Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Lycee Francais Charles de Gaulle - Londra


Lycée Français Charles de Gaulle– İngiltere’de Lise Eğitimi

Londra'da bulunan Lycée Français Charles de Gaulle, Fransa Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir, müfredatı Fransız Dışişleri Bakanlığı tarafından denetlenmektedir ve Yurtdışında Fransız Eğitim Ajansı (AEFE) tarafından yönetilmektedir. South Kensington'daki ana kampüse yayılmış diğer 3 okuluyla 3-18 yaş aralığında kız ve erkek 3450 öğrencisi vardır: André Malraux , Marie d'Orliac ve Wix. Sixth Form'daki öğrenci sayısı 546'dır.

Okul, Cromwell Yolu'nda, Doğa Tarihi Müzesi'nin karşısında önemli bir alanı kaplar. 2008 ve 2011 yıllarında yenilenmiştir.

Ortaöğretim sınıflarında İngilizce konuşan öğrenciler için GCSE ve A Level’a hazırlayan bir "British Section” bulunmaktadır. Okulun giriş şartları için bu linke tıklayabilirsiniz: https://www.global-yurtdisiegitim.com/iletisim

1915'teki kuruluşundan bu yana, okul kendisini sürekli geliştirmiştir: Öğrenci topluluğunda şu an kırktan fazla milletten kişi bulunmaktadır. Geçen yıllar içinde değişmeyen tek özelliğiyse mükemmellik geleneğini asla bırakmadan farklı eğitim uygulamaları geliştirme yeteneğidir. Hangi seksiyonu olursa olsun, İngilizce, Uluslararası, İki Dilli, Çok Dilli veya Fransızca, gelenek ile modernliğin bu dengesi, öğrencilere olağanüstü bir ortamda benzersiz bir deneyim sunar. Örneğin, ana kampüsün South Kensington'daki tarihi konumu, son teknoloji BT odalarına ve bilim laboratuvarlarına, bir oditoryuma, birkaç tam donanımlı spor salonuna, yüksek teknolojili sanat stüdyolarına ev sahipliği yapmaktadır.

Lycée Français Charles de Gaulle - Müfredatı ve Programlar

British Section, 1952 yılında Augustin Gaudin tarafından Fransız ve İngiliz kültürlerini bir araya getirmek için kurulmuştur; aslen “İngilizce” olan bölümün sabit sayıda 230 öğrencisi vardır. İki bölüm arasındaki temel fark, öğrencilerin girdiği sınavlarda, İngilizce bölümündeki GCSE'lerde ve A-Level’da yatmaktadır.

Bilim ve beşeri bilimlerin tüm alanlarındaki çok çeşitli konularının ötesinde, öğrenciler örneğin kodlama, hukuk, ekonomi, jeopolitik, dijital teknoloji veya BT alanlarında çalışabilmekte ve/veya uzmanlaşabilmektedir.

10. sınıfta öğrenciler onları GCSE veya IGCSE sınavlarına hazırlayan iki yıllık bir kursa başlarlar. 10. sınıfın sonunda, öğrenciler Fransızca Yabancı Dil IGCSE'ye girerler, kalan sınavlar ise 11. Sınıfın sonundadır (Fransızca Birinci Dil IGCSE dahil). Fransızca ve Beden Eğitimi dersleri 10. sınıftan 13. sınıfa kadar tüm öğrenciler için zorunludur.

10. sınıfta 10 ders alınmalıdır, ancak 11. sınıfta bu sayı 9'a düşebilir. Fakat öğrencilerin çoğu 10 ders almaya devam etmektedir. 10. sınıfta bilgisayar dersi almak zorunludur, fakat 11., 12. ve 13. sınıflarda isteğe bağlı hale gelir.

GCSE ders içerikleri hakkında ayrıntılı bilgi için şu linke tıklayabilirsiniz: https://www.lyceefrancais.org.uk/assets/British-Section/GCSE-subject-handbook-2022.pdf

12. sınıfta (PAL) ve 13. sınıfta (TAL) öğrenciler A-Level'a hazırlanırlar. Biri Fransızca olmak üzere 4 ders seçmeleri ve sınavlarına girmeleri beklenmektedir. Öğrenciler, 12. Sınıfın sonunda AS Level Fransızca sınavına girerler ve 13. sınıfın sonunda aldıkları A Level derslerinin sınavlarına girerler.

A-Level ders içerikleri hakkında ayrıntılı bilgi için şu linke tıklayabilirsiniz: https://www.lyceefrancais.org.uk/assets/Uploads/A-Level-subject-handbook-2022-maj2.pdf

Lycée Français Charles de Gaulle - Müfredat Dışı Etkinlikler

Okulda 27 adet kulüp ve aktivite imkânı sunulmaktadır. Ayrıca bireysel veya takım sporlarına ve yarışmalara katılmak için birçok fırsata sahiptirler; drama, sinema, sanat veya müzikte sanatsal becerilerini geliştirebilmekte; hayır işlerine veya çevre koruma faaliyetlerine katılabilmektedirler.

Lycée Français Charles de Gaulle de Londres, yarının küresel vatandaşlarını eğitir. Erken yaşlardan itibaren öğrenciler, resmi toplantılarda akranlarının görüşlerini dile getirerek gruplarını temsil etme hakkına sahip olurlar ve öğrencileri ilgilendiren konularda okulun kendisini geliştirmesi için öncü rol alırlar.

Lycée Français Charles de Gaulle - Konaklama Seçenekleri

Lycée Français Charles de Gaulle gündüzlü bir okul olduğu için öğrencilerine yatılı hizmeti vermemektedir.

Lycée Français Charles de Gaulle – Üniversite ve Eğitim Başarıları

Fransız Bakaloryası

Lycée Français Charles de Gaulle, olağanüstü sonuçlarının gösterdiği gibi yurtdışındaki en iyi Fransız okullarından biridir: 2021 Baccalauréat sonuçları şöyle olmuştur:

"Mention Très Bien" onur yüzdesi: Öğrencilerin +%64'ü.

"Mention Bien" onur yüzdesi: Öğrencilerin %26,5'i.

"Mention Assez Bien" onur yüzdesi: Öğrencilerin %7,7'si.

Toplam onur yüzdesi: Öğrencilerin %98,7'si.

İngilizce Seksiyonu

2008 yılında, Lycée'nin İngilizce Seksiyonu, Financial Times okulları lig tablosunda 15. sırada yer aldı. The Times okulları lig tablosunda ise 16. sırada yer aldı.

2021 A Level sonuçları ise şöyledir:

Öğrencilerin %100'ü A-Level sertifikalarını aldı.

%78,3 A*+A alırken (Ulusal ortalama %44,3'tür), %13.2'si B notunu elde etmiştir.

Öğrenciler en iyi üniversite ve yüksek öğretim kurumlarından bazılarına kabul edilmektedir: Oxford, Cambridge, Imperial College, King's College, London School of Economics, HEC, Sciences Po, Polytechnique, Henri IV, McGill, Columbia, Yale, Harvard...

Mezunların ayrıntılı üniversite ve bölüm tercihleri için şu linke tıklayabilirsiniz:

https://www.lyceefrancais.org.uk/assets/CIO/BS-University-destinations.pdf

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED