Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

ICS London International School - Londra


ICS International Community School - İngiltere’de Lise Eğitimi

International Community School (ICS), Londra, Marylebone'da bulunan ve 3 ila 18 yaş arasındaki öğrencilere karma eğitim veren bir World International Baccalaureate School'dur. 1979 yılında kurulan bağımsız okul 250 öğrencisine sadece gündüzlü olarak eğitim vermektedir. MYP ve IB programları Star Street'teki kampüste bulunmaktadır.

Londra'nın kalbinde yer alan okul çok kültürlü değerleri kucaklamaktadır. Açık fikirliliği temel bir değer olarak gören okul, öğrencilerini küresel vatandaşlar olmaya hazırlamak için onları kültürler arası bağlantılar kurmaya teşvik eder.

ICS International Community School - Müfredatı ve Programlar

Orta Yıllar Programı (MYP), Uluslararası Bakalorya (IB) tarafından 11-16 yaş arasındaki öğrenciler için tasarlanmış bir müfredat çerçevesidir. MYP müfredatı öğrenciler için geniş ve dengeli bir eğitim sağlayan sekiz ders grubundan oluşur. Öğrenciler dil ve edebiyat, birey ve toplum, matematik, fen bilimleri, beden ve sağlık eğitimi, dil edinimi, sanat ve tasarım temel derslerini alırlar. Öğrenciler ayrıca bir deneme, sanatsal bir üretim veya başka bir ifade biçimi olabilecek bağımsız bir çalışma ile kişisel bir projeyi de tamamlarlar.

ICS International Community School lisenin son iki yılındaki öğrencileri için IB Diploma programını uygulamaktadır. Uluslararası Bakalorya (IB), her öğrenciyi dünyayı şekillendirebilecek küresel bir vatandaş olmaya hazırlamaya yönelik ICS ve Globeducate eğitim vizyonunuyla ve “Daha iyi bir dünya için Eğitim” motivasyonuyla hazırlanmış bir programdır. Eğitim yoluyla daha iyi bir dünya yaratma misyonuyla hareket eden, kar amacı gütmeyen bir vakıftır.

Dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından saygı duyulan IB Diploma Programı, altı konu grubundan ve bilgi teorisi (TOK), yaratıcılık, etkinlik, hizmet (CAS) ve bilimsel makale yazımından (extended essay) oluşmaktadır.

IB Diploma öğrencileri, programın iki yılı boyunca geniş bir konu yelpazesini takip eder, ancak aynı zamanda en çok ilgilerini çeken konularda uzmanlaşabilirler. Tam IB Diploma adayları, ek üçü Yüksek Düzeyde ve üçü Standart Düzeyde olmak üzere altı gruptan ders alırlar: Grup 1 - Dil A; Grup 2 - Dil B; Grup 3 - Birey ve Toplum; Grup 4 - Deneysel Bilim; Grup – 5: Matematik; Grup – 6: Sanat.

Araştırmalar, 16-19 yaş için diğer akademik programlarla karşılaştırıldığında IB programlarından mezun olanların genellikle şu avantajlara sahip olduğunu göstermektedir: Daha iyi bir üniversite seçimi; Diğer üniversite öncesi programlardan daha geniş bir konu bilgisi genişliği; Gelişmiş eleştirel düşünme ve bağımsız öğrenme becerileri; Sağlıklı ve küresel bir dünya görüşü.

ICS International Community School - Müfredat Dışı Etkinlikler

- Spor Olanakları. Fitness, Xendo, Multi-Sports, Parkour, Gymnastics, Yoga, Fencing.

- Yaratıcı Sanatlar. Arts & Crafts, Drama, Dance, Origami, Choir, Drama puppetry, Creative Writing, Comics & Film, Drama, Stained Glass & Pottery, Music Band, School Musical, Dance, BBC Young Reporter.

- Kulüpler. Philosophy TV, Yearbook, Young Librarians, Model United Nations, Pop Culture and International relations, Chinese Characters, Enterprise Club, Academic Reading.

- ICS International Community School’da İspanyolca, Fransızca ve Mandarin Çincesi eğitimi verilmektedir.

ICS International Community School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- AVRUPA. Christ Church College, University of Oxford, UK / University College London (UCL), UK / King’s College London, UK / SOAS University of London, UK / University of Warwick, UK / University of Bath, UK / University of Bristol, UK / Queen Mary University of London, UK / UAL, London, UK / University of Nottingham, UK / Westminster University, UK / University of Loughborough, UK / St George’s, University of London, UK /University of Buckingham, UK / Kingston University, UK / University of York, UK / Aston University, UK / Brunel University, UK / Royal Holloway University, UK / University of Stirling, Scotland / GBSB Global Business School, Spain / IE University, Spain / University of Barcelona, Spain.

- KUZEY AMERİKA. Boston University, USA; Colorado College, USA; John Hopkins University, USA; UC Santa Cruz, USA; Berklee College of Music, USA, Jacksonville University, Florida, USA; The University of British Columbia, Canada; McMaster University, Canada; University of Michigan, USA; University of Pennsylvania, USA; University of Toronto, Canada.

Okul mezunlarının seçtiği bölümler: 14% Hukuk; 25% Business; 4% Matematik; 8% Sanat; 7% Biyokimya; 7% Ekonomi; 7% Film; 4% Tıp; 9% Mühendislik.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED