Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

İngiltere Yaz Okulları


 

İngiltere yaz okulu detayları için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulu

İngiltere yaz okulları için en fazla merak edilen konuları ve detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

 • • İngiltere Yaz Okulu Faydaları
 • • İngiltere Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • İngiltere Yaz Okulu ve Konaklama
 • • İngiltere Yaz Okulu Kayıt Dönemi
 • • İngiltere Yaz Okulu ve Vize
 • • İngiltere Yaz Okulu Düşünen Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile İngiltere Yaz Okulu


İngiltere yaz okulu programları; 7-17 yaş grubu öğrencilerin yaz tatil dönemlerinde İngilizce dil seviyelerini iyileştirmelerine ve pratik yapmalarına imkân tanıyan bir eğitim programıdır. İngiltere yaz okulu programı Haziran ayı başından başlayıp Eylül ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Bazı okullar yaz dönemi boyunca sadece 4 hafta kadar eğitim verebildiği gibi bazı okullarda bu süre daha uzun sürmektedir. İngiltere yaz okulları programlarını özellikle İtalya, Almanya, Fransa, İspanya vb. gibi diğer Avrupa ülkelerinden gelen öğrenciler daha çok tercih etmektedir. Ayrıca tartışmasız İngiltere Dünya standartlarında sunduğu eğitim kalitesi, Dünyaca ünlü üniversitelere ve liselere ev sahipliği yapması da öğrencilerin İngiltere’yi tercih etmesinde bir diğer etkendir.

İngilizce dil pratiği yapmanın en güzel yollarından biri hiç şüphesiz o dilin ana vatanında eğitim almaktır. Öğrenciler her ne kadar kendi eğitim aldıkları okullarında İngilizce dil eğitimi alsalar da pratik eksikliği olduğundan veya kendilerine olan özgüvenleri tam olmadığından İngilizceyi etkili bir şekilde konuşamamakta. Öğrenciler İngiltere yaz okulu programları sayesinde öğrendikleri İngilizce dilini korkmadan pratiğe döküp kendi özgüvenleri geliştirebilmekteler. Her şeyden önemlisi adım adım bir birey olmanın önemini daha iyi kavrayabilmekteler. Örnek vermek gerekirse İngiltere yaz okulu programlarında öğrenciler belirli sunulan bir programa ve kurallara ayak uydurmak zorundalar. Mesela sabahları kendileri uyanmaları, yataklarını toplamaları veya yemekhanede yemeklerini yedikten sonra tabaklarını masada bırakmamaları gerekiyor. Bu kurallar öğrencilerin kendi ayaklarının üzerinde durmalarını ve sorumluluk almalarını sağlıyor. Ayrıca İngiltere yaz okulu programlarını başta Avrupa’da bulunan ülkeler olmak üzere Dünya’nın farklı ülkelerinden & şehirlerinden gelen öğrenciler tercih etmektedir. Bu sayede birçok değişik kültüre sahip olan öğrencilerle bir arada olarak onların dilini, geleneklerini daha yakından tanıma fırsatını elde edebilir, uzun süre boyunca devam edecek olan dostlukların temelini atabilirsiniz.

ingiltere-yaz-kampi

İngiltere Yaz Okulu Faydaları

İngiltere yaz okulu programınız sırasında aldığınız dersler, sosyal & sportif etkinlikler, kültürel geziler ve farklı kültürlerden kişilerle arkadaşlıklar sayesinde ufkunuzu geliştirebilir, yeni ilgi alanlarına yönlenebilir, daha önce farkına varmadığınız bazı özelliklerinizi keşfedebilir, sadece İngilizce dil olarak değil kişisel gelişiminiz açısından da olumlu değişimler görürsünüz. İngiltere yaz okulu faydaları aslında bu kadarla sınırlı kalmıyor. Kısaca özetlemek gerekirse;

- İngiliz Yatılı Okul Hayatını Yakından Tanımak! : Özellikle son zamanlarda Netflix dizilerinde karşımıza çıkan prenslerin eğitim aldığı ve büyülü atmosfere sahip İngiliz liselerinde eğitim almak, yatılı okul hayatını deneyimlemek gelecek planlarınınız netleşmesine olanak sağlayacaktır. Programınız sonunda lise eğitim hayatınızı İngiltere’de başlamak veya devam etmek bile isteyebilirsiniz. Ayrıca bazı İngiliz yatılı liselerinin kampüslerinin Harry Potter’ın çekimlerine ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz.

- Dünyaca Ünlü Üniversite Kampüslerini Keşfetmek! : University of Cambridge, University of Oxford veya Londra’nın tam merkezinde King’s College’de eğitim aldığınızı hayal edin. Özellikle gelecek hayatınızda yurtdışında üniversite eğitimi almayı planlıyorsanız bir üniversite kampüsünde eğitim almak size çok büyük katkı sağlayacaktır. Okul kampüsleri nasıl, yatakhaneler, yemekhane, kütüphane ve üniversitenin diğer olanaklarını yakından görerek gelecek planlarınızı netleştirebilirsiniz.

- Akademik Kariyerinize Yatırım Yapacaksınız! : Alacağınız İngiltere yaz okulu programı sayesinde akademik olarak kendinizi geliştirebileceksiniz. Özellikle daha yoğun veya bir sınav hazırlık veya kariyere yönelik yaz okulu programı katılım sertifikanızı CV’nize ekleyerek özellikle yurtdışı üniversite başvurularınızda bir artı puan elde etmiş olacaksınız. - Özgüveniniz Artacak! Belki de ilk kez deneyimlediğiniz İngiltere yaz okulu sayesinde kendinizde bir özgüven artışı göreceksiniz. Tek başınıza hareket ederek kararlarınızı sadece kendiniz alacaksınız. Örneğin en basit şekli ile düşünürseniz öğleden sonra tercih edeceğiniz aktiviteyi sadece kendiniz belirleyeceksiniz. Bu seçim bile sizin kendi karar mekanizmanızın gelişmesine katkı sağlayacak.

- İngilizceyi Korkmadan Konuşmaya Başlayacaksınız! Her ne kadar İngilizce alt yapınız olsa bile pratik anlamda birçok eksikliğiniz olabilir. Eğitim alacağınız kampüste diğer öğrenciler ile daha hızlı ve etkili iletişime geçerek pratik İngilizcenizi daha iyi geliştirebilirsiniz.

- Yeni Özelliklerinizi Keşfedeceksiniz! : Özellikle program dâhilinde alacağınız sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde kendinize yeni bir özellik katabilirsiniz. Belki de sevmediğini sandığınız bir spor dalının aslında tam size göre ve oldukça eğlenceli olduğunu keşfedebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek kadar kendinize yeni bir özellik katmak kişisel gelişimizin için oldukça önemlidir.

- İletişim Becerilerinizi Geliştireceksiniz! : İngiltere yaz okulu programlarında farklı ülkelerden gelen kişilerle grup çalışmalarına veya etkililiklerine katılarak iletişim becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle farklı bir kültürden gelen bir öğrenci ile arkadaşlık kurmaya çalışmak onu anlamaya çalışmak bu özelliğinizin ilerlemesine katkı sağlayacaktır. İletişim sadece okul içerisinde değil, tüm hayatınız boyunca sahip olmanız gereken en önemli özelliktir.

- Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz! : İngiltere yaz okulu programı birçok yeni arkadaş edinmek için mükemmel bir ortam sunar. Sınıf arkadaşlarınızla etkileşime girerek, sosyal etkinliklere katılarak belki de uzun süreli bir arkadaşlığın temelini atacaksınız. Hatta programınızın sonrasında arkadaşınızı kendi ülkenize davet edecek veya arkadaşınızın olduğu ülkeye ziyarete gideceksiniz.

- Farklı Bakış Açısına Sahip Olup Yeni Kültürleri Yakından Tanıyacaksınız! : Dünya’nın dört bir yanından gelen öğrencilerle arkadaşlık kurarak farklı kültürler, gelenekler, dinler ve diller hakkında fikir sahibi olacaksınız. Çok kültürlü bir birey yolunda ilk adımınızı atarken içinde yaşadığımız dünyaya çok geniş bir bakış açısı ile bakacaksınız.

İngiltere Yaz Okulu Program Seçenekleri

İngiltere yaz okulu programına katılacak olan öğrenciler okulların sunduğu farklı program alternatiflerinden birisini tercih edebilirler. Programlar öğrencilerin talep ve isteklerine göre dizayn edilmektedir. Ayrıca her geçen yıl öğrencilerin beklentileri değiştiğinden dolayı programlar kendisini sürekli olarak yenilemektedir. İngiltere yaz okulu programına kayıt olmadan önce ihtiyacınıza yönelik doğru programı bulduğunuzdan emin olmanız oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse İngilizce seviyeniz minimum Intermediate (B1) düzeyinde ise standart bir program yerine daha yoğun bir program alabileceğiniz gibi sınav hazırlık veya kariyer seçiminize yönelik bir eğitim programını da tercih edebilirsiniz. Genel olarak okullara baktığımızda aşağıdaki program alternatifleri bulunmaktadır.

 • - Standart Dil İngiltere Yaz Okulu
 • - Akademik ve Sınav Hazırlık İngiltere Yaz Okulu
 • - Kariyer Seçimine Yönelik İngiltere Yaz Okulu
 • - Spor İngiltere Yaz Okulu
 • - Müzik ve Sanat İngiltere Yaz Okulu


Yukarıda yer alan programları kısaca detaylandırmak gerekirse;

- Standart Dil İngiltere Yaz Okulu: Özellikle ilk defa İngiltere yaz okulu programına katılan öğrencilerin en çok tercih ettiği program alternatifidir. Bu programda öğrenciler haftada 20 ders (15 Saat) olarak sunulan dil eğitim programına katılırlar. Dersler genellikle sabah başlar, öğleden sonra ise derslerin yerini sosyal ve sportif aktiviteler alır. Ayrıca okullar genellikle her akşam düzenlenen akşam etkinlikleri de sunmaktadır. Ders ve aktiviteler dışında ise hafta sonu düzenlenen turistik, tarihi ve kültürel gezilere katılarak İngiltere’nin farklı şehirlerini keşfedebilirsiniz.

- Akademik İngiltere Yaz Okulu: İngiltere’nin akademik atmosferi sayesinde bu programa daha kolay ayak uydurabilirsiniz. Özellikle gelecek planlarınızda yurtdışı lise, yurtdışı üniversite eğitim düşüncesi varsa bu program tam size göre. Akademik yaz okulu programlarında IELTS, TOEFL gibi bir sınav hazırlık programına katılım gösterebileceğiniz gibi IB, A-Level gibi uluslararası geçerliliği olan bir diploma programı derslerini de alabilirsiniz. Programlar genellikle haftada 30 Ders (20-22 Saat) olarak verilmektedir. Standart programda sunulan öğleden sonra aktivitelerin yerini dersler alır. Ancak program içeriği sadece dersleri değil akşam düzenlenen aktiviteleri ve genellikle hafta sonu yapılan kültürel gezileri de kapsar.

- Kariyer Seçimine Yönelik İngiltere Yaz Okulu: Kariyer seçiminiz için bir adım önde olmak istemez miydiniz? Eğer İngilizce seviyeniz minimum Intermediate (B1) seviyesinde ise bu programa katılım gösterebilirsiniz. Avukat mı yoksa mühendis mi olmalısınız yoksa bir işletmeye sahip veya büyük bir şirkette üst düzey olarak mı çalışmayı planlıyorsunuz. Ya da tam karar verememiş bir veya iki meslek arasında kalmış olabilirsiniz. İşte bu durumda olan öğrenciler için dizayn edilmiş kariyer seçimize yönelik yaz okulu programı gelecek planlarınızın temelini daha doğru kurmanıza olanak sağlayacaktır. Kariyer seçimine yönelik sunulan yaz okulu programlarında işletme, hukuk, matematik, mühendislik, bilgisayar bilimleri, sanat, moda vb. gibi birçok farklı alanda eğitim alabilirsiniz. Ayrıca diğer eğitim programlarında olduğu gibi çeşitli sosyal & sportif etkinliklere katılır aynı zamanda kültürel gezilere katılabilirsiniz.

- Spor İngiltere Yaz Okulu: Standart programlarda spor aktiviteleri çoktan seçmeli olarak öğrencinin kendi talebine bırakılırken spora yönelik yaz okulunda sadece uzman olduğunuz veya çok sevdiğiniz bir spor dalı üzerine aktivite yaparsınız. Örnek vermek gerekirse İngilizce programınıza artı olarak öğleden sonra futbol, tenis, yüzme vb. gibi bir konuda farklı spor dallarından birisine yoğunlaşabilirsiniz. Örneğini verdiğimiz çok tercih edilen spor dallarının dışında binicilik, golf, hokey, macera sporları vb. gibi farklı spor dallarından birini de tercih edebilirsiniz. Diğer program alternatiflerinde olduğu gibi bu opsiyonda da akşamları düzenlenen etkinlikler ve kültürel geziler program kapsamınız dâhilinde olmaktadır.

- Müzik ve Sanat Yurtdışı Yaz Okulu: İngilizce dersleri ile birlikte sanat veya müzik alanında İngiltere’de eğitim almak, okulların sanat stüdyolarını kullanmak veya gözlemlemek bilgi sahibi olduğunuz sanat dalında sizi bir adım öne çıkartacaktır. Genellikle okullarda piyano, tasarım & dizayn, dans, moda, müzik vb. gibi birçok farklı seçenek mevcuttur. Genellikle sabah derslerinden sonra tercih ettiğiniz sanat dalında eğitim alır, akşamları okul kampüsünde düzenlenen etkinlikler katılım gösterirsiniz. Ayrıca program dâhilinde kültürel gezilerde mevcuttur.

ingiltere-yaz-okullari

İngiltere Yaz Okulu ve Konaklama

İngiltere yaz okullarında en çok tercih edilen konaklama alternatiflerinden biri kampüs içerisinde konaklamadır. İngiltere’de kampüs içerisinde konaklamaya sahip olan okullar kış dönemi İngiliz ve uluslararası öğrencilerin yatılı olarak eğitim aldığı liselerdir. Bu alternatif dışında farklı konaklama alternatifleri de mevcuttur. İngiltere yaz okullarının sunduğu tüm konaklama alternatifleri ise;-

 • - Kampüs Konaklaması
 • - Öğrenci yurdu (student residence) konaklaması
 • - Aile yanı konaklaması


Yukarıda yer alan konaklama alternatiflerinin özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Kampüs Konaklama : Kampüs konaklaması kendi içinde iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar;
 • • Kapalı Kampüs konaklama: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu konaklama alternatifi daha çok İngiltere bulunan yatılı liselerin kampüsleridir. Genellikle Harry Potter tarzı binalara sahip olan İngiliz liseleri oldukça ihtişamlı yapılara sahiptir. Kampüsler genellikle küçük bir kasabaya yürüme mesafesinde iken daha büyük bir şehre ise kolay ulaşılabilir konumdadır. Öğrenciler tamamen kapalı bir kampüs içerisinde yer alan kapalı ve açık spor alanları, yemekhane, yatakhane, sanat odaları vb. tüm alanlara güvenilir bir şekilde ulaşmaktadır. Konaklamalar genellikle iki veya daha fazla kişinin bir arada konaklayabileceği şekilde tasarlanmış olup, kızlar ve erkekler farklı binalarda veya katlarda kalmaktadır. Ayrıca genellikle her kampüste revir ve sertifikalı hemşireler bulunmaktadır. Bu konaklama alternatifi size gerçek bir yatılı lise deneyimi katacaktır. Özellikle ilk kez İngiltere yaz okulu programına katılacak olan bir öğrenci için en ideal konaklama alternatiftir. Kampüslerde ayrıca 24 saat güvenlik mevcuttur.
 • • Açık kampüs konaklama: İngiltere’de bulunan üniversiteler genellikle dünyanın birçok şehrinde olduğu gibi tamamen kapalı bir alan içerisinde yer almamaktadır. Ancak üniversitenin mutlaka kendine ait konaklama binaları, spor alanları mevcuttur. Eğer İngiltere yaz okulu programınızı bir üniversite kampüsünden yana kullanacaksanız karşınıza bu konaklama alternatifi çıkacaktır. İngiltere yaz okullarında en çok tercih edilen üniversite kampüsleri University of Cambridge, King’s College London, University of Oxford, Imperial College vb. gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarıdır. Genellikle sınıflar ve yemekhane aynı kampüs içerisinde olurken, yatakhaneler diğer kampüse kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Diğer konaklama alternatifinde olduğu gibi kampüs dışı konaklamada da güvenlik en üst düzeydedir.


- Aile Yanı Konaklama : İngiliz kültürünü yakından tanımak, İngilizce pratiğinizi bir aile yanında kalarak geliştirmek isteyen öğrenciler için sunulan bir diğer konaklama alternatifidir. Diğer konaklama alternatiflerine göre fiyatı daha uygun olmakla birlikte eğer ilk kez böyle bir deneyimin parçası olacaksanız kampüs konaklaması sizi daha rahat hissettirecektir. Aile yanında tek veya iki kişilik odalarda hafta içi yarım pansiyon hafta sonu ise tam pansiyon şeklinde konaklama alınmaktadır. Sizin haricinizde evin büyüklüğüne göre farklı öğrenciler de konaklayabilmektedir. Özellikle Londra harici Bournemouth, Brighton, Eastbourne gibi daha ufak bir şehirde eğitim alacaksanız konaklama ve okul arasındaki mesafeniz yürüme veya toplu taşıma ile kısa mesafede olabilecekken, daha büyük bir şehri tercih etmeniz durumunda konaklama ve aile yanı arasındaki mesafe artacaktır.

- Yurt Konaklama (Student Residence) : İngiltere’de hem yetişkin (+16) hem de daha küçük yaş grubuna yaz okulu programı sunan özel dil okullarının aile yanı istemeyen öğrencilerine sunduğu bir diğer konaklama alternatifidir. Eğitim alacağınız bina ve konaklama tamamen birbirinden bağımsız iki farklı binadan oluşur. Tek kişilik odada konaklayabileceğiniz gibi iki veya üç kişilik bir odada konaklamayı da tercih edebilirsiniz. Student Residence ile okul arasındaki mesafe eğitim alacağınız şehrin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genellikle okula yürüme mesafesinde veya toplu taşıma ile kolay ulaşılabilir konumdadır.

İngiltere Yaz Okulu Kayıt Dönemi

İngiltere yaz okulu programına başvuru yapacak olan öğrencilerin Şubat veya Mart ayı içerisinde kayıt işlemlerini tamamlamalarını tavsiye etmekteyiz. Her okulun belirli kapasitesi bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse toplam 100 kişi kapasiteli bir okul dolduğu zaman ekstra bir kişiyi dahi programa kabul etmemektedir. Bu sebeple ne kadar erken başvurursanız eğitim almayı planladığınız okulda yerinizi ayırtabilme şansını elde edersiniz. Böylece erkenden başvuru yaparak vize, uçak, sigorta vb. diğer işlemlerinizi de erkenden yaparak son dakika stresi yaşamazsınız. Unutmayın ki İngiltere yaz okulu programlarına sadece Türkiye’den değil Dünya’nın birçok farklı ülkesinden öğrenciler katılmaktadır ve bu öğrencilerin birçoğunun vizeye ihtiyacı yoktur ve buna rağmen planlarını çok daha erkenden yapmaktadırlar.

İngiltere Yaz Okulu ve Vize

İngiltere yaz okulu programına katılacak olan öğrenciler program başlangıç tarihinden en erken üç ay öncesinde vize başvurusu yapabilirler. Vize başvuruları şahsen yapılmakta ve genellikle öğrencinin anne veya babasının başvuru sırasında olması beklenmektedir. Ayrıca öğrencilerin mutlaka parmak izini vize başvuru sırasında vermesi gerekmektedir. İngiltere vizesi ile sadece İngiltere’ye seyahat etmeniz mümkün olmakla birlikte yeşil pasaport sahibi olan öğrencilerimizin mutlaka İngiltere vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evraklarını size iletir, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda size yardımcı olur. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup öğrencimizin ve velimizin müsaitlik durumuna göre İngiliz Konsolosluğu resmi başvuru merkezinden randevusunu almakta ve vize işlem sonuna kadar takibini sağlamaktadır.

ingiltere-yaz-okulu

İngiltere Yaz Okulu Düşünen Velilerimize

Çocuğunuz İngiltere’de yaz okuluna katılarak İngilizce dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp kendi kararlarını daha kolay verebilecektir. Daha da önemlisi İngilizceyi ders kitaplarından öğrenmekten öteye geçip İngilizcenin tüm Dünya’da en etkili iletişim aracı olduğunun farkına varacaktır. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulacak. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecek.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global cağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitim ‘i armağan edebileceksiniz. Ancak belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu İngiltere yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim ile İngiltere Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize etmekteyiz. Bireysel programlarımız dışında 25 yıldan uzun zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize etmekteyiz. İngiltere yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti vermekteyiz. Aşağıda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İngiltere yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetleri kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

- Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması.

- Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma.

- Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde aktarılması.

- Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi.

- Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, Konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)

- Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, Konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, Okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)

- Sağlık sigortasının ayarlanması (İhtiyaç durumunda)

- Havalimanından transferlerin organize edilmesi- Uçak bileti konusunda destek verilmesi.

- Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED