Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Brockenhurst College - Bournemouth


Brockenhurst College - İngiltere'de Lise Eğitimi

1909 senesinde kurulan Brockenhurst College; Güney İngiltere‘nin eşsiz doğal güzellikteki New Forest Milli Parkı içinde büyük bir kampüse sahip bir devlet kolejidir. 40‘tan fazla farklı ülkeden %5 oranında 16-19 yaş arası uluslararası öğrenciyi kabul eden kolejin yaklaşık 3000 öğrenci nüfusu vardır. Londra‘ya ve Oxford‘a trenle sadece 1,5 saat mesafede yer alan Brockenhurst College, Güney İngiltere‘nin en önemli şehirlerinden olan Bournemouth ve Southampton’a da sadece 20 dakika mesafede bulunmaktadır. Okul kampüsü tren istasyonuna 7 dakika yürüme mesafesindedir.

Brockenhurst College kampüsünde, STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics ) merkezi bulunmakta olup, en yeni teknolojilerle donatılmış olan bu STEM merkezi bünyesinde cloud sınıfları ve interaktif öğrenme odaları da bulunmaktadır. Okul kampüsü bünyesinde aynı zamanda; çok geniş imkanlara sahip 3.5 milyon Pound yatırımla gerçekleştirilen "The Beacon Teknoloji Merkezi" bulunmaktadır. The Beacon Teknoloji Merkezi bünyesinde Sanat Teknolojisi, Medya & Fotoğraf merkezi, IT ve TV & Radyo Kayıt Stüdyoları öğrencilerin hizmetinde olup, bu konularda üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin kendilerini en iyi şekilde geliştirmelerine yardımcı olacak donanım ve imkanlar bulunmaktadır. Okul kampüsü bünyesinde aynı zamanda; çok geniş imkanlara sahip The Learning Resource Centre (LSC), Spor Alanları (su sporları Hengistbury Head Outdoor Activity Centre‘da yapılmaktadır), cafe, restaurant, Kemball Tiyatro Salonu bulunmaktadır.

Brockenhurst College öğrencilerine tecrübeli ekibi tarafından özenle seçtiği aile yanı konaklaması seçeneğini sunmaktadır.

Brockenhurst College Müfredatı ve Programları

1) A Level Programları : Lise eğitiminin son 2 yılını kapsayan A Level Programları 2 yıl sürerken, Pre- A Level ve Fast Track A Level Programları 1 yıl sürmektedir. A Level Programlarında aralarında; Biyoloji, İşletme, Kimya, Çince, Suç Bilimi, Güzel Sanatlar, Müzik Teknolojileri, Performans Sanatları, Jeoloji, Tekstil gibi konuların da bulunduğu 50‘ye yakın farklı ders seçeneği sunulmaktadır.

2) Mesleki Kurslar (Vocational Courses) :  Sanat ve Tasarım, İşletme, Çocuk Öğrenme ve Gelişimi, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bakım, Bilgi Teknolojileri / IT , Medya, Müzik, Performans Sanatları, Fotoğrafçılık, Spor - Spor ve Egzersiz Bilimi, Seyahat ve Turizm, Su Sporları Eğitmenliği konularının da bulunduğu 20 farklı meslek bölümü sunulmaktadır.

3) Üniversite Hazırlık Programları (Foundation) : Foundation Diploma in Art and Design, International Foundation year in Business and Finance, International Foundation year in Science and Engineering programlarının sunulduğu Brockenhurst College Foundation Program, İngiltere’de oldukça yüksek başarı ve itibara sahip University of Southampton, University of Reading, Kingston University London, Bournemouth University üniversiteleri tarafından partner olarak seçilmiş olup, foundation programlarının başarı ile tamamlanması durumunda öğrenciler, İngiltere’nin başarılı üniversitelerine geçiş hakkını kazanabilmektedirler.

Bu programlara ek olarak Brockenhurst College öğrencilerin kendilerini farklı alanlarda da geliştirmesi adına çeşitli Enrichment kulüpleri düzenlemektedir; animasyon, badminton, okul gazetesi, dans, suç bilimi, medya, yoga, fotoğrafçılık vb. bu sosyal kulüplerden bazılarıdır. Ayrıca okul müfredatında 16 yaş ve üzerindeki öğrenciler için 6 ay ya da 1-2 yıllık düzenlenen Brock Elite Programı; iki haftadan üç döneme kadar olan İngilizce kurs (English courses) programı; 16 – 19 yaş arası öğrenciler için düzenlenen 1 haftadan 1 yıla kadar süren liseyi deneyimleme (High School Experience Course) programı; 12 yaş ve üzeri öğrenciler için düzenlenen 2 haftadan 4 haftaya kadar süren yaz ve kış kursları (Summer and Winter School Courses) bulunmaktadır.

Brockenhurst College Akademik Başarıları

 • - Brockenhurst College, %95 İngiliz öğrencileri ve %5 uluslararası öğrenci mevcudiyeti ile her sene İngiltere Üniversite geçiş oranlarında büyük başarılar elde etmektedir.
 • - A Level sınav sonuçlarına istinaden; A-B notlarını alan öğrenci oranı %58, A-C notlarını alan öğrencilerin oranı %74’tür.
 • - Uluslararası öğrencilerin son yıllarda “rank” listelerinde İngiltere’nin ilk 50 sırasında bulunan üniversitelere yerleşme oranı %93 olarak belirlenmiştir.
 • - Yine uluslararası öğrencilerin % 55’i, İngiltere’nin en iyi ilk 24 üniversitesi olan “Russell Group Universities“ bünyesindeki üniversiteler kabul edilmiştir.   
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED