Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Taunton School - Somerset


Taunton School – İngiltere’de Lise Eğitimi

1847 yılında erkek okulu olarak kurulan, 1971 yılından itibaren kız öğrencileri de kabul etmeye başlayan Taunton School, bağımsız, karma, gündüzlü ve yatılı bir okuldur. Okul öncesi eğitimden itibaren lise sonuna kadar eğitim verilen kolej 7-18 yaş arası uluslararası öğrencileri kabul etmektedir.

Somerset bölgesinde konumlanan Taunton School, kıskanılacak niteliklere sahip 56 dönümlük muhteşem bir kampüse sahiptir. Son teknolojileri takip ederek sürekli yenilenen kampüste öğrenciler için özel olarak tasarlanmış birçok açık geniş spor sahaları, astro sahalar, iki mükemmel kapalı yüzme havuzu, kapalı kriket antrenman tesisleri, squash kortları, tırmanma duvarı, fitness salonu ve dans stüdyoları bulunmaktadır.

Okul binalarında ise modern sınıflar, Sanat, Müzik ve Drama alanlarını, Tasarım ve Teknoloji departmanları, 3D yazıcılar, Lazer Kesiciler ve Bilgisayar Destekli Tasarım yazılımı dahil olmak üzere en yeni ekipmanlar bulunmaktadır.

Taunton School Müfredatı ve Programlar

Taunton School müfredatında çok çeşitli programlar yer almaktadır.

 A Level : 16-18 yaş arası öğrenciler için İngiliz müfredatının bir parçası olan A Level programlarında öğrenciler üniversitede eğitim almak istediği bölüme yönelik 3-4 dersten sorumlu olmaktadır. A Level’da sunulan dersler arasında Biyoloji, İşletme Çalışmaları, Kimya, Klasik Medeniyet, Bilgisayar Bilimi, Tasarım Teknolojisi, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Almanca, Tarih, ICT, Latince, Matematik, Müzik, Felsefe, Fotoğraf, Beden Eğitimi, Fizik, Psikoloji, İspanyolca ve Tiyatro Çalışmaları yer almaktadır.

 IB – International Bakalorya : 16-18 yaş arası öğrenciler için uluslararası eğitim müfredatı olan IB programında öğrenciler 6 temel ders yanında aşağıdaki konulardan ders seçimi yapabilmektedir. İngilizce Lit and Lang, EAL, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Latince, Coğrafya, Tarih, Felsefe, Psikoloji, Biyoloji, Kimya, Tasarım Teknolojisi, Fizik, Matematik, Müzik, Görsel Sanatlar, Ekonomi, İşletme ve Yönetim

 BTEC : 16-18 yaş arası öğrencilere uygun olan BTEC programları, zorunlu lise eğitimi sonrası akademik yerine mesleki bir programda eğitim hayatına devam etmek isteyenler için idealdir. Programda öğrencilere İşletme, Anatomi, Fizyoloji, Spor psikolojisi, Spor yaralanmaları, Fitness ve Spor koçluğu alanlarında eğitimler sunulmaktadır.

 GCSE : Zorunlu İngiliz müfredatının son 2 senesi olan GCSE programlarına 14-16 yaş arası öğrenciler katılım göstermekte ve lise müfredatını oluşturan 10 dersten sorumlu olmaktadır. Biyoloji, Kimya, Fizik, Tarih, Coğrafya, Psikoloji, İşletme Çalışmaları, Ekonomi, Seyahat ve Turizm, Bilgisayar Bilimi, Bilgi ve İletişim Teknolojisi (ICT), Tasarım Teknolojisi (DT), Sanat, Medya Çalışmaları, Müzik, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Latince GCSE programlarında sunulan derslerdir.

Ortaokul müfredatı olan Prep Classes (7-13 yaş), Pre-GCSE (13-14 yaş), Pre-IB (14-16 yaş), Pre Foundation (16-17 yaş) ve NCUK International Foundation (17-18 yaş) programları okul müfredatında yer alan diğer programlar arasındadır.

Taunton School’da Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Taunton School bir çocuğun eğitiminin mümkün olduğunca geniş ve çeşitli olması gerektiğine inanmaktadır. Akademik çalışmalar son derece önemlidir, ancak buna ek olarak, tüm öğrencilerin sunulan birçok müfredat dışı etkinliğe katılmaları beklenmektedir.

Öğrencilere spor, sanat, yaratıcı, entelektüel veya bir çok alanda çok çeşitli aktivite ve kulüp sunulmaktadır. Spor çalışmaları arasında; Atletizm, Badminton, Basketbol, Tırmanma, Kriket, Futbol, Golf, Jimnastik, Hokey, Binicilik, Netball, Rugby, Atıcılık, Squash, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi ve Voleybol sunulmaktadır.

Sanat çalışmaları arasında; Müzik, Dans, Drama ve Yaratıcı Sanatlar alanlarında çalışmalar sunulmaktadır.

Okulun sahip olduğu öğrenci kulüpleri ise şunlardır : Astronomi, Bale, Münazara, Bilim veya Matematik Topluluğu, Genç Girişim, Aşçılık, Model Birleşmiş Milletler, Yoga, Funk grubu, Bilgisayar Programcılığı, Satranç.

Ayrıca okul öğrencileri için çeşitli zamanlarda şehir içi ve şehir dışı turlar düzenleyerek İngiliz hayatını yakından deneyimlemelerine ve yeni yerler keşfetmelerine olanak sağlar.

Taunton School’da Konaklama

Taunton School kampüsünde, her biri kendine özgü bir tarza ve karaktere sahip yaklaşık 400 öğrenciyi barındırabilecek sıcak ve misafirperver bir ev ortamı sağlayan 8 yurt binası vardır.

Her yurtta bir Housemaster / Housemistress (HM) vardır. Tüm öğrencilerin refahı HM sorumluluğundadır ve ebeveynler için ilk temas noktası da HM olacaktır.

Okuldaki yurtların özellikleri şunlardır:

 • - Geniş, çekici ve iyi döşenmiş yatak odaları
 • - Kız ve erkek öğrenciler için ayrı pansiyonlar
 • - Ek güvenlik ve gönül rahatlığı için anahtar kart erişimi
 • - Yatak odaları çoğunlukla tek kişilik veya iki kişiliktir. Az sayıda üç kişilik odalar da mevcuttur.
 • - Doktorlar, hemşireler, spor fizyoterapistleri ve danışmanlardan oluşan bir ekiple, bünyesindeki Sağlık Merkezinde 24 saat tıbbi bakım.
 • - Her yatılı öğrencinin değerli eşyalarını saklamak için elektronik kasa
 • - Yurtlarda ve kampüste mükemmel Wi-Fi erişimi


Taunton School Üniversite Başarıları

Akademik başarı olarak İngiltere’nin önde gelen kolejlerinden biri olan Taunton School’da öğrencilerin %90’ı bir üniversitede kendine yer bulmuş ve çoğunlukla ilk tercihlerine yerleşmişlerdir.

Aralarında başta Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Hollanda, İspanya, İsviçre, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde farklı üniversite ve bölümlere giriş yapan öğrencilerin İngiltere için en fazla tercih ettiği üniversiteler ise şunlardır:

University of Birmingham, University of Bristol, Cardiff University, Durham University, University of Edinburgh, University of Exeter, Imperial College London, King’s College London, University of Liverpool, London School of Economics and Political Science, University of Manchester, Newcastle University, University of Nottingham, University of Oxford, Queen Mary University of London, University of Sheffield, University of Southampton, University College London, University of Warwick

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED