Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

İngiltere Dil Okulları


 

İngiltere dil okulları hakkında araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu


Öncelikle başka bir dil öğrenirken, yoğun pratik dil eğitimi yapabilmeniz için o dili kendi ülkesinde öğrenmeniz çok önemlidir. Yani kendi ülkenizde İngilizce öğrenmeniz İngiltere’de İngilizce öğrenmek kadar verimli ve hızlı olmayacaktır. Ülkenizde öğreneceğiniz İngilizce sadece sınıf içerisinde sınırlı kalır fakat İngiltere’de İngilizceyi yaşayarak öğreneceğiniz için kendinize daha verimli bir öğrenme süreci sağlayabilirsiniz.

İngiltere yüz ölçümü bakımından büyük bir ülke olarak düşünülebilir fakat Türkiye’nin 4’te 1’i yüzölçümüne sahip olan İngiltere’nin birçok farklı şehrine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Bundan dolayı İngiltere’ye kısa dönem dil eğitimi için giden öğrenciler bile farklı şehirleri kolaylıkla ziyaret edebilir ve gözlemleyebilir. Birleşik Krallıklara bağlı olan Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda’da birçok dil okulu bulunmaktadır. Fakat dil okullarının en çok yoğunlaştığı bölgeleri sırasıyla Londra, Bournemouth, Brighton, Oxford, Cambridge ve Manchester olarak sıralayabiliriz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde her bir bölge ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca İngiltere üzerine uzmanlaşmış Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizin ihtiyaçlarınıza uygun bölge ve okul seçiminizde size yardımcı olacaktır.

ingiltere-dil-okullari

Neden İngiltere Dil Okullarını Tercih Etmelisiniz?

Köklü tarihi, Cambridge & Oxford üniversitelerine ev sahipliği yapması, çeşitli şehir & okul seçenekleri ile İngiltere; her zaman İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden birisi olmuştur. Herkesin hayallerinden birisi olan İngiltere'de öğrenci olma hedefine İngilizce dil eğitimi alarak ulaşabilir aynı zamanda Londra, Brighton, Bournemouth, Manchester gibi ironik şehirleri keşfedebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan Amerika, Kanada, Malta gibi alternatifler varken, peki dil eğitimi için neden İngiltere'yi tercih etmelisiniz sorusunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere'de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

İngiltere dil okulları yıl boyunca dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciler ile dolup taşmaktadır. Türkiye'ye yakınlığı, geniş okul ve program seçenekleri İngiltere'yi İngilizce dil eğitimi konusunda avantajlı kılan başlıca özelliklerdir. Uluslararası bir ortamda; yeni kültürler tanıyarak bolca konuşma pratiği yapabileceğiniz İngiltere dil okulları ile akademik başvurularda istenen IELTS sınavına da hazırlanabilirsiniz. Türk öğrencilere özel olarak sunulan fiyat promosyonlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir, İngiltere'de dil eğitimi almanın size getirdiği avantajları ise buradan görüntüleyebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları En Popüler Programlar Nelerdir?

Henüz dil serüvenine yeni başlamış olabilirsiniz veya belli bir seviyede İngilizceniz var ve akademik yönde gelişim kaydetmek istiyorsunuz. İngiltere dil okullarında her seviyeye yönelik İngilizce kursları, IELTS, TOEFL, Cambridge sınavlarına hazırlık kursları, iş hayatınızda daha aktif rol almanızda size fayda sağlayacak, kelime dağarcığını, gramer yapılarını, cümleleri daha etkin kurmanıza yardımcı olacak iş İngilizcesi kursu sunulmaktadır. Genel İngilizceye ek olarak alabileceğiniz hukuk, tıp, pazarlama gibi mesleki dil programlarını da tercih edebilirsiniz. En çok geliştirmek istediğiniz alanlara yoğunlaşabileceğiniz birebir İngilizce kursları, yetişkinlere yönelik sunulan İngilizce programları, öğretmenlere yönelik sunulan CELTA, DELTA, TESOL eğitimleri de bir opsiyon olabilmektedir. İngiltere dil okullarında sunulan tüm programlara ve içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

ingiltere-dil-okulu

İngiltere Dil Okulları Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

İngiltere'de dil eğitimi alacağınız dil okulu seçiminden sonra vereceğiniz en önemli kararlardan birisi olan konaklama ile ilgili sunulan tüm seçenekleri sizler için detaylandırdık. Birçok dil okulunda genel olarak aile yanı ve öğrenci yurdunda konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bazı okullar tarafından öğrenci evi konaklama seçeneği de sunulabilmektedir. Eğitim süreniz boyunca İngiliz bir ailenin yanında kalarak İngiliz kültürünü yakından tanıyabilir, bolca konuşma pratiği yaparak aile sıcaklığında konaklayabilirsiniz. Daha bağımsız uluslararası bir ortamda konaklamak isteyen öğrenciler için ise en iyi alternatif öğrenci yurdunda konaklama olacaktır. Konaklama alternatifleri hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere'de Dil Eğitimi için En Popüler Şehirler Hangileridir?

Dünyanın en yeşil başkentlerinden birisi olan Londra, tabi ki öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehirlerden birisidir. Finans merkezleri, gelişmiş ulaşım ağı, mimari yapıları ve hareketli şehir yapısı ile Londra'da dil eğitimi alma fikri bir çok öğrenci için cazip bir fikir olabiliyor. Londra Dil Okulları sayfamızı ziyaret ederek size en uygun dil okulunu belirleyebilirsiniz.

Times Higher'a göre dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde genellikle ilk 5'de yer alan Cambridge ve Oxford üniversitelerinin bulunduğu Cambridge & Oxford şehirlerinde dil eğitimi alırken, tarihi sokaklarda zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz. Cambridge Dil Okulları veya Oxford Dil Okulları sayfalarımızı ziyaret ederek size en uygun dil okulunu belirleyebilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında oldukça hareketli olan İngiltere'nin eşsiz güney sahillerini barındıran Brighton & Bournemouth şehirleri de öğrencilerin dil eğitimi için sıklıkla tercih ettiği destinasyonlardan bazılarıdır. Brighton Dil Okulları veya Bournemouth Dil Okulları sayfalarımızı ziyaret ederek size en uygun dil okulunu belirleyebilirsiniz.

En popüler şehirler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Canterbury, Bristol, Manchester, Liverpool, York, Portsmouth ve daha birçok şehirde yer alan dil okullarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

İngiltere’yi daha önce ziyaret etmiş olsanız dahi, dil okulu seçimi yaparken bilmeniz gereken bazı püf noktalar ve okulun size uygunluğu önem teşkil etmektedir. Sınıf mevcudu, seviyeler arası geçişler, okulların olanakları ve konumları gibi daha bir çok kriter eğitim sürecinizi etkilemektedir. Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarından okullarımızın püf noktaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Okul seçimindeki püf noktalar ile ilgili daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Sonrası Üniversite ve Yüksek Lisans Programlarına Geçiş Yapılabilir mi?

Dil eğitiminizi tamamladınız ve İngiltere'de lisans veya yüksek lisans programına mı katılmak istiyorsunuz? Üniversitelerden kabul almanız için gereken sınav skorunu sağladıktan sonra İngiltere'de lisans veya yüksek lisans için başvuru yapabilirsiniz. İngiltere'de üniversite düşünüyorsanız İngiltere Üniversiteleri sayfamıza, yüksek lisans için ise İngiltere Yüksek Lisans sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Türkiye'de hazırlık sınıfı okuyan öğrencilerin hazırlık sınıfını yurt dışında dil eğitimi alarak değerlendirebildiğini biliyor muydunuz? Dil eğitiminden lisans ve yüksek lisansa geçiş mümkün mü sorusunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz.

ingilterede-dil-okulu

İngiltere'de Yaşam Maliyeti Nasıldır?

İngiltere’de dil eğitimi sürecinize başlamadan önce, oluşacak yaşam masraflarını da hesaba katmanızı tavsiye ederiz. Konaklamayı eğitim aldığınız dil okulundan sağlayabildiğiniz gibi, ulaşım, yeme-içme, sim kart gibi temel ihtiyaçlar da karşınıza çıkacaktır. Dünyanın en eski ve en geniş metro ağına sahip Londra bölgesinden Oyster Card ile her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi Londra taksilerini de kullanabilirsiniz. Yemek masrafını bir ailenin yanında konaklayarak veya mini mutfak içeren stüdyo konaklamalarda yemeğinizi kendiniz yaparak minimize edebilirsiniz. İngiltere'de yaşam maliyetleri hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Dil Eğitimi İçin Hangi Vizeye Başvurmalıyım?

Dil eğitimi için İngiltere'yi seçen öğrencilerin vizede problem yaşamamaları için iki unsura dikkat etmeleri gerekmektedir. Birincisi; katılacağınız dil kursunun haftada minimum 15 saat ders içeriyor olması ikinci unsur ise gideceğiniz dil okulunun British Council tarafından akredite edilmiş olması gerekmektedir. 6 ay ve daha kısa süreli eğitime katılmayı planlıyorsanız 'Standard Visitor Visa'ya başvurmanız gerekmektedir. Eğer 6 aydan daha uzun süreli bir eğitim planlıyorsanız başvurmanız gereken vize türü 'Short-term Student Visa'dır. İngiltere vize başvurusu hakkında daha fazla detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile İngiltere Dil Okulları

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İngiltere’de katılmak istediğiniz program seçeneklerini sizlere sunmanın dışında her bir öğrencimizin diğer ihtiyaçlarıyla birebir ilgilenmek önceliğimizdir. Sadece okul seçimi ve kayıt sırasında değil diğer bütün ihtiyaçlarınızı danışmanlarımızla birebir yapacağınız görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç ve kişiliğinize göre şehir seçiminizden sonra yine talep ve istekleriniz doğrultusunda nasıl bir programa katılmak istediğiniz, sizin için hangi programın ve şehrin İngilizce öğrenirken size maksimum fayda saylayacağını uzman danışmanlarımız eşliğinde yapılacak ön görüşme ile belirliyoruz. Bu aşamada eğitim ve varsa iş geçmişiniz, gerekli olması halinde seçeceğiniz programın uzunluğuna göre vize başvurunuzun ön değerlendirmesi incelenir ve öğrenciye bilgi verilir.

Okul ve program seçiminizi tamamladıktan sonra okula kayıt için gerekli bilgi ve belgelerin tamamlanması için size detaylı bilgi verilir. Seçtiğiniz programın başlangıç tarihleri, eğitim süresi belirlendikten sonra okulun belirtmiş olduğu ön kayıt ücreti alındıktan sonra programa kayıt yapılır.

Bu aşamada okuldan kayıt onayı beklerken öğrencinin vize başvurusu için gerekli belgeleri toplanır ve vize başvurusuna hazır hale getirilir. Vize başvurusu sırasında doldurulması gereken form danışmanlarımız eşliğinde tamamlanır. Gerekli bütün belgeler ve okuldan gelen kabul belgesi kontrol edildikten sonra öğrenci adına vize başvuru randevusu alınır.

Vizeniz onaylandıktan sonra okula bilgi verilir ve bütün dönemi kapsayan kalan ödeme yapılır ve kalacağınız yerin bilgileri ulaştığında artık tek yapacağınız biletinizi ayarlamak olacaktır. Bilet alternatiflerini yine danışmanlarımız eşliğinde yapabilirsiniz.

Son olarak, gideceğiniz şehir, katılacağınız okul ve program ile ilgili bütün detayları danışmanlarımız aracılıyla görüşüp varsa soru ve önerilerimizi alabilirsiniz. Global Yurtdışı Eğitim öğrencilerinin sadece okul bulma ve kayıt aşamasında değil İngiltere’de kaldıkları bütün süre içerisinde oluşabilecek soru ve sorunları için her zaman yanında olacaktır.

İngiltere Dil Okulları Faydalı Bilgiler

 • Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu
 • Adresi : Rutland Lodge Rutland Gardens, Knightsbridge London SW7 1BW, United Kingdom,
 • Telefon Numarası : +44 20 7591 69 00
 • Acil durumlar için telefon numarası : +44 79 5183 98 79.
 • Web Sayfası : http://londra.bk.mfa.gov.tr/


• Eğer uzun bir programa gidiyorsanız bir banka hesabı açmayı düşünebilirsiniz. Para transferi, yapılması gereken ödemeler vb. işlemler için yanınızda nakit taşımaktansa banka hesabı daha güvenli olabilir. Kısa dönem bir dil kursuna gidiyorsanız hesap açmak için gereken bürokrasiyle uğraşmaktansa hesap açmanıza gerek kalmayabilir. Fakat hesap açmaya karar verdiyseniz öncelikle kaldığınız ya da okuduğunuz okulun etrafındaki bankalara bakmanızı tavsiye ederiz. Hesap açmanız için gerekli belge ve bilgileri bankadan öğrenmenizde fayda var, hesap için ödemeniz gereken aylık bir masraf olacak mı, yurtdışından gelecek olan tutarlarda aldıkları transfer ücreti vb. unsuları konuşmadan hesap açmamanızı tavsiye ederiz.

Hesap açmak için genellikle istenen üç belge:

 • 1. Pasaportunuz
 • 2. Kayıt olduğunuz okuldan bankada hesap açabilmeniz için bir belge almanız gerekmektedir. Bu belge bilgilerinizi doğrulayan bir öğrenci belgesi olarak adlandırılır.
 • 3. İngiltere’de yaşadığınız adresi gösterebileceğiniz belge. Okuldan aldığınız belgede adresiniz de belirtilmişse başkaca bir belgeye ihtiyacınız olmayabilir.

Devamını Oku

 

İngiltere Dil Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED