Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Whitgift School - Londra


Whitgift School- İngiltere’de Lise Eğitimi

Whitgift School, bağımsız bir özel okuldur, 10 ila 18 yaş arasındaki erkek çocuklara gündüzlü olarak veya yatılı olarak eğitim vermektedir. Toplam öğrenci sayısı 1300 kişiye ulaşabilmektedir, yaklaşık yarısı yatılı olarak eğitim kurumunun arazisindeki yurtlarda yaşamaktadır. Kampüs (alanı 18 hektara ulaşır) Londra'nın güneydoğu banliyösünde (Croydon bölgesi) bulunur; merkeze sadece 40 dakikada ulaşılabilir.

Whitgift School, Canterbury Başpiskoposu John Whitgift tarafından 1596'da kurulmuştur ve hala onun adını taşımaktadır. Okul, bölgesindeki en eski okuldur; en başından beri, yoksul ailelerin erkek çocuklarını, çok yetenekli olmalarını gözeterek eğitmeyi hedeflemiştir. Bugün çocuklar, köken, milliyet, din ve mezhep farkı gözetmeksizin kurumda eğitim görebilir ve okulun kendisi İngiltere'deki en iyilerden biri olarak kabul edilmektedir.

Whitgift School- Müfredatı ve Programlar

Whitgift School, GCSE sonrasında A Level ve IB seçenekleri sunmaktadır.

GCSE İngiliz lise eğitiminin ilk iki senesini, yani 10. ve 11. sınıfları kapsar. Whitgift School'da öğrencilere son derece zengin ders seçenekleri de sunulmaktadır. Bu derslerin bazıları zorunludur: İngiliz Dili ve Edebiyatı; Matematik; Biyoloji / kimya / fizik (bir doğa bilimleri dersi); Beden eğitimi ve spor. Öğrenciler kişisel bir müfredat oluşturmak üzere ayrıca şu seçmeli dersler arasından ders seçebilmektedirler: Felsefe; Coğrafya; İspanyolca; Dini çalışmalar; Sanat; Müzik; Teknoloji ve tasarım; Tarih; Tiyatro becerileri ve drama; Almanca; Fransızca; Latince.

A-level programında öğrenciler kendi seçtikleri dersleri ve disiplinleri derinlemesine çalışırlar: ilk yıl 4-5, ikinci yıl 3-4 ders alırlar. Bu program, üniversite standartlarına mümkün olduğunca yakın şekilde dersler incelenmektedir. Öğrencilerin aldıkları derslerden başarılı olmaları, ekstra bir sınava girmeden, üniversitelere kabul edilmeleri için yeterlidir.

Whitgift School'un A Level için sunduğu ders seçeneklerinin bazıları şunlardır: İngiliz edebiyatı; Kimya; Sanat; Felsefe; Ekonomi; Biyoloji; Yüksek Matematik; Tiyatro becerileri; İşletme; Latince; İtalyanca; Coğrafya; İspanyolca; Fizik; Tarih; Almanca; Fransızca; Matematik; Beden eğitimi ve Spor; Psikoloji; Drama; Teknoloji ve tasarım.

Uluslararası Bakalorya programı (IB), üniversiteye ve yükseköğrenim görecekleri ülkeye henüz tam olarak karar vermemiş öğrencilere mükemmel bir şekilde uyacaktır: IB sertifikası tüm dünyada kabul edilmekte ve büyük değer görmektedir. Aralarından seçebileceğiniz dersler şunlardır: İngiliz edebiyatı; Kimya; Sanat; Felsefe; Ekonomi; Biyoloji; Yüksek Matematik; Tiyatro becerileri; İşletme; Latince; İtalyanca; Coğrafya; İspanyolca; Fizik; Tarih; Almanca; Fransızca; Matematik; Beden eğitimi ve spor, Psikoloji; Drama; Teknoloji ve tasarım.

Whitgift School- Müfredat Dışı Etkinlikler

Whitgift Private School, farklı yaşlardaki çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış zengin ve çeşitli bir ders dışı programla öne çıkmaktadır. Okulda 70'den fazla departman, ilgi alanlarına yönelik kulüpler bulunmaktadır.

Eğitim planı mutlaka spor eğitimi, fiziksel gelişim içermektedir. En popüler sporlar şu şekilde sınıflandırılabilir: Futbol, Basketbol, Okçuluk, Judo, Eskrim, Jimnastik, Hokey, Voleybol, Tenis, Kriket, vb.

Kampüste, çok işlevli büyük bir spor kompleksi, takım oyunları için çok sayıda alan ve özel bir havuz da dahil olmak üzere gerekli tüm ekipman bulunmaktadır.

Ayrıca bilimsel faaliyetler için birçok deney laboratuvarı ve yaratıcı sanatlar için birçok stüdyo bulunmaktadır. Müzikal kabiliyetini geliştirmek isteyen öğrenciler 10'dan fazla enstrümanın eğitimine katılabilmektedir.

Whitgift School- Konaklama Seçenekleri

Kampüste konaklamayı seçen öğrenciler rahat, konforlu yurtlarda konaklarlar; her biri kıdemli bir öğretmenin sürekli yakın gözetimi altındadır. Çocuklar yaş ilkesine göre, akranlarıyla birlikte yaşarlar: Alt sınıflardaki öğrenciler için 2-4 kişilik yatak odaları vardır, lise öğrencileri ayrı veya iki kişilik odalarda kalabilirler.

Whitgift School- Üniversite ve Eğitim Başarıları

Akademik eğitimin kalitesi, mezunların başarısı ile kolayca görülebilir : Yükseköğrenim için en iyi ve en prestijli üniversiteleri seçerler. Son 10 yılda Whitgift School’un 200'den fazla mezunu Oxbridge'e girmiştir.

Aşağıda, öğrencilerin 2022'de hangi üniversitelere gittiğine dair istatistikleri görebilirsiniz :

 • %71 Russell Group yerleri
 • Londra Üniversiteleri'ne devam eden 33 öğrenci
 • %69'u ilk tercih ettikleri yere gidiyor.


Üniversiteleri ve bölümleri ayrıntılı incelemek için şu linke tıklayabilirsiniz :

https://www.whitgift.co.uk/academic/leavers-destinations

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED