Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

MPW Birmingham - Birmingham


MPW Sixth Form College Birmingham - İngiltere'de Lise Eğitimi

Mander Portman Woodward (MPW), 1973 yılında kuruluşundan bu yana üniversite hazırlık programlarına yer vermektedir. Okulun, birçok saygın üniversitelerin kampüslerine oldukça yakın olan üç şubesi bulunmaktadır. Bunlar; MPW Londra, MPW Birmingham ve MPW Cambridge şubeleridir. Okulun her üç şubesi de öğrencilerini dünyanın en önde gelen üniversitelerine girmeleri için onlara farklı nitelikleri olan kampüslerde fakat aynı metodoloji doğrultusunda eğitim verilmektedir. Yarım asıra dayanan köklü eğitim geçmişiyle MPW, bünyesinde öğrencileri için "Fifth ve Sixth Form" programlarına yer vermektedir.

MPW College Birmingham 240 öğrenci kapasiteli kolej, şehir merkezine toplu taşıma ile 20 dakika, Birmingham Üniversitesi'ne ise yürüyerek 10 dakika mesafededir. Şehrin en dinamik bölgelerinden birinde eğitim alan MPW College Birmingham öğrencileri, İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden biri University of Birmingham'ın olanakları ile iç içe olmaktadır. Son teknolojiler ile donatılmış ve maksimum 10 kişilik derslikler, 2 IT laboratuvarı, üstün nitelikteki bilim laboratuvarı, çalışma merkezi ve atıştırmalıkların da yer aldığı bir öğrenci salonu okulun sahip olduğu donanımlardan bir kaçıdır.

Kolejde çok çeşitli modern kaynaklar ve tesisler, kolejin öğretim ve öğrenim programları bulunmaktadır. Kolej, mükemmel fen laboratuvarları, iki BT odası ve çoğu sınıf ekran tabanlı öğrenim teknolojileri ile donatılmıştır. Sınıfta öğretmenlerin rahatlıkla seminer yapabilmeleri ve etkileşimli beyaz tahta veya grup tartışması gerçekleştirebilmeleri için tasarlanmıştır.

MPW Birmingham öğrencileri, entelektüel, sportif ve kültürel ilgi alanlarını geliştirmelerine olanak tanıyan bir dizi müfredat dışı etkinlikten yararlanmaktadır. Çok çeşitli konuları tartışmak üzere her hafta toplanan ve Oxford Okulları da dahil olmak üzere bölgesel münazara yarışmalarına düzenlenmektedir. Öğrenciler ayrıca katıldıkları ve her yıl düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferansında konuşma, analitik ve eleştirel düşünme ve güncel olayları daha iyi anlama becerilerini geliştirebilmektedir.

Yerleşik bir futbol takımı bulunan kolejin en ilgi çekici müsabakası MPW Cambridge’e karşı oynan ve kazanılan MPW Football Challenge Trophy’ye sahip olunan fikstürdür. Futbolun yanı sıra öğrenciler badminton, basketbol ve kriket gibi birçok farklı spor dalı ile ilgilenebilmektedir. Personel ve öğrenciler arasında her yıl bir basketbol maçı düzenlenmekte ve bir koşu kulübü, personel ve öğrencilerin katılımıyla haftalık olarak toplanmaktadır.

MPW College Birmingham Müfredatı ve Programlar

Kolej'de sunulan müfredatlardan bazıları aşağıda örnek olarak verilmiştir. Diğer müfredatlar arasında Retakes, Transfers at the end of Year 12, Supplementary Tuition yer almaktadır.

- GCSE (10.ve 11.Sınıflar) : GCSE süresince sunulan derslerden bazıları : Resim, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, İngilizce, İngiliz edebiyatı, Fransızca, Tarih, Matematik, Fizik, Din Eğitimi, İspanyolca.

- A Level (12.ve 13.Sınıflar) : MPW College Birmingham kampüsünde sunulan derslerden bazıları: Biyoloji, Kimya, Çince, Bilgisayar Bilimleri, Dijital Fotoğrafçılık, Ekonomi, İngilizce, İngiliz Edebiyatı, İleri Matematik, Coğrafya, Medya Eğitimi, Psikoloji, Politika, Sosyoloji, Din Eğitimi, Fizik, İspanyolca.

- Easter Revision : Gözden geçirme veya diğer adıyla tekrar kurslarında, müfredatın temel yönlerine vurgu yapılmakta ve geçmiş sınavlar üzerinde çok sayıda pratik gerçekleştirilmektedir. Hem A Level seviyesinde hem de GCSE'de bazı konular modüller halinde öğretilmekte ve kurs eğitmenleri, farklı modülleri en iyi nasıl bir araya getirebileceğinizi belirlemeye yardımcı olmaktadır.

MPW Sixth Form College Birmingham Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Sanat konusunda zengin bir ders programına sahip olan MPW College kampüslerinde öğrencilerin sanat derslerini ve aktivitelerini icra edebilmeleri için sanat stüdyoları, fotoğraf stüdyosu, seramik odası, IT merkezleri, grafik stüdyosu ve tekstil stüdyosu gibi bir çok alan mevcuttur.

Öğrencilerinin sağlığını düşünerek tüm yıl boyunca spor etkinlikleri de düzenleyen MPW College, Bu etkinlikleri genellikle halka açık olan lokal spor alanlarında sunmaktadır. Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

MPW Sixth Form College Birmingham Konaklama

MPW College öğrenci konaklaması, tamamen Mander Portman Woodward grubuna ait bağımsız bir şirket olan Kensington Student Services (KSS) tarafından yönetilmektedir. KSS, Londra, Birmingham ve Cambridge'de okuyan 16 yaş ve üstü uluslararası Sixth Form öğrencilerine konaklama sağlamak ve düzenlemek için uzman bir konaklama ajansı olarak kurulmuştur. 

MPW'nin Birmingham'da konaklamaya ihtiyaç duyan öğrenciler kolejin oldukça yakınında bulunan Greenfield Crescent’de konaklamaktadır. Konaklama alanı Edgbaston Köyü’nün kalbinde, birçok kafe, mağaza ve eğlence tesislerinin yakınında yer almaktadır.

Odalar paylaşımlı banyolu odalardan tek kişilik özel banyolu odalara ve bağımsız stüdyo dairelere kadar çok çeşitli seçeneklerden tercih edebilmektedir.

MPW Sixth Form College Birmingham Üniversite Başarıları

Akademik olarak çok başarılı bir okul olan MPW College'in üç kampüsü de A Level skorlarına göre İngiltere'nin en başarılı ilk 20 koleji arasındadır. Son 2 senede yaklaşık 500 öğrenci Russell Group ve University of London üniversitelerine yerleşmeyi başarmıştır. Ayrıca MPW London şubesinden, MPW Birmingham şubesinden ve  MPW Cambridge şubesinden mezun olan öğrenciler Top Tier Universities olarak bilinen en yüksek kademelerdeki üniversitelere yerleşmişlerdir. Bu üniversitelerden bazıları şunlardır: Oxford, Cambridge, Glasgow, Edinburgh, Essex, Bath, Warwick, Sussex ve Nottingham.

2022 A Level Sınav Sonuçları

%32A*-A
%64A*-B


2022 GCSE Sınav Sonuçları

%939 - 4

MPW Sixth Form College Avantajları

 • . Dünyanın en popüler üniversite şehirleri arasında yer alan Londra ve Cambridge'in yanı sıra, İngiltere'nin en büyük ikinci şehri Birmingham'da kampüsleri bulunmaktadır.
 • . Tüm merkezleri A-Level sonuçlarına göre İngiltere'nin en iyi 20 Sixth Form koleji arasındadır. 
 • . Son 2 yılda öğrencilerinin yaklaşık %70'ini İngiltere'nin top üniversiteleri arasında yer alan Russell Group, University of London ve Top Tier Universities yerleştirme başarısını göstermiştir. 
 • . Kapsamlı International Foundation programları sayesinde İngiltere'nin en başarılı üniversitelerine direkt geçiş imkanı tanımaktadır.
 • . Art Portfolio kursları sayesinde sanat alanında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği kolejler arasındadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED