Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oundle School - Cambridge


Oundle School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Oundle School, 11-18 yaş aralığındaki öğrencilere karma, yatılı ve gündüzlü olarak eğitim vermektedir. 1100 kadar öğrencisinin %75'i yatılı, %20'si uluslararasıdır. Sixth Form'da öğrenim gören öğrenci sayısı 381'dir, ortalama sınıf mevcudu 12-19 arasında değişmektedir.

1556'de kurulmuş Oundle School, Peterborough yakınlarındaki Oundle pazar kasabasında, Londra'dan trenle sadece bir saat uzaklıkta bulunan geleneksel bir İngiliz yatılı okuludur. Günümüz öğrencilerinin ileriki yaşamlarında karşılaşacakları zorluklar, uyum yeteneği ve duygusal zekânın yanı sıra en iyi akademik nitelikleri gerektirir ve Oundle uzun zamandır modern bağımsız eğitimin en iyileriyle ilişkilendirilmiştir. Okul, öğrencilerin başarma hırsı olan düzgün, açık fikirli yetişkinler olarak eğitilmesini sağlar.

Okul altyapısı çok iyi gelişmiştir: İnteraktif ekipmanlarla donatılmış sınıflar; Laboratuvarlar; Medya ve bilgisayar merkezleri; Kütüphaneler; Kafeteryalar; Konser, prova odaları, en son teknik donanıma sahip bir müzik teknolojileri stüdyosu; Tiyatro salonu; Org salonu olan bir şapel; Bir sanat galerisi; Dört sanat stüdyosu.

Okulun spor altyapısı muhteşemdir: Ragbi için 4 saha; 5 squash kortu; 2 oyun alanı; 12 tenis ve netbol sahası; Fitness salonlu bir spor kompleksi; Atletik bir arena; Kapalı küçük kalibreli bir atış galerisi; 43,5 metre uzunluğunda kapalı yüzme havuzu.

En yakın büyük havaalanları: Stansted (66 km), Heathrow (98 km).

Oundle School - Müfredatı ve Programlar

Oundle müfredatı, GCSE/iGCSE ve ardından A Level/Pre-U sunar ve tüm öğrencilere konu uzmanları tarafından eğitim verilir.

- GCSE. Bu aşamada, zorunlu dersler, fizik, kimya, matematik, biyoloji, İngilizce'yi içerir. Kurs sonunda bu konularda sınavlar yapılır. Program ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz 5 disiplinin çalışılmasını sağlar. Ders listesinde en az 1 yabancı dil olmak üzerine şu tür seçimler yapılabilmektedir: Bilgisayar sistemleri, sanat, teknoloji ve tasarım, elektronik, tiyatro sanatı, tarih, müzik, coğrafya, spor bilimi, dini çalışmalar.

- A LEVEL/Pre-U. Program, ilk yılda 4 dersin (Pre-U veya A Level) ve ikinci yılda 3 dersin çalışmasını sağlar. Pre-U çerçevesinde 10 disiplinde akademik eğitim verilmektedir: Fizik; İtalyan dili; Sanat Tarihi; Tarih; Siyaset / hükümet; Alman dili; İngiliz edebiyatı; Ekonomi; Çin Dili; Kimya. A Level derslerden bazıları şunlardır: Tasarım ve teknoloji, bilgisayar sistemleri, sanat, biyoloji, kimya, klasik uygarlıklar, ekonomi, elektronik, Fransızca, Latince, coğrafya, eski Yunanca, matematik, yüksek matematik, İspanyolca, müzik, fizik, psikoloji, dini çalışmalar, spor bilimi, tiyatro sanatı. Ek olarak, öğrencilere yabancı diller (Rusça, Çince, İtalyanca), müzik teknolojisi, felsefe, teoloji, senaryo becerileri, hukukun temelleri gibi dersler sunulmaktadır.

- SAT-ACT. ABD başvuruları için American College Test (ACT) ve Scholastic Aptitude Test (SAT) için özel ders verilir ve prestijli üniversitelerden temsilciler, kabuller hakkında konuşmak için öğrencilerle tanışmaya davet edilir.

- Oxbrid Hazırlığı. Oundle School, Oxford veya Cambridge üniversitelerini hedefleyen öğrencilere özel bir program sunmaktadır.

Oundle School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor. Oundle'da spora çok değer verilir ve okul, çok çeşitli spor dallarında yerel, bölgesel ve ulusal yarışmalarda yarışır. Sportif mükemmellik ve elit performans teşvik edilir ve desteklenir, ancak tüm öğrenciler hem eğlence hem de rekabet fırsatlarına sahiptir. 2 adet ışıklandırılmış halı saha, bir Tartan Atletizm pisti, 2 kayıkhane, bir yüzme havuzu ve 2 atış poligonu gibi hâlihazırda etkileyici olan tesisler, 2016 yılındaki bir Spor Geliştirme Planı ile geliştirilmiştir.

Yaratıcı Sanatlar. 264 koltuklu Stahl Tiyatrosu, Drama at Oundle'ın kalbinde yer alır ve düzenli olarak öğrencilerin performanslarına ev sahipliği yapar ve profesyonel tiyatro gruplarını davet eder. Gascoigne binası 700 öğrenci için enstrümantal müzik derslerine ev sahipliği yapar ve Royal College of Music ile resmi bir ortaklık olağanüstü fırsatlar sunmaktadır. Sanat, Civanperçemi Galerisi'nde düzenlenen sergilerle Cloisters'daki 4 büyük, hafif ve iyi donanımlı stüdyoda öğretilir.

Oundle School - Konaklama Seçenekleri

Okul, 8 erkek ve 5 kız yurdunda konaklama imkânı sunmaktadır. Her yurt 60 kişi için tasarlanmıştır. Öğrencilere 1-2 yataklı odalar verilmektedir. Son sınıf öğrencileri özel olanaklara sahip tek kişilik odalarda yaşarlar. Her konutta ortak kullanımda mutfaklar, salonlar, bilgisayar ve televizyon odaları, Wi-Fi bulunmaktadır.

Öğrenciler için kapsamlı yemekler sunulmaktadır (günde üç öğün, gezi günlerinde - paketli öğle yemeği ile). Her okul yurdunda bir yemek odası vardır.

Oundle School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2021 A Level'da, verilen notların %35'i A* veya eşdeğeri, %68'i A*A ve %91'i A*–B idi. Bu sonuçlarla öğrencilerin büyük bir kısmı birinci veya ikinci tercihlerinden teklif aldılar.

Çoğu öğrenci Birleşik Krallık'taki üniversitelere devam etmeyi tercih etse de, artan sayıda öğrenci Kuzey Amerika'da daha küresel bir yaklaşımla yüksek öğrenime yönelmektedir. Oundle School, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki üniversitelere kabul için kapsamlı bir hazırlık sunar ve önemli bağlantılarını öğrenciler ve ebeveynler için kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunmak için kullanır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED