Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Dauntsey's School - Warminster


Dauntsey’s School - İngiltere’de Lise Eğitimi

1542'de kurulan özel Dauntsey's School şu anda Birleşik Krallık'taki en iyi akademik okullar listesinde yer almaktadır (2020 yılında Bestschools'a göre en iyi karma eğitim okulu olarak 11. sıradadır). 11-18 yaş aralığındaki öğrenciler için karma, yatılı ve gündüzlü eğitimin verildiği okul kampüsü, Londra'dan sadece bir iki saat uzaklıkta bulunur, bu da öğrencilere eğlence, dinlenme ve geziler için geniş fırsatlar sunar. Kampüs 150 dönümlük geniş bir alana yayılmaktadır.

Toplam öğrenci sayısı 800 kadardır ve bunların yaklaşık 300'ü yatılı olarak eğitim görmektedir. Konaklama ve yemek kampüs içinde sağlanmaktadır. Öğrenci öğretmen oranı 8:1’dir ve ortalama sınıf mevcudu 9-16 arasında değişmektedir. Okul uluslararası özelliğiyle öne çıkmaktadır: Rusya, Çin, ABD, Avustralya, Almanya, Butan, Hong Kong ve Afrika ülkelerinden öğrenciler yoğun ilgi göstermektedir.

Dauntseys'nin okul altyapısı, çalışma, dinlenme ve eğlence, spor ve yaratıcılık için gerekli tüm ekipman ve tesisleri içerir. Öğrenciler geniş, teknik olarak donanımlı sınıflarda ders alırlar, bilgisayar odalarına ve kütüphaneye, işlevsel bilimsel laboratuvarlara erişime sahiptirler. Ayrı bir müzik okulu, kendi konser salonu (1200 kişilik), yaratıcılık ve sanat atölyeleri için stüdyolar, hatta kendi şapeli bulunmaktadır. Spor için, büyük bir yüzme havuzu (uzunluğu 25 metredir), 12 tenis kortu ve çok sayıda spor sahası bulunmaktadır.

Wiltshire'daki Salisbury Ovası'nın kuzey ucunda, Market Town of Devizes'in beş mil güneyinde ve Salisbury, Swindon ve Bath'a 40 mil uzaklıkta yer almaktadır. Londra ve Heathrow'a mükemmel karayolu ve demiryolu bağlantıları vardır.

Dauntsey's School - Müfredatı ve Programları

- GCSE, 10-11. Sınıf öğrencileri için 2 yıl süren bir dönemdir. Zorunlu dersler İngilizce ve edebiyat, fen ve matematiktir; kişisel müfredat için ek dersler şu kapsamlı listeden seçilebilir: Fransızca, İspanyolca, Tasarım ve Teknoloji, İş ve ekonomi, Dini öğretiler, Tarih, Almanca, Güzel sanatlar ve tasarım, Latince, Doğa bilimi, Bilgisayar bilimi, Antik kültür, Müzik, Coğrafya, Drama.

- A Level, lise öğrencilerinin üniversiteye hazırlanmak üzere giderek uzmanlaştıkları 2 senelik bir programdır. Her yıl ortalama 260 kadar 12. ve 13. sınıf öğrencisi gitmek istedikleri üniversiteye ve bölüme göre akademik olarak yüksek standartta dersler seçerler. Dauntsey's School'un öğrencilerine sunduğu A-Level dersleri şunlardır: Matematik, Güzel sanatlar ve tasarım, Fransızca, Dini öğretiler ve etik, Drama ve tiyatro sanatı, İspanyolca, İş eğitimi, Yüksek Matematik, İngiliz edebiyatı, Kimya, Fizik, Tasarım ve Teknoloji, Almanca, Müzik teknolojisi, Eski uygarlık, Tarih, Beden eğitimi, Biyoloji, Latince, Ekonomi, Müzik, Coğrafya.

Dauntseys’de olmanın akademik ve sosyal gereksinimleriyle başa çıkabilmek için adayların iyi derecede konuşma ve yazma İngilizcesi olması gerekir. Giriş seçim sürecinin bir parçası olarak yazılı ve sözlü İngilizce yeteneği test edilir. Dauntseys'e girişte, öğrenciler deneyimli EAL öğretim kadrosundan uygun düzeyde İngilizce bireysel destek alırlar.

Dauntsey's School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Dauntseys School öğrencileri için spor egzersizleri ve seçmeli dersler için birçok fırsat vardır: Atıcılık, Masa Tenisi, Ragbi, Tenis, Binicilik, Hokey, Golf, Atletizm, Kriket, Koşu vb.

Çeşitli geziler, yürüyüşler ve keşifler (başka ülkeler dâhil) düzenlenmektedir; yatçılık ve tırmanışta ustalaşma fırsatı vardır.

Yaratıcı öğrenciler, çeşitli müzik aletlerinde ustalaşabilir, bir koroda, müzik gruplarında veya bir toplulukta şarkı söyleyebilir. İlginç ve çeşitli performanslar, müzikaller vardır. Çeşitli kulüplerde ve ilgi alanlarına yönelik bölümlerde dersler için pratik olarak sınırsız fırsatlar sunulmaktadır: dans, satranç, münazara öğrenebilir ve hatta arıcılık yapabilirsiniz.

Dauntsey's School - Konaklama Seçenekleri

Kampüste konaklamayı seçen öğrenciler için (Lise öğrencilerinin %50’si için) beş adet konforlu ve geniş yurt hazırlanmıştır: Bir malikane tamamen 11-14 yaş arası öğrencilere, geri kalanı (Mercers' House, Fitzmaurice House, Evan's House, Jeanne House) lise öğrencilerine (14-18 yaş) ayrılmıştır. Yurtlar, yüksek modern standartlara uyum için sürekli güncellenmekte ve modernize edilmektedir. Yurtlarda aile ortamı vardır, öğretmenler ve eğitimciler çocukları özenle, içtenlikle sarar, onlara maksimum düzeyde konfor ve güvenlik sağlamaya çalışır.

Küçük öğrenciler (her biri 5 kişi için tasarlanmış) yurtlarda yaşarlar, lise öğrencileri 1-2 kişilik yatak odalarında kalabilirler. Özel odalar genellikle mezuniyet yılında olan öğrencilere verilir, çünkü zorlu derslere ve sınavlara nitelikli hazırlık için kişisel alana ihtiyaç duyarlar. Her yurtta donanımlı küçük bir mutfağın yanı sıra dinlenmek, iletişim kurmak, oyun oynamak ve TV ve film izlemek için rahat bir oturma odası vardır.

Dauntsey's School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Öğrenciler Dauntseys'e vardıklarında, planlı bir kariyer rehberlik programına başlarlar. Kariyer danışmanlığı I/GCSE ders seçenekleriyle ilgili tartışmalarla başlar ve sonraki yıllarda A Level dersleri, iş olanakları, üniversite başvuruları ve kişisel tercihlere göre geliştirilir.

2021 yılında I/GCSE öğrencilerinin %71.4'ü A*-A notları alırken A Level öğrencilerinin %77.2'si A*A/B notları almıştır. Mezun olan öğrencilerin %75'i dünyanın en iyi ilk 15 üniversitesine veya Russell Group üniversitelerine kayıt yaptırabilmiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED