Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Framlingham College - Ipswich


Framlingham College- İngiltere'de Lise Eğitimi

Framlingham College, 3-18 yaş arası öğrencilere eğitim veren yatılı ve gündüzlü okuldur. Suffolk kırsalının kalbinde yer alan kolej büyük bir araziye kurulmuştur. Kolej 1864 yılında Kraliçe Victoria'nın sevgili Prensi Albert'in anısına ithafen kurulmuştur.

Okul, zevkli modern eklemelerle kırmızı tuğladan gotik tarzda inşaa edilmiştir. Senior School ve Sixth Form School Framlingham'daki ana binada bulunurken, Prep School aynı derecede etkileyici bir binada, Deben Nehri kıyısındaki neo-Tudor Hall'da, Brandeston’da yer almaktadır.

Framlingham College'daki tesisler arasında tiyatro salonu, bir tasarım ve teknoloji merkezi, çeşitli stüdyolar ve kayıt olanakları içeren bir müzik bölümü, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu ve ağırlık odası içeren bir eğlence merkezi bulunmaktadır.

Kolej öğrencileri için bireyselliği, girişimciliği ve yaratıcılığından ilham alarak eğitim vermektedir. Okuldan mezun olan bazı öğrenciler Film Yapımı, PPE, Biyomedikal Bilimler, Tasarım, Antropoloji, Yapay Zeka, Fizik, Drama, Psikoloji ve Kriminoloji alanlarında eğitim görmeye devam etmiştir. Bazı düğer öğrenciler ise müzik kariyerlerini sürdürmüştür. Bu çeşitlilik okulun başarı tanımlarından biridir.

Framlingham College bünyesinde verilen eğitimler Nursery (3-6 yaş), Prep School (4-13 yaş), Senior Schol (13-16 yaş), Sixth Form (16-18 yaş) olarak çok çeşitlidir. Okul konumu itibari ile de  Londra ve Cambridge şehirlerine yaklaşık 2 buçuk - 3 saatlik bir mesefede yer almaktadır.

Framlingham College Müfredatı ve Programlar

Nursery (3-6 yaş) : Amaca yönelik olarak inşa edilen ve çocukların oyun oynayarak, sosyal ve iletişim becerilerini geliştirerek okula başlamadan önce bağımsızlıklarını kazanmaları için özel olarak tasarlanmış bir okul öncesi programıdır. Framlingham College'daki Nursery programının temel ilkesi çocukların en iyi şekilde öğrenmesidir. Bu nedenle, faaliyetlerin odak noktası, oyun yoluyla öğrenmelerini geliştirirken eğlenmelerini sağlamak üzerine odaklanmaktadır.

Pre Prep (4-7 yaş): Öğrencilerin okulun ilk yıllarında kendilerini keşfetme aşamasıdır. Kolej çocuklarım bu gelişiini desteklemek için temel müfredatların yanı sıra öğrencilerine müzik, drama, sanat ve beden eğitimi konularına yer vermektedir.

Lower Prep (7-11 yaş) : Lower Prep eğitimi boyunca öğrenciler yaşam boyu sürecek bir çalışma sevgisi oluşturmak için ihtiyaç duydukları temelleri becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır. Öğrencilerin aldıkları temel dersler arasında İngilizce, Matematik, Fen, Beşeri Bilimler, Sanat ve Tasarım, RE, Müzik, Fransızca, PE, PSHE ve Bilgisayar gibi Ulusal Müfredat konuları yer almaktadır.

Upper Prep (11-13 yaş) : Upper Prep müfredatı öğrencilere akademik, bilgi açısından zengin ve ilgi çekici dersler sunarak, onların kendilerini ve çevrelerindeki hızla değişen dünyayı anlamalarını ve GCSE seviyesinde başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaya odaklanmaktadır.

Senior (13-16 yaş) : 13-16 yaşlarında onaylı ve geniş tabanlı bir müfredat okul tarafından öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerin seçebilecekleri GCSE dersleri dersleri arasında ; İngilizce, İngiliz Edebiyatı, Matematik, Fen bilimleri, Tarih, Coğrafya, Bilgisayar Bilimleri, Drama, Fransızca, Müzik, Beden Eğitimi, Sanat ve Tasarım, İspanyolca, Din Eğitimi vb. gibi birçok ders bulunmaktadır.

Sixth Form (16-18 yaş) : Sixth Form programında öğrencilere sunulan dersler arasında hem A Seviyeleri hem de BTEC kurslarından oluşan geniş, iddialı, heyecan verici ve erişilebilir bir akademik müfredat bulunmaktadır. A Seviyeleri daha geleneksel bir akademik program sunar ve iki yıllık kursun sonunda harici sınavlar yapılırken, BTEC kursları ise daha fazla grup çalışması, mesleki uzmanlık ve sürekli değerlendirme içermektedir. Öğrenciler ayrıca kendi özel ilgi ve yeteneklerine uygun olarak A Level ve BTEC kurslarının bir karışımını da seçebilmektedir.

Framlingham College Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Framlingham Koleji öğrencilerinden birkaç tenis, golfçülük ve binicilik sporlarında bölgesel ve ulusal takım olarak okulu temsil etmektedir. Golf programı için bir PGA Öğretim uzmanından destek alınmaktadır.Son derece deneyimli spor personeller de binicilik ve atıcılık sporlarının kolaylaştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Öğrencilere okul, tesislerinde bulunan olağanüstü tesislerin yanı sıra, Birleşik Krallık'taki en iyi 100 golf sahası arasında sürekli olarak yer alan Aldeburgh Golf Kulübü ile kurulan yakın ilişki gibi sportif faaliyetleri destekleyen ortaklıklar da sunulmaktadır.

Öğrenciler, nitelikli ve bilgili personel tarafından desteklendikleri okul günü boyunca çeşitli zamanlarda tesis bünyesindeki fitness salonlarına ve yüzme havuzuna erişebilirler.

Framlingham College Konaklama

Prep School : Prep School öğrencileri için yatılı odalar, arazinin ve çevredeki kırsal alanın manzarasına sahip binada yer almaktadır. Kız ve erkek çocuklar, her biri modern banyolara sahip ayrı katlarda kalmaktadır ve çocukların okuldaki yoğun bir günün ardından rahatlayabilecekleri, motivasyonlarına pozitif etki edecek, sosyalleşebilecekleri, geniş ve iyi donanımlı ortak alanlar bulunmaktadır.

Senior School : Senior School'da erkek öğrenciler için dört (Garret, Kerrison, Stradbroke ve Rendlesham) ve kız öğrenciler için üç (Moreau, Pembroke ve Victoria) ev bulunmaktadır. Bu evler öğrenciler için evden uzak ama bir ev ortamını oluşturmaktadır.

Framlingham College Üniversite Başarıları

GCSE 2022 Sınav Sonuçları

%119
%248
%40,67
%59,36
%94,94


A - Level 2022 Sınav Sonuçları

%19,9A*
%41,7A
%69,7B
%87,2C


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED