Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Downside School - Bath


Downside School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Downside School, özellikle Katolik inancına sahip aileler arasında popülerdir. Ancak, tüm İngiliz yatılı okulları gibi, elbette tüm dini inançlardan öğrencilere açıktır. Etkileyici Downside Abbey'e sahip bu güzel okul, Somerset manzarasının içine yerleştirilmiştir; akademik, kişisel ve ruhsal gelişim arasında bir denge arayan herkes için harika bir yerdir.

İlk olarak sadece erkekler için eğitim hizmeti veren okul, bugün eğitimi karma bir temelde yürütmektedir. 9 ila 18 yaş arası yaklaşık 430 erkek ve kız burada okumaktadır (yaklaşık %40’ı uluslararası öğrenciler, 390'ı yatılı). Ortalama sınıf mevcudu 11-14 arasında değişmektedir.

Toplam kampüs alanı 500 dönüme ulaşmaktadır. Downside, çok çeşitli ragbi ve kriket sahaları ile güzel ve dönüştürücü bir ortamdır; tenis, hokey ve netbol sahaları; modern bir spor merkezi; squash kortları, kriket sahaları, spor salonu, yüzme havuzu gibi kapalı tesislere sahiptir. Sanat ve bilim için her biri ayrı binalarda sunulan gelişmiş imkânları vardır.

En yakın Bristol hava alanı 45 dakika sürüş mesafesindedir.

Downside School - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. 10-11. sınıflara sunulan geleneksel İngiliz müfredatıdır. Zorunlu İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin dışında öğrencilerden toplam 8-10 olacak şekilde ders seçmeleri istenir. Downside School'un sunduğu seçmeli derslerden bazıları şunlardır: İngiliz Dili ve Edebiyatı, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Latince, Matematik, Yunanca, Fransızca, İspanyolca, Fotoğraf, Bilim, Sanat, Fizik, Tarih, Müzik, Teknoloji ve Tasarım, Almanca, Dini çalışmalar.

- A LEVEL. İngiliz eğitiminin "altın standardı", İngiliz üniversitelerine hazırlanmak için en iyi programdır. A Level programı 2 yıl için tasarlanmıştır ve bu süre boyunca öğrenci tarafından seçilen sadece 3-5 konu derinlemesine, karmaşık bir seviyede çalışılır. Başarıyla kazanılmış bir A Level sertifikası ek giriş sınavları olmadan Birleşik Krallık'taki en iyi üniversitelere bile girmenizi sağlamaktadır. Dersler öğretmen rehberliğinde fakat öğrencinin üniversite ve bölüm tercihine göre seçilmelidir. Okulun sunduğu A Level ders olanaklarının bazıları şunlardır: İngilizce, Latince, Ekonomi, İşletme, Sanat Tarihi, Biyoloji, Fizik, Matematik, Coğrafya, Kimya, Fotoğraf, Yüksek Matematik, Yunanca, Müzik, Teknoloji ve Tasarım, Dini çalışmalar, Fransızca, Spor ve beden eğitimi, Sanat, İspanyolca, Psikoloji, Almanca, Tarih.

- Ek Dil olarak İngilizce (EAL). Downside'daki tüm uluslararası öğrencilere İngilizce eğitim onları akademik ve sosyal yaşama hızla adapte edecek şekilde sunulmaktadır.

Downside School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Genellikle hafta sonları geziler ve yürüyüşler yapılır. En popüler destinasyonlar arasında ünlü İngiliz şehirleri (Bristol, Londra, Bath, Glansthorbury, Oxford, Cardiff) bulunmaktadır. Ayrıca tekne gezileri yapılmakta, önemli tarihi kaleler ve mülkler ziyaret edilmektedir.

Downside School kampüsünde sürekli eğlence etkinlikleri düzenlenmektedir. Müzik yönü özellikle güçlüdür; öğrenciler 20'den fazla müzik aletinde ustalaşabilir, okul topluluklarına ve orkestralara, ulusal ve bölgesel yarışmalara katılabilir.

Spor takımları ayrıca mükemmel performans gösterir, çeşitli yarışmalarda düzenli olarak ödül kazanırlar. En popüler sporlar arasında şunlar sayılabilir: English Lapta, Yüzme, Fitness, Masa Tenisi, Tenis, Badminton, Trambolin, Squash, Okçuluk, Voleybol, Track and field, Frizbi, Kriket.

Downside School - Konaklama Seçenekleri

Downside School'un kampüsünde 6 adet konforlu erkek ve kız yurtları inşa edilmiştir. İlk ve orta sınıflar 2-4 kişilik odalarda, lise öğrencileri tek veya çift kişilik odalarda konaklamaktadır. Tüm bölge sürekli olarak eğitimcilerin gözetimi altındadır, her konutta her zaman herhangi bir sorunun çözümüne yardımcı olmaya hazır ve her öğrencinin güvenliğinden sorumlu öğretmenler vardır.

Hafta sonu gezileri ve 50'den fazla aktivite, tüm yatılı öğrencilerin dolu dolu bir eğitim hayatı geçirmesini amaçlamaktadır.

Yatılı yemekler, çeşitli ve dengeli olarak (günde üç kez + ara öğünler) sağlanmaktadır. Ön talep üzerine vejetaryen diyeti düzenlenmektedir.

Downside School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- GCSE 2020 sonuçları. Öğrencilerin %34'ü A*, %56'sı A*A, %74'Ü A*B, %97'si A*C notlarını almıştır.

- A Level 2020 sonuçları. Öğrencilerin %27'si A*, %58'i A*A, %83'ü A*B, %94'ü A*C notlarını almıştır.

Downside Sixth Form öğrencileri, ülkedeki en iyi üniversitelerde veya Kuzey Amerika'da okumaya devam etmektedir. Tercih edilen bazı üniversiteler: Cambridge, Oxford, Birmingham, Brunel, Cardiff, Durham, Edinburgh, Exeter, Imperial College, Lancaster, Leeds, Leicester, Liverpool, Loughborough, Northampton, Nottingham, Oxford Brookes, Reading, Royal Agricultural University, Royal Holloway University of London, Royal Veterinary College, School of Oriental and African Studies, Southampton, St Andrew’s University, St George’s University London, Sussex, Swansea, University College London, Warwick, York University.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED