Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

The Worthgate School - Canterbury


Worthgate School- İngiltere’de Lise Eğitimi

Worthgate School (eski adıyla CATS College Canterbury) 1952'de kurulmuştur. Cambridge, Londra ve Boston'da (ABD) diğer üç kardeş okula sahip olan Cambridge Education Group'tan (CEG) CATS College üyesidir. Okul, Londra'dan trenle 50 dakika süren güzel bir kırsalda yer almaktadır. 13 yaş ve üzeri 228 karma öğrencinin eğitim aldığı okulda 195 öğrenci yatılı olarak okulda konaklamaktadır.

Tarihi Canterbury şehrinin merkezinde bulunan kolejden yürüme mesafesinde spor merkezleri, mimari mekanlar, mağazalar, rahat İngiliz kahve dükkanları bulunmaktadır.

Canterbury şehri, demiryolları ve karayolları ile Büyük Britanya ve Fransa'nın tarihi şehirlerine bağlıdır. Canterbury çevresinde bilişsel turlar da düzenlenmektedir. Kent'te yabancı öğrencilerin ilgisini çekecek birçok ilginç yer bulunmaktadır.

Son değişiklikler sonrasında, kolej modernize edilmiştir. Modern ekipmanlar, bilgisayar merkezi, yeni modern bir kütüphane eklenmiştir. Konferanslar ve seminerler için salonlarda interaktif teknoloji mevcuttur. Rekreasyon alanları da güncellenmiştir. Kampüste spor ve eğlence için birçok olanak sunulmaktadır.

Worthgate School- Müfredatı ve Programlar

Worthgate School, 10. Sınıf ila 12. Sınıf öğrencileri için programlar sunmaktadır. 14 yaş ve üzeri öğrenciler, dört ila altı dönem süren iki yıllık GCSE programını seçebilirler. 15 yaş ve üzeri öğrenciler, bir ila üç dönem süren ön programı değerlendirebilir. Programın odak noktası A-Level veya IB'ye hazırlanmaktır.

Kardeş okullarında olduğu gibi, İngilizce yeterliliklerinin artırılması gereken öğrenciler, bir ile dört dönem arasında süren tam zamanlı yoğun bir kurs olan CATS Akademik İngilizce Programını alabilirler. Veya öğrenciler İngiliz eğitimi ve kültürü hakkında fikir sahibi olmak istiyorlarsa, İngilizcelerini ve İngiliz kültürüne yönelik anlayışlarını geliştirmek için yaklaşık bir ila üç dönem süren High School Term programına katılabilirler.

A-Level programı için öğrenciler, toplamda iki yıl olmak üzere beş ila altı dönem süren dersleri seçebilirler. Birinci yıl için öğrenciler üç ila dört ders alabilir ve sonraki yıl üç ders çalışabilirler. Üniversite Hazırlık Programı (UFP), tamamlanması yalnızca üç dönem alan A-Level'e bir alternatiftir. 16 yaş ve üstü öğrenciler, ayrıntılı ve zorlu bir seviyede üç ila dört konuyu çalışabilirler. Ayrıca Canterbury tarafından sunulan, ancak diğer dallar tarafından sunulmayan benzersiz bir program olan Uluslararası Bakalorya (IB) Diplomasını da değerlendirebilirler. IB, dünyadaki en hızlı büyüyen ve en saygın diplomalardan biridir. Altı dönem, yaklaşık iki yıl sürer. Öğrencilerin altı konu ve üç temel alan üzerinde çalışması gerekir.

Worthgate School- Müfredat Dışı Etkinlikler

Okul, öğrencilerine 125'ten fazla aktivite sunuyor, spor ve sanat, akademik ve liderlik ve sosyal aktivitelerden oluşuyor. Haftada bir öğleden sonra, öğrencileri rahatlamaya ve egzersiz yapmaya teşvik etmek için spora ayrılmıştır. Okul, öğrencilerin en iyi koçluk alırken bir UFP veya A-Level Business kursu almalarına olanak tanıyan bir Elit spor ve sahne sanatları programı bile sağlar. Tüm dünyaya kültürel ve uluslararası etkinlikler ve geziler de vardır.

Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Masa tenisi, Binicilik, Rugby, Koşu kulübü, Kız futbolu, Yüzme, Medya kulübü, Gösteri sanatları, Çizim Kursu, Müzik kulübü, Dans kulübü, Müzik gösterileri, Kent müzik okulu, Sanat portföyü dersleri, Drama yapımları, Sanat sergileri, Bilim kulübü, Fransızca kulübü, İspanyolca kulübü, Çevrimiçi üniversite kursları, Crest Bilim ödülleri, Üniversite görüşmeleri, Akademik ziyaretler, Röportajlar, Psikoloji kulübü, STEM kulübü, Young Dragons Enterprise, Model United Nations, Genç Girişimciler, CATS Liderlik Ödülü, Öğrenci Konseyi, Küresel Liderlik Günleri, Edinburgh Dükü Ödülü, Dil Liderliği Ödülü, Yatılı Beceriler Ödülü, Liderlik eğitimi günü, İlk Yardım Kursu, UCAS geliştirme, Açık hava etkinlikleri, Chill & Chat toplantıları.

Worthgate School- Konaklama Seçenekleri

CATS College of Canterbury'de konaklama esas olarak öğrenci yurtlarında düzenlenir. 16 yaşına kadar çocuklar bir veya iki kişi için tasarlanmış odalarda yaşarlar. Yurtta eğitim kurumu personeli tarafından 24 saat kontrol yapılmaktadır. 17 yaşından büyük öğrenciler konforlu dairelerde tek kişilik konaklama alabilirler. 18 yaşından sonra öğrenciler ev sahibi bir ailede yaşayabilirler. Aileler, uzun yıllardır CATS College Canterbury ile çalışmakta ve tüm eğitim süresi boyunca yabancı öğrencilere konforlu yaşam koşulları sağlamaktalar. Öğrenciler farklı konaklama tarzları arasından seçim yapabilirler.

Worthgate School- Üniversite ve Eğitim Başarıları

Worthgate School’da eğitim gördükten sonra öğrencilerin %100'ü üniversiteye girmektedir. %83'ü TOP-20 üniversiteleri sıralamasında yer alan eğitim kurumlarından teklif almaktadır. Okulda edinilen temel bilgiler, öğrencilerin Bath Üniversitesi, York, Leicester, Exeter, Loughborough Üniversitesi'ne kaydolmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, okul mezunları eğitimlerine İngiltere'deki diğer prestijli üniversitelerde devam etmektedir.

Sınavlarda programdaki öğrencilerin önemli bir kısmı (%83'ten fazlası) A ve B notlarına ulaşmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED