Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Avustralya Dil Okulları


 

Avustralya'da Dil Eğitimi

Avustralya dil okulları, dünyanın en güvenli ve refah seviyesi yüksek şehirleri, UNESCO Doğal Tarih Mirası olarak seçilmiş doğal güzellikleri, simgesel özelliğiyle kanguruları, ödüllü sahil şeritleri, yıl boyunca güneşli ve tropik iklimi, su sporları ve sörf imkanı sağlayan okyanus kıyıları, dünyaca ünlü üniversiteleri ve köklü dil eğitim kurumları ile bir çok uluslararası öğrencinin hayallerini süsleyen bir ülke olan Avustralya'da dil eğitimi almak ayrıcalıktır.

Başkenti Canberra olan Avustralya, güney yarım kürede yer alır. Sidney, Melbourne, Brisbane, Byron Bay, Noosa, Cairns, Darwin, Gold Coast, Perth, Sunshine Coast gibi harika Avustralya şehirlerinde İngilizce Dil Eğitimi alabilirsiniz. Sanat galerileri, müzeleri, piknik ve spor alanları, su sporları merkezleri, teknoloji ve iş çevreleri, akademik ve dil eğitim kurumlarının yer aldığı şehirlerden en yoğun olarak tercih edilen şehirleridir.

Yurtdışında dil eğitimi almak için bir çok farklı milletten bir araya gelmiş öğrenciler ve kendi nüfusu ile kozmopolit yapıya da sahip Avustralya'da uzun dönem dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni bulunur. Yaşam standartlarının yüksek oluşu ve refah seviyesi bakımından oldukça hem akademik hem de dil eğitim programlarına başvuru sayısı bir hayli fazladır.

Avustralya, hem kuruluş tarihi oldukça eskilere dayanan butik dil okullarına hem de zincir dil okullarına ev sahipliği yapar. Genelde zincir dil okullarının ülke genelinde bir çok şehirde şubesi bulunur. Öğrenciler derslerinden arta kalan zamanlarda ve hafta sonlarında okul tarafından veya profesyonel şirketler tarafından organize edilen gezi ve aktivite programlarına katılım gösterebilirler.

Genelinde 17+ yaş üstü yetişkin öğrencileri kabul eden Avustralya Dil Okulları müfredatında aşağıdaki programlar sunulmaktadır. Eğitimler haftada minimum 20 saat olarak sunulur.

Genel İngilizce Kursları : Günlük hayatta kullanılan İngilizce üzerine eğitim verilmekte ve öğrencilerin İngilizce becerileri geliştirilmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları : Uluslararası İngilizce dil yeterlilik sınavları olan IELTS ve Cambridge vb. sınavlar için hazırlık eğitimleri sunulmaktadır.

Mesleki İngilizce Kursları : Çeşitli meslek kollarına özel İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır.(iş, tıp, hukuk, mühendislik, finans, havacılık, eğitim vb.)

Akademik İngilizce Kursları : Avustralya'da lise, üniversite veya master yapmak isteyen öğrencilere özel akademik hazırlık eğitimleri sunulmaktadır.

Üniversiteye Hazırlık Kursları : İngilizce seviyesi yetersiz öğrencilere yönelik programlardır. Öğrenciler bir yandan İngilizcelerini istenen seviyeye getirirken bir yandan da istedikleri bölüme yönelik giriş dersleri alırlar.

İngilizce & Sörf Kursları : İngilizce derslerinin profesyonel hocaların sörf eğitimi ile beraber verdiği bu programda öğrenciler sörf öğrenip keyifli vakit geçirirken bir yandan da İngilizce pratiği yaparlar.

Birebir ve Grup Dersleri : İstenirse belli ücret karşılığı bire bir veya kapalı grup şeklinde İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

TESOL İngilizce Öğretmenliği Programları : Belirli bir İngilizce seviyesi istenen bu programda katılımcı öğrenciler eğitimlerinin TESOL sertifikasına sahip olurken dünyanın bir çok yerindeki özel kurumlarda İngiliz öğretmenliği yapma hakkına sahip olurlar.

Gezi & İngilizce Eğitim Programları : Ağırlıklı olarak gezi ve aktivitelerin bol olduğu bu programlar yoğun olarak İngilizce dil eğitimi almak istemeyen öğrencilere yöneliktir ve daha çok turistik bir programdır.

İngilizce & Barista ve Personel Eğitimi : Bu programa katılan ve uzun dönem dil eğitimi alan öğrenciler bu eğitimleri sırasında staj ve çalışma olanağına sahiptir.

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED