Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

David Game College - Londra


David Game College - İngiltere'de Lise Eğitimi

1974 yılında kurulan David Game College, Londra’nın başta gelen ve karma eğitim veren liselerinden biri haline gelmiştir. 14-21 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik programlar sunan okul, Ofsted (Office for Standards in Education, Children’s Servicesand Skills) tarafından beş farklı dalda “muhteşem” olarak değerlendirilmiştir. Öğrencilere dinamik eğitim tecrübesi sağlarken aynı zamanda yeni yetenek ve becerilerini geliştirmeye yardımcı olan David Game College, özel bir kolej olarak AS Level, A Level, GCSE, IGCSE, İngilizce Dil Okulu ve University Foundation gibi programlar sunmaktadır. Bu programlar öğrencilerin istedikleri üniversitelere hazırlanmalarına ve hedefledikleri kariyere kavuşmalarına katkı sağlamaktadır.

David Game College GCSE Programı

GCSE programına yeni katılım gösteren öğrenciler ya da almış oldukları GCSE notlarını yükseltmeye çalışmak isteyen öğrenciler için bu program önerilmektedir. 5 farklı dersin alındığı GCSE programında istenirse daha fazla ders de gerekli koşullarla birlikte sağlanabilmektedir. Ayrıca, AS ve A Level programları için daha sıkı ve geleneksel bir yönteme dayalı olan IGSCE programı da seçilebilmektedir. İstek halinde bu program kapsamında özel dersler de alınabilmektedir.

GCSE ve IGSCE programlarında yer alan dersler şu şekildedir: Arapça, İngilizce (anadil olarak), İstatistik, Sanat & Tasarım (Güzel Sanatlar), İngilizce (ikinci dil olarak), Matematik, Fotoğrafçılık, İngiliz Edebiyatı, Beden Eğitimi, İşletme, Fransızca, Rusça, Kimya, Coğrafya, Fizik, Biyoloji, Tarih, İspanyolca, Ekonomi, Bilgi & İletişim Teknolojileri, Soyut Matematik.

David Game College A Level Programı

A Level programı konusunda Londra’nın başarılı okullarından olan David Game College öğrencilerinin %51’i A*-B arasındaki notları almakla birlikte; %67’si İngiltere’nin en iyi ilk 24 üniversitesi olan Russell Group üniversitelerine yerleşmişlerdir.

David Game College’de üç farklı A Level programı mevcuttur:

· 2 Yıllık A Level Programı : Bu program GCSE programında mezun olan yada GCSE’ye eşit niteliklere sahip olan öğrencilere uygundur. İlk yılda en fazla 4 A level dersi alınmakta yıl sonunda da istenirse AS sınavına girilebilmektedir. Programın ikinci yılının sonunda da A level derslerinden üçünden A level değerlendirmesi yapılmaktadır.

· 18 Aylık A Level Programı : Bu program GCSE programında mezun olan yada GCSE’ye eşit niteliklere sahip olan, daha önceden AS level programında okumuş ve notlarını yükseltmek isteyen öğrencilere uygundur. Bu program kapsamında Ocak ayından Haziran’a kadar yoğun olarak A level kursunun ilk yılı alınmaktadır. Eylül ayından itibaren bir yıl süre ile üç A level kursu alınmaktadır. Kurs bitiminde üç A level dersinden sınava girilmektedir.

· 1 Yıllık A Level Programı : Bu program daha önce AS Level ve A Level programlarını almış ve notlarını yükseltmek isteyen öğrenciler içindir. 3 A Level kursu bir yıl içinde yoğun bir şekilde alınmaktadır. Yıl sonunda bu 3 dersten sınava girilmektedir. Çok başarılı olup daha önce A level dersleri almamış olan öğrencilerden de bu programa katılım gösterebilenler mevcuttur. Aynı zamanda, bu program kapsamında ve istek dahilinde özel dersler de alınabilmektedir.

AS Level / A Level programlarında yer alan dersler şunlardır : Muhasebe, Medya Çalışmaları, Matematik, Sanat & Tasarım (Güzel Sanatlar), Soyut Matematik, Sosyoloji, Fotoğrafçılık, İngiliz Edebiyatı, Tekstil Tasarımı (Yalnızca AS programında), İşletme, Fransızca, Psikoloji, Ekonomi, Coğrafya, Fizik, Kimya, Tarih, Müzik, Biyoloji Bilişim Teknolojileri, Felsefe, Drama (Yalnızca AS programında), Politika, İspanyolca.

David Game College University Foundation Programı

University Foundation Programme (UFP), öğrencilerin İngiltere üniversitelerine girebilmeleri için sunulan tam zamanlı yoğun bir programdır. Programa Eylül ya da Ocak ayında başlanmaktadır. Bu noktada var olan programlar şu şekildedir: Architecture, Art & Design, Business & Finance, Engineering and Computing, Law, Humanities & Social Sciences, Pharmacy & Medical Science.

UFP kursları genel olarak ülkelerinde iyi notlar alsa bile İngiltere üniversitelerine girişlerde sorun yaşayacak uluslararası öğrencilere yöneliktir. Aynı zamanda, GCSE dersleri almış fakat AS ya da A Level programlarına katılım gösterememiş öğrenciler de bu programa katılabilmektedir.

Son olarak International Baccalaureate (IB) programını yarıda bırakan öğrenciler için de bu program uygundur. Bu program kapsamında öğrenciler zorunlu dersler olan Matematik, Bilişim Teknolojileri ve İletişim Becerileri derslerine ek olarak 3 tane de seçmeli toplam 6 ders alırlar. Ayrıca İngilizce dersi desteğine ihtiyacı olan uluslararası öğrenciler için de İngilizce eğitimi mevcuttur. 

David Game College’in sunmuş olduğu UFP 75 İngiliz üniversitesinin yanı sıra; ABD, Kanada ve Avustralya üniversitelerinde de geçerliliğe sahiptir.

Kensington Academy of English Dil Okulu

Öğrenciler, akademik çalışmalara katılabilmek için İngilizce dil bilgisine sahip olma yükümlülüğünü taşımaktadırlar. Bu noktada, İngiltere üniversiteleri IELTS’ten en az 6.5 skorunun alınmasını beklemektedirler. David Game College kurslarına katılım gösterebilmek için IELTS’ten 4.5 - 5.5 arasında bir not alınması gerekmektedir. İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler David Game College bünyesinde bulunan Kensington Academy of English İngilizce dil eğitim programlarına katılabilirler.

David Game College Üniversite Başarıları

David Game College öğrencilerinin yerleştikleri üniversitelerden bazıları şunlardır: Oxford University, Durham University, University of Southampton, UCL, Exeter University, University of Essex, Queen Mary University, King’s College London, Brunel University, University of Manchester, University of Surrey, Westminster University, University of British Columbia (Kanada), University of East Anglia, University of Kent.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED