Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Clifton College - Bristol


Clifton College - İngiltere'de Lise Eğitimi

Güneybatı İngiltere’nin en büyük şehri olan ve İngiltere’nin en başarılı üniversitelerinden University of Bristol’a ev sahipliği yapan Bristol’a sadece 10 dakika, Londra merkeze 2 saat mesafede bulunan Clifton College; küçük İngiliz kasabalarının tüm çekiciliğine sahip Clifton Village’e ise 10 dakika yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın ilk 5. hayvanat bahçesi olan Bristol Zoo; Clifton College kampüsünün hemen yanında, Bristol şehrinin simgesi olan tarihi Suspension Bridge ise yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. İngiltere’de yatılı okullar arasında en üst sıralarda yer alan Clifton College 1862 senesinden günümüze akademik ve sportif başarılarıyla ulaşmış, her sene Oxford ve Cambridge Üniversitesi'ne düzenli olarak öğrenci yerleştirme başarısıyla da haklı bir üne sahip olmuştur.

Yaklaşık 1200 öğrencisi bulunan okul her sene 11, 13 ve 16 yaşlarındaki öğrencilere burs sağlamaktadır. Okul maliyetinin %25’ine varan burslar öğrencilerin Akademik, Müzik, Sanat ve Spor alanındaki başarılarına göre belirlenmektedir. İngiliz Akademik dönem tarihlerinde İngiliz öğrencilerin eğitim alıp konakladıkları Clifton College yaz döneminde ise sadece 4 haftalık bir süre için uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi programı sunmaktadır. Clifton College’in akademik standartları oldukça yüksek olmakla beraber, okul edebiyat, dil ve sanat alanlarında öne çıkmaktadır. Clifton öğrencilerinde Julia Hwang uluslararası üne sahip bir viyolonist olmanın yanı sıra BBC’nin Yılın Genç Müzisyenleri arasında yer almıştır.

Clifton College’da ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin müftredatlarına ek İngilizce dersleri eklenmektedir. Clifton College’da sunulan A-level programında öğrenciler felsefe, psikoloji, politika, fotoğrafçılık, beden eğitimi, işletme ve ekonomi gibi birçok konu üzerine ders alabilmektedir. En popüler A-level konuları ise matematik ve fen bilimleridir. Öğrencilerin üniversiteye hazırlıkta doğru kararların verilmesi ve her öğrenciye uygun bir müfredat hazırlanması konusunda Clifton College öğrencilere tam destek sağlamaktadır. Clifton College’dan mezun olan öğrencilerin yerleştikleri üniversiteler arasında Cambridge University, UCL, Oxford University, University of Exeter gibi İngiltere’nin en iyi üniversiteleri yer almaktadır.

Clifton College kampüsünde 40 hektarlık yeşil alan sadece spor aktivitelerine ayrılmış olup; kampus içinde kriket sahası, kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, kapalı spor salonları, futbol sahası öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Hafta içi derslerden sonar düzenlenen sosyal ve sportif aktivitelerin yanında ayrıca her gece kampus eğlenceleri de düzenlenmektedir. Clifton College, okulda eğitim görmek isteyen öğrencilerin ve velilerinin eğitim öncesinde okulu görmelerine önem vermektedir, bu nedenle düzenli aralıklarla velilerin ve öğrencilerin okuldaki faaliyetler hakkında bilgi sahibi olabileceği ziyaret günleri düzenlemektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED