Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

İsviçre Yaz Okulları


 

İsviçre yaz okulları için araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

İsviçre Yaz Okulu

 • • İsviçre Yaz Okulu Faydaları
 • • İsviçre Yaz Okulu Program Seçenekleri
 • • İsviçre Yaz Okulu ve Konaklama
 • • İsviçre Yaz Okulu Kayıt Dönemi
 • • İsviçre Yaz Okulu için Vize
 • • İsviçre Yaz Okulu Planlayan Velilerimize
 • • Global Yurtdışı Eğitim ile İsviçre Yaz Okulu


Avrupa’nın tam kalbinde yer alan ve dünyanın en güvenli, refah seviyesi yüksek ve yaşanılabilir ülkelerinden biri olan İsviçre’de yaz tatil döneminde eğitim almak istemez misiniz? İsviçre yaz okulları 8-18 yaş grubu aralığında olan öğrencilere belirli dönemlerde eğitim imkânı sunmaktadır. İsviçre çok dilli eğitim sistemini benimsediğinden ve ülkede resmi olarak birden fazla dil kullanıldığından dolayı yaz okullarında İngilizce haricinde Fransızca veya Almanca dilinde de eğitim alabileceğiniz ülkelerden biri olarak yazın pek çok uluslararası öğrencinin tercihi olmaktadır.

İsviçre yaz okulları uluslararası öğrencilerine kapılarını Haziran ortası gibi açıp Ağustos sonuna kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle Avrupa’nın diğer ülkelerinden katılımcıların yoğun olduğu İsviçre yaz okulu programlarında çok kültürlü bir ortamda hem dil pratiği yapabilir hem de diğer ülkelerden gelen kişilerle yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

İsviçre’nin dünyada ün yapmış eğitim kalitesini yaz okullarında da hissetmeniz mümkündür. İsviçre’deki yaz okulları standardın dışına çıkıp öğrencilerine akademik, sportif ve sanatsal programlar da sunmaktadır. Dersler haricinde yine okulların düzenlediği sosyal ve sportif aktivitelere katılım gösterip, hem farklı ülkelerden gelen kişilerle daha iyi kaynaşabilir hem de dil pratiğinizi daha yoğun ve aktif bir şekilde yapabilirsiniz.

Dünyanın en iyi üniversitelerini ve liselerini bünyesinde barından İsviçre’de yaz okuluna katılarak bir sonraki eğitim hayatınız hakkında daha net kararlar alabilirsiniz. İsviçre’yi yakından gözlemlemek, en iyi liselerinin kampüsünde eğitim almak, farklı kültürlerden arkadaşlar edinmek, kültürel ve sosyal aktivitelere katılmak ve en önemlisi tek başınıza yurtdışında eğitim alarak yurtdışında lise ya da üniversite eğitimi düşüncenizi daha fazla şekillendirebilme imkânını yakalayabileceksiniz.

isvicre-yaz-okulu

İsviçre Yaz Okulu Faydaları

Yaz tatil döneminizi akademik mükemmelliğe ve birbirinden eşsiz doğa harikalarına sahip İsviçre’de değerlendirmeye ne dersiniz? Sadece eğitim değil aynı zamanda eğlenceli aktiviteler sunacak olan İsviçre yaz okullarına ayırdığınız zaman belki de eğitim hayatınızda bir dönüm noktası yaratmanıza fırsat tanıyacak. Tercih edeceğiniz program türü fark etmeksizin İsviçre’de katılacağınız yaz okulu programının size katacağı birçok farklı etkinin faydasını görebileceksiniz. Konaklayacağınız kampüsün özellikleri, tercih edeceğiniz program türü, farklı uyruklardan edineceğiniz yeni arkadaşlar vb. gibi birçok etken sayesinde kendi ayaklarınız üzerine basabilen bir birey olmanın da ayrıcalığını yaşayabileceksiniz. Bu ve bunlar gibi birçok avantaj ve fayda sağlayan İsviçre yaz okullarının sizde bırakacağı olumlu etkileri ve eğitim sonrasında size neler katacağı gibi önemli etkenlerini sizler için sıraladık.

- Diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak İsviçre’de İngilizce dilinde sunulan yaz programları haricinde Fransızca ve Almanca dilinde de eğitim alabilirsiniz. Hatta bazı kampüslerde iki dili aynı anda sunan yaz okulları da bulunmaktadır. Eğer bu şekilde eğitim veren bir kampüste bulunursanız hiç tecrübe etmediğiniz veya aşina olmadığınız bir dili daha çok duyabilir ve başka bir dile daha ilginiz olduğunu fark edebilirsiniz. hatta belki de günaydın, iyi akşamlar gibi bazı temel cümleleri öğrenebilirsiniz.

- Yeni bir dil öğrenen öğrencilerin en çok zorlandıkları konulardan biri pratik yapmaktır. İsviçre’de katılım göstereceğiniz yaz okulu sayesinde öğrendiğiniz dili daha aktif bir şekilde kullanıp bolca pratik yapma imkânını elde edebilirsiniz. Pratik yapmanın haricinde yazılı ve sözlü dil becerilerinizin de ilerlediğini gözlemleyeceksiniz.

- Eğitim veya iş hayatınızı nerede planlarsanız planlayın CV’nizde bir fark yaratmanın en güzel yollarından biri yurtdışı eğitim tecrübelerinize yer vermekten geçiyor. İsviçre gibi eğitim kalitesi yüksek bir ülkede katılım göstereceğiniz yaz okulu özellikle yurtdışı üniversite başvurularınızda sizi bir adım öne çıkartacaktır.

- İsviçre yaz okulları öğrencilerine çok etkileşimli çalışma ortamları sunmaktadır. Sınıf arkadaşlarınızın yanı sıra, okulda bulunan diğer öğrencilerle de sosyal & sportif faaliyetler veya hafta sonu gerçekleştirilen gezi programlarına katılıp, bu sayede çok daha fazla kişiyle tanışma fırsatını elde edebilirsiniz.

- İsviçre yaz okullarına katılan birçok farklı ülkeden gelen kişilerle arkadaşlık kurmak onların kültürlerini, yaşayış biçimlerini, geleneklerini ve dünyaya bakış açılarını gözlemlemek ve fikir sahibi olmak sizde kültürel bir farkındalık yaratacaktır. Bu sayede eş zamanlı olarak iletişim becerilerinizi daha kuvvetli hale getirebileceksiniz.

- Eğitim hayatınıza yurtdışında devam ettirmek istiyor ancak buna cesaret edemiyor olabilirsiniz. İsviçre yaz okulu programında gözlemledikleriniz sayesinde daha net kararlar alabilirsiniz.

- İsviçre’de Yaz Okulu programları sayesinde tek başınıza kendi günlük rutin işlerinizi yapmayı öğrenecek veya ders programınızı başka birisinin desteği olmadan kendiniz düzenleyebileceksiniz. Bu sayede yetişkin bir birey olma yolunda emin adımlarla yürüyeceksiniz.

İsviçre Yaz Okulu Program Seçenekleri

İsviçre, eğitime verdiği önem ve başarıları ile adından sıkça söz ettirmekte ve bunu eğitimin her alanında uygulayan ülkelerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. İsviçre yaz okullarında da buna dikkat edildiğini verdiği program çeşitliliğinden anlayabiliyoruz. İsviçre yaz okulları standart programların dışına çıkarak öğrencilerine akademik derslerin yanı sıra ilgi alanınıza yönelik spor dalları konusunda da farklı alternatifler sunmaktadır. Ayrıca sadece İngilizce değil Almanca ve Fransızca dilinde de eğitim vermektedir. Aşağıda kısaca bahsettiğimiz programların daha detaylı bilgilerini bulabilirsiniz. Program seçiminizi kendi istek ve beklentilerinize göre yapabileceğiniz gibi ayrıca tercih edeceğiniz program konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanları sizi yönlendirecek ve tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Bu sayede hangi programın sizin için en doğru karar olduğuna birlikte karar verebileceğiz.

Aşağıda İsviçre’de yaz okulu program alternatiflerinin detaylarını bulabilirsiniz.

- Genel veya Yoğun Program : İsviçre yaz okullarının birçoğunun sunduğu Genel veya Yoğun dil programlarına başlangıç seviyesinden daha ileri seviyeye kadar olan öğrencilerin hepsi katılabilmektedir. Genel İngilizce programları standartta haftada 20 Ders (15 Saat) olarak verilmektedir. Yoğun İngilizce programları ise haftada 25 Ders olarak dizayn edilmiştir. Bu programa katılım gösteren öğrenciler okul bünyesinde gerçekleştirilen sosyal & sportif aktivitelerin yanı sıra ayrıca hafta sonraları gerçekleştirilen kültürel gezi programlarına da katılım göstermektedirler. Sunulan aktiviteler ve geziler sayesinde dil pratiğinizi daha iyi noktaya getirebilme şansını da elde edersiniz.

- Akademik Program : Dil seviyesi daha ileri düzeyde olan öğrencilerin katılabileceği akademik programlar sayesinde üniversite öncesi birçok önemli ders veya sınav hakkında tecrübe edinebilirsiniz. İsviçre yaz okulu programlarında birçok akademik konuda eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Matematik, Pre-IB, Pre-GCSE, SAT, Robotik veya İşletme vb. gibi dersleri akademik konulara örnek olarak gösterebiliriz. Alacağınız akademik dersler sayesinde CV ’nizde de fark yaratıp özellikle yurtdışı üniversite başvurularınızı destekleyebilirsiniz. Bu programı alan öğrenciler ayrıca okulun düzenlediği çeşitli sosyal & sportif aktivitelerin yanı sıra hafta sonu gerçekleştirilen kültürel gezi programlarına da katılıp, İsviçre’yi daha yakından gözlemleme imkânına sahip olurlar.

- Özel İlgi Alanına Yönelik Sunulan Programlar : Dil bilginizi veya akademik altyapınızı geliştirmenizin yanı sıra özellikle ilgilendiğiniz, keyif aldığınız veya profesyonel olarak sürdürdüğünüz spor ya da sanat dalıyla da İsviçre yaz okuluna katıldığınız süre boyunca ilgilenebilirsiniz. Dans, Drama, Futbol, Su Sporları, Binicilik, Tenis, Aşçılık vb. oldukça fazla alternatif olan bu programa katılan öğrenciler elbette ki İngilizce, Fransızca veya Almanca dil bilgilerini kuvvetlendirecek dersler de alacaklardır. Genellikle haftada 20 ders dil programını tamamlayan öğrenciler talep ettikleri konuya özel 10 ders daha eğitim almaktadır. Program dâhilinde ayrıca diğer sosyal aktiviteler ve hafta sonu gezileri de bulunmaktadır.

isvicre-yaz-kampi

İsviçre Yaz Okulu ve Konaklama

İsviçre’de yaz okulu programı düzenleyen okullar öğrencileri için kampüs ya da aile yanı konaklama alternatiflerinden birini sunmaktadır. Bunların arasından özellikle kampüs bünyesinde konaklama, öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. İsviçre’deki yaz okulların birçoğunun hizmet verdiği kampüsler kışın İsviçreli ve uluslararası öğrencilerin lise eğitimi aldığı okullardır. Kampüs konaklaması öğrencinin neredeyse bütün ihtiyaçlarına cevap veren ve genellikle öğrencilerin en memnun kaldığı konaklama türüdür. Kampüslerde yatakhane, sınıflar ve yemekhane haricinde kapalı & açık spor alanları, büyük yeşil alanlar, tiyatro salonları veya müzik odaları gibi birçok olanak bulunmaktadır. Kampüs konaklamasının yanı sıra İsviçrelileri daha yakından tanımak ve onlarla bire bir dil pratiği yapmak için aile yanı konaklamayı da tercih edebilirsiniz. Bu sayede İsviçrelileri tanımaktan öteye geçerek onların gelenekleri, alışkanlıkları ve kültürleri hakkında çok daha derin bilgilere sahip olabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz konaklama türü programınızdan güzel hatıralarla ve mutlu olarak ayrılmanızda önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple konaklama konusunda Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere geçmiş tecrübelerinden de yola çıkarak detaylı bilgi aktarımında bulunarak doğru tercih konusunda size destek olmaktadır.

İsviçre yaz okulu programlarında sunulan konaklama alternatiflerini aşağıda sizler için kısaca özetledik;

- Kampüs Konaklaması : Ünü dünyada nam salmış İsviçre’nin başarılı liselerinde yatılı okul deneyimi yaşamak istemez misiniz? İsviçre yaz okuluna katılacak olan birçok öğrencinin tercihi olan kampüs konaklamasında İsviçre’de lise eğitimi alan öğrencilerin eğitim aldıkları kampüsü, yatakhanelerini, sınıflarını ve okulun diğer olanaklarını kullanabileceksiniz. Böylelikle yatılı lise hayatını yakından tanırsınız. İsviçre’de yaz okulları kampüs konaklamasını tercih eden öğrenciler tek, iki ya da daha fazla kişinin kalabileceği kapasitede olan odalarda konaklamaktadır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dâhil olan kampüs konaklamasında programı alan öğrencilerle pratik yapmanıza olanak tanıyan sosyal & sportif aktivitelere katılım gösterebilirsiniz. Ayrıca hafta sonu düzenlenen tarihi ve kültürel geziler sayesinde İsviçre’nin önemli yerlerini ziyaret etme fırsatınız olacaktır.

- Aile Yanı Konaklaması : Diğer ülkelere nazaran aile yanı konaklaması İsviçre’de çok nadir okullarda bulunmaktadır. İsviçreli ailelerin yanında konaklayarak dil pratiğinizi yerel kişilerle yapabilir ve onların yaşantıları hakkındaki detayları bire bir gözlemleyebilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler genellikle iki kişilik odalarda kalmaktadır. Farklı bir uyruktan olan oda arkadaşınız ile birlikte ve kaldığınız ailede daha fazla konuda sohbet edebilme imkânınız olabilir. Aile yanında konaklayan öğrencilerin kahvaltıları ve akşam yemekleri kaldıkları aile tarafından verilmektedir. Öğle yemekleri ise okul bünyesinde alınmaktadır. Kaldığınız aile yanı ile okul arasındaki mesafe ise toplu taşıma ile maksimum 30 dakika mesafededir. Bu konaklama türünü tercih eden öğrenciler ayrıca okulda düzenlenen sosyal & sportif aktivitelerin yanı sıra ayrıca hafta sonu gerçekleştirilen kültürel gezi programlarına katılmaktadır.

İsviçre Yaz Okulu Kayıt Dönemi

İsviçre diğer ülkelerden farklı olarak sadece İngilizce değil farklı dillerde de eğitim imkânı sunduğundan dolayı Avrupa’da en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. İsviçre’deki yaz okulları kapılarını uluslararası öğrencilere Haziran ortasında açmakta ve Ağustos sonuna kadar hizmet vermeye devam etmektedir. İsviçre yaz okulları için ön araştırmanıza Aralık veya Ocak ayında başlayabilirsiniz. Her okulun veya her programın birbirinden farklı program başlangıç ve bitiş tarihi bulunmaktadır. Ayrıca yine her okul belli sayıda öğrenciyi kabul etmektedir bu sebeple İsviçre’de yaz okulu sunan okullar öğrencilerinin planlarını vakitlice yapmalarını tavsiye etmektedirler. İsviçre’de yaz okulu programına katılacak olan öğrenciler genellikle Mart veya Nisan ayı gibi ön kayıt işlemlerini tamamlamakta ve yerlerini rezerve etmektedir. Tavsiye edilen ön kayıt dönemini kaçırmanız durumunda katılmak istediğiniz tarih, okul veya programda yer bulamama riskiniz bulunmaktadır. Eğitim almak istediğiniz yaz okuluna ne kadar erken karar verirseniz kayıt işlemlerinizin ardından yapılması gereken vize, uçak ve sağlık sigortası gibi diğer işlemler için de bir o kadar vaktiniz kalacaktır.

İsviçre Yaz Okulu için Vize

Avrupa Birliği üyelerinden olmamasına rağmen İsviçre’ye seyahat edebilmeniz için Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. İsviçre Konsolosluğu vize başvurularını TLS Contact vize başvuru kurumu üzerinden kabul etmektedir. Özetle İsviçre vizesine başvuru yapmak isteyen adayların TLS Contact üzerinden randevu alması ve başvurularını onların ofislerinde yapmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi olan öğrenciler İsviçre yaz okulu programına katılmak için ek bir vize almalarına ihtiyaçları yoktur. Ayrıca daha önceden alınmış ve program tarihlerinizi kapsayan geçerli bir Schengen vizeniz varsa yine ek bir vize almanıza gerek yoktur. Bu durumda olan öğrencilerin vizeleri mutlaka seyahat tarihinden önce kontrol edilmesi gerekmektedir.

İsviçre vizesine başvuru yapacak olan 18 yaşın altında olan öğrenciler TLS Contact vize başvuru merkezine ebeveyni ile gitmesi gerekmektedir. Ayrıca program tarihinizden 3 ay öncesinden vize müracaatınızı yapabilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim vize departmanı her öğrencisi özelinde vize için gerekli evrakları size iletmekte, evraklarda herhangi bir sorunuz olduğunda ise yardımcı olmaktadır. Ayrıca vize başvuru formunuz tarafımızca titizlikle doldurulup öğrencimizin ve velimizin müsaitlik durumunuza göre İsviçre resmi vize başvuru merkezi olan TLS Contact’tan vize randevunuzu almakta ve vize işleminiz sonuçlanana kadar takibini sağlamaktadır.

isvicre-yaz-okullari

İsviçre Yaz Okulu Planlayan Velilerimize

Çocuğunuz İsviçre’de yaz okuluna katılarak İngilizce, Fransızca veya Almanca dil bilgi ve becerilerini geliştirecek, gelecekteki kariyer rotasını çizmeye başlayacak ve en önemlisi kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çocuğunuz İsviçre yaz okulu eğitimini tecrübe ettiği süre boyunca kararlarını kendisi verip bir birey olmanın farkına varacaktır ve böylece gelecek hayatı ile ilgili kendi kişisel araştırmalarını yapıp kendi kararlarını daha kolay verebilecektir. Bunların dışında eğitim sürecinde okulda sunulan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler sayesinde belki de bugüne kadar keşfetmediği yaratıcılık yönünü bulacak. Ayrıca farklı kültürleri yakından tanıyarak kendi kültürüne farklı bir bakış açısı ile bakmasına imkân tanıyacaktır. Özellikle gelecek planlarında yurtdışı lise veya yurtdışı üniversite okuma fikri varsa bu fikir olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilecek.

Eğitimin ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardığımız bu global cağda, çocuğunuzun hayatının en mükemmel tecrübesini yaşamasına imkan sağlayacak ve ona en güzel yatırımlardan biri olan eğitimi armağan edebileceksiniz. Ancak belki de ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak olan çocuğunuzu İsviçre yaz okulu programına gönderme düşüncesi bile size uzak geliyor olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aklınızda var olan birçok farklı soru işareti. Özellikle çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, alacağı programın kendisine olan katkısı, programa uyum sağlayabilmesi, nerede konaklayacağı vb. gibi birçok soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini çözümleyebilirsiniz.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile İsviçre Yaz Okulu

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1989 yılından bugüne binlerce öğrencimizin yurtdışı yaz okulu programlarını profesyonel bir şekilde organize etmekteyiz. Bireysel programlarımız dışında 25 yılı aşkın zamandan beri Bilfen Okulları yurtdışı yaz okulu ve yurtdışı projelerini organize etmekteyiz. İsviçre yaz okulu programına katılan öğrencilerimizin program süresi fark etmeksizin tüm herkese aynı hizmeti vermekteyiz. Aşağıda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İsviçre yaz okulu programına katılan öğrencilerine sunduğu hizmetleri kısa bir özet halinde bulabilirsiniz.

- Ön görüşme yapılarak öğrencimizin ve velimizin isteklerinin anlaşılması.

- Öğrencimizin yaşı, istekleri ve hedefleri doğrultusunda en uygun alternatifleri araştırma.

- Kayıt öncesi tüm soruların eksiksiz bir şekilde aktarılması.

- Gerektiği durumlarda kayıt öncesi okul ile iletişime geçilmesi.

- Okul ile tüm yazışmaların yapılması (Kayıt bilgileriniz okula iletilerek yerinizin onaylanması, konaklama ve diğer önemli isteklerinizin okula eksiksiz aktarılması, vb. gibi)

- Vize Danışmanlığı (Vize için gerekli evrak listesinin öğrencimizin özelinde sunulması, vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, Konsolosluğun ve öğrencimizin müsaitlik durumuna göre vize randevusunun alınması, Okuldan gerekli vize başvuru belgenizin temini, vb. gibi)

- Sağlık sigortasının ayarlanması

- Havalimanından transferlerin organize edilmesi

- Uçak bileti konusunda destek verilmesi

- Öğrencimizin yurtdışında programı devam ettiği sürece ihtiyaç veya acil durumlarda 7/24 desteğin kesintisiz sunulması

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED