Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Wellington College - Londra


Wellington College (Berkshire) - İngiltere’de Lise Eğitimi

Wellington College, A Level ve IB Diploması için en iyi İngiliz özel okullarından biridir. 13 - 18 yaş arası öğrenciler için karma, yatılı ve gündüzlü eğitim vermektedir. 1853’te kurulmuş olan okulun bugün 1090 öğrencisi vardır ve bunların 475'i Sixth Form eğitimi almaktadır.

Wellington College, Londra'nın merkezine bir saat ve Heathrow'a sadece 40 dakika uzaklıkta, Berkshire'da 400 dönümlük güzel bir park alanında yer almaktadır.

Wellington College, iyi donanımlı bir yatılı okuldur. Tüm derslikler interaktif beyaz tahtalarla donatılmıştır, birçoğunda projektör, internet erişimi vardır. Eğitim binalarında bilgi merkezleri, bilgisayar sınıfları bulunmaktadır. Kütüphanesi çok zengindir. Okulun bilimsel laboratuvarları, öngörülen eğitim programı çerçevesinde gerekli her şeyle donatılmıştır.

Spor altyapısı 13 kriket sahası ve 17 ragbi sahası, golf sahası, modern bir spor kompleksinden meydana gelmektedir. Spor kompleksinin içinde fitness ve aerobik salonları, mini sahalar ve takım oyunları için alanlar bulunmaktadır.

Okulun kendi tiyatrosu, müzik odaları, kayıt stüdyosu bulunmaktadır.

Wellington College Berkshire - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. Öğrenciler, GCSE konularını Third Form sonunda seçerler. Müfredatın genişliği, kişisel araştırmayı, bağımsız çalışmayı, enternasyonalizmi ve sosyal sorumluluğu garanti eder. Öğrenciler şu tür dersler almaktadır: Matematik; İngilizce(Dil ve Edebiyat); Biyoloji, kimya ve fizik; En az bir Dil (eski veya modern, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Mandarin, Rusça, Latince veya Yunanca ve Latince); En az bir Beşeri Bilimler dersi (Coğrafya, Tarih, Antik Tarih ve Felsefe ve Din bölümlerinden). Buna ek olarak, Sanat, Bilgisayar Bilimleri, Dans, Tasarım Mühendisliği, Drama, Müzik, Beden Eğitimi ve Fotoğrafı içeren bir dizi seçenek arasından seçim yapabilirler.

- Sixth Form. Öğrenciler A Level ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) arasında seçim yaparlar. Bu kararı kolaylaştırmak için hem öğrencilere hem de velilere gerekli rehberlik, tavsiye ve bilgi üst düzey sağlanmaktadır; ancak sonuçta öğrenciler kendileri için uygun çalışma programını seçmekte özgürdür. Okul bu iki eğitimde de İngiltere’nin önde gelen başarılarını elde etmektedir.

- Sunulan A Level dersleri. Sanat ve Tasarım, Biyoloji, İşletme Çalışmaları, Kimya, Klasik Uygarlık, Bilgisayar Bilimi, Tasarım ve Teknoloji, Drama ve Tiyatro Çalışmaları, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Almanca, Yunanca, Tarih, Latince, Matematik, Müzik, Fizik, Psikoloji, Dini Çalışmalar, Etik ve Felsefe, İspanyolca, Spor BTEC.

Wellington College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Ders dışı program kapsamlı ve çeşitlidir. Öğrencilere yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için birçok fırsat verilir. Tiyatro, müzik stüdyoları, drama kulüpleri, çizim, tasarım, uygulamalı sanatlar yaratıcı öğrencilerin yararlanabileceği bazı olanaklardır. Entelektüel eğilimi olan öğrenciler için seçmeli dersler ve ilgi duydukları konuda kulüpler bulunmaktadır.

Spor programı da oldukça ilginçtir. Öğrenciler kriket, ragbi, golf, koşu, kano, basketbol, atletizm, aerobik, kros koşusu, tenis, yüzme, squash, atıcılık, yelken, netbol, polo, binicilik, eskrim, hokey, futbol, lakros oynayabilir veya yapabilirler.

Ayrıca ders dışı etkinlikler programı, kampüste ve ötesinde geziler ve yürüyüşler düzenler. Tüm faaliyetler yatılı okul personeli tarafından yürütülür.

Wellington College - Konaklama Seçenekleri

Wellington College'da 14 konut bulunmaktadır. Hepsi kampüs topraklarındadır ve hepsi sınıflara yürüme mesafesindedir. Tüm konutlar küçüktür. Erkekler ve kızlar ayrı yaşarlar. Her konutta 2-3 yataklı odalar ve tek kişilik daireler bulunmaktadır. Yeni gelenler ilk yerleştirilir. Okulun öğrencileri, eğitimin ikinci yılından ayrı yaşarlar. Konutlardaki banyolar her katta ortak kullanım olarak bulunmaktadır. Her konutta dinlenme alanları, eğitim alanları, mini mutfaklar bulunmaktadır. Okul öğrencilerine tam pansiyon yemek sunulmaktadır. Yemek salonu, zengin menüsü ile ünlüdür.

Wellington College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2021'de IB grubundan on üç öğrenci maksimum puan olan 45 puana ulaştı ve öğrencilerin ortalaması 41.2 oldu. %73'ü 40'tan fazla puan aldı ve %87'si 38+ puan aldı. Bu sonuçlar Wellington College'ı sadece Birleşik Krallık'ta değil, dünyada IB için en güçlü akademik okullardan birisi yapmaktadır.

2021 A Level öğrencilerinin 25'i tüm derslerini A* ile verirken toplam öğrenci grubunun %45'inin ortalaması A*, %80'inin A*/A ve %96'sının A*-B oldu.

Wellingtonluların büyük çoğunluğu Oxford, Cambridge, Russell Group üniversitelerine veya Birleşik Krallık ve ABD'deki diğer üst düzey kurumlara devam etmektedir.

2021'de, Sixth Form adaylarının %95'i birinci veya ikinci tercihlerini kazandılar ve 16 öğrenci Oxford veya Cambridge'e kabul edildi. 26 öğrenci ise ABD'yi tercih etti. 2021'de mezun olan öğrenciler için en popüler üniversiteler şunlardı: Edinburg (29); Durham (25); Exeter (23); Bristol (16); UCL (14); Bath (12); Imperial College Londra (9); Manchester (9).

Wellingtonlulara son iki yılda teklif getiren ABD üniversiteleri şunlardır: Harvard, Brown, Yale, University of Chicago, NYU, Berkeley, UCLA, Duke, Johns Hopkins ve Stanford ve diğerleri.

Her yıl iki yüzün üzerinde Wellingtonlu üniversiteye devam ederken, seçtikleri bölümlerin yelpazesi son derece geniştir. En popüler olanlar arasında Ekonomi, Politika, Felsefe, Uluslararası İlişkiler, Tarih, İşletme ve Finans, Tıp, Mühendislik, Modern Diller gibi geleneksel bölümler ve Biyokimya veya Doğa Bilimleri gibi çeşitli bilim temelli bölümler bulunmaktadır. Diğer mezunlar da Fotoğraf, Kriminoloji, Moda ve Müzik gibi bölümleri tercih ettiler.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED