Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fine Arts College - Londra


Hampstead Fine Arts College - İngiltere’de Lise Eğitimi

Fine Arts College, Londra, Hampstead'de Sanat ve Beşeri Bilimler alanında uzmanlaşmış, 13-19 yaş arası öğrenciler için önde gelen bağımsız bir okuldur. Sınıflar bilerek küçük oluşturulur - 8 kişiye kadar - ve genel olarak kolejde aynı anda 200'den fazla öğrenci eğitim görmez.

1978'de Londra'da sanat ve beşeri bilimlerde uzmanlaşmış Sixth Form öğrencileri için tek bağımsız okul olarak kuruldu. Good Schools Guide'dan çok sayıda ulusal ödül kazanmıştır ve şimdi Sanat, Beşeri Bilimler ve Toplum Bilimleri'nde çok çeşitli A-Level ve GCSE dersleri sunmaktadır.

Fine Arts College, Londra'nın kalbinde, Hampstead'de, Charing Cross metro istasyonunun ve ana tren istasyonunun yakınında yer almaktadır; buradan St. James'in güzel parkı Thames'in kıyısına yürümek kolaydır. Londra'daki çok sayıda müze ve sanat galerisine ulaşmak, şehrin farklı sokaklarındaki yürüyüşlerden ilham almak için uygundur. Belzize parkında, Viktorya döneminin güzel bir binasında bulunan büyük kolej binası, çeşitli stüdyolar ve atölyelerle doludur: Güzel sanatlar; Tekstil; Grafik sanatları; Müzik teknolojisi; Dramaturji; Tiyatro sanatı; Fotoğraf; Medya yaratıcılığı.

Kolejin öğretim sürecinde kullandığı modern ekipmanlar ve yeni teknolojiler, öğrencilerin 21. yüzyılın en iyi standartlarına uygun bir eğitim almalarını garanti eder.

Hampstead Fine Arts College - Müfredatı ve Programlar

- GCSE normalde iki yıldır, fakat bir yıllık bir GCSE alma olasılığı vardır. Öğrenciler, İngilizce, Matematik, Bilim ve Antik Tarih, Modern Tarih, Coğrafya ve en az bir beşeri bilimler dersi de dâhil olmak üzere sekiz veya dokuz ders alacaktır. Ayrıca, öğrenciler Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca veya Latince arasından bir yabancı dil seçmeye teşvik edilmektedir. Ek olarak Sanat, Fotoğraf, Müzik, Medya ve Drama gibi çok çeşitli yaratıcı konular arasından seçim yapabilirler. Sınav konuları dışında drama, müzik ve şan dersleri de verilmektedir.

- A LEVEL Sunulan dersler. Sosyoloji; Biyoloji; Business; Klasik çalışmaları; Drama ve Tiyatro çalışmaları; Ekonomi; İngiliz edebiyatı; Film çalışmaları; Güzel Sanatlar; Coğrafya; Siyaset; Grafik Tasarım; Tarih; Sanat Tarihi; Matematik; Medya Çalışmaları; Modern Diller; Müzik; Müzik Teknolojisi; Felsefe; Fotoğraf; Psikoloji; Dini çalışmalar; Moda/Tekstil Tasarımı.

- Fast-Track A LEVEL. Fine Arts College, bir konuyu/konuları bir yıl boyunca yoğun bir şekilde incelemek isteyen ve bu akademik zorluğun üstesinden gelebilecek kapasitede yetenekli öğrenciler için ideal olan hızlı A Level kursları düzenlemektedir.

Bu kurslar özellikle aşağıdakiler için uygundur:

• Daha önce A Level çalışmış olan öğrenciler.

• Daha önce Pre-U, IB veya benzeri sınavlara girmiş öğrenciler.

• Lise eğitimini tamamlamış ve İngiliz veya Amerikan üniversitelerine giriş için A Level'a ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler

"Yaratıcı portföy hazırlama" özel programı (üniversite adayları için çok faydalıdır)

LAMDA, Guildhall'ın sınavlarına hazırlık

Öğrencilere alanlarındaki en iyi uzmanlar eğitim verir; uluslararası arenada başarılı sanatçılar, müzisyenler, oyuncular, dekoratörler, yapımcılar vb. tarafından düzenli dersler, ustalık sınıfları, seminerler ve yaratıcı atölyeler düzenlenmektedir. Her öğrenciye haftada en az 1,5 saat geçirdiği kişisel bir öğretmen atanır; birlikte müfredat oluştururlar ve devamlı en iyisini ararlar, daha yaratıcı bir gelişim için strateji oluştururlar.

Hampstead Fine Arts College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Yoğun eğitim programı göz önüne alındığında, boş zaman ve eğlence için fazla zaman yoktur; ancak çoğu öğrenci çalışmalarını yoga, hokey, futbol, tenis vb. spor eğitimi ile birleştirmeyi tercih eder. Bu, gençlerin uyumlu bir şekilde gelişmesine yardımcı olur ve derslerden uzaklaşmak, akranlarıyla iletişim kurmak, takım çalışmasını öğrenmek ve liderlik becerilerini geliştirmek için mükemmel bir fırsat sağlar.

Hampstead Fine Arts College - Konaklama Seçenekleri

Fine Arts College, öğrenci konaklaması için herhangi bir hizmet vermemektedir.

Hampstead Fine Arts College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Fine Arts College öğrencileri 2021 yılında yine son derece başarılı sonuçlar elde etti. GCSE sonuçlarının %76'sı A*–C idi. A Level sonuçları ise %68 A*–C oldu.

Fine Arts College mezunları İngiltere’nin ve Kuzey Amerika’nın en iyi üniversitelerine yerleşirler. Mezunların 2021 yılında seçtiği üniversite ve bölümlerin küçük bir kısmı şunlardır:

Berklee College of Music, Boston, USA- Music Production; BIMM Institute - Popular Music Performance & Production; Birmingham City University - Jewellery Design & Siversmithing; Bournemouth University - Computer Animation Technical Arts; California Institute of the Arts - Photography; Camberwell College of Arts, UAL - Art Foundation; Central St Martins, UAL -Textile Design; Chelsea College of Arts, UAL - Textile Design; Kingston University - Business Psychology; London College of Communication - Graphics & Media Design.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED