Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Rochester Independent College - Londra


Rochester Independent College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Özel bağımsız okul Rochester Independent College, 11-18 yaş arası öğrenciler için yatılı ve gündüzlü olarak karma bir eğitim vermektedir. 15 yaşından itibaren tam pansiyon ve 11 yaşından itibaren kısmi pansiyon yatılı kalmak mümkündür. 1984 yılında kurulan okul, ihtiyatlı, aşırı katı İngiliz okullarından temelde farklı olmayı amaçlamaktadır. Herkesin benzersiz yetenek ve becerilerini gösterebileceği özgür, yaratıcı, verimli atmosferi ile dünyanın her yerinden öğrencileri şaşırtmaktadır.

Bu nedenle, burada öğrenciler öğretmenlere isimleriyle hitap ederler, katı bir etik veya sabit bir dini bağlılık yoktur ve birçok ders açık havada yapılır; okulda bu amaç için çok sayıda bahçe, çardak ve gölgeli koru vardır. Kabul ve giriş sınavları için katı kurallar yoktur.

Artı olarak, okulun küçük olması da önemlidir: Burada sadece 270-300 öğrenci bulunmaktadır ve sınıflarda sadece 8 öğrenci eğitim alır. Öğrencilerin yaklaşık %15'i yabancıdır. Onlara destekleyici İngilizce dil kursları (ESL), personel yardımı ve öğrencilerin kültürel, sosyal ve akademik çevreye hızlı bir şekilde katılmalarına yardımcı olan aktif ortak faaliyetler düzenlenmektedir.

Rochester Independent College, Kent'te (Charles Dickens'in eserlerinde çokça karşılaştığımız) Rochester şehrinde, Londra'dan 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır: Gatwick Havaalanına 50 dakikada, Heathrow'a bir saat içinde ulaşabilirsiniz. Kolej bölgesi inanılmaz derecede yeşil ve rahattır, kelimenin tam anlamıyla Rochester kasabası bir bahçe cennetidir! Keyifli yürüyüşler, piknikler, spor ve açık hava etkinliklerinin yanı sıra ders dışında ders yapma imkânı da sağlar. Kampüs, öğrencilerin konaklamaları, çalışmaları ve boş zamanları boyunca ihtiyaç duyabilecekleri her şeyle iyi bir şekilde donatılmıştır.

Rochester Independent College - Müfredatı ve Programlar

GCSE sertifikası 10. ve 11. sınıflarda alınır ve böylece öğrenciler Sixth Form kapsamındaki A-Level eğitimlerine hazırlanırlar. Okuldaki GCSE iki seçenekle temsil edilir :

- Standart (2 yıl)

- Hızlandırılmış (1 yıl) : Bilgi ve yeteneklerine güvenen üstün yetenekli öğrencilere önerilir.

İncelenen derslerin listesi hem zorunlu hem de seçmeli disiplinleri içerir; sınavlarda toplam 8-10 dersten sorumludurlar: İngilizce; matematik; elektronik; sanat ve yaratıcılık; İngiliz edebiyatı; bilgi teknolojisi ve ICT; klasik medeniyetler; fizik; kimya; biyoloji; tiyatro ve dramatik sanat; seramik; tekstil; fotoğraf; sinema; istatistik; müzik; astronomi; sanat ve medya; yabancı diller: Fransızca, İspanyolca, Almanca; beden eğitimi ve spor; grafik tasarım.

A Level üniversiteye girmeye hazırlanan 16-18 yaş arası lise öğrencileri için kapsamlı ve karmaşık bir programdır. Kesin olarak zorunlu bir ders listesi yoktur. Her bir öğrenci, üniversitede amaçladığı alanla yakından ilgili dersleri seçer. İlk yıl için 4-5, ikinci yıl için ise 3-4 ders seçilir ve bu dersler neredeyse üniversite düzeyinde işlenir. A Level sertifikası tüm dünyada son derece yüksek değerdedir; çoğu İngiliz üniversitesi, bu sertifikayı giriş sınavlarının eşdeğeri olarak kabul eder.

Rochester Independent College'da iki A Level seçeneği vardır :

- Standart (2 yıl)

- Hızlandırılmış (yıllık) : sadece yetenekli ve inatçı öğrenciler içindir; daha fazla direnç ve bilgi gerektirir.

Öğrencilere tamamen bağımsız şekilde seçmeleri için sunulan derslerin bazıları şunlardır: İngilizce; matematik; bilgisayar teknolojisi; kimya; felsefe; ingiliz edebiyatı; fizik; sanat ve yaratıcılık; sanat tarihi; yüksek matematik; ayrık matematik; biyoloji; ekoloji; coğrafya; psikoloji; medya ve ekonomi; dünya tarihi ve eğilimleri; sinema; güzel sanatlar; işletme; tasarım; tarih; kritik düşünce; dini çalışmalar (ilahiyat); müzik; müzik teknolojisi; sosyoloji; İtalyanca / diğer yabancı diller; politika.

Rochester Independent College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Rochester Independent College, GCSE ve A Level programları da dahil olmak üzere çok çeşitli yaratıcı ve sportif disiplinlere sahiptir. Böylece öğrenciler kariyerlerini ayrıca spor ve sanat alanında kariyerlerine önemli katkılar sağlayabilirler. Okulun sağladığı kimi olanaklar şu şekilde sıralanabilir :

1) Yaratıcılık : Sanat; müzik; fotoğraf; tasarım; sanat tarihi; sinema; animasyon; seramik ve çömlek; heykel.

2) Spor : kayak; yüzme; ragbi; okçuluk; bowling; bisiklet; hokey; futbol; basketbol.

Rochester Independent College - Konaklama Seçenekleri

Rochester Independent School, 15-18 yaş arası öğrenciler için yurt imkanı sağlamaktadır. Yurt evler, rahat ve konforlu özel odalar (telefon ve internet, gerekli mobilyalar) sunar, banyolar odada veya katta olabilir; az sayıda çift kişilik oda da bulunmaktadır. Ortak kullanımda dinlenmek için oturma odaları ve hatta küçük bir sinema, spor salonu; öğrencilerle her zaman herhangi bir sorunu çözmede yardımcı olmaya hazır eğitimciler vardır.

Rochester Independent College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Sağlanan tüm özgürlüğe rağmen, buradaki öğrenciler tembel değildir, akademik ve diğer alanlarda mükemmel sonuçlar alırlar. Derste işlenen her konu, testler veya mini sınavlarla kontrol edilir. İlerlemenin düzenli olarak izlenmesi, bilgi boşluklarını hızla doldurmanıza, zor noktaları anlamanıza ve gerekirse kendi programınızı ayarlamanıza olanak tanır. Bu muhteşem yöntem sayesinde öğrenciler GCSE ve A-Level sınavlarından da oldukça yüksek puanlar alırlar.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED