Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Malvern College - Worcester


Malvern College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Malvern College, 1865'te Worcestershire'da kurulmuştur, en iyi İngiliz yatılı okullarından biri olarak geçmektedir. 13-18 yaş aralığındaki öğrencilere karma, yatılı ve gündüzlü eğitim veren Malvern College ülkenin en iyi 25 eğitim kurumundan biri olarak kabul edilmektedir. 660 öğrencisinin 355'i erkek 305'i kızdır; öğrencilerin %76'sı yatılıdır ve %30'u uluslararasıdır. 260'ı Sixth Form eğitimi almaktadır ve ortalama sınıf mevcudu 10-17 arasında değişmektedir.

Malvern College’ın en göze çarpan özelliği, öğrencilerin akademik öğretiminin yüksek kalitesidir. Her yıl mezunların %99'u prestijli üniversitelerden seçtikleri fakültelere girmektedir. Birçoğu Cambridge ve Oxford'da okumaktadır.

Malvern College, etkili öğretim, konforlu konaklama ve ilginç eğlenceler için gerekli her şeye sahiptir. Akademik derslikler, modern, interaktif teknoloji sınıfları, bilimsel laboratuvarlar ile donatılmıştır. Uluslararası öğrenciler için okuma odası ve bilgisayar merkezi içeren zengin bir kütüphane hizmet vermektedir. Ayrıca okulda bilişim sınıfı, sanat, müzik, tiyatro stüdyoları bulunmaktadır.

Spor altyapısı, spor salonu, 25 metrelik yüzme havuzu, atış poligonu, alpinist duvarı, fitness salonu, squash kortları ve kriket sahaları içeren yeni bir spor kompleksi ile temsil edilmektedir. Ayrıca kampüste takım oyunları ve çeşitli sporlar gerekli alanlar bulunmaktadır.

- En yakın büyük havaalanları: Birmingham (74km), Bristol (115km).

Malvern College - Müfredatı ve Programlar

Malvern College’ın güçlü bir akademik odağı vardır ve akademik program geniş, zorlu ve ödüllendiricidir: GCSE/iGCSE'ler, A Level ve IB Diploması sunulmaktadır. Hem A Level hem de IB için 26 ders seçeneği sunan okul, her öğrenciye bireysel gereksinimlerine ve hedeflerine uygun bir yol çizebilmektedir. Sınıf çalışmaları bir eğitim ziyaretleri programı ile tamamlanır ve bağımsız öğrenme teşvik edilir. Kolej, öğrencileri yeteneklerine göre desteklerken güçlü bir rehberlik akademik ilerlemenin temelini oluşturur.

Malvern College, A-Level'a alternatif olarak İngiltere'de IB programını sunan ilk okullardan biridir. Günümüzde, okul öğrencilerinin %50'den fazlası uluslararası bakalorya programını seçmektedir. Ancak mezunların akademik sonuçları her iki program için de etkileyicidir. IB tarafında öğrencilerin %40'ı (45 üzerinden) 40 puan alır. Mezunların %75'i A Level sınavlarından A*-A sonucunu elde ederler.

Uluslararası öğrenciler için nitelikli bir EAL (English as an Additional Language) programı yürütülmektedir.

Ayrıca okulda Diploma of Achievement ve Nuffield Science Course olanakları sunulmaktadır. Öğrencilerin sağlıklı bir yaşam tarzı fikrine dayalı olarak sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmelerini sağlarlar.

Malvern College bir SAT sınav merkezidir ve öğrencileri Amerikan üniversiteleri giriş prosedürlerine hazırlamak için iyi bir konuma sahiptir.

Malvern College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Zengin bir ders dışı program öğrencileri beklemektedir. Malvern College'daki öğrenciler müzik, sanat eğitimi alabilir ve akademik, edebi çevrelere katılabilirler. Kampüs içi aktiviteler mevcuttur. Okul konserler, gösteri programları, yarışmalar, barbeküler ve çok daha fazlasını düzenlemektedir. Ayrıca eğlence programında bir gezi bloğu yer almaktadır. İngiltere'ye seyahat eden yabancı öğrenciler, ülkenin tarihi, kültürel özellikleri, ilginç manzaralarıyla daha yakından tanışabilirler.

Programın spor bölümü yüzme, atletizm, kriket, squash, rugby, futbol, hokey, lakros ve çok daha fazlasını içerir. Erkekler için ragbi ve futbol bir önceliktir. Kızlar lakros ve hokey ile ilgilenmeyi tercih etmektedir.

Yaratıcı Sanatlar. Sanatta öğrenciler resim ve çizim, seramik, heykel, baskı resim ve fotoğrafçılıkta uzmanlaşırlar ve Tasarım Teknolojisi imkânı sayesinde çeşitli ortamlarda çalışabilmektedirler. Her hafta 300'den fazla bireysel müzik dersi verilen büyük bir Müzik Okulu vardır ve çeşitli topluluklarla halka açık performanslar düzenlenmektedir. Her yaştan öğrenci Drama programına, okul yapımlarına, festivallere ve yarışmalara katılır.

Malvern College - Konaklama Seçenekleri

Malvern College’ın 11 konutu vardır. Kızlar ve erkekler ayrı yurtlarda yaşamaktadır. Öğrencilere 1-3 yataklı konaklama sunulmaktadır. Kıdemli öğrenciler, kural olarak, ayrı odalarda kalırlar. Genel olarak, her konutta bir mutfak, bir oturma odası, bir bireysel çalışma merkezi, bir dinlenme odası, bir kütüphane, bir çamaşırhane bulunur.

Yurtlarda konaklayan öğrencilere yemekhanede günde 3 öğün yemek verilmektedir. Menü sağlıklı yiyecekler içerir. Farklı diyetlere uygun menüler istek üzerine sağlanmaktadır.

Malvern College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

En çok tercih edilen üniversiteler arasında Oxford, Cambridge, Edinburgh, Exeter, UCL, KCL, LSE, Warwick, Leeds, Durham, Bath, Reading bulunmaktadır.

ABD ve Kanada'daki en iyi üniversite seçenekleri arasında Chicago, Harvard, North Eastern, NYU, Princeton, McGill (Kanada) bulunmaktadır.

Popüler Avrupa üniversite seçenekleri arasında Amsterdam, Maastricht, Bocconi (Milan), Sciences Po (Paris), Utrecht, Institute Marangoni (Milan), Université Catholique de Louvain (Belguim) ve IE Üniversitesi (Madrid) bulunmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED