Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bloxham School - Oxford


Bloxham School - İngiltere'de Lise Eğitimi

1853 yılında Philip Reginald Egerton tarafından kurulan Bloxham School, Kuzey Oxfordshire’da bulunan 11-18 yaş arası kız ve erkek çocuklar için karma eğitim veren bağımsız yatılı ve gündüzlü bir okuldur.

Dünyaca ünlü üniversite şehri Oxford’a araçla 1 saatten daha kısa mesafede yer alan Bloxham School, güvenli Bloxham Köyü’nün tam merkezindedir. Okul kampüsünden başkent Londra da yine 1 saatten daha kısa mesafededir.

60 dönümlük Bloxham School kampüsünde akademik çalışma, spor, teknoloji ve sanat için son teknolojiler ile donatılmış tesisler bulunmaktadır. Yaklaşık 500 öğrenci kapasitesi olan okul her öğrencinin bireysel ilgi görmesini sağlayacak kadar küçük, ancak iki katı büyüklüğündeki bir okulun sunabileceği her fırsatı sunacak kadar büyüktür.

Bloxham Okulu, geleneksel takım oyunları ve diğer sporlar için mükemmel tesislere sahiptir. Bu tesislerin başında 1986 yılında kurulan ve açılışı Anne Princess Royal tarafından yapılan Dewey Sports Hall gelmektedir. Bu devasa spor kompleksinin yanı sıra iyi donanımlı bir fitness salonu, iki squash kortu, iki beşli kort, iki suni çim saha, altı açık netball sahası (yaz aylarında tenis kortu olarak da kullanılır) ve yakın zamanda yenilenmiş 23m'lik bir kapalı yüzme havuzu okulun sahip olduğu donanımlardan sadece bir kaçıdır.

Bloxham School, Woodard Corporation'ın bir parçasıdır ve Birleşik Krallık'taki seçkin bağımsız okullar arasında yer alan HMC grubunun bir üyesidir.

Bloxham School Müfredatı ve Programlar

Bloxham School müfredatında lise düzeyindeki 14-18 yaş arası öğrenciler için GCSE, A Level ve BTEC programları sunulmaktadır.

- Bloxham School GCSE Programları (14-16 Yaş) : Zorunlu İngiliz müfredatının son 2 yılı olan, Türk eğitim sistemine göre ise lise eğitiminin ilk 2 senesine kapsayan GCSE programlarında öğrenciler akademik yeterlilikleri ve üniversite hedeflerine göre 8-10 dersten sorumlu tutulmaktadır. İngilizce, İngiliz Edebiyatı, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Beden Eğitimi, Sanat ve Sosyal Bilimler alanında 8 dersten sorumlu olan öğrenciler ek olarak farklı konularda 2 ders seçimi daha yapabilmektedir. GCSE programını başarı ile tamamlayan öğrenci İngiliz eğitim müfredatının zorunlu yıllarını tamamlamış olur. Bloxham School GCSE eğitimini tamamlayan öğrencilere ileri eğitim yıllarını kapsayan A Level ve BTEC programlarını sunmaktadır.

- Bloxham School A-Level Programları (16-18 Yaş) : GCSE programlarını başarı ile tamamlayan ve üniversite hedefi olan öğrenciler eğitimlerine A Level programlarında devam etmektedir. A Level programlarında öğrenciler 3 ana dersten sorumlu tutulmaktadır. Dersler 6-12 kişilik sınıflarda kıdemli uzman öğretmenler tarafından öğretilir. Matematik, müzik, müzik teknolojisi, beden eğitimi, fizik, psikoloji, dini çalışmalar, İspanyolca, tiyatro çalışmaları, sanat, biyoloji, işletme çalışmaları, kimya, tasarım ve teknoloji, ekonomi, İngiliz edebiyatı, gıda ve teknoloji, Fransızca, coğrafya, Almanca, devlet ve siyaset, tarih, ICT, dahil olmak üzere A-Level’da çok çeşitli dersler sunulmaktadır.

- Bloxham School BTEC Programları (16-18 Yaş) : GCSE programını başarı ile tamamlayan ancak akademik bir eğitim yerine mesleki bir programa devam etmek isteyenlere BTEC programları sunulmaktadır. Bloxham School müfredatında BTEC Hospitality (gıda ve catering endüstrisi çalışmaları), BTEC Sports (Anatomi ve Fizyoloji, Fitness Eğitimi, Spor Bilimleri Uygulaması) ve CTEC (işletme alanında temel uzmanlık) konularında eğitim sunulur. Son yıllarda BTEC programı sonrasında üniversiteden kabul alan öğrenci sayısında ciddi bir artış görülmektedir.

*** Ayrıca Bloxham School bünyesinde 14 yaşından küçük öğrenciler için Lower School bulunmakta olup, bu programlar öğrencileri GCSE programlarına hazırlamaktadır.

Bloxham School Aktiviteleri

Bloxham School öğrencilerin ilgi alanlarını çekmek ve onlara yeni beceriler öğretmek için çok çeşitli etkinlikler, topluluklar ve kulüpler sunmaktadır. Öğrenciler mümkün olduğu kadar çok aktiviteyi deneyimlemeleri için teşvik edilir ve çeşitli alanlarda yeteneklerini keşfetme şansı yakalar.

Öğrenciler dilerse İngilizce, Tarih veya Bilim gibi akademik topluluklara katılabilmekte, ilk okul çocuklarına okuma yazma dersi veya gıda bankalarına yardım gibi sosyal projelerde yer alabilmektedir. Ayrıca kodlama, film, tiyatro, hayvancılık gibi çeşitli kulüpler de okulun sunmuş olduğu imkanlardan sadece bir kaçıdır.

Sporu seven öğrenciler içinse Bloxham School’un mükemmel bir spor yelpazesi bulunmaktadır. Öğrencilerin %90’ı okulun herhangi bir spor takımında okulu temsil etmekte, her hafta spor koçları eşliğinde 3 seans eğitim almakta ve dünya genelinde yapılan çeşitli müsabakalara katılmaktadır. Atletizm, Badminton, Binicilik, Kriket, Hokey, Netball, Ragbi, Yelken, Yüzme ve Tenis okulun sunduğu spor olanaklarından sadece bir kaçıdır.

Bloxham School Konaklama Seçenekleri

Bloxham School kampüsünde öğrencilerin yaş grubu ve cinsiyetlerine göre toplam 9 adet konaklama tesisi yer almaktadır. Tüm konaklama tesislerinde öğrencilerin güvenliğinden sorumlu konaklama yetkilileri bulunmaktadır. Öğrencilerin konforu düşünülerek bir çok yatırım yapılan konaklama birimlerinde her tesiste farklı özellikte odalar vardır.

 • • Erkek Konaklama Tesisleri (14-18 Yaş) : Crake, Egerton, Seymour, Wilson
 • • Kız Konaklama Tesisleri (14-18 Yaş) : Raymond, Stonehill, Wilberforce
 • • Lower School Konaklama Tesisleri (11-14 Yaş) : Exham, Merton


Bloxham School Üniversite Başarıları

Akademik olarak oldukça başarılı bir kolej olan Bloxham School 2019 A Level başarı oranını %99’a getirmiştir.

Mühendislik, Sanat, Matematik, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ve bir çok alan üniversite eğitimine devam edecek Bloxham School mezunlarının A-Level sonuçlarına göre giriş yaptığı bazı İngiliz üniversiteleri şunlardır: Bath, Birmingham, Birmingham City, Brighton, Bristol, Buckingham, Cardiff, Derby, Durham, East Anglia, Harper Adams, Imperial College London, Kings College London, Leeds, Liverpool, Loughborough, Manchester, Nottingham, Oxford Brookes University, Queen Mary, Warwick, York Üniversitesi.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED