Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

ACS International Schools - Londra


ACS International Schools - İngiltere'de Lise Eğitimi

1967 yılında küresel ve yerel ailelerin ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere kurulan ACS International Schools, 100'den fazla ülkeden 2-18 yaş arası, gündüzlü ve yatılı olarak 3.500 öğrenciye eğitim vermektedir. Londra bölgesinde Cobham, Egham ve Hillingdon'da toplam 3 kampüsü bulunan okulun Katar'da da bir kampüsü bulunmaktadır. Karma bir okul olan ACS International Schools Amerikan eğitim müfredatını takip etmektedir. ACS International Schools kampüslerine ait detaylar aşağıdaki gibidir:

- ACS Cobham International School : Londra'nın Surrey bölgesi yakınlarında bulunan ACS Cobham, ACS International'in İngiltere'deki tek yatılı okulu olma özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda ACS'nin merkezi olan Cobham School 60'tan fazla ülkeden 2-18 yaş arası 1.500 öğrenciye ve 300'den fazla uzman personele sahiptir. 130 dönümlük bir kampüsü olan ACS Cobham; her biri özel olarak tasarlanmış derslikler, kütüphane, IT merkezi, sanat ve müzik stüdyoları, çok fonksiyonlu fitness merkezi, panoramik manzaralı yemek salonu, 21.yüzyıla özel interaktif çalışma merkezi, 509 koltuklu performans sanatları merkezi, premium yurtlar, basketbol ve voleybol sahası ve 25 metrelik yüzme havuzu gibi donanımlara sahiptir.

- ACS Egham International School : Londra'nın Surrey bölgesi yakınlarında konumlanan ACS Egham, dünyanın dört bir yanından gelen 4-18 yaş arası 600 öğrenciye ve 160 uzman personele ev sahipliği yapmaktadır. Okulun 20 dönümlük güzel kampüsü ve binaları okula bir köy hissi verirken, en yeni Uluslararası Bakalorya (IB) merkezi modern bir öğrenme deneyimi sağlamaktadır. Okul kampüsünde 700 metrekarelik teknoloji merkezi, FIBA standartlarında 2 basketbol sahası, dans stüdyosu, fitness merkezi, tırmanma duvarı, 5 laboratuvar. 2 IT merkezi, öğrenci salonu, performans sanatları merkezi, 3 müzik uygulama odası, 2 kütüphane, gölet ve tavuk kümeslerinin yer aldığı ormanlık bir alan bulunmaktadır.

ACS Hillingdon International School : Londra'nın Uxbridge bölgesi yakınlarında konumlanan ACS Hillingdon, 50'en fazla milleti temsil eden yaklaşık 600 öğrenci ve 150 uzman personele ev sahipliği yapmaktadır. 4-18 yaş arası öğrencilerin eğitim aldığı kolej 13 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Kolej kampüsünde; tenis kortları, futbol, rugby, hokey ve beyzbol için 4 spor sahası, 7 laboratuvar ve hazırlık odalı yeni bilim merkezi, tiyatro tarzı oturma düzenine sahip oditoryum, sanat galerisi alanı, STEAM sınıfları, basketbol / voleybol ve diğer sporlar için özel kapalı spor salonu, müzik uygulama odaları ve kayıt stüdyosu, drama ve müzik derslikleri, ve Film / medya özellikli 3 IT merkezi bulunmaktadır.

ACS International Schools Müfredatı ve Programlar

International Baccalaureate (IB) müfredatı uygulanan ACS International Schools'da aynı zamanda Advanced Placement (AP) müfredatı da sunulmaktadır. ACS International High Schools mezunlarının tamamı Amerikan Lise Diploması sahibi olmaktadır.

ACS International Schools; High School, Middle School, Lower School ve Early Child School olmak üzere 4 okuldan oluşmaktadır.

ACS High School Program; 16-18 yaş arası 11. ve 12.sınıf öğrencilerinin eğitim aldığı programdır. Bu programda uluslararası bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kapsamlı ve sağlam bir müfredat sunulur. Her öğrencinin üniversiteye “en uygun” yolu bulmasına yardımcı olmak amacıyla çok çeşitli ders seçenekleri sunulmaktadır. Programdaki öğrenciler IB (International Baccalaureate) müfredatına uygun toplam 6 dersten sorumludur. 3ü yüksek kredili, 3ü standart kredili olarak programlanan; Edebiyat, Yabancı Dil, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Matematik ve Sanat konuları arasından birer ders seçimi yapılmaktadır. Kolej üniversite eğitimine Amerika'da devam etmek isteyen öğrenciler için Advanced Placement (AP) müfredatı da sunmaktadır.

2-15 yaş arası öğrencilere eğitim verilen diğer 3 okulda ise, öğrencilerin okuma yazma edinmesinden itibaren, sanat, spor, yabancı dil, matematik, sosyal bilimler gibi bir çok alanda becerileri geliştirilmekte ve High School Programında sunulan IB (International Baccalaureate) müfredatına hazırlık yapılmaktadır.

ACS International Schools'da Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sporu ve sanatı eğitim müfredatının bir parçası olarak sunan ACS International Schools, öğrencilerine yeni yetenekler geliştirmeye teşvik eden geniş bir etkinlik programı sunmaktadır. Kolej kampüslerinin sahip olduğu muhteşem olanaklar sayesinde öğrenciler spor, sanat ve kültürel aktiviteler ile sürekli iç içe olmaktadır. Lower School, Middle School ve High School öğrencileri için okulda bir çok etkinlik kulübü ve topluluğu vardır. Bu topluluklar arasında; Animasyon, Aşçılık, Basketbol, Bilgisayar, Bilim, Binicilik, Birleşmiş Milletler, Dans, Flamenko, Fotoğraf, Fransızca, Futbol, Gazetecilik, Geri Dönüşüm, Golf, İlk yardım, İzcilik, Judo, Kriket, Kayak, Kaykay, Matematik, Satranç, Tenis, Tırmanma, Tiyatro ve Yüzme kulüpleri yer almaktadır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

ACS International Schools'da Konaklama

ACS International Schools'da konaklama ihtiyacı olan öğrencilere sadece ACS Cobham School'da konaklama sunulmaktadır. 12-18 yaş arası öğrencilere yemekler dahil konaklama sunulan ACS Cobham International School'un kampüs içinde öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek konforlu, modern ve ferah 2 farklı yurdu vardır. 250 öğrenci kapasiteli yurtlarda kız ve erkek öğrenciler ayrı odalarda konaklamaktadır. Yurtlarda yaşayan görevli ve hemşireler öğrencilerin güvenliğini sağlamaktadır. High School öğrencilerine açık olan Woodlands House Yurdu, 11. sınıf öğrencilerine iki kişilik, 12.sınıf öğrencilerine ise tek kişilik odalar sunmaktadır. Odaların tamamı banyoludur. 12-16 yaş arası öğrencilerin konakladığı Fields House Yurdu ise iki kişilik odalardan oluşmaktadır. 2018 yılında milyonlarca Poundluk bir yenileme sonrasında tesisler İngiltere'nin en iyi yurtları arasına girmiştir.

ACS International Schools Avantajları

İngiltere'nin en iyi IB (International Baccalaureate) okullarından biri olan ACS International Schools son yıllarda almış olduğu skorlarla İngiltere'nin en başarılı 25 IB koleji arasına girmeyi başarmıştır. Bu başarı ile dünyanın bir çok farklı üniversitesine yerleşen kolej öğrencileri birçok burs teklifi de almıştır. ACS International Schools mezunlarının yerleştiği bazı üniversiteler: Oxford, Cambridge, York, Bath, Bournemouth, London School of Economics, Kings College London, SOAS, McGill, Michigan ve Boston. Kolejin IB maksimum skoru 45 puanı alan 2 öğrencisi eğitim hayatlarına Oxford Üniversitesi'nde devam etmeye karar vermiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED