Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Saint Felix School - Suffolk


Saint Felix School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Saint Felix School, 2-18 yaşındaki öğrenciler için karma bir eğitim sunan bağımsı yatılı bir okuldur. 1897’de kurulan okul deniz kenarında Southwold kentinde bulunmaktadır. Londra ile arasında 3 saat kadarlık bir sürüş mesafesi vardır.

70 dönümlük olağanüstü doğal güzelliğe sahip geniş bir açık alana sahip olan okul, spor salonu, dans stüdyosu, 25 metrelik yüzme havuzu, fitness merkezi ve tiyatro salonunun yanı sıra bir tekstil ve sanat stüdyosu ve Sixth Form Çalışma Merkezini bünyesinde bulundurur.

Saint Felix School, ayrıca Inspired Learning Group bünyesindeki birçok okuldan biridir. 300'den fazla kayıtlı öğrencisiyle Saint Felix School akademik kalitesini ispatlamış bir okuldur. Yakın zamanda hem Times'ın hem de Telegraph'ın en başarılı bağımsız okulları arasında gösterilmiştir.

Saint Felix School Müfredatı ve Programlar

GCSE

14-16 yaş grubundaki öğrencilere sunulan müfredattır. İki yıl içinde öğrenciler çok çeşitli akademik disiplinleri öğrenirler.

Müfredat hem zorunlu hem de seçmeli dersleri içerir: İngilizce, Fransızca, Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji, Coğrafya, Tarih, Müzik, Tasarım, Beden Eğitimi ve Spor, Doğa Bilimleri, Sanat, Klasik Latince, Klasik kurs (Latin + Yunanca + klasik medeniyetler tarihi: Roma, Yunanistan), Almanca, Tiyatro ve drama, Dünya dinleri (teoloji), Rus Dili.

A-Level

Lisenin son iki yılında üniversiteye hazırlıkla geçen programdır. A-Level sertifikası Birleşik Krallık'ta ve dünyada çok değerlidir; sadece bu sertifika ile öğrenci ek giriş sınavlarına ihtiyaç olmadan istediği üniversiteye başvurabilir. 2 yıl içinde, öğrenciler bağımsız olarak seçilen 4-5 konuyu incelerler.

Genellikle ilk yıl (AS) için 5 ders seçilir, ikinci yılda daha sonra sınavlarına girilecek 3-4 disiplin seçilir. Öğrencilerin bu aşamada seçtikleri dersler neredeyse üniversite seviyesindedir ve gelecekte seçecekleri bölümü ve üniversiteyi dikkate alarak derslerini seçmeleri tavsiye edilir.

Saint Felix School'da sunulan bazı A-Level dersleri şunlardır:

İngilizce - Modern yabancı diller: Çince (Mandarin), Japonca, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Rusça – İşletme – Coğrafya - Yüksek Matematik – Biyoloji – Fizik – Kimya - Beden Eğitimi ve Spor - Tiyatro ve Dramatik Sanat – Tarih - Matematik (temel kurs) – Müzik - Klasik ders (Latince, Yunanca, klasik uygarlıklar tarihi) - Sanat ve Tasarım - Dini çalışmalar (teoloji) - Teknoloji ve Tasarım – Ekonomi.

Saint Felix School Müfredat Dışı Etkinlikler

Saint Felix School Southwold, her dönem bir etkinlik programı yayınlar ve öğrenciler sunulan seçenekler arasından seçim yaparlar. Sunulan aktiviteler arasında Rugby ve Hokey'den eskrim ve atıcılığa kadar çeşitli spor kulüpleri, Sanat, Drama ve Müzik aktiviteleri, Satranç Kulübü, Film Kulübü ve STEM aktiviteleri yer almaktadır. Bu aktiviteler sadece bir kısmıdır. Daha ayrıntılı bir inceleme için bu linki tıklayabilirsiniz.

Saint Felix School’da öğrenciler, kendilerini zorlamaya, yeni beceriler ve ilgi alanları geliştirmeye ve eski becerilerin tadını çıkarmaya teşvik edilirler.

Saint Felix School Konaklama Seçenekleri

Üç yurt binasına sahip olan Saint Felix School, kültürel ve etnik köken çeşitliliği açısından zengin bir yatılı okul topluluğunun keyfini uzun süredir yaşatmaktadır.

Saint Felix School'da öğrenciler tam zamanlı bir konaklama tercih edebilecekleri gibi şu seçenekleri de alternatifler arasında görebilmektedir.

Haftalık Konaklamada öğrenciler evlerine dönebilmektedir. Esnek Konaklama gece aktivitelerine katılan öğrenciler içindir; duruma göre bir, iki veya üç gece konaklayabilirler. Okul ayrıca çeşitli aktiviteler nedeniyle öğrencilerin sene içinde yurtlarda kalması için de konaklama programları sunmaktadır.

Kampüs rahat, konforlu yurtlarla donatılmıştır: odalarda gerekli tüm mobilya ve gereçler vardır. Öğrencilere yurtlarda öğretmenler eşlik eder (çoğu öğrencilerle aynı binalarda yaşar).

Saint Felix School Üniversite ve Eğitim Başarıları

Başta da belirttiğimiz gibi Saint Felix School akademik başarılarıyla göz doldurmaktadır.

- 2021 yılında A-Level öğrencilerinin %57'si A ve A* arası notlar almıştır.

- GCSE öğrencilerinin ise %100'ü 9-4 arası notlar elde etmiştir.

Ayrıntılı eğitim başarıları için bu linki takip edebilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED