Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Queen Anne's School - Reading


Queen Anne's School - İngiltere'de Lise Eğitimi

Queen Anne's School 1894 yılında kurulmuştur ve kızlar için gündüzlü ve yatılı bir okuldur. Geleneklerine ve geçmişinin izlerini devam ettirmesiyle dikkat çekmektedir. 125. yıl dönümünü 2019 senesinde kutlayan okul günümüzde United Westminster Gray Coat Foundation  bir parçasıdır. Prestijli bir okul olan Queen Anne's yıllık spor günleri, sanat sergileri ve Model Birleşmiş Milletler Konferansı dahil olmak üzere birçok vakıflar arası faaliyetlerden de yararlanmaktadır.

Okulun en dikkat çeken özelliklerinden geçmişinden gelen ikonik kırmızı pelerinleridir. Öğrenciler tarafından iki yılda bir düzenlenen Westminster Abbey töreninde giyilen kırmızı pelerin okulun özel günlerinin bir parçasıdır. Günümüzde kırmızı pelerin geleneğini okul büyük bir heyecanla sürdürmektedir.

Queen Anne's School Caversham, Berkshire'da bulunmaktadır. Okul bulunduğu konum itibariyle Londra'ya trenle ortalama 50 dakikalık bir mesafededir. Caversham merkeze yürüme ortalama 10 dakikada ulaşılabilmektedir. Okul yeşil bir alanda ve tarihi bir binada bulunduğu için öğrenciler hem eğlenceli vakit geçirecek hem de kendini tarihin eşsiz dönemlerine yolculuk yapıyor gibi hissedecektir. Modern tarzla eski İngiliz döneminin mükemmel harmanlanması bir çok kişiyi kendine hayran bırakmaktadır.

Öğrenciler ders dışı zamanlarında çeşitli aktivitelere katılarak birçok müfredat dışı fırsatlardan yararlanabilir. Derslerden dolayı yoğun ve tempolu geçen günleri öğrenciler boş zamanlarında arkadaşları ile eğlenceli zamanlar geçirerek değerlendirebilirler.

Queen Anne's okulunda güçlü, öğrenmeye hevesli, araştırmacı, girişken ve kendinden emin cesur kız öğrencileri yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Queen Anne's School Müfredatı ve Programlar

Queen Anne's School bünyesinde GCSE, A-Level olmak üzere 2 farklı program sunulmaktadır. Programlarda sunulan dersler aşağıdaki gibidir:

- GCSE. İngiltere eğitim sisteminde 10-11. sınıf öğrencileri için sunulan GCSE eğitim programı, Birleşik Krallık'taki yüksek eğitim standartlarına göre tasarlanmıştır. Tüm öğrencilerin katıldığı zorunlu derslerin listesi : İngiliz dili ve İngiliz Edebiyatı, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik. Ek olarak, her öğrencinin ilgilerine ders seçmesi istenir. Okulun sunduğu GCSE seçmeli konularının bazıları: Sanat ve Tasarım, Bilgisayar Bilimi, Dans, Drama, Fransızca, Almanca, Coğrafya, Müzik, Beden Eğitimi.

- A LEVEL. İngiltere eğitim sisteminde lisenin son 2 yılı olan ve 12-13. sınıflara verilen eğitimdir. A Level dersleri öğrencinin gelecekteki üniversite bölümüne göre tamamen bireysel olarak seçilmektedir. Okulun sunduğu A Level derslerinin bazıları şunlardır : Sanat tasarımı, Animasyon, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Kriminoloji, Dans, Drama ve Tiyatro Çalışmaları, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Coğrafya, Tarih, Matematik, İleri Matematik, Medya Çalışmaları, Modern Yabancı Dil, Müzik.

Queen Anne's School Müfredat Dışı Etkinlikler

Spora ve sanata önem veren Queen Anne's School, öğrencilerinin her alanda fikir sahibi ve beceri sahibi olmasını istemektedir. Öğrencilere öğrenmeye ve beceri sahibi olmaya teşvik edecek birçok aktivite ve etkinlik sunmaktadır. Öğrenciler eğlenceli aktivite ve kültürel gezilerle boş zamanlarını en iyi şekilde verimli geçirmektedir.

Trambolin Parkı, Aşçılık, Alışveriş, Sinema, Lazer etiketi, Londra Gezileri, Orman macerası, Kartinge gitmek, Bowling, Müzeler Tiyatro, Şenlik gecesi aktivite ve gezilerden bazılarıdır.

Öğrenciler Reading Üniversitesi’nden gelen öğrenci toplulukları ile dönemlere değişiklik gösterebilen etkinlikler yürütebilmektedir.

Queen Anne's School Konaklama Seçenekleri

Queen Anne's School öğrencilere 2 farklı ev seçeneği ile öğrencilerin birbirlerini desteklemelerini sağlamaktadır. 

The House System, kampüs içinde bulunmaktadır. Öğrenciler burada birbirleriyle kaynaşarak eğlenceli ve dil bilgisini geliştirme açısından da verimli zamanlar geçirmektedir. Holmes, Willkins and Maddock isimli olan evlerde öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her şey bulunmaktadır. Öğrencilerin zaman geçirebileceği ortam bir alan ve yemek yapabilecekleri ortak bir mutfak bulunmaktadır. Odalar 1-4 arası kişilikte olabilmektedir. Öğrencilere okulun merkezinde buluna restoranlarda 3 öğün yemek hizmeti mevcuttur. 

Her Boarding House o evden sorumlu Housemistress ( müdire) tarafından denetlenmektedir ve aynı zamanda asistanları ve yardımcıları da bulunmaktadır. Evi denetleyen kişiler son derece anlayışlı ve güler yüzlüdür. Öğrencileri zorluklar karşında desteklemekte ve başarılı olmaları için çalışmalar yürütmektedirler. 3 farklı pansiyon sahibi vardır. Bu kişiler aynı zamanda öğretmen ve sporcu olabilmektedir. Tüm konaklamalarda güven esastır ve öğrenciler 7/24 gözetim altındadır.

Queen Anne's School Üniversite Başarıları

Öğrenciler GCSE’den elde ettikleri %99'u 9-4 (A*-C) ve A-Level’dan elde ettikleri %96 (A*-C) başarı skorları ile Oxford, Birmingham, Manchester, Nottingham ve King’s College London gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine öğrenci yerleştirmiştir.

Kolejin elde ettiği 2022 yılı sınav skorları aşağıdaki gibidir:

 • • A-Level A*A skoru % 45 /  A*C skoru %96
 • • GCSE 9/8/ A* - 7/A %64 / 9/8 /A*- 5/4/C%99
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED