Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Trent College - Nottingham


Trent College (Nottingham) - İngiltere’de Lise Eğitimi

Trent College Long Eaton, Derbyshire'da Nottingham ve Derby arasında bulunan, karma eğitim veren bağımsız bir gündüz ve yatılı okuldur. 1868 yılında kurulmuş olan okul 11-18 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim vermektedir. 1000 kadar öğrencisinin yaklaşık %10'u yabancı öğrencilerdir ve 150 kadar öğrenci yatılı eğitim almaktadır.

Trent College kampüsü (alanı 45 dönüme ulaşır) efsanevi Robin Hood'un anavatanı olan Nottingham'da bulunur. Şehrin birçok tarihi ve kültürel cazibe merkezi vardır: Nottingham Kalesi'nde çeşitli sergilere ev sahipliği yapan büyük bir müze vardır, Sherwood ormanı heyecanlı yürüyüşler için öğrencilerin favorilerindendir, ayrıca eski şehir sokaklarında dolaşabilir, antika dükkanlarını ziyaret edebilirler. Kampüs ve Londra arasındaki mesafe yaklaşık 2 saattir.

Trent College'ın altyapısı sürekli olarak genişlemekte, güncellenmekte ve modernize edilmektedir. Yakın zamanda yeni dil sınıfları ve dil laboratuvarları, sanat ve yaratıcılık için ek stüdyolar, ultramodern IT zone açılmıştır. Okulda 20.000'den fazla farklı kaynağa sahip bir kütüphane bulunmaktadır; güzel iç dekorasyonu onu tarihi bir mekân haline getirir.

Spor tesisleri: Yüzme havuzu (pist uzunluğu - 25 metre), kriket sahası, Büyük, çok işlevli bir spor kompleksi, Tenis kortları, Netbol ve basketbol sahaları, Ragbi sahası.

Trent College - Müfredatı ve Programlar

- GCSE. 10. sınıf tüm öğrenciler için heyecan verici bir aşamadır. Takip eden iki yıl boyunca çalışacakları konuların çoğunu seçerler. Bu seçimler öğrencinin geleceği ve kariyeri üzerinde önemli bir etki yaratabileceği için bilinçli yapılmalıdır. Tüm öğrencilerin alması gereken dersler şunlardır: İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, Matematik ve Fen Bilimleri. Ayrıca tüm öğrenciler Modern Yabancı Dillerden birinin dersini almalıdır. Öğrenciler daha sonra üç seçmeli ders seçerler. Okulun sunduğu GCSE dersler şunlardır: Sanat, Business Science, Bilgi İşlem, Tasarım ve Teknoloji, Drama, Yemek ve Beslenme, Coğrafya, Tarih, Latince veya Klasik Uygarlık, Modern Yabancı Dil (Fransızca, Almanca veya İspanyolca), Müzik, Beden Eğitimi, Psikoloji ve RS: Felsefe ve Etik.

- A LEVEL ve BTEC. Sixth Form, bir öğrencinin okul kariyerinin en heyecan verici aşamasıdır. İlk kez, tamamen bağımsız bir şekilde kendi derslerini seçeceği aşamadır. Derslerin üniversitede hangi bölümde devam edileceğine göre seçilmesi gerekir. Bu nedenle bir bakıma üniversite tercihlerinin bir önceki aşaması gibidir. Ve A Level'da başarılı olmak birçok üniversite için sınavsız şekilde kabul sebebidir. Trent College'da 20'den fazla A Level dersi sunulmaktadır ve bunların iki tanesi BTEC olarak verilebilmektedir (Business and Technology Education Council: Açılımı eğitimsel mükemmellik anlamına gelen ve yurt dışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexcel’in denklik kabul ettiği BTEC programı, öğrencilere mesleki yeterlikler kazandırmayı amaçlayan, uygulama odaklı, pratik ve canlı bir eğitim modelidir.) Trent College'da sunulan A Level ve BTEC dersleri şunlardır: SANAT, BİYOLOJİ, BUSİNESS STUDİES, BTEC BUSİNESS, KİMYA, KLASİK MEDENİYETLER, BİLGİSAYAR BİLİMİ, TASARIM VE TEKNOLOJİ (Ürün Tasarımı), DRAMA VE TİYATRO ÇALIŞMALARI, EKONOMİ, İNGİLİZ EDEBİYATI VEYA İNGİLİZ EDEBİYATI VE DİLİ, COĞRAFYA, TARİH, MATEMATİK, İLERİ MATEMATİK, MODERN DİLLER (Fransızca, Almanca, İspanyolca), MÜZİK, FOTOĞRAF, BEDEN EĞİTİMİ, FİZİK, SİYASET, PSİKOLOJİ, RS: FELSEFE VE ETİK, BTEC SPOR.

Trent College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor egzersizleri Trent College öğrencileri arasında çok popülerdir. "Amiral gemileri" arasında ragbi, tenis ve hokey sayılabilir. Okul takımları sürekli olarak bölgesel ve hatta ulusal yarışmalarda performans gösterirler, ödüller alır ve şampiyon olurlar. Ayrıca yüzme, kriket, atletizm, netball için de modern tesisler vardır.

Yaratıcı öğrenciler için de birçok olanak sunulmaktadır. Okulun gelişmiş bir tiyatro ve drama stüdyosu vardır. Okul hayatının önemli bir parçası ise müziktir: Bu konuda her hafta 300'den fazla ders vardır; ayrıca bir okul korosuna veya orkestrasına katılabilirsiniz. Müzik dersleri için özel olarak 25 yetenekli, deneyimli öğretmen istihdam edilmekte olup, profesyonel dersler için profesyonel bir ses kayıt stüdyosu, 15 tam donanımlı sınıf, ve bir konser salonu bulunmaktadır.

Trent College - Konaklama Seçenekleri

Trent College kampüsündeki tek cinsiyetli dört konforlu yurt, 11 yaş ve üzeri öğrencileri kabul etmektedir; öğrencilere 1-2 kişilik rahat odalar sunar, ortak tesisler arasında banyo, tuvalet ve küçük öğrenci mutfakları bulunur. Yemekler, çocukların yemeklerini sadece yararlı ve dengeli değil, aynı zamanda lezzetli ve çeşitli hale getirebilen profesyonel şeflerden oluşan bir ekiple tam pansiyon prensibine göre organize edilmektedir.

Akşamlar, yüzme, yemek yapmak, quizler ve bir Çin ziyafeti gibi etkinliklerle birlikte ev ödevi sorumlulukları etrafında planlanıyor. Hafta sonu gezileri ve etkinlikleri, örneğin Londra ziyaretleri, tema parkları, bowling ve okul bahçesindeki barbeküler gibi faaliyetler öğrencilerin taleplerine göre gerçekleştirilir.

Şu an 15 farklı ulustan 113 yatılı öğrenci okulun 4 yurdunda konaklamaktadır. Okul full/weekly ve flexi olmak üzere üç farklı tarzda konaklama seçeneği sunmaktadır.

Trent College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Trent College, 2021 yılında harika GCSE sonuçları elde etmiştir: Öğrencilerin %65'i 7-9 arasında derecelendirilirken, %97'si 4. veya daha yüksek not almıştır.

Trent College, 2021’deki A Level sonuçlarıyla çok güçlü bir yılı daha geride bırakmıştır. Öğrencilerin %86'sı A*'dan B'ye kadar not aldı. Öğrencilere verilen A* ila A notlar ise %63'tür.

Trent College öğrencilerinin %87’si 1. veya 2. tercihlerine yerleşmiştir. Öğrencilerin çoğunluğu İngiltere’nin önde gelen üniversitelerini seçerken bazıları Amerika ve Kanada üniversitelerini tercih edebilmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED