Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St Clare's Oxford - Oxford


St Clare’s Oxford - İngiltere'de Lise Eğitimi

St Clare’s Oxford, 14-18 yaş arası öğrencilere açık, İngiltere'de bulunan karma bir bağımsız bir okuldur. 1953 yılında Anne Dreydel OBE and Pamela Morris tarafından kurulan okulun İngiltere’nin dünyaca ünlü üniversite şehri Oxford’da, birbirine 10 dakika yürüme mesafesinde 2 farklı açık kampüsü bulunmaktadır. Kampüslerden Oxford şehir merkezine toplu taşıma veya bisikletle 10 dakikadan daha kısa sürede ulaşılabilmektedir.

Yaklaşık 500 öğrenci kapasiteli St Clare’s Oxford kampüslerinde modern derslikler, fen laboratuvarları, bilim hazırlık odaları, müzik stüdyosu, sanat stüdyosu, kütüphane, ana koridor, yemek odası, kafeterya, revir, kariyer ve yüksek öğrenim danışmanlığı gibi donanımlar bulunmaktadır. St Clare’s Oxford bugüne kadar 40 farklı ülkeden öğrenciye IB eğitimi sunmuştur.

Kolej, 2010 yılında 1.3 milyon sterlinlik yatırımla 24 yeni öğrenci yurdu, 2014 ve 2015 yıllarında ise toplam 3,4 milyon sterlinlik yatırımla 3 fen laboratuvarı, 3 Matematik sınıfı, bir sanat stüdyosu ve 1 yeni öğrenci yurdu kurmuştur.

St Clare’s Oxford Müfredatı ve Programlar

St Clare’s Oxford İngiltere’nin en başarılı IB okullarından biridir. 16-18 yaş arası öğrencilere IB programları sunulan kolejde ayrıca 15 yaş öğrenciler için Pre-IB, 14-16 yaş öğrenciler içinse Middle School eğitimleri sunulmaktadır.

St Clare’s Oxford IB Programları (16-18 Yaş) : Öğrencilere 6 ders ile TOK IB Theory of Knowledge), CAS (Creativity, Activity, and Service) ve EE (Extended Essay) modülleri sunulmaktadır. Sunulan dersler ise Dil & Edebiyat, Yabancı Dil, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Matematik, Sanat & Seçmeli başlıkları altında öğrencilerin akademik yeterliliklerine veya beklentilerine göre verilmektedir. Program süresi 2 senedir. Dersler maksimum 9 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.

St Clare’s Oxford Pre-IB Programı (15 Yaş) : IB programına hazırlayan Pre-IB programlarında İngilizce, Matematik ve Edebiyat zorunlu ders olarak verilmektedir. Ayrıca öğrencilerin akademik beklentilerine ve yeterliliklerine göre Fen Bilimleri, Sanat ve Sosyal Bilimler başlıklarında 3 adet seçmeli ders verilmektedir. Program süresi 1 senedir. Dersler maksimum 15 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Talep eden öğrenciler IGCSE Matematik ve İngilizce dersleri de alabilmektedir.

St Clare’s Oxford Middle School (14-16 Yaş) : Bu program 14-16 yaş arası öğrencileri IB veya A-Level’a hazırlayan zorunlu İngiliz Eğitim Müfredatı’nın son 2 yılına denk gelmektedir. Öğrenciler 5 IGCSE (Matematik, İngilizce, İngiliz Edebiyatı, 2 Fen Dersi) ve 4 IB (Sosyal Bilimler, Yabancı Dil, Sanat, Proje) dersi almaktadır. Program süresi 2 senedir. Dersler maksimum 15 kişilik sınıflarda işlenmektedir.

*** St Clare’s Oxford bünyesinde yukarıda yer alan lise programlarına ek olarak Üniversite Hazırlık Programı (University Foundation Programme), çeşitli İngilizce dil kursları ve yaz dönemi için 12 yaş üzerindeki yaş grupları için İngilizce yaz kampları sunulmaktadır.

St Clare’s Oxford Aktiviteleri

St Clare’s Oxford ders dışı zamanlar için öğrencilerine çeşitli spor, sanat ve kültürel etkinlikler sunmaktadır.

Sporu seven öğrenciler için kampüs yakınındaki çeşitli spor merkezlerinde spor yapma imkanı, kolej takımları içerisinde yer alma şansı veya Oxford’daki çeşitli spor kulüplerine üyelik imkanları sunulmaktadır.

Kültürel etkinlikler arasında ise tiyatro, sanat, müzik veya Oxford’un nefes kesici tarihini ve mirasını keşfetme etkinlikleri yer almaktadır. Rüzgar Sörfü, Go-Kart, Punting, Hazine Avı gibi eğlenceli etkinlikler de okul tarafından öğrencilerine sunulan diğer aktiviteler arasındadır.

Ayrıca yıl içerisinde başta Londra olmak üzere İngiltere’nin önemli şehirleri ve tarihi noktalarına bir çok gezi düzenlenmektedir.

St Clare’s Oxford Konaklama Seçenekleri

St Clare’s Oxford öğrencilerin programlarına ve yaş gruplarına göre 16 farklı konaklama tesisine sahiptir. Tesislerdeki 1-2-3 kişilik odalardan oluşmakta olup bazı odalar banyoludur.

13-17 yaş arası öğrencilere eğitimlerin sunulduğu ana kampüs Banbury Road’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan 15 farklı tesiste konaklama sunulmaktadır. Her konaklama tesisinde 7-25 arasında öğrenci konaklayabilir. Her tesiste öğrencilerin güvenliğinden sorumlu ebeveynler yer almaktadır. Yemekler okulun kafeteryası Sugar House Cafe'de verilmektedir.

18 yaşını dolduran öğrencilere ise okula çeşitli uzaklıklarda yer alan 3 farklı yurt sunulmaktadır. İsteğe bağlı olarak 18 yaşını dolduran öğrencilere aile yanı konaklama seçeneği de sunulabilmektedir.

Tüm konaklama birimlerinde kız ve erkek öğrenciler ayrı odalarda konaklamaktadır.

St Clare’s Oxford Üniversite Başarıları

IB alanında İngiltere’nin en başarılı 15 kolejinden biri olan St Clare’s Oxford en son sınavlarda yine bu başarısını korumaya devam etmiştir. 2020 Mayıs verilerine göre kolej mezunları üniversite girişlerinde %100 başarı sağlamıştır.

Mezunlar Birleşik Krallık'taki Oxford, Cambridge, LSE, UCL, Warwick, Bath gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin çoğunda yer edinmiş; ABD'de Dartmouth, Georgia Tech, Johns Hopkins ve Kanada'da Toronto; Avrupa'da Utrecht, Leiden, Amsterdam, Bocconi gibi üniversitelere yerleşmiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED