Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Malta Yaz Okulları


 

Malta yaz okulu için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Malta Yaz Okulu

 • • Malta Yaz Okulu Faydaları
 • • Malta Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • Malta Yaz Okulu ve Konaklama
 • • Malta Yaz Okulu Kayıt Dönemi
 • • Malta Yaz Okulu için Öğrenci Vizesi
 • • Malta Yaz Okulu Planlayan Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile Malta Yaz Okulu


Her daim güneşli olan kristal mavisi denize ve asırlık tarihe sahip Malta’da yaz okulu programlarında Akdeniz kültürünün derinliklerini ve sıcakkanlılığını yaşayabilirsiniz. Malta yaz okulları minimum 5 maksimum 18 yaşında olan öğrenciler için sadece yaz tatil döneminde sunulmaktadır. Malta yaz okulu programları ile İngilizce dil seviyenizi geliştirmenizin ve pratik yapmanızın yanı sıra kendi yaşıtlarınızla birlikte tatile doyacaksınız.

Malta yaz okulu programlarına her sene dünyanın farklı ülkelerinden & şehirlerinden birçok öğrenci katılmaktadır. Yeni kişilerle tanışmak Türkiye sınırlarının ötesinde arkadaşlıklar kurmak ve yepyeni kültürleri tanımak ufkunuzu genişletecektir.

Sicilya ve Kuzey Afrika’nın arasında olan Malta, Güney Avrupa’da konumlanmış bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde olan Malta’da trafik İngiltere’de olduğu gibi soldan ilerler ve ülkede Maltaca ve İngilizce olmak üzere iki resmi dil kullanılmaktadır. İngilizce diline ise neredeyse tüm halk hâkimdir. Hatta günümüzde hala azınlıkta da olsa İngilizler yaşamaktadır.

Malta’nın güvenli ortamı sayesinde İngilizce öğrenme deneyiminin keyfine varacaksınız. Ayrıca dersler dışında okulların gerçekleştirdiği sosyal & sportif etkinlikler ve kültürel geziler sayesinde İngilizcenin temel becerilerine daha hâkim olabileceksiniz. Malta’da yaz okulu deneyimi sayesinde belki de hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız anılar biriktirecek ve yıllar boyu devam edecek yeni arkadaşlıklar kurmanıza zemin hazırlayacaksınız.

Malta yaz okulu programları genel olarak Haziran ortasında başlayıp Ağustos sonuna kadar devam etmektedir ve tüm yaz okulları minimum 2 hafta süre ile öğrencilerini kabul etmektedir.

malta-dil-okulu

Malta Yaz Okulu Faydaları

Yaz okulu programı ile kendime ne katabilirim ki gibi bir olumsuz düşünceye kapılıyor olabilirsiniz. Ancak minimum 2 hafta bile Malta’da yaz okulu programını deneyimlemek farkında olmadan birçok yönünüzün gelişmesinde ciddi katkı sağlayacaktır. Özellikle erken yaşlarda deneyimleyeceğiniz yaz okulu programı sayesinde gelecekte hangi ülkede eğitiminize devam etmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Malta yaz okulu programları yurtdışı eğitim deneyiminizin en güzel ve en önemli adımı olacaktır. Malta’yı yakından keşfetmek, Oscar ödüllü Gladyatör, Taht Oyunları ve Truva gibi önemli filmlerin çekildiği yerleri ziyaret etmek, yepyeni kültürleri tanımak, farklı sosyal aktiviteleri deneyimlemek ve en önemlisi belki de ilk kez ailenizden ayrı tek başınıza bir deneyim kazanmak için Malta yaz okulları sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır. Şimdi Malta’da yaz okulunun size ne faydaları olabileceğine birlikte göz atalım.

- Dili yerinde öğrenmenin keyfine varacaksınız! : Kendi dilimiz haricinde yeni bir dil öğrenmek için en etkili ve hızlı yollardan biri o dili kendi yerinde öğrenmekten geçiyor. Malta’da İngilizce konuşan insanlarla ve sizinle aynı programa katılan yabancı birçok öğrenci ile iç içe bir yaz okulu sayesinde dil pratiğinizi daha üst seviyeye çıkartabileceksiniz.

- Kişisel gelişimizi zenginleştireceksiniz! : Eğitiminiz ve okuldaki başarılarınız haricinde kişisel olarak kendinizi hangi alanlarda geliştirdiğiniz ve kendi var olan eğitiminizin üzerine neler ekledikleriniz oldukça önemli. Eğitim süreniz ne olursa olsun gelecek eğitim hayatınızda yurtdışında katıldığınız programların size çok büyük artısı olacaktır. Ayrıca Malta yaz okuluna katılıp, tek başınıza kararlar alabilmek, belirlenen bir programa ayak uydurabilmek, grup çalışma yeteneğinizi kuvvetlendirmek ve yepyeni bir ülkeyi yerinde keşfetmek belirlenen bir programa uymak ve yepyeni bir ülkeyi keşfetmek kişisel gelişimizi olumlu yönde etkileyecektir.­

- İngilizceyi daha özgüvenli konuşmaya başlayacaksınız! : Her ne kadar kendi okulunuzda İngilizce dersleri görüyor olsanız da iş pratik yapmaya geldiğinde teorideki kadar başarılı olamayabiliyoruz. İngilizce dili ile iç içe yaşamak, gününüzün neredeyse çoğunda İngilizceyi duymak ve konuşabilmek İngilizce dilini daha iyi anlamanıza ve pratik yapmanıza katkı sağlayacaktır. Hatta İngilizceyi konuşma zorunluluğunuz olacağı için programınızın 2 veya 3. gününde kendinize daha çok inanarak İngilizce pratik yapmaya devam edeceksiniz.

- İletişim becerilerinizi kuvvetlendirip, farklı özelliklerinizi keşfedeceksiniz! : İletişim sadece eğitim değil sosyalleşebilmemiz için de oldukça önemli bir etkendir. İletişim becerilerimizi kuvvetlendirmenin en güzel yollarından bir tanesi yeni insanları tanımak, onları gözlemlemek ve harekete geçmekten geçiyor. Malta yaz okulunda katılım göstereceğiniz sportif veya sosyal aktiviteler sayesinde ise hem iletişim yönünüzü güçlendirecek hem de bugüne kadar size uygun olmadığını düşündüğünüz bir spor dalının sizin vazgeçilmez hobileriniz arasına girdiğine şahit olacaksınız.

- Yepyeni kültürler tanıyacak ve yeni arkadaşlıklar edineceksiniz! : Malta yaz okullarına her sene dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrenciler katılıyor. Sınıf içerisindeki dersler, sosyal aktiviteler, kültürel geziler sayesinde farklı ülkeden gelen kişileri daha yakından tanıyabileceksiniz. Hatta onlarla aynı odayı paylaşacak ve böylece kendi ülkenizden, geleneklerinizden, kültürünüzden bahsedip yaşadığınız ülkeyi & şehri anlatma fırsatınız olacak. Ayrıca onların da birçok yönünü anlayacak ve belki de yıllar boyu devam edecek olan bir arkadaşlığı Malta’da yaz okulunda başlatabileceksiniz.

- Ufkunuzu geliştireceksiniz! : Yeni bir ülkeyi görmek, farklı ülkeden gelen kişilerle arkadaşlık kurmak, yeni gelenekler & kültürler hakkında fikir sahibi olmak bakış açışınızın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Artık günümüzde genel olarak yurtdışında eğitim almak prestij kazanabilmeniz ve daha iyi noktalara gelebilmeniz için oldukça önemli. Malta’da yaz okulu programı gelecek planlarınızı nasıl ve ne şekilde dizayn edeceğinize ve doğru rotayı bulmanıza destek olacak.

Malta Yaz Okulu Program Seçenekleri

Malta yaz okulları öğrencilerine üç farklı kategoride program alternatifi sunmaktadır. Her okulun sunduğu program türü ve haftalık alacağınız ders sayısı birbirinden farklıdır. Tüm okullar genel İngilizce programını öğrencileri için sunarken, bazı okullarda yoğun veya futbol, tenis, dalış gibi özel becerilerinize ya da hobilerinize hitap edecek olan alternatifler bulunmaktadır. Aşağıda kısaca bahsettiğimiz programların daha detaylı bilgilerini bulabilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz program konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanları sizi yönlendirecek ve tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Bu sayede hangi programın sizin için en doğru karar olduğunu birlikte karar verebileceğiz.

Aşağıda Malta’da yaz okulu program alternatiflerinin detaylarını bulabilirsiniz.

- Genel İngilizce : Malta’da yaz okullarının hepsinde mevcut olan Genel İngilizce programında öğrenciler haftalık 20 ders (15 saat) olarak verilen programı almaktadır. Program içeriğinde gramer haricinde özellikle öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu konuşma pratiklerine sıkça yer verilmektedir. Genel İngilizce programında dersler sabah başlayıp öğleden sonraya kadar devam etmektedir. Öğleden sonraki vakitlerde ise öğrencilerin bir arada hem keyifli vakit geçirebilecekleri hem de diğer akranları ile pratik yapabilmelerini sağlayan sosyal ve sportif aktivitelere yer verilmektedir. Ayrıca hafta sonları Malta’nın önemli yerlerini keşfetmenize imkân tanıyan kültürel gezi programları da düzenlenmektedir.

- Yoğun İngilizce : Kısa zamanda İngilizce seviyenizde daha çok fark yaratmak istiyorsanız bu program türü tam size göre. Malta yaz okulunda haftada 30 ders (21 saat) İngilizce dersi alarak hem gramer hem de diğer konuşma, dinleme, yazma ve okuma bilginizi daha yoğun bir şekilde ilerletebilirsiniz. Diğer programların aksine yoğun İngilizcede öğleden sonrada dersleriniz devam etmektedir. Ancak tabi ki dersler haricinde de sosyalleşmenize imkân tanıyacak aktiviteler ve hafta sonları Malta’nın eşsiz güzellikteki tarihi yerlerini ziyaret etmenize olanak tanıyan kültürel gezilerde program içerisinde sizler için sunulmaktadır.

- Genel İngilizce + Opsiyonel Dersler : Yukarıda da aktardığımız gibi Genel İngilizce programında haftada 20 ders olarak sunulan bir programa tabi tutulursunuz. Öğleden sonra ise okulun düzenlediği sosyal ve sportif aktivitelere dâhil olursunuz. Ancak sunulan aktiviteler arasında sizin daha çok ilgilendiğiniz bir spor dalı olabilir. İşte bu noktada opsiyonel olarak alabileceğiniz ve sadece seçtiğiniz aktiviteye katılmanıza olanak sağlayan bu program devreye girmektedir. Opsiyonel aktiviteler Futbol, Tenis, Dalış ve Yelken ‘dir. Bazı aktivitelerde minimum yaş sınırı vardır. Genel diğer programlarda olduğu gibi bu programı tercih edecek olan öğrenciler ayrıca kültürel gezilere de katılmaktadır.

malta-yaz-okulu

Malta Yaz Okulu ve Konaklama

Malta’da yaz okulu programına katılmak isteyen öğrenciler için iki farklı türde konaklama alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan ilki kampüs diğeri ise aile yanı konaklamasıdır. İstekleriniz, beklentileriniz neticesinde dilediğiniz her iki alternatiften birini tercih edebilirsiniz. Sizin için doğru konaklamayı bulmak programınızdan güzel hatıralarla ve mutlu olarak ayrılmanızda önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple konaklama konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere geçmiş tecrübelerinden de yola çıkarak detaylı bilgi aktarımında bulunarak doğru tercih konusunda destek olmaktadır.

Malta yaz okulu programlarında sunulan konaklama alternatiflerini aşağıda sizler için kısaca özetledik;

- Kampüs Konaklaması : Malta yaz okulunda sunulan kampüs konaklamasında bir öğrencinin ihtiyacı olabilecek birçok imkân bulunmaktadır. Özellikle ilk kez tek başına yurtdışına seyahat edecek olan öğrencilerin ve ebeveynlerinin ilk tercihi kampüs konaklamasıdır. Kampüslerde öğrenciler 2 kişilik veya daha fazla kişiyle bir arada kalabileceği odalarda konaklamaktadır. Oda arkadaşlarınızın olması sayesinde hem dil pratiği hem de onları çok daha yakından tanımanızı sağlayacaktır. Kampüs konaklamasını tercih eden öğrenciler kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dâhil olarak tam pansiyon şeklinde kalmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde ve dışında gerçekleştirilen sosyal & sportif aktivitelerle hem eğlenir hem yeni bir şeyler öğrenir hem de dil pratiği yapabilirsiniz.

- Aile Yanı Konaklaması : Aile yanı konaklaması, Maltalılar hakkında daha fazla fikir sahibi olmanıza, onların gelenekleri ve yemek kültürlerini daha yakından tanımanıza imkân sağlayacaktır. Bu artılarına rağmen Malta yaz okuluna katılan öğrenciler genellikle kampüs konaklamasını daha çok tercih etmektedir. Aile yanında 2, 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklayarak dünyanın farklı ülkelerinden gelen arkadaşlarınızı daha yakından tanıyabilme fırsatına sahip olursunuz. Aile yanı ve okulların ortalama mesafesi toplu taşıma ile 30 dakikadır. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı ve akşam yemeği evde alınırken öğle yemeklerinizi okulda almaktasınız. Ayrıca kampüste düzenlenen sosyal & sportif aktivitelere katılarak okuldaki ve sınıfınızdaki arkadaşlarınızla hem keyifli vakit geçirebilir hem de dil pratiği yapabilirsiniz.

Malta Yaz Okulu Kayıt Dönemi

Malta’da yaz okulu programına katılmak istiyorsanız en erken programa başlayabileceğiniz tarih Haziran’ın ilk haftasıdır. Programlar genel itibari ile Ağustos sonuna kadar devam etmektedir. Programa toplam katılacağınız süreyi siz kendiniz belirleyebileceğiniz gibi minimum 2 hafta programı alma zorunluluğu vardır. Malta yaz okuluna katılmayı düşünen öğrenciler için en ideal kayıt tarihi Şubat veya Mart ayıdır. Bu tarihleri kaçırmanız durumunda halen şansınız bulunmaktadır. Ancak ne kadar geç karar verirseniz bir o kadar istediğiniz tarih veya programda yer bulabilme şansınız azalacaktır. Bu sebeple mümkün olan en erken tarihte karar vermenizi tavsiye ederiz. Ayrıca unutmayın ki okul kaydı haricinde eğer bir vizeye ihtiyacınız varsa ayrıca vize evraklarınızı hazırlamak, başvuru yapmak ve sonucunu beklemek içinde ekstra vakte ihtiyacınız olacaktır.

Malta Yaz Okulu için Öğrenci Vizesi

Malta’da yaz okulu programına katılabilmeniz ve Malta’ya seyahat edebilmeniz için geçerli bir vizeye sahip olmanız ya da eğer varsa yeşil pasaport sahibi olmanız gerekmektedir.

Yeşil pasaporta sahip olan öğrenciler ek bir vizeye ihtiyaç duymadan maksimum 12 hafta süren İngilizce dil eğitim programına katılabilmektedir. Ayrıca eğer geçerli bir Schengen vizeniz varsa gene ek bir vize almanıza gerek olmayabilir.

Malta yaz okulu için vize başvurusu yapacak olan tüm öğrencilerin Malta’nın resmi olarak çalıştığı VFS Global vize başvuru merkezine müracaat etmeleri gereklidir. 18 yaşın alında olan tüm öğrencilerin VFS Global başvuru merkezine ebeveyni ile gitmesi gerekmektedir. Vize başvurunuzu program başlangıç tarihinizden en erken 3 ay öncesinde yapabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra genellikle 15 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanmaktadır. Başvuru sırasında bir mülakat bulunmamakla birlikte parmak izinizin vermeniz zorunludur.

Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evrakları size iletmekte, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda ise yardımcı olmaktadır. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup öğrencimizin ve velimizin müsaitlik durumunuza göre Malta resmi vize başvuru merkezi olan VFS Global’den vize randevusu alınmakta ve vize işleminiz sonuçlanana kadar takibi sağlanmaktadır.

malta-yaz-okullari

Malta Yaz Okulu Planlayan Velilerimize

Çocuğunuz Malta’da yaz okuluna katılarak İngilizce dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi de kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz Malta yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip çok daha özgüvenli ve sorumluluk sahibi bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp kendi kararlarını daha kolay verebilecektir. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulacak. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecektir.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global çağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitim ‘i armağan edebileceksiniz. Ancak belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu Malta yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Malta Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize etmekteyiz. Bireysel programlarımız dışında 25 yılı aşkın zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize etmekteyiz. Malta yaz okullarına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti vermekteyiz. Aşağıda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın Malta yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetleri kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

 • - Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması.
 • - Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma.
 • - Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde cevaplanması
 • - Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi.
 • - Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, Konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)
 • - Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, Konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, Okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)
 • - Sağlık sigortasının ayarlanması
 • - Havalimanından transferlerin organize edilmesi
 • - Uçak bileti konusunda destek verilmesi
 • - Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 

Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında

Diğer Yazıları Görüntüle
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED