Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Boundary Oak School - Portsmouth


Boundary Oak School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Boundary Oak School, 2-16 yaş aralığındaki öğrencilere gündüzlü ve yatılı eğitim veren bağımsız, karma bir okuldur. 1918’te kurulmuş olan okul Londra'dan 123 kilometre (Gatwick ve Heathrow Uluslararası Havalimanlarından bir buçuk saat) ve Portsmouth'un pitoresk ve hareketli sahilinden sadece 14 kilometre uzaklıktadır. Okul kampüsü, Wickham ve Fareham arasındaki Hampshire County'nin sakin ve güzel bölgesinde yer almaktadır.

30 dönümlük kampüs, olağanüstü yenilikçi, modern altyapı ve ekipmanı görkemli tarihi binalarla birleştirir. Ana binanın bazı bölümlerinin geçmişi XIII. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Kampüs, dinlenme, eğitim ve konaklama için gerekli her şeye sahiptir: İnteraktif ekipmanlara sahip derslikler ve konferans salonları; Tiyatro salonu; Bilgisayar odaları (tüm bilgisayarlarda İnternet erişimi vardır); Yaratıcı stüdyolar ve tasarım merkezi; Spor sahaları ve alanları - kapalı ve açık; Isıtmalı su ile geniş yüzme havuzu; Tenis kortları; Takım sporları için alanlar.

Boundary Oak School - Müfredatı ve Programlar

İngiltere'nin en iyi bağımsız okullarında olduğu gibi, GCSE'lerin çoğu iGCSE olarak verilmektedir. iGCSE, yalnızca Birleşik Krallık'ta değil, dünya çapında üniversiteler ve işverenler tarafından tanınmaktadır.

10. ve 11. Sınıflarda tüm öğrenciler temel konuları öğrenirler: matematik, İngiliz dili, İngiliz edebiyatı ve iki veya üç fen bilimleri dersi. Bu zorunlu derslerin dışında zengin GCSE seçmeli dersleri sunulmaktadır: Sanat & tasarım; Astronomi; Business Studies; Vatandaşlık; Bilgisayar Bilimi; Drama; Tasarım teknolojisi; Ekonomi; Gıda ve Beslenme; Fransızca; Coğrafya; Almanca; Tarih; BİT; Korece; Çince (Mandarin); Müzik; PE; Fotoğrafçılık; Psikoloji; Dini çalışmalar; Rusça; İspanyolca; Spor Bilimi.

Öğrenciler, GCSE'lerine ek olarak, kişisel ve sosyal gelişim, ICT ve spor gibi bir dizi sınavsız ders alacaklardır. Ayrıca kapsamlı kariyer ve kolej rehberliği sunulmaktadır.

Boundary Oak School, uluslararası öğrencileri için temel akademik derslerle birlikte yoğun İngilizce dil kursu EAL'yi birleştirmektedir.

Boundary Oak School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor eğitimi ve oyunlar, öğrencilerin günlük eğitim ve boş zaman programına dâhildir. Sunulan spor dalları: Atletizm; Jimnastik; Fitness; Hokey; Golf; Bisiklet; Ragbi; Koreografi; Netbol; Judo; Kriket; Tenis ve masa tenisi; Yelken; Yüzme. Birçok öğrenci, okulu yarışmalarda ve turnuvalarda temsil etmektedir.

Tiyatro ve müzik okul öğrencilerinin favori etkinliklerindendir. Genç öğrenciler okul korosunda şarkı söyler ve orkestrada çalarlar; çeşitli sahne prodüksiyonları ve performanslar, müzik akşamları veya büyük konserler düzenlerler. Birçok öğrenci boş zamanlarını sanata, el sanatlarına ve tasarıma ayırır; okulda ahşap oymacılığı, resim ve çizim, seramik ve heykel, tekstil için ekipmanlar ve stüdyolar vardır.

Ayrıca, öğrenciler için sürekli ilginç geziler düzenlenmektedir. Gruplar Londra'yı ziyaret eder ve İngiltere başkentinin önemli turistik yerlerini inceler, tarihi Westminster ve Portsmouth ve Chichester'a seyahat ederler.

Her üç aylık dönemin başında özel bir adaptasyon programı yapılmaktadır. Çocuklar İngilizce derslerine katılır, boş zamanlarını diğer öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte etkinliklerde ve gezilerde geçirirler. Bu, uluslararası öğrencilerin yeni bir akademik, dilsel ve kültürel ortama hızla katılmalarına, hızla yeni arkadaşlar edinmelerine yardımcı olur.

Boundary Oak School - Konaklama Seçenekleri

Boundary Oak School, 7 yaşından itibaren öğrencilere kampüste tam, haftalık veya esnek konaklama imkânı sağlamaktadır. Yurtlar, farklı uyku saatlerine uyum sağlamak için yaşa uygun yatakhanelere ayrılmıştır. En genç öğrenciler, yatılı personele en yakın yerde bulunurken, kıdemli (senior) öğrenciler, biraz daha bağımsızlığa ve ayrıcalıklara sahiptir.

Öğrencilerle birlikte her zaman öğretmenler ve konut küratörleri (ev velileri) vardır; temizlik, düzen ve disipline uyulmasını izlerler, öğrencilere çeşitli ev içi, eğitimsel ve idari sorunların çözümünde yardımcı olurlar.

Çocuklara gün boyunca yurt yemekleri (günde üç kez) ve atıştırmalıklar sunulmaktadır.

Boundary Oak School - Eğitim Başarıları

GCSE Sonuçları – 3 yıllık ortalama: Matematik ve İngilizce'de 4 puan veya daha yüksek başarı gösteren öğrenciler %100. Tüm derslerde 4 veya üzeri puan alanlar %93. Matematik ve İngilizce dâhil olmak üzere beş veya daha fazla konuda en az 4 ve üzeri puan alanlar %90. Tüm derslerde 7 veya üzeri puan alanlar %43.

Okul istatistikleri, eğitimdeki başarılarının büyük bir kanıtıdır. Son yıllarda, Boundary Oak School'un genç mezunları, Büyük Britanya'daki en iyi, en seçkin ve prestijli yatılı okullara girdiler, bunlar arasında: Eton; Millfield; Kral Edward's Witley; Churchers College; Hampshire Collegiate; St Bede's; Canford; John's and Lord Wandsworth College; Bradfield College; King Edward VI Southampton; Bedales; Malborough; Portsmouth High School; Lancing; St Paul's; Winchester; Portsmouth Gramer School; Sherborne.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED