Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Westonbirt School - Cheltenham


Westonbirt School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Westonbirt School, 2-18 yaş arası öğrencilere kız ve erkek çocuklar için karma eğitim veren bağımsız bir gündüz ve yatılı okuldur. Okul, Cotswolds’ta bulunmaktadır ve Londra’ya 1 buçuk saatlik mesafe uzaklığındadır.

Westonbirt’te büyük bir park alanında, göz alıcı bir yapı içinde bulunan okul, dört farklı eğitim dönemindeki öğrencilere hizmet vermektedir. Bu eğitim dönemleri Nursery (Okul Öncesi), Prep School, Senior School ve Sixth Form olarak ayrılmaktadır.

Westonbirt Nursery, 2 yaşından itibaren okul öncesine gelene kadar ki olan süreçte çocuklara eğitim vermekte ve onlara temel kulları, motor becerileri kazandırmayı amaçlamakta ve çocukları ileri ki okul sürecine hazır hale getirmektedir. Çocuklar önce oyun yoluyla öğrenmeye başlar ve daha sonra temel müfredata geçilmektedir.

Westonbirt Prep School, 2 ile 11 yaş arasındaki öğrencilere karma eğitim  veren, onları meraklı, araştırmacı, cesur olmaya teşvik eden bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Öğrenciler bu şekilde kendi ilgi alanlarına ve becerilerine hitap eden eğitimle akademik başarılarını yüksek tutmakta ve bir sonraki eğitim aşamasına kendini tamamen hazır hissetmektedir.

Westonbirt Senior ve Sixth Form öğrencilerin akademik olarak youn bir programa geçiş yaptığı GCSE, A-Level ve üniversite için hazırlık programı kurslarına odaklandığı eğitim sürecidir. Öğrencilerin bu süreçte hem akademik olarak donanımlı bir eğitim almaları sağlanmakta hem de müfredat dışı aktivite ve etkinliklerle motivasyonlarını yüksek tutulmaktadır. Ayrıca fiziki gelişimleri de spor dersleri ile desteklenmektedir.

Westonbirt School, kız ve erkek öğrencilere ayrı evlerde konaklama imkanı tanımaktadır. Evler yaş gruplarına özel olarak ayrılmıştır. 6. ve 8. öğrencileri için yatılı yeni bir Junior House 2024 yılının başlarında hizmete başlayacaktır. Her ev ev ebeveynleri tarafından denetimlenmekte ve öğrencilerin konforu ve güvenliği için her detayı düşünülerek tasarlanmıştır. 

Westonbirt School - Müfredatı ve Programlar

Westonbirt Nursery : Bu okul öncesi eğitim aşamasında öğrencilerin eğitim süreci belirli bir konu etrafında şekillenen etkinlikler ve müzik, beden eğitimi, yüzme, dans gibi temel programların içerildiği heyecan verici ve dinamik müfredatlar ile desteklenmektedir.

Westonbirt Prep School : Bu eğitim aşamasındaki öğrenciler temel ders konularına ve geniş müfredatlarına ek olarak; beden eğitimi, müzik, yüzme, yabancı dil , drama, bilim, bilgisayar gibi uzman öğretmenler tarafından desteklenmektedir. Öğrencilere okulun donanımlı her tesisinden yararlanabilmektedir.

Westonbirt Senior : Westonbirt, mümkün olan yerlerde konuları bireylere göre uyarlayabilme imkanı sunmaktadır. Öğrenciler bu eğitim aşamasından çok çeşitli GCSE kurslarıyla beraber ileri ki akademik serüvenlerine hazırlanmaktadır.

Westonbirt Sixth Form : Öğrencilere A-Level, BTEC, EPQ ve daha fazla dahil olmak üzere çok çeşitli dersler sunulmaktadır. Her öğrenci için mümkün olan en doğru çalışma programı oluşturulmaktadır. Derslere biyoloji, kimya, business eğitimi, bilgisayar, drama ve tiyatro eğitimi, ekonomi, İngilizce, İngiliz edebiyatı, coğrafya, tarih, Latince, matematik gibi çok çeşitli örnekler verilebilir.

Westonbirt School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Öğrencilere sunulan aktivite ve etkinliklere golf, binicilik, yüzme, tenis, yemek pişirme, sanat gösterileri, futbol, su sporları, basketbol, okçuluk, rugby, badminton, voleybol gibi birbirinden eğlenceli birçok örnek verilebilir.

Akşam etkinlikleri arasında yetenek gösterileri, karaoke, film geceleri, kamp ateşi ve marshmallow, mini olimpiyatlar, quiz gecesi gibi etkinlikler yer almaktadır.

Hafta sonları ise öğrenciler Londra, Bristol, Bath, Oxford, Harry Potter Stüdyoları, Costwolds su sporları gibi gezi ve turlara katılabilmektedir.

Westonbirt School - Konaklama Seçenekleri

Olağanüstü mimarisi ve muhteşem iç dekorasyonuyla öğrencilerimiz birbirinden güzel mistik hava uyandıran evlerde konaklamaktadır. Aydınlık ve rahat tek kişilik odalarımız ve 2-5 yataklı yatakhanelerimiz, öğrencilerin dinlenmeleri ve uyumaları için son derece güvenli ve konforlu olarak tasarlanmıştır.

Daha büyük yaşta ki sınava yönelik hazırlanan öğrencilere tek kişilik odalar tahsis edilebilmektedir. Evler güler yüzlü ev personelleri tarafından denetlenmekte ve gerektiğinde tıbbi destek sağlanmaktadır. Farklı yaş gruplarına göre ayrıştırılmış evler öğrencilere göre ayarlanmıştır. 2024 yılının başlarında bir ev daha öğrenciler için düzenlenmektedir.

Evlerde öğrencilerin rahat bir süreç geçirmeleri için ortak alanlar, mutfak, oyun alanları bulunmaktadır. Öğrencilere günde üç öğün yemek sunulmaktadır.

Westonbirt School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2020 ve 2022 yılı arasında Westonbirt School'dan mezun olan öğrenciler Machester, Oxford, Bath, Nottingham, Exeter, UCL, Cardiff, Edinburgh gibi İngiltere'nin en önde gelen saygın üniversitelerine girmeyi başarmışlardır.

Öğrencilerin tercih ettiği bölümler arasında tıp, psikoloji, mimarlık, hukuk, pazarlama, film - medya, çevre bilimi, arkeoloji, spor eğitimi gibi pek çok bölüm söylenebilir.

A-Level Sınav Sonuçları 2022

%34A*
%79A* - B
%98A* - C


GCSE Sınav Sonuçları 2022

%42
7-9(Grade)
%63
6-9 (Grade)
%81
5-9 (Grade)
%40
8-9 (Grade in Chemistry)
%42
7-9 (Grade in Maths)
%52
7-9 (Grade English Literature)


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED