Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Abbey College Manchester - Manchester


Abbey College Manchester- İngiltere'de Lise Eğitimi

The Abbey DLD Group of Colleges, Cambridge, Londra ve Manchester şehirlerinde üç farklı kampüsü bulunan bağımsız Sixth Form kolej grubudur. İngiliz ve uluslararası öğrencilere GCSE, A Level, BTEC veya University Foundation programları sunulan kolej, üstün ve kaliteli eğitim verme konusunda köklü bir üne sahiptir. 1931 yılında DLD (Davies Laing and Dick College) ismi ile kurulan kolej, 10 yıl sonra Abbey College ile birleşerek Abbey DLD College ismini almıştır.

Kolej büyük bir eğitim kurumu olan Alpha Plus Group’un bir parçasıdır. Kolej 2019 yılında ISI (Bağımsız Okullar Müfettişliği) tarafından mükemmel olarak derecelendirilmiştir. Abbey College Manchester, Manchester şehir merkezindeki Cheapside'da bulunan 14-23 yaş arası öğrencilere eğitim veren bağımsız bir okuldur. Kolejde bulunan öğrencilerin çoğu A Level, GCSE veya Uluslararası Hazırlık Programları'nın birinde eğitim görmektedir. Kolejde bulunan bir diğer heyecan verici çalışma programı ise öğrencilere GCSE, A Level veya Uluslararası Hazırlık Programı çalışmalarını spor tutkularıyla birleştirme fırsatı sunan Futbol veya Basketbol Eğitimi ile Akademik Çalışmalar programıdır.

Abbey College Manchester; 220 öğrenci kapasitesi ile Abbey DLD Group of Colleges'in en küçük kolejidir. Bir aile ortamında eğitim alan Abbey College Manchester öğrencileri, İngiltere'nin en popüler şehirlerinden Manchester'in tam merkezinde, şehrin tüm olanakları ile iç içe eğitim almanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

Abbey College Manchester binası, Manchester şehir merkezinin kalbinde yer almaktadır ve otobüs, tren veya tramvay ile kolayca ulaşım imkânı sunmaktadır. Tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlayan ve Manchester'ın merkezinde modern bir binada yer alan kolejde tam donanımlı derslikler, 5 tane son teknoloji Fen laboratuvarları, sanat stüdyosu, fotoğraf stüdyosu, 2 bilgisayar süiti gibi birçok olanak bulunmaktadır.

Abbey College Manchester Müfredatı ve Programlar

Abbey DLD Colleges bünyesinde GCSE / IGCSE, A Level, International Foundation, Combined Studies Programme, One Year Retake A Levels, Academic Studies with Football Training, Academic Studies with Basketball Training, Academic Studies with Cycling, Academic Studies with Tennis programları bulunmaktadır. Programlarda sunulan bazı ders içerikleri aşağıdaki gibidir :

GCSE / IGCSE : Biyoloji, Resim, İşletme, Kimya, Ekonomi, İngilizce, Matematik, İleri Matematik, Fotoğrafçılık, Din Eğitimi, Fizik

A Level : Muhasebe, Sanat ve Tasarım, Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, İngilizce, Çevre Bilimi, İleri Matematik, Matematik, Modern Diller, Fizik, Fotoğrafçılık, Psikoloji, Din Eğitimi, Moda ve Tekstil Tasarım

Combined Studies Programme : Bu program öğrencilere geleneksel A Level rotasına bir alternatif sunmaktadır. Öğrenciler doğrudan bir üniversite derecesine veya belirli üniversitelerde hazırlık yılı ile birlikte bir dereceye yönlendirir. Bir veya iki yıl alınan bu program temel beceri derslerinden oluşmaktadır. Lisans düzeyinde bir eğitim için temel beceri, dil, ICT ve öğrenme becerilerini geliştirmektedir.

International Foundation : Her Eylül ayında başlayan Uluslararası Hazırlık Programı, öğrencilerin Birleşik Krallık'ın en iyi üniversitelerinde eğitimine devam edebilmesi tasarlanmış bir yıllık yoğun bir kurstur. Öğrenciler Humanities, Engineering, Medicine, Science gibi konulardan birini seçebilmektedir.

Abbey College Manchester Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanata ve spora önem veren Abbey DLD Colleges tüm kampüslerinde bu etkinlikler için çalışmalar yapmaktadır. Bowling, Golf, Yürüyüş kulübü, Drama Kulübü, Sanat ve Tasarım, Gazetecilik, Gönüllülük Programı, Klasik Müzik, Müzik Gösterileri, Şarkı Yazımı, STEM Programı ve Kodlama Kulübü, Sunum Becerisi gibi birçok kulübe sahip olan Abbey DLD Colleges’de öğrencilerin bu etkinlikleri gerçekleştirebilmeleri için çeşitli donanımlar mevcuttur. Bu etkinlikler ve kulüpler kolejlere göre değişiklik göstermektedir.

Abbey College Manchester Konaklama

Abbey College Manchester öğrencileri için Manchester konaklayacakları yerler yaşlarına göre ayarlanmaktadır.

16 yaş ve üzeri konaklama ihtiyacı olan öğrenciler :

Clydesdale House Pansiyonu : Abbey College Manchester'a 10 dakikalık yürüme mesafesinde yüksek kaliteli ve güvenli konaklama imkânı sunmakta ve kızlar ve erkekler farklı alanlarda konaklamaktadır. Odalar tek kişilik ve özel banyolu olarak tasarlanmıştır. Öğrenciler günde üç öğün yemekten yararlanabilmektedi.

16 yaş altı konaklama ihtiyacı olan öğrenciler :

16 yaşından küçük olan öğrenciler, aile yanında konaklamaktadır. Ev sahibi aileler, öğrencilerin rahatlayabileceği, uyum sağlayabileceği ve ders çalışabileceği samimi ve güvenli bir ortam sağlamak için okul tarafından özenle seçilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odada konaklamaktadır. Banyo olanakları için genellikle aile ile paylaşabilmektedir.

Abbey College Manchester Üniversite Başarıları

Abbey DLD Colleges mezunu olan öğrenciler başta Oxford, Cambridge, UCL, Kings Colleges London, Imperial College London, Russell Group Üniversiteleri ve İngiltere'nin Top 50 listesinde yer alan üniversitelerde tıptan mühendisliğe, işletmeden hukuka ve çok çeşitli sanat bölümlerine yerleşmiştir. Ayrıca başta UCLA olmak üzere Amerika’da da birçok üniversiteye öğrenci yerleştirilmiştir.

2022 GCSE Sınav Sonuçları

%409-7
%799-4


2023 A Level Sınav Sonuçları

%10A*
%24A*-A
%57A*-B
%81A*-C


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED