiz güzellikteki tarihi yerlerini ve plajlarını yerinde görebileceksiniz. Ayrıca İspanya’da Akdeniz mutfağının eşsiz güzellikteki farklı tatlarını da deneyimleyebileceksiniz.

İspanyolca, İngilizceden sonra dünya üzerinde en çok konuşulan bir dildir. Hatta ana dili İngilizce olan Amerika’da bile İspanyolca bilen kişilerin oranı yaklaşık %17‘dir. İspanyolcanızı etkili hale getirerek eğitim ve gelecek iş hayatınıza önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

İspanya yaz okulu programları genel olarak Haziran ortasında başlamaktadır ve Ağustos sonunda son bulmaktadır. Yoğun olarak öğrencilerin tercih ettiği ay Temmuz olmakla birlikte okulların belirlediği tarih aralığını kendi planınıza göre seçebilirsiniz.

Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerin katılım sağladığı bu eşsiz program sayesinde kendinize önemli bir yatırım yapmış olacaksınız. Hatta bazı okullarda yaz okullarına katılım gösteren İspanyol öğrenciler sayesinde ana dili İspanyolca olan kişilerle dil seviyenizi daha hızlı iyileştirebilirsiniz. Ayrıca gelecek planlarınız arasında İspanya’da lise veya yükseköğrenim düşünceniz varsa bu düşünceyi gerçeğe daha yakın hale getirebilme fırsatını da elde edebileceksiniz.

ispanya-yaz-okullari

İspanya Yaz Okulu Faydaları

İspanya yaz okulu programına katılım gösterecek olan öğrenciler programları sonunda ülkelerine döndüklerinde kendilerinde birçok değişimi gözlemlemektedir. 2 hafta gibi kısa bir süreliğine bile gitseniz değişimi gözlemleme şansına ulaşabileceksiniz. Özellikle ortaokul ya da lise çağında katılım göstereceğiniz yaz okulu programı gelecek hayatınızın şekillenmesine katkı sağlayacaktır. Liseye İspanya’da devam etmeyi ya da direkt orada başlamayı düşünüyor ancak buna cesaret edemiyor olabilirsiniz. Yaz okulu bu planınızın daha çok netleşmesi için bir basamak olacak ve belki de bu sayede hayallerinizi gerçeğe dönüştürebileceksiniz. Aşağıda İspanya yaz okulu programının size katacağı bazı faydaları derledik.

- Dili Yerinde Öğreneceksiniz! : Her ne kadar dünya üzerinde birçok ülkede İspanyolca konuşuluyor olsa da İspanyolcanın ana vatanında İspanyolca öğrenmek sizin için bir ayrıcalık olacaktır. Eğitim süreniz boyunca sadece İspanyolcaya odaklanacak ve dil seviyenizi daha iyi hale getirebileceksiniz.

- Kişisel Gelişimize Katkı Sağlayacaksınız! : Tüm yurtdışı programlarında olduğu gibi İspanya yaz okulu programı sayesinde kişisel anlamda kendinizi daha iyi geliştirebileceksiniz. Belirlenen program dâhilinde hareket etmek kuralları daha iyi anlamanızı, farklı kültürleri tanımak bakış açınızın gelişmesini, kültürel geziler sayesinde İspanya tarihi hakkında fikir edinmenizi ve bu sayede de genel kültürünüzü iletmek vb. gibi birçok farklı kişisel gelişim kaydedebileceksiniz.

- İspanyolcayı daha akıcı ve özgüvenli konuşmaya başlayacaksınız! : İspanyolca alt yapınız her ne kadar kuvvetli bile olsa iş pratik yapmaya gelince bazı çekinceler ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple hâkim olduğunuz ve bildiğiniz dili konuşmaya çalışırken acaba yanlış bir şey söyler miyim korkusu ile istediğiniz pratiği yapamayabilirsiniz. İspanya yaz okuluna katılım gösterdiğinizde farklı bir dil seçeneğiniz de olmayacağı için mecbur konuşmak durumunda kalacaksınız. Programınız ilerledikçe daha fazla pratik ve konuşma ile özgüveniniz iyileşecek ve korkmadan İspanyolcayı konuşmaya başlayabileceksiniz.

- İletişim Becerilerinizi Kuvvetlendirip, Farklı Özelliklerinizi Keşfedeceksiniz! : İletişim karşı tarafı anlamamıza olanak sağlayan en iyi araçlardan biri ve iletişim yönünüzü kuvvetlendirmek farklı insanları tanımaktan geçiyor. İspanya yaz okulunda tanıyacağınız farklı kültürler ve kişilerle iletişim yönünüzü daha kuvvetli hale getirebileceksiniz. Ayrıca okulların düzenlemiş olduğu sosyal & sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar hiç sevmediğinizi düşündüğünüz bir spor ya da sanat dalı sizi için vazgeçilmez bir hale gelecek.

- Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz! : Bir dünya insanın olmanın en iyi yollarından biri mümkün olduğunca farklı kültürleri yakından tanımaktan geçiyor. İspanya yaz okulları sayesinde dünyanın farklı ülkelerinden hatta şehirlerinden gelen kişilerle yeni arkadaşlıklar kurmak sizin bir dünya insanı olmanıza olanak sağlayacaktır. Hatta günün sonunda belki de hayatınız boyunca devam edecek olan bir arkadaşlığın da temelini atacaksınız.

- Bakış Açınızı Geliştireceksiniz! : İspanya yaz okuluna katılıp, değişik kültürleri yakından tanıyarak ve gözlemleyerek farklı bir kapının anahtarını açabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar kurmak o kişilerin kültürünü yakından anlamaya çalışmak ve kendi kültürünüz ile karşılaştırmak bakış açışınızın gelişmesinde önemli katkılar sağlayacaktır.

İspanya Yaz Okulu Program Seçenekleri

İspanya yaz okulları öğrencilerine birden farklı program alternatifi sunmaktadır. Okullar, öğrencileri için sadece eğitim değil aynı zamanda da sosyalleşebilmelerine fırsat tanıyacak aktiviteleri de programlarına dâhil etmektedir. İspanya’da yaz okuluna kesin karar verdikten sonra sahip olduğunuz dil seviyeniz ve eğer varsa özel isteklerinize göre program seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Aşağıda 07-18 yaş aralığındaki öğrencilere özel olarak sunulan İspanya yaz okullarının program alternatiflerinin detaylarını bulabilirsiniz.

- Genel İspanyolca Programları : Bu program çeşidi haftada 20 ders (15 saat) olarak dizayn edilmiştir. Genel İspanyolca programında öğrencilere gramer, dinleme, yazma, okuma ve konuşma olmak üzere farklı ana maddeler üzerinde yoğunlaştıkları İspanyolca dersleri sunulmaktadır. Genel İspanyolca kursları genellikle sabah başlayıp öğleden sonraya kadar devam etmektedir. Bu sayede öğleden sonraki zamanınızı okulun düzenlemiş olduğu sosyal ve kültürel aktiviteler ile geçirebilirsiniz. Öğleden sonraki aktiviteler sayesinde ise İspanyolca konuşma pratiğinizi daha çok geliştirme ve sosyalleşme imkânını elde edebilirsiniz.

- Yoğun İspanyolca Programları : Yoğun İspanyolca yaz okulu programı sayesinde daha fazla ders alıp, İspanyolca seviyenizi etkili ve hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Program haftada 30 ders (22 saat) olarak dizayn edilmiş olup, yine genel programda olduğu gibi ders dışında kalan zamanlarınızı aktivitelere katılarak geçirebilirsiniz. Aynı zamanda hafta sonları düzenlenen kültürel geziler sayesinde İspanya’nın tarihi dokusunu yakından görme fırsatını da elde edersiniz.

- Genel İspanyolca + Opsiyonel Programlar : Özellikle İspanyolca seviyesi belirli bir aşamaya ulaşmış olan öğrenciler standart programların dışına çıkmayı tercih ediyorlar. Bu sebeple bazı okullar öğrencileri için isteğe bağlı olarak sunulan dersleri ve aktiviteleri programlarına dâhil etmektedirler. Seçeceğiniz opsiyonel ders sayesinde sadece o konuya odaklanacak ve istediğiniz alanda verim alabileceksiniz. İsteğinize göre alabileceğiniz dersler ve aktiviteler; Konuşma Pratiği, Tenis, Futbol, Binicilik, Liderlik ve Girişimcilik, Robotik, Yaratıcılık, Modern Dans, Tiyatro vb. gibi. Diğer program çeşitlerinde olduğu gibi bu alternatifi tercih edecek olan öğrenciler hafta sonu düzenlenen kültürel gezi programlarına da katılım göstermektedirler.

ispanya-yaz-okulu

İspanya Yaz Okulu Konaklama Seçenekleri

İspanya yaz okulu programına katılacak olan öğrencilerin karşısına kampüs veya aile yanı olarak iki farklı konaklama alternatifi çıkmaktadır. Aile yanı konaklamaları genellikle kampüs konaklamaya göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ancak özellikle ilk kez yurtdışı yaz okulu programına katılıyorsanız sizin için kampüs konaklaması daha etkili bir tercih olabilir. Bu sayede kampüs hayatını yakından deneyimleyebilirsiniz. Bununla birlikte bir aile yanında konaklayarak İspanyolcanızı geliştirebileceğiniz gibi İspanyol kültürünü de yakından gözlemleme şansına ulaşabilirsiniz. Konaklama konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere geçmiş tecrübelerinden de yola çıkarak detaylı bilgi aktarımında bulunarak doğru tercih konusunda size destek olmaktadır.

İspanya yaz okulu programlarında sunulan konaklama alternatiflerini aşağıda sizler için kısaca özetledik;

- Kampüs Konaklamalı İspanya Yaz Okulları : Özellikle ilk kez yurtdışı yaz okulu programına katılan öğrenciler tarafından ilk tercih edilen konaklama alternatifidir. Kampüs bünyesinde konaklayarak yatılı okul deneyimini yakından tanıyıp görebilirsiniz. Kampüslerde öğrenciler tam pansiyon, yani kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dâhil olarak konaklamaktadırlar. Erkek ve kız öğrenciler farklı binalarda veya farklı katlarda kalmaktadırlar. Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklayabileceği gibi iki veya üzeri paylaşımlı odalarda da kalabilmektedir. Bazı odalarda özel banyo bulunurken bazı alternatiflerde ise banyoyu diğer öğrencilerle ortaklaşa kullanırsınız. Ayrıca öğleden sonra ve akşamları kampüs içerisinde düzenlenen sosyal & sportif aktivitelere dünyanın farklı şehirlerinden gelen öğrencilerle birlikte katılım gösterebilirsiniz. Kampüs standardı ve tercih edeceğiniz okula göre farklılık göstermektedir.

Aile Yanı Konaklamalı İspanya Yaz Okulları : İspanyolcayı yerinde öğrenmenin bir diğer yolu da aile yanı konaklamayı tercih etmekten geçiyor. Aile yanı konaklaması sizin ayrıca İspanyol kültürünü çok daha yakından tanımanıza olanak sağlayacaktır. Akdeniz kültürünün sıcakkanlı insanlarıyla bir arada yaşayıp diğer ülkelere oranla bizim yemek kültürümüze yakın yemek alternatiflerini deneyimleyebileceksiniz. Bu konaklama alternatifinde kahvaltı ve akşam yemeği fiyata dâhil hizmetler arasındadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler okul tarafından belirlenen saatte konaklamada olmak zorundadır. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler genellikle tek kişilik odalarda konaklayabileceği gibi iki kişilik oda alternatifini de tercih edebilmektedir. Bir aile yanında konaklarken evde tek kalan öğrenci siz olabileceğiniz gibi ev içerisinde farklı oda veya odalarda farklı öğrenciler de kalabilmektedir. Özellikle ev içerisinde başka öğrenciler varsa bu sizin farklı insanlarla iletişime geçme becerinizi kuvvetlendirmenize imkân tanıyacaktır.

İspanya Yaz Okulu Kayıt Dönemi

İspanya yaz okulu program detayları genellikle program başlamadan önce yaklaşık 7-8 ay önceden açıklanmaktadır. Genel bir araştırma sürecinizden sonra ön kayıt olabilmek ve yaz okulundaki yerinizi garanti etmek için Şubat veya Mart ayı içerisinde işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye etmekteyiz. Bir vizeye ihtiyacınız olmasa dahi erken hareket edip, son dakika açıkta kalmamanız adına erken başvuru yapmanız önem teşkil etmektedir. Özellikle Avrupa’dan yoğun talep alan İspanya okullarına kayıtlar hızlı ilerlemektedir. Çünkü bir Avrupalı öğrencinin vizeye ihtiyacı yoktur ve genellikle programlarını aylar öncesinden netleştirmektedir. İspanya yaz okulu programları genellikle Haziran ortası başlayıp Ağustos ortasına kadar devam etmektedir. Genellikle bir öğrencinin maksimum eğitim alabileceği süre ise 6 ila 8 hafta arasındadır.

İspanya Yaz Okulu Öğrenci Vizesi

İspanya yaz okulu programına katılım gösterebilmeniz için mutlaka ülkeye giriş için gerekli olan bir vizeye sahip olmanız gerekmektedir. Ancak eğer yeşil pasaport sahibiyseniz veya geçerli bir Schengen vizesine sahipseniz herhangi bir vize başvurusu yapmanıza gerek olmamaktadır. Bu durumda olan öğrencilerin sadece İspanya’nın zorunlu kıldığı sağlık sigortalarını yaptırmaları yeterli olmaktadır.

Eğer bir vizeye ihtiyacınız varsa gidiş tarihinizden en erken 3 ay öncesinde İspanya vizesine müracaat edebilirsiniz. İspanya vizeleri resmi başvuru merkezi olan BLS International tarafından yapılmaktadır. BLS International Türkiye içerisinde İstanbul, İzmir ve Antalya’da hizmet vermektedir. Bu iller dışında yaşayan öğrenciler resmi başvuru merkezinin yönlendirmesi ile kendi illerine en yakın olan lokasyonu tercih edebilirler. Vize başvurusu sırasında reşit olmayan öğrencinin ve anne veya babasının mutlaka başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Herhangi bir mülakat olmayan başvuru sürecinde evraklarınızı başvuru merkezine teslim edip, parmak izinizi verip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evrakları size iletmekte, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda ise yardımcı olmaktadır. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup müsaitlik durumunuza göre İspanya resmi vize başvuru merkezi olan BLS International’dan randevunuz alınmakta ve vize işleminiz sonuçlanana kadar takibini sağlamaktadır.

ispanya-yaz-kampi

İspanya Yaz Okulu Planlayan Velilerimize

Çocuğunuz İspanya’da yaz okuluna katılarak İspanyolca dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz İspanya yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip daha özgüvenli bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp geleceğiyle ilgili daha kolay verebilecektir. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulacaktır. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecektir.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global çağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitim ‘i armağan edebileceksiniz. Ancak belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu İspanya yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim ile İspanya Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize etmekteyiz. Bireysel programlarımız dışında 25 yılı aşkın zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize etmekteyiz. İspanya yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti vermekteyiz. Aşağıda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İspanya yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetleri kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

 • - Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması,
 • - Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma,
 • - Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde aktarılması,
 • - Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi,
 • - Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)
 • - Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)
 • - Sağlık sigortasının ayarlanması,
 • - Havalimanından transferlerin organize edilmesi,
 • - Uçak bileti konusunda destek verilmesi,
 • - Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 

İspanya Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED