Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Kensington Park School - Londra


Kensington Park School - İngiltere'de Lise Eğitimi

Kensington Park School (KPS), Londra'nın merkezinde birbirine 20 dk yürüme mesafesinde yer alan iki okulu KPS Senior School ve KPS Sixth Form College ile 11-18 yaş arası öğrencilere eğitim sunmaktadır. Kensington Garden'in yakınında yer alan Viktorya döneminden kalma KPS Senior School binasında 11-15 yaş arası öğrenciler eğitim alırken, South Kensington'da yer alan Doğa Tarih Müzesi'nin hemen karşısındaki KPS Sixth Form College'de ise 16-18 yaş arası öğrenciler eğitim almaktadır. Kensington Park School bu konumu ile Londra'nın en merkezi kolejlerinden birisidir. Kolejdeki eğitimler; içinde kitap yazarı ve A-Level Şef Gözetmenleri de dahil olmak üzere her biri kendi alanında uzman akademik bir kadro tarafından sunulur. Independent Schools Inspectorate (ISI) tarafından akredite olan Kensington Park School, ünlü eğitim kurumu Astrum Education Ltd çatısı altındadır.

Kensington Park School Müfredatı ve Programları

Secondary : GCSE'e hazırlık yılları olan bu yıllarda öğrenciler Beden Eğitimi, Bilgi İşlem, Coğrafya, Din Eğitimi, Drama, Fen Bilimleri, İngilizce, Klasik Medeniyet, Matematik, Modern Yabancı Diller (Mandarin Çincesi dahil), Müzik, Sanat, Tarih, Tasarım ve Teknoloji dersleri almaktadır.

GCSE : 9 veya 10 dersten sorumlu olan öğrenciler İngilizce, Matematik ve Fen Dersini zorunlu olarak almakta, diğer dersleri ise isteklerine göre seçebilmektedir. Seçmeli dersler: Beden Eğitimi, Biyoloji, Bilgisayar Bilimleri, Coğrafya, Drama, Din Eğitimi, Fransızca, Fizik, İspanyolca, Kimya, Klasik Medeniyet, Latince, Mandarin Çincesi, Müzik, Sanat, Tarih, Yunanca. Dersler her hafta 4 spor çalışması ile desteklenmektedir.

A-Level : Öğrenciler üniversite hedeflerine göre Sanat/Beşeri Bilimler, Matematik & Fen veya Sosyal Bilimler konularından 3 veya 4 dersten sorumludur. Shanghai Jiao Tong University ile anlaşmalı olan ve A-Level eğitimleri sonrası bu üniversiteye devam etmek isteyenlere Mandarin Çincesi desteği de sunan kolejin müfredatında yer alan A-Level dersleri aşağıdaki gibidir: 

 • - Sanat/Beşeri Bilimler : Almanca, Coğrafya, Din Eğitimi, Drama ve Tiyatro, Fransızca, Güzel Sanatlar, İngiliz Edebiyatı, İspanyolca, İşletme, İtalyanca, Tarih
 • - Matematik & Fen : Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Fizik, İleri Matematik, Kimya
 • - Sosyal Bilimler : Ekonomi, Politika, Psikoloji, Sosyoloji


Kensington Park School'da Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Kensington Park School sporu yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak görmektedir. Futbol, netball, tenis, eskrim, kürek, tırmanma ve fitness okulun öne çıkan spor programlarıdır. Öğrencilerin spor faaliyetlerini gerçekleştirebildiği bir spor salonuna sahip olan Kensington Park School tüm 12. ve 13. sınıf öğrencilerini Imperial College London'un Ethos Spor Merkezi'ne üye yapmaktadır. Kensington Bahçelerinde kros eğitimi, Porchester Leisure Centre'da yüzme dersleri, ACSM'de (Amerikan Spor Hekimliği Koleji) egzersizler okulun düzenli olarak yaptığı spor faaliyetleri arasındadır.

Sanata da çok fazla önem veren ve özellikle drama ve tiyatro konusunda çalışmalar yapan Kensington Park School'da Creative Hub Salonu, teknoloji odası ve dikiş makinelerinin de yer aldığı bir tasarım stüdyosu bulunmaktadır. Ayrıca Londra'nın merkezinde olması sebebi ile şehrin bir çok sanat alanından faydalanan Kensington Park School tüm öğrencilerin dönem başında hangi aktiviteye odaklanmak istediklerini belirlemekte ve buna göre program oluşturmaktadır.

Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

Kensington Park School'da Konaklama

Kensington Park School konaklama ihtiyacı olan öğrencilere Londra'nın en modern öğrenci yurtlarından biri olan Princess Beatrice House'da konaklama imkanı sunmaktadır. Okula 20 dakika yürüme mesafesinde olan Princess Beatrice House'de konaklayan öğrenciler Londra'nın en çok arzu edilen semtlerinden birinde yaşamanın tüm avantajlarından yararlanırken, aynı zamanda en üst düzeyde pastoral bakım da alırlar. 1-2-3 kişilik odalardan oluşan stüdyo tipi yurt odaları banyolu ve mutfaklıdır. Konaklamadan faydalanan öğrenciler günde üç öğün yemeğin tadını çıkarırken okul yetkililerinin gözetimi altında, son derece güvenli bir ortamda konaklamaktadır.

Kensington Park School Üniversite Başarıları

Genç bir okul olan Kensington Park School son yıllarda oldukça iyi A-Level sonuçları aldı ve öğrencilerinin birçoğunu üniversiteye yerleştirdi (12 derste %100 A* - C, 8 derste %100 A* - B). Edebiyat, Ekonomi, Uluslararası İşletme, Sinirbilimi ve Tıp dahil olmak üzere birçok farklı bölümde kendine yer bulan KPS mezunlarının yerleştiği bazı üniversiteler: Bristol, Brunel, Cardiff, City University of London, Goldsmiths, London Metropolitan University, Loughborough, Queen Mary University of London, Royal Veterinary College, St George's, University of London, Stanford University (Amerika), Sussex, Swansea, University College London, University of East Anglia, University of the West of England.

Kensington Park School Avantajları

 • 1. Avrupa'nın en kozmopolit başkenti Londra'nın merkezindedir.
 • 2. İngiltere'nin en genç kolejlerinden biri olması sebebiyle geleneksel kolejlere göre daha modern ve dinamik bir yapıya sahiptir.
 • 3. A-Level sonuçlarında oldukça başarılı olan mezunları saygın üniversitelerde kendine yer bulmuştur.
 • 4. Mükemmel bir konuma ve donanıma sahip öğrenci yurdu sunmaktadır.
 • 5. ISI (Independent Schools Inspectorate) tarafından tam akredite edilmiştir ve ünlü eğitim kurumu Astrum Education Ltd çatısı altındadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED