Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Almanya Liseleri


 

Almanya liseleri hakkında araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Almanya'da Lise Eğitimi

 • • Almanya Eğitim Sistemi
 • • Almanya Lise Müfredatı ve Programlar
 • • Almanya Lise Seçenekleri
 • • Almanya’da Lise Eğitimi için Gerekenler
 • • Almanya’da Lise Eğitiminin Avantajları
 • • Almanya'da Lise Eğitimi ve Konaklama
 • • Almanya Liseleri Giriş Sınavları
 • • Almanya Liseleri için Başvuru Evrakları
 • • Almanya Lise Ücretleri
 • • Almanya Lise Bursları
 • • Almanya Lise Eğitimi Vize İşlemleri
 • • Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Almanya Lise Eğitimi


Almanya gibi eğitim kalitesi yüksek, disiplinli, güvenli ve kariyer alternatiflerinin bol olduğu, dünyaca tanınmış pek çok şirkete ev sahipliği yapan modern bir ülkede lise eğitimi geleceğinize yön vermenize destek olacak ve hedeflerinize daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Almanya’da eğitim eyaletlere bağlı olarak verilmektedir. Almanya’da 16 farklı eyalet bulunmaktadır. Ancak eyaletlerin haricinde ulusal düzeyde eğitim uygulamaları, eğitim bakanlığı konferansı (kultusministerkonferenz KMK) tarafından da koordine edilmektedir.

Almanya Eğitim Sistemi

Aralarında ufak farklar olsa da Almanya'da ilköğretim (Volksschule) 6 yaşında başlamaktadır. Öğrenciler genellikle 4 yıllık zorunlu ilköğretim sürecinden geçtikten sonra çoğunlukla 11 yaşında (Grade 5) 2.düzey eğitimlerine (secondary education) başlarlar. Bu aşamada eğitim farklı bölümlere ayrılmaktadır.

1) Gymnasium : Akademik eğitim almak ve Abitur Diploması sahibi olarak üniversitede öğrenime devam edebilme imkanı sunmaktadır.

2) Realschule : Teknik veya işletme okulu eğitimi alma imkanı sunmaktadır.

3) Hauptschule : Mesleki eğitim imkanı sunmaktadır.

Öğrenciler akademik performanslarına, ailelerin tercihine ve öğretmenlerin yorumlarına göre yukarıdaki eğitimlerden birine dâhil olarak secondary olarak geçen eğitimlerine başlarlar. Ortaöğretim de lise de secondary olarak geçmektedir. 6-15 yaş aralığında Almanya ‘da eğitim zorunludur. Fakat akademik eğitim almak isteyen veya mesleki eğitim tercih eden öğrenciler 18-19 yaşına kadar eğitimlerine devam etmektedir. Grade 5 ile başlayan ve eyaletlere göre Grade 12 veya Grade 13’e kadar süren ortaöğretim ve lise eğitimi için öğrenciler illa bulundukları yerlerdeki okullara gitmek zorunda değildir. Eğitim almak istedikleri herhangi bir okulu da seçebilirler.

Uluslararası başarılı öğrenciler Gymnasium ile Abitur diploması almak ve akademik öğrenim görmek için Almanya’da lise eğitimini tercih etmektedir. Türkiye’de lise seviyesinin üstünde bir eğitim olan Gymnasium, öğrencileri üniversiteye hazırlamaktadır.

Gymnasium’da eğitim Secondary I ve Secondary II olarak ayrılmaktadır. Alman eğitim sistemine göre Grade 5-6-7-8-9 zorunlu eğitim sürecinin parçasıdır. Grade 10-11-12’nin ardında da Abitur diplomasına giden yol tamamlanır.

Eğitim sürecini bitirip, sözlü ve yazılı sınavlardan başarı elde eden öğrenciler Abitur diploması almaya hak kazanmaktadır. Abitur not ortalaması yüksek, Almanca bilgisi ileri seviyede ve ders dışındaki sosyal katılımı da kuvvetli olan öğrenciler Almanya’nın iyi üniversitelerindeki popüler bölümlerden birinde okuma avantajını elde edebilir. Almanya’da Almanca eğitim veren üniversitelere giriş şartları İngilizce eğitim veren bir üniversiteye göre daha ağırdır.

Özel liselerdeki eğitim standartları devlet okullarına göre daha yüksektir. Ailelerinden ve evlerinden uzak kalan öğrencilere eğitim aldıkları süre boyunca kampüs içi konaklama sunulmaktadır. Ayrıca kendilerini evlerinde hissetmeleri için gerekli konforun sağlanmasının yanında eğitimsel, eğlenceli ve kültürel etkinlikler de düzenlenmektedir. Böylece dersten kalan zamanlarda okul arkadaşlarıyla sosyalleşerek kendilerini geliştirme imkanı da bulacaklardır.

Almanya’da lise eğitimini tamamlayan ve Abitur diploması almaya hak kazanan öğrenciler, Alman öğrencilerle eğitim anlamında aynı haklara sahip olmakta ve aynı sınavlara tabi tutulmaktadır.

almanya-liseleri

Almanya Lise Müfredatı ve Programlar

Almanya’nın kendi diploma programı olan Abitur diploma programında alınan eğitiminin ardından yazılı ve sözlü sınavlardan başarıyla geçen öğrenciler Abitur diploması sahibi olmaktadır.

Abitur kısaca Abi olarak da kullanılmakta ve kelime anlamıyla “başarılı bir eğitim” haricinde “yetişkinlik” olarak ifade edilmektedir.

Abitur sınavlarında Almanca, İngilizce ve Matematik haricinde fizik, kimya, biyoloji derslerinden seçilecek 2 dersten daha yazılı sınav olunmaktadır. Seçiminizin dışında kalan derslerden ise genelde sözlü sınav yapılmaktadır. Toplamda 2 sözlü sınav gerçekleştirilir.

Sistem okullara göre farklılık gösterebilmekle birlikte genelde bu şekildedir. Almanya’da 16 eyaletten 9’u Abitur Merkezi olarak belirlenmiştir. Böylece eyaletler Abitur sınavlarını kendi kültürel değerlerine göre hazırlama yetkisine sahiptir. Yazılı sınavların süresi genel olarak 4 ila 6 saat sürmektedir. Sözlü sınavlar ise yaklaşık 20 dakikadır.

Almanya’da Almanca dilinde üniversite eğitimi almak büyük ayrıcalık olsa da uluslararası öğrenciler için İngilizce eğitimi veren IB (International Baccalaureate), A-Level diplomalarını da kabul eden üniversiteler bulunmaktadır.

Okullar Almanca dilinde eğitim veriyor olmakla birlikte bazı liselerde yan dil olarak İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Latince eğitimleri de verilmektedir.

Almanya Lise Seçenekleri

Almanya’da lise eğitimi planlayan uluslararası öğrenciler yukarıda da bahsettiğimiz üzere çoğunlukla özel liselerde eğitim alabilmektedir. Özel liselerde yabancı öğrenciler öğrenim görebilir ve sınavlarda başarılı olarak Abitur diplomasına sahip olabilir.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Humboldt Institut kurumunun uluslararası öğrencileri de kabul eden özel yatılı partner okulları ile uzun yıllardan beri çalışmaktayız.

Almanya’da iyi bir lise okumanın yolu Almanca diline hâkim olmaktan geçiyor. Humbolt Institut, bu anlamda öğrencilerine yüksek standartlarda dil eğitimi sunan ve ardından lise eğitimlerini de destekleyen 10-17 yaş aralığındaki öğrencilerin tercih edebileceği açık ara en iyi kurumlardandır.

1977 yılında kurulan ve günümüzde Almanya’nın en prestijli eğitim kurumlarından olan Humboldt Institut, Almanca dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen okul olarak ön plana çıkmaktadır. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 100.000 öğrenciye eğitim vermiş olan Humboldt Institut’un partnerlik yaptığı pek çok lise bulunmaktadır. Tüm liseler özeldir. Humboldt Institut bünyesinde uluslararası öğrencileri kabul eden özel liselere göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Humboldt Institut bünyesindeki tüm özel liseler yatılıdır ve sadece Almanca dilinde eğitim vermektedir. Hâlihazırda kurum olarak alt yapısı Almanca dil okulu olduğundan, öğrencinin Almanya’da lise eğitimi alacak yeterli seviyede dil bilgisi yoksa yıl boyu açık olan Bad Schussenried ve Lindenberg kampüslerinde Almanca seviyesini minimum B2’ye yükseltmesi çok daha hızlı ve faydalı olacaktır.

B2 seviyesi, öğrencinin Almanca derslerini sorunsuz olarak takip edilebilmesi için en uygun seviye olarak CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) tarafından belirlenmiştir. Almanca B2 seviyesi özellikle Humboldt Institut’un partner liselerinde eğitim alabilmek için gereken minimum seviyedir. Çünkü başka liseler B2 seviyesinin üstünde Almanca bilgisi de talep edebilir. Bu seviyenin altında olan veya Almancası başlangıç seviyesinde bulunan öğrencilerin lise eğitimi öncesinde mutlaka dil kursu alması şarttır.

Humboldt Institut, başlangıç seviyesindeki bir öğrencinin B2 seviyesine gelmesini yaklaşık 25-30 hafta arasında oranlamaktadır. Ancak öğrencinin Almanca geçmişine ve okulun ilk günü yapılan yerleştirme testine göre muhakkak ki B2 seviyesine gelme süresi değişiklik gösterecektir.

Humboldt Institut bünyesinde Almanca dil kursu boyunca öğrenciler haftalık olarak Almanca testlerine tabi tutulmakta ve düzenli olarak seviye testi olmaktadır. Sadece ders esnasında değil ders sonrasındaki aktivitelerle dil becerilerinin geliştirilmesi desteklenmekte, kültürel geziler ve hatta yemeklerde dahi pratik yapılmaktadır.

Gelişimi daha iyi şekillendirebilmeniz adına, aşağıda Humboldt Institut dil kursunun haftalık olarak ulaşılması hedeflenen Almanca seviyeleri tablosu yer almaktadır. Bu tablodaki süreler öğrencinin çalışmasına, geçmiş Almanca bilgisine göre değişiklik gösterebilmektedir.

almanya-lise-basvuru


Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı gibi başlangıç seviyesinde Almanca bilgisine sahip bir öğrenci 25-30 hafta arasında Humboldt Institut bünyesinde B2 seviyesine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Çocuğunuza en uygun Alman lisesini bulmak hem siz aileler hem de öğrenciler için önemli bir süreçtir. Humboldt Institut bu süreci kolaylaştırabileceğiniz, toplamda 40 kadar lise ile birlikte çalışan bir kurum olarak tercih edebileceğiniz en köklü kurumlardan biridir.

Almanya'da Lise Eğitimi için Gerekenler

Almanya orta öğretim ve lise eğitimi genel olarak 11-18 yaş aralığına denk gelmektedir. Gymnasium, Türkiye’deki lise eğitimine karşılık gelen süreci de kapsamaktadır.

Öğrencilerin Almanya’da lise eğitimi alabilmeleri için genellikle B1-B2 seviyesinde Almanca biliyor olmaları beklenmektedir. Okulların daha yüksek seviyede dil bilgisi talep etmesi de mümkündür.

Almanya liseleri öğrencinin eğitim geçmişiyle ilgili fikir sahibi olabilmek adına okul tarafından gönderilen bazı testlere girmelerini talep etmektedir. Bu testlerin ardından, kabul aşamasında okulun öğrenciyle online ortamda mülakat gerçekleştirmesi de muhtemeldir. Ayrıca öğrencilerin akademik başarıları haricinde kişisel özellikleri de dikkate alınmaktadır.

Devlet okullarında üst düzey Almanca bilgisi ve akademik başarı beklentisi olduğundan öğrencilerin Almanya’da devlet lisesinde eğitim alması imkânsız değildir ancak oldukça zordur. Öğrenci Almanya’ya lise eğitimi için gittiğinde 18 yaşın altında olacağından kendisine vasi atanması gerekecektir. Bu noktada yatılı özel liseler rahatlıkla öğrenci alabilmektedir.

Avrupa Birliği vatandaşıysanız Almanya’da lise eğitimi almanız için vizeye ihtiyaç duymadan devlet veya özel liselerde eğitim alabilirsiniz. Ancak değilseniz mutlaka uzun dönem için Almanya öğrenci vizesi ihtiyacınız olacaktır.

Abitur diplomasına sahip olmanız için Abitur derslerini almanız ve sınavlardan başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Abitur diploma programı dâhilinde bulunan dersler temel olarak Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Almancadır.

Almanya'da Lise Eğitiminin Avantajları

Almanya’da veya Alman liselerinden birinde eğitim alan öğrenciler yükseköğrenimlerine kolaylıkla yurtdışında devam edebilmektedir. Alman diploması sayesinde dil seviyeleri yüksek olacağından rakiplerinden çok daha ileride olacaklardır.

Abitur Diploma, İngiltere, Amerika, Kanada, İsviçre gibi ülkelerde üniversite eğitimi için geçerli olan Matura, A Level, IB diplomalarıyla denk tutulmaktadır. Abitur diploması ile öğrenciler Almanya’da okumak istediği üniversite ve bölümün gerekliliklerini yerine getirerek yükseköğrenimlerine de aynı ülkede daha avantajlı olarak devam edebilmektedir.

Almanya 500’ün üzerindeki uluslararası şirket arasından Volkswagen, BMW Group, Siemens, Bosch Group, Bayer, Adidas gibi 30’dan fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. Bu da kariyer anlamında öğrencilerin önünü açacak eşsiz bir fırsattır.

QS verilerine göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında 20’den fazla üniversitesini yerleştirmiş olan Almanya eğitim kalitesinin ve prestijinin yüksek olduğu bir ülke olmasıyla da dikkat çekmektedir.

Alman lise diplomasına sahip öğrenciler Almanya’daki devlet üniversitelerinde Almanca eğitim alarak çok daha uygun maliyetlerle mezun olup iş hayatına atılabilmektedir. A-Level ve IB diplomalarını da tanıyan Almanya’daki üniversitelerde de yüksek kalitede eğitim alma fırsatınız olabilir.

almanyada-lise-egitimi

Almanya Lise Eğitimi ve Konaklama

Almanya lise eğitimi süresince öğrenciler, Humbolt Institut partneri olan yatılı okullardaki yurt konaklamalarında kalmaktadır. Tüm Alman liseleri öğrencilerine kampüs içerisinde konaklama imkânı sunmaktadır.

Öğrencilere belki de ailelerinden ilk kez uzun süre ayrı kalacakları yurt ortamında yabancılık çekmemeleri ve kendilerini evlerinde hissetmeleri için sosyalleşip, boş zamanlarında aktif olabilmelerini desteklemek adına çeşitli aktiviteler ve programlar da sunmaktadır. Okullara göre değişen bu sosyal ve kültürel aktiviteler öğrencilerin dil becerilerini geliştirirken kişisel gelişimlerine de destek olmakta ve farklı bakış açıları kazandırarak çok yönlü bir birey olarak yetişmesine de fayda sağlamaktadır.

Almanya Liseleri Giriş Sınavları

Almanya liselerinden birinde eğitim almak isteyen öğrenciler hangi lisede öğrenim göreceklerine karar verdikten sonra belli sınavlardan geçmektedir.

Okullar çoğunlukla öğrencileri resmi olarak bünyelerine dâhil etmeden önce öğrenim geçmişleri hakkında fikir edinebilmeleri adına kendi bünyelerinde hazırladıkları ve uyguladıkları sınavlara tabii tutmaktadır. Sınavlar online olabileceği gibi yazılı olarak da verilebilmektedir.

Bu sınavlarda genellikle Almanca dil testi seviye belirlemek için uygulanırken, ek olarak matematik gibi ders sınavları da talep edilebilmektedir. Sınav sonuçlarına göre öğrencinin eğitim seviyesi ve dil seviyesi hakkında bilgi edinen okullar öğrenciyle online mülakat da yaparak kendisini doğrudan ifade etme şansı vermekte ve bu görüşme sonrasında daha net karar verebilmektedir.

Almanya Liseleri için Başvuru Evrakları

Aşağıda genel olarak Almanya’da özel bir liseye başvuru sırasında istenen evraklar listesi yer almaktadır. Belirtilenlerin haricinde de okulun ek bir evrak istenebileceği not edilmelidir.

 • 1. Pasaport
 • 2. Not dökümü (Transkript)
 • 3. Almanca yeterlilik belgesi
 • 4. Niyet mektubu
 • 5. Öğretmenlerden alınacak akademik referans mektupları
 • 6. Varsa aldığı başarı ödülleri ve sertifikalar


Almanya liselerinde programlar genellikle Eylül ayında başlamakta ve Temmuz ayında sona ermektedir. Başvuruları istediğiniz liseye yerleşebilmek için erkenden yapmanız tavsiye edilmektedir. Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız bu konu hakkında size yardımcı olacaktır.

Almanya Lise Ücretleri

Almanya lise ücretleri okullara göre değişiklik göstermekle birlikte kampüs içi yatılı konaklama dahil özel bir lisede eğitim ücreti senelik ortalama 25.000 Euro ile 45.000 Euro arasında değişmektedir. Bu fark okulun konumu, sunduğu olanakları gibi parametrelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Almanya lise fiyatlarıyla ilgili net ve detaylı bilgi almak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Lise Bursları

Almanya’da lise eğitimi süresince burs alabilmek düşük bir ihtimaldir. Burs alabilme imkanı olsa da bunun için akademik başarının çok yüksek olması ve ileri seviye Almanca bilgisinin yanında öğrencinin ders dışında ilgi alanları da göz önünde bulundurulmaktadır. Tüm okullar burs olanakları sunmamakta ve ayrıca sunulan burs imkanları da okullara göre değişiklik göstermektedir.

almanya-lise

Almanya Lise Eğitimi Vize İşlemleri

Almanya Lise Eğitimi için elbette ki vize sahibi olmanız gerekmektedir. Lise eğitimi, uzun dönem seyahat kategorisine girdiğinden özellikle T.C vatandaşı olan öğrenciler Ulusal vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Ulusal vizeye başvuru yapacak olan adayların iDATA başvuru merkezi üzerinden randevularını almalarını takiben direkt olarak Alman Konsolosluğu’na evraklarını teslim etmesi gerekmektedir. Vize başvurularının şahsen yapılması gerekmektedir. 18 yaşın altındaki öğrencilerin ebeveyn eşliğinde konsolosluğa gitmesi şarttır. Ulusal vize başvurularının sonuçlanma aşaması 8 haftayı bulabildiğinden dolayı mutlaka erken müracaat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, vize işlemlerinizle alakalı randevu alımından vize onayınıza kadar tüm süreçlerde kişiye özel evrak listesi hazırlamakta ve tüm ekibiyle aşamaları titizlikle takip etmektedir.

Aşağıda genellikle Almanya’da lise eğitimi alabilmek için gerekli olan vize evrakları listesi bulunmaktadır.

 • 1. Tam ve eksiksiz doldurulmuş vize formu
 • 2. Pasaport (eğer varsa eski pasaportlar)
 • 3. Biyometrik Fotoğraf
 • 4. Eğitim göreceğiniz kurumdan alacağınız kabul mektubu
 • 5. Akademik Evraklarınız (Transkript, Diploma, Dil Yeterlilik Belgesi, Akademik Referans, vb.)
 • 6. 18 yaş altında olunacağından noter onaylı muvafakatname belgesi (anne ve baba tarafından imzalanmış)
 • 7. Almanya’da aylık yaşam giderlerinizin gösterildiği bloke hesap veya Almanya'da yaşayan bir garantör hesabı (Banka hesabı Almanya’da olmalıdır)
 • 8. Masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren banka ve diğer maddi evraklar (Maaş bordosu, şirket evrakları, tapu, araba ruhsatı, kira geliri vb. gibi)
 • 9. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 10. Sağlık sigortası


* Yukarıda belirtilen evraklar haricinde de konsolosluğun ek belge talep edebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Açılması gereken bloke hesabın uzun süreli seyahatlerde yıllık olarak yapılması tavsiye gerekmektedir. Ayrıca bloke hesabın vize başvurusu öncesinde açılması ve vize esnasında da sunulması gerekecektir.

Global Yurtdışı Eğitim ile Almanya'da Lise Eğitimi

Global Yurtdışı Eğitim, yurtdışı eğitim sektöründe Türkiye’deki en eski ve en köklü firmalardan biridir. 1989 yılından bugüne 30 yıldan fazla bilgi birikimi ve tecrübesiyle yüzlerce öğrencinin geleceğine yön veriyor olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. İlk görüşmeden itibaren Almanya lise eğitiminizin sonuna kadar size her adımda destek oluyoruz.

Dilerseniz ilk görüşmeden başlayarak adımları tek tek detaylandırarak hizmetlerimizle ilgili bilgi sahibi olmanıza yardımcı olalım.

1. Global Yurtdışı Eğitim ile ilk görüşme ve öğrencinin sahip olduğunu akademik niteliklere, bütçesine ve ilgi alanlarına uygun olacak şekilde detaylı lise araştırılmasının yapılması : Hedefiniz, yabancı dil seviyeniz, akademik başarılarınız vb. gibi bilgiler size yardımcı olabilmemiz açısından ilk adımda önemlidir. Eğer şehir seçiminizi henüz yapmadıysanız bizden bu konu hakkında da gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Size en doğru lise eğitim programını sunmak üzere, verdiğiniz bilgiler ışığında ilk görüşmemizde alternatiflerin yer aldığı bir çalışma yapmaktayız.

2. Size sunulan alternatiflerin detaylandırılması, karar verme sürecinizde destek ve yönlendirme yapılması : Size özel yaptığımız çalışma sayesinde bütçenize ve yaşam standartlarınıza uygun olan alternatife daha kolay karar vermenizi sağlamaktayız. Sunduğumuz liseler arasından akademik başarınıza uygun olan ve konaklama alternatiflerinin de içinde olduğu yaşam maliyetleri detaylarının üzerinden özenle geçmekteyiz. Böylece karar verme sürecini tamamlamanıza yardımcı olmaktayız.

3. Resmi başvuru öncesinde öğrencimizin & velimizin ek bilgi ihtiyacında lise ile temasa geçilmesi ve gerekli bilgilerin sağlanması : İncelediğiniz okul / okullar özelinde ek bir soru talebiniz olması durumunda resmi başvurunuzu yapmadan evvel okul ile temasa geçerek aklınızda oluşan tüm soru işaretlerinizi çözümlüyoruz.

4. Eğitim alacağınız liseye karar verdikten sonra resmi başvuru öncesinde okula kabul edilip edilmeyeceğinizi belirleyen sınavların organize edilmesi : Yurtdışı liselerinin birçoğu öğrencilerine İngilizce, Matematik, Fizik vb. dersler özelinde sınav yapmaktadır. Sınavlarınızın olumlu sonuçlanması durumunda resmi başvuruya hazırsınız demektir. Yurtdışı liselerinin Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na verdiği yetki sayesinde ofislerimizde bizim gözetimimiz altında sınavlarınızı olabilirsiniz.

5. Sınav sonuçlarınızın gelmesi ve nihai kararın verilmesi : Eğitim danışmanlarımızın gözetimi altında olduğunuz sınav sonuçları okula iletilir ve ardından gelecek olan sonuçlara göre nihai kararı verebilirsiniz.

6. Liseye resmi başvuru için gerekli akademik evrak listesinin öğrenciye iletilmesi ve evraklar konusunda yönlendirme ve destek : Resmi başvuru için hangi evrakların hazırlanması gerektiği bilgisi size liste halinde tarafımızca iletilmektedir. Bu aşamada ayrıca lisenin kendi kayıt formu da bizim tarafımızdan size iletilir. Evraklar konusunda ek sorunuz veya desteğe ihtiyaç duymanız durumunda danışmanlarımız size yardımcı olmaktadır. Örneğin akademik referans veya niyet mektubu örnekleri iletilmesi, tercüme gerektiği durumlarda destek ve resmi dil sınavı kaydı için destek.

7. Akademik evraklarınızın başvuru yapılacak liseye uygunluğunun kontrolü : Lise başvuru formu ve diğer tüm akademik evraklarınızın bize ulaşmasını takiben evraklar tek tek tarafımızca kontrol edilmektedir. Eksik bilgi veya hatalı dokuman olması durumunda size bilgi verilir ve eksiklikler giderilir.

8. Liseye resmi başvurunun yapılması : Artık liseye başvuru yapmaya hazırsınız! Başvuru formunuz ve diğer tüm evraklarınız liseye iletilerek kabul mektubunuzun gelmesini sağlarız. Bu aşamada ayrıca konaklama konusunda özel bir istediğiniz varsa mutlaka okula bilgi verilir. Başvurunuz bu süreç boyunca takip edilir. Lise/liselerden gelen kabul mektupları kontrol edilir ve öğrenciye gerekli bilgiler verilir. Kabul işleminin tamamlanmasını takiben de konaklama, ön rezervasyon, depozit ödemesi gibi kesin kabul işlemleri tamamlanmaktadır.

9. Liseden kesin kabul mektubunuzun getirtilmesi : Lisedeki yerinizi kesin olarak tutmak istediğinizde okula bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ne kadar ödeme yapılması gerektiği, iptal & ceza şartlarının neler olduğu vb. gibi tüm bilgiler size iletilir. Ardından dilerseniz direkt liseye veya bizim hesabımıza ön ödemenizi yapabilirsiniz.

10. Ön ödeme sonrası kesin kabul mektubunun gelmesi ve vize işlemlerine hazırlık : Liseden kesin kabul mektubunuz ve vize için gerekli olacak vize mektubunuzun gelmesini takiben vize departmanımız sizlerle temasa geçmektedirler. Vize departmanımız sizinle ön görüşme yaptıktan sonra size özel vize için hazırlamanız gereken evrak listesini tarafınıza iletir.

11. Vize Evraklarınızın Uygunluğunun Kontrolü : Size daha önce iletilen evrak listesine göre hazırladığınız belgeler tarafımızca titizlikle incelenir ve eğer eksik bir evrak varsa en kısa sürede temin edilmesi istenir. Ayrıca yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gereken resmi bir belge varsa bunun bilgisi sizinle paylaşılır ve ayrıca tercüme işlemlerinde de size destek olmaktayız.

12. Vize Başvurunuzun Yapılması : Gidiş tarihiniz ve başvuru yapacağınız konsolosluğun yoğunluk durumuna göre önceden vize randevusu almamız gerekli ise bu bilgi mutlaka sizinle paylaşılır. Vize formları başvuru yapılacak olan ülkeye uygun şekilde doldurulur, vize randevunuz ise bizlere belirtmiş olduğunuz zaman çizelgenize göre alınır. Vize başvurusunda birebir görüşme talep edilmesi durumunda danışmanlarımız ayrıca size bu konu hakkında detaylı bilgi aktarmaktadır.

13. Vize alımı ve yurtdışı lise eğitimi için hazırlık aşaması : Yurtdışına giriş için gerekli olan vizeniz çıktıktan sonra tarafımızca kontrol edilir. Ardından okul ile son onay işlemleriniz için gerekli yazışmalar yapılır. Ayrıca hangi tarihte ve saatte gitmeniz gerektiği aynı şekilde hangi tarihte ülkeye geri dönmeniz gerektiği bilgisi size tekrar verilir.

14. Vize sonrası diğer aşamalarda öğrencimize gerekli desteğin verilmesi : Havalimanından karşılama, sağlık sigortası veya uçak bileti vb. gibi diğer tüm konularda öğrencilerimize destek olmaktayız. Eğer ek olarak okuldan havalimanı transferi veya sağlık sigortası talebiniz varsa bu talep liseye iletilir ve gerekli onaylar alınıp tarafınıza bilgi verilmektedir.

15. Oryantasyon süreci : Tüm işlemlerinizin ardından danışmanınız size gitmeden önce yanınıza almanız gerekenler, yolculuk süresince nelere dikkat etmeniz gerektiği bilgilerini size vermektedir. Ülkeye vardıktan sonra pasaport kontrolünden konaklamaya nasıl ve ne şekilde varacağınıza kadar aklınıza gelen tüm soruları da doğru bir şekilde aktarmaktadır. Ayrıca okulun ilk günü, saat kaçta okulda olmalısınız, yanınızda neler bulunmalı vb. tüm sorularınıza da yanıt vermekteyiz.

16. Eğitim süresince ve sonrasında ihtiyaç anında Global Yurtdışı Eğitim 7/24 size destek için hazır! : Program süresince okulla ilgili veya yurtdışına alışma sürecinizle ilgili konularda size ve ailenize destek vermekteyiz. Özellikle aile yanı için geçerli sebeplerle farklı bir konaklamaya geçmek zorunda hissettiğinizde bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra yükseköğrenim programlarınıza Almanya'da veya farklı bir ülkede devam etmeye karar verdiğinizde de bize her zaman ulaşabilirsiniz. Tüm ihtiyaç duyduğunuz anlarda eğitim sürecinizi en verimli şekilde geçirebilmeniz adına size destek olmak için 7/24 yanınızdayız.

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED