Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Almanya Yaz Okulları


 

Almanya yaz okulu için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Almanya Yaz Okulu

 • • Almanya Yaz Okulu Faydaları
 • • Almanya Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • Almanya Yaz Okullarında Konaklama
 • • Almanya Yaz Okulları Kayıt Dönemi
 • • Almanya Yaz Okulu için Vize
 • • Almanya Yaz Okulu Planlayan Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile Almanya Yaz Okulu


07-18 yaş aralığında olan öğrencilerin katılım gösterdiği Almanya yaz okulu programları ile Almanca dil eğitimini kendi yaşıtlarınızla alabilecek, yeni arkadaşlıklar kurabilecek ve bu sayede pratiğinizi daha çok geliştirebileceksiniz.

Almanya yaz okulları programı sayesinde Almanca dilini sadece sınıf içerisindeki derslerle değil dersler harici katılım göstereceğiniz sosyal etkinliklerle de pekiştirerek daha çok pratik yapma imkânını elde edersiniz. Ayrıca sosyal etkinliklerle birlikte öğrenme ve pratik yapma sürecinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Almanya yaz okulu programları genellikle Haziran ayı ortasından başlayıp Ağustos sonuna kadar devam etmektedir. Her okulun farklı başlangıç tarihi ve program alternatifi bulunmaktadır. Almanya yaz okullarına özellikle Avrupa’da bulunan ülkelerden katılım daha fazla olmaktadır.

Ayrıca gelecek planlarınız arasında Almanya’da yükseköğrenim varsa, henüz lise eğitim hayatınız bitmeden yaz dönemlerinde katılım göstereceğiniz bu kurslar sayesinde Almanca dil eksikliğinizi ortadan kaldırabilme şansına ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Almanya’yı daha yakından tanımak ve kısa bir süre için bile olsa tek başınıza eğitim hayatını yaşamak ileri dönem planlarınızı netleştirmenize yardımcı olacaktır.

Almanca Avrupa Birliği resmi dillerinden biri olup, Avrupa’da en çok konuşulan dillerin başında yer almaktadır. Bu sebeple Almanya, her sene sadece Türkiye’den değil, dünyanın farklı ülkelerinde de eğitim alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca katılım sadece Almanca eğitim veren okullardan değil, ikinci dil olarak Almanca dil eğitimi alan öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir. Bu sebeple planlarınızı erkenden yapıp, yaz okulundaki yerinizi erkenden rezerve etmeniz oldukça önemlidir.

almanya-yaz-okulu

Almanya Yaz Okulu Faydaları

Almanya yaz okulu programı sayesinde bugüne kadar keşfetmediğiniz bir yeteneğinizin farkına varabilir, gelecek planlarınız arasında yurtdışı lise, yurtdışı üniversite gibi akademik plan düşünceleriniz daha netleşebilir, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Ayrıca Almanya yaz okulları sayesinde Alman kültürünü, geleneklerini ve geçmiş tarihi konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Aşağıda Almanya yaz okulunun bazı faydalarını sizler için maddeledik.

- Akademik Kariyerinizi Destekleyeceksiniz! : Yurtdışında lise ya da yurtdışında üniversite eğitimi mi almak istiyorsunuz? Eğer öyleyse katılım göstereceğiniz yaz okulu programı lise veya üniversite başvurunuzu destekleyecektir.

- Kişisel Gelişimize Katkı Sağlayacaksınız! : Tek başınıza seyahat etmek, problemlerinizi tek başınıza çözümleyebilmek, size sunulan kurallar çerçevesinde programa ayak uydurmak, farklı kültürleri anlamaya ve empati kurmaya çalışmak gibi birçok konu farkında olmadan kişisel gelişimize ciddi katkı sağlayacaktır. Özellikle ülkenize geri döndükten sonra sizdeki bu yeni farkındalıkları keşfetmeye başlayacaksınız.

- Almancayı daha akıcı ve daha özgüvenli konuşmaya başlayacaksınız! : Almanca dil seviyeniz ne olursa olsun o dilin konuşulduğu ülkede pratik yapmak ve o dili neredeyse tüm gün boyunca duymak ve konuşmak kendinizde ciddi bir özgüven oluşturacaktır. Kitaplardan öğrenmek ya da okulunuzda sınıf içerisinde pratik yapmaktan öteye geçeceksiniz. Ayrıca yerel kişilerle konuşarak belki de bugüne kadar hiç duymadığınız Almanca deyimleri keşfedebileceksiniz.

- İletişim Becerilerinizi Kuvvetlendirip, Farklı Özelliklerinizi Keşfedeceksiniz! : Almanya yaz okulunda katılım göstereceğiniz sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar deneyimlemediğiniz bir spor veya sanat dalı sayesinde yepyeni bir özellik edinebileceksiniz. Ayrıca eğitim süreniz boyunca hem takım becerinizi kuvvetlendirecek hem de farklı kişilerle arkadaşlık kurmaya çalışarak iletişim becerilerinizi daha fazla kuvvetlendirebileceksiniz.

- Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz! : Almanya yaz okulu hatta genel olarak yurtdışı yaz okulu programları belki de daha önceden adına bile rastlamadığınız bir şehirden yepyeni bir arkadaşınız olmasını sağlayacak. Yaz okulu programları sayesinde dünyanın farklı ülke ve şehirlerinden gelen kişilerle kısa süre bile olsa çok güzel anılar biriktirip belki de çok uzun yıllar sürecek bir dostluğun temelini atacaksınız.

- Bakış Açınızı Geliştireceksiniz! : Yepyeni bir kültürü yakından tanımak, geleneklerini öğrenmek, alışkanlıklarını gözlemlemek ve bu keşfettiklerinizi kendi kültür ve gelenekleriniz ile karşılaştırmaya başladığınızda bakış açınızda gelişmeye başlayacak. Unutmayın ki farklı kültürler hakkında derin bilgilere sahip olmak, gelecek akademik ve iş hayatınızda sizi oldukça daha başarılı bir birey yapacaktır.

Almanya Yaz Okulu Program Seçenekleri

Almanya’da bulunan okullar öğrencilerine farklı program çeşitleri sunmaktadır. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun alternatifi tercih ederek istediğiniz hedefe daha hızlı adımlarla ilerleyebilirsiniz. Ayrıca ilk başta da bahsettiğimiz üzere Almanya yaz okulları belirli yaş grubundaki öğrencilere açıktır. Bu sebeple her bir okul ya da programın belirlediği yaş aralığı vardır. Bundan dolayı yaşınıza, ihtiyacınıza, beklentilerinize ve bütçenize göre bir okul bulmak oldukça önemlidir. Global Yurtdışı Eğitim danışmanları sizlere seçim konusunda her zaman destek olmaktadır.

Aşağıda Almanya yaz okulları tarafından sunduğu program alternatiflerini bulabilirsiniz.

• Genel Almanca Programı : Standart programa katılan öğrenciler haftada minimum 20 Ders (15 Saat) olan bir eğitim programına tabii tutulurlar. Öğrenciler, derslerden arda kalan zamanlarda okulun düzenlemiş olduğu kültürel gezi programlarına veya sosyal & sportif etkinlere katılarak, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle pratik yapma şansını elde edebilirler. Standart Almanya yaz okulu programları gramer, dinleme, yazma ve konuşmanın bir arada sunulduğu bir kompakt programdır.

• Yoğun Almanca Programı : Özellikle kısa zaman içerisinde daha yoğun Almanca dersleri ile hızlı ilerlemek isteyen öğrenciler için düşünülmüş bir yaz okulu programıdır. Dersler minimum haftada 25 ders ya da 30 Ders olarak verilmektedir. Aynı standart programda olduğu gibi ders sonraki zamanlarda öğrenciler, okulun düzenlemiş olduğu çeşitli sosyal & sportif etkinliklere katılabilir. Ayrıca hafta sonu yapılan kültürel ve tarihi şehir turları ile de Almanya’nın çeşitli şehirlerini keşfetme şansını elde edebilirler.

• Almanca + Sanat & Spor Yaz Programları : Almanya yaz okulu programlarında ayrıca öğrencilerin en çok talep ettiği programlar standart Almanca derslerine ek olarak verilmektedir. Örnek vermek gerekirse öğrenciler haftada 20 Ders Almanca derslerini almalarını takiben tercih ettikleri spor veya sanat alanında artı 5 ders daha almaktalar. Okulların öğrencilerine sunduğu seçenekler tenis, futbol, yaratıcı sanatlar, adrenalin sporları ve biniciliktir. Diğer programlarda olduğu gibi farklı sosyal ve sportif aktiviteler ve hafta sonu gerçekleşen gezilerde de ayrıca program dâhilinde olmaktadır.

almanya-yaz-okullari

Almanya Yaz Okullarında Konaklama

Almanya yaz okulu programına karar verme aşamasından sonra ki en önemli ikinci kriter konaklamadır. Almanya yaz okulu programı sunan tüm okullar kampüs konaklaması ve aile yanı konaklama alternatifini öğrencileri için sunmaktadır. Burada önemli olan sizin hangi konaklamada daha mutlu ve rahat edeceğinizdir. Bu konuda Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere geçmiş tecrübelerinden de yola çıkarak detaylı bilgi akışında bulunarak doğru tercih konusunda destek olmaktadır.

Almanya yaz okulu programlarında sunulan konaklama alternatiflerini aşağıda sizler için kısaca özetledik;

Almanya Yaz Okulu Kampüs Konaklama : Tüm yurtdışı yaz okullarında olduğu gibi Almanya yaz okulu programına katılacak olan öğrenciler için de en sıklıkla tercih edilen konaklama opsiyonlarından biridir. Özellikle ilk kez Almanya’ya tek başına seyahat edecek olan öğrenciler tarafından kampüs içi konaklama daha çok tercih edilmektedir. Kampüs konaklaması sayesinde öğrenciler, gerçek bir yatılı okul deneyimi yaşarlar. Bu sayede gelecek planları arasında Almanya veya farklı bir ülkede lise veya yükseköğrenim programı varsa bunun için gerekli olan ön zemin çalışması yapabilirler. Her okulun kampüs olanakları ve standartları birbirinden farklıdır. Genel olarak kampüs konaklaması içerisinde sınıflar, kızlar ve erkeklerin ayrı binalar ya da ayrı katlarda konakladıkları yatakhane, yemekhane, spor alanları, oyun alanları, kütüphane, sanat odası vb. gibi alanlar bulunmaktadır. Kampüste öğrenciler tek, iki veya daha fazla öğrencinin bir arada konaklayabildikleri odalarda kalmaktadır. Kampüs konaklamasında sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği okul içerisinde bulunan yemekhanede verilmektedir. Kampüste konaklayan öğrenciler ayrıca gündüzleri düzenlenen basketbol, futbol, dans, masa tenisi, müze ziyaretleri vb. gibi çeşitli sosyal & sportif etkinliklere katılmaktadır. Aynı şekilde akşam yemeği sonrasında tüm kampüsteki öğrencilerle bir ara katıldıkları müzik, disko, film geceleri gibi farklı etkinliklerde programlarda sunulmaktadır.

Almanya Yaz Okulu Aile Yanı Konaklama : Bir dili en iyi şekilde öğrenmenin yolu o dilin konuşulduğu ülkedeki yerel insanlar ile bire bir temasa geçmekten geliyor. Aile yanı konaklaması tam olarak size bunu yaşatacak. Alman kültürünü yakından tanımak ve hatta kendi kültürünüzü gerçek bir Alman’a aktarmak size eşsiz bir deneyim sunacaktır. Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrencilerin konaklama paketinin içerisinde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dâhildir. Aile yanı konaklamasında kalacak olan öğrenciler tek kişilik veya iki kişilik bir odada kalmaktadır. Konaklama ve okul arasındaki mesafe tercih edeceğiniz lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak yürüme veya toplu taşıma ile kolay ulaşılabilir konumda olmaktadır. Kampüs konaklamasına benzer şekilde aile yanı konaklamayı tercih eden öğrencilerde okulun düzenlediği spor çalışmaları, barbekü, sinema, vb. gibi çeşitli sosyal & sportif aktiviteler katılım göstermektedirler.

Almanya Yaz Okulları Kayıt Dönemi

Almanya yaz okulu programlarına ön kayıt için en ideal tarih Şubat veya Mart ayı olacaktır. Yaz döneminde belirli dönem aralıklarında eğitim alabileceğiniz Almanya yaz okullarına tüm dünyadan katılım olmaktadır. Ayrıca Almanya yaz okullarının her sene belirlediği bir maksimum öğrenci kontenjan sayısı bulunmaktadır. Bu sebeple istediğiniz okulda ve tarih aralığında programa katılım gösterebilmeniz için yerinizi mümkün olduğunca erkenden rezerve etmenizi tavsiye ederiz. Almanya yaz okulları Haziran ortası gibi başlayıp genellikle Ağustos sonuna kadar devam etmektedir. En çok talep gören tarih ise Temmuz’dur.

Almanya Yaz Okulu için Vize

Almanya yaz okulu programına katılım gösterebilmeniz için mutlaka geçerli bir vizeye sahip olmanız gerekmektedir. Almanya vize başvurularınızı iData adlı resmi aracı kurumu ile yapabilmektesiniz. Almanya yaz okuluna gidiş tarihinizden en erken 3 ay öncesinden başvuru yapılabilmektedir. Geçerli süresi olan yeşil pasaport sahibi öğrenciler Almanya yaz okuluna vize başvurusu yapmadan katılım gösterebilirler.

Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evraklarını size iletir, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda size yardımcı olur. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup öğrencimizin ve velimizin müsaitlik durumuna göre Almanya resmi vize başvuru merkezi olan iData’dan vize randevusunu almakta ve vize işlem sonuna kadar takibini sağlamaktadır.

almanya-yaz-kampi

Almanya Yaz Okulu Planlayan Velilerimize

Çocuğunuz Almanya’da yaz okuluna katılarak Almanca dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz yurtdışı yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp kendi kararlarını daha kolay verebilecektir. Daha da önemlisi Almancayı ders kitaplarından öğrenmekten öteye geçip Almancanın Avrupa’da konuşulan en etkili iletişim aracı olduğunun farkına varacaktır. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulacak. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecek.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global çağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitimi armağan edebileceksiniz. Ancak belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu Almanya yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim ile Almanya Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize etmekteyiz. Bireysel programlarımız dışında 25 yılı aşkın zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize etmekteyiz. Almanya yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti vermekteyiz. Aşağıda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın Almanya yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetleri kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

 • - Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması.
 • - Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma.
 • - Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde aktarılması.
 • - Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi.
 • - Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, Konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)
 • - Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, Konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)
 • - Sağlık sigortasının ayarlanması
 • - Havalimanından transferlerin organize edilmesi
 • - Uçak bileti konusunda destek verilmesi.
 • - Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 

Almanya Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED