Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Amerika Dil Okulları


 

Amerika dil okulları hakkında araştırma yapmaya başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Amerika Dil Okulu

 • • Amerika’da Öğrenci Olmanın Avantajları
 • • Amerika Dil Okulu Avantajları
 • • Amerika Dil Okulu Programları
 • • Amerika Dil Okulu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • • En İyi 5 Amerika Dil Okulu
 • • Amerika'da Dil Eğitimi için 5 Popüler Şehir
 • • Amerika'da Dil Eğitimi Öncesi İngilizce Seviye Testi
 • • Amerika Dil Okulu Fiyatları
 • • Amerika Dil Okulları’nda Konaklama ve Fiyatları
 • • Amerika'da Yaşam Maliyetleri
 • • Amerika Dil Okulları için Sağlık Sigortası
 • • Amerika Dil Okulları’ndan Türk Öğrencilere Özel İndirimler
 • • Amerika Öğrenci Vizesi
 • • Amerika’da Dil Eğitimi Sırasında Çalışma İzni
 • • Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Amerika Dil Okulları


Amerika dil okulları ile özgürlükler ülkesi Amerika'yı görerek ve deneyimleyerek hayallerinize kavuşun. Amerika'da dil eğitimi alarak fırsatlar ülkesi olan Amerika'da, her insanın ihtiyaçlarına karşılık verebilecek sosyal ve kültürel imkanlara sahip olabilirsiniz. Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan ve İngilizce öğrenmek için herkese hitap edebilecek bir çok lokasyona sahip olan Amerika Birleşik Devletleri, yurtdışında eğitim görmek isteyen ve hızlı tempolu, ikonik Amerikan yaşam tarzına kendilerini tamamen kaptırmak isteyen öğrenciler için en popüler ülkelerden biridir. Amerika’da İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Global Yurtdışı Eğitim portföyünde yer alan bireysel ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize yönelik bir çok Amerika dil okulu ve program seçeneğine göz atabilirsiniz.

Amerika’da Öğrenci Olmanın Avantajları

Amerika Birleşik Devletleri dünyadaki diğer tüm ülkelerden daha fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. En son araştırmalara göre dünyanın her yerinden gelen ve 600.000 kişiyi geçen yabancı öğrenci nüfusu Amerikan ekonomisine de çok büyük katkılar sağlıyor.

ABD üniversiteleri, kolejleri ve okulları dünya sıralamasında sürekli olarak çok üst sıralarda yer almaktadır. Bu, ABD'de eğitim görmenin nedenlerinden sadece bir tanesidir. Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, MIT, Princeton Üniversitesi, UCLA ve dünya sıralamasında en üst sıralarda bulunan bir çok Amerikan Üniversitesi yabancı öğrencilerin Amerika’ya gelmekteki ilk hayalleri arasında.

Ayrıca Amerika uluslararası öğrencilere dünyadaki en heyecan verici, ödüllendirici ve kapsamlı eğitim seçeneklerini sunmaktadır. ABD'de öğrenim görmeyi seçen uluslararası öğrencilerin sınırsız denilebilecek kadar seçenekleri vardır. Dünya çapındaki işverenler tarafından da en çok istenen kişilerin başında Amerika’da eğitim alanlar gelmektedir.

amerika-dil-okullari

Amerika Dil Okulu Avantajları

1. Ana dilde eğitim : İngilizce, Amerika'da konuşulan ana dildir ve tüm dersleriniz, okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek anadili İngilizce olan kişiler tarafından verilecektir.

2. Muhteşem Seyahat Fırsatları : Amerika, coğrafi olarak dünyanın en fazla çeşitliliğe sahip ülkelerinden biridir. Büyük bir metropol kentinde bulunsanız da, dağları, çölleri, milli parkları ve büyük gölleri keşfetmek Amerika’yı ziyaret edenler için çok kolaydır.

3. Eşsiz Üniversite Deneyimi : Amerika’da İngilizce öğrenmeyi seçerek 3.000'den fazla kolej ve üniversiteye dünyadaki diğer tüm ülkelerden daha fazla ve doğrudan erişime sahip olacaksınız! Amerika’daki pek çok dil okulunun ülkenin kolejleri ve üniversiteleri ile yakın bağları vardır. Bu sebeple bir dil okuluna giderken Amerika’nın en ünlü üniversite kampüslerinden faydalanma şansınız olacaktır.

4. Kariyer Faydaları : Amerika’da kazanacağınız uluslararası deneyimler CV'nizde önemli bir yer teşkil edecek. Sadece Amerika’da İngilizce öğrenmekle kalmayacak, kariyerinize katkılar sağlayacaksınız.

5. Uluslararası Destek : Amerika’daki dil okulları öğrencileri evinde hissetmeleri için her türlü desteği sağlamaktadır. Her okulda sosyal aktiviteler de mevcuttur ve bunlar Amerika’daki hayatınıza daha kolay uyum sağlamanıza olanak sağlayacaktır.

Amerika Dil Okulu Programları

Amerika dil okulları öğrencilerin ihtiyaçlarına göre bir çok farklı alanda dil eğitim programları sunmaktadır. Bu programları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

• Amerika’da Genel İngilizce Kursları : İngilizce öğrenmek veya İngilizce dil yeterliliğini geliştirmek isteyenler için sunulan bu programlarda katılımcılara; dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme, konuşma, telafuz ve aksan gibi günlük konuşmada ihtiyaç duyulan tüm alanlarda eğitim verilmektedir. Genel İngilizce kurslarında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herkes için uygun programlar mevcuttur. Bu programlar standart, yarı-yoğun veya yoğun kurs olarak kategorilere ayrılmış olup, genellikle haftada 20-30 ders arasında eğitim sunulmaktadır.

• Amerika’da Sınav Hazırlık Kursları : Başta Amerikan sınav sistemi olan TOEFL, IELTS ve TOEIC gibi uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlayan bu programlarda öğrencilere sınav teknikleri konusunda eğitim verilmektedir. Bu programlara katılım için öğrencilerin genellikle orta veya orta üzeri İngilizce dil yeterliliğine sahip olması istenmektedir.

• Amerika’da Mesleki İngilizce Kursları : İşletme, Finans, Hukuk, Mühendislik, Tıp vb. bir çok alanda mesleki İngilizce yeterliliğini geliştirmek isteyenler için sunulan bu programlarda öğrencilere iş hayatında kullanılan İngilizce ve mesleki terimler üzerine eğitim verilmektedir. Bu programlara katılım için öğrencilerin genellikle orta veya orta üzeri İngilizce dil yeterliliğine sahip olması istenmektedir.

• Amerika’da Akademik İngilizce Kursları : Bu kurslar yüksek öğretimde eğitim alan veya eğitim almaya aday öğrencilerin ihtiyaç duydukları akademik İngilizce becerilerini geliştirmek için sunulan programlardır. Programda öğrencilere akademik konularda konuşma, yazma, sunum yapma veya proje hazırlama konusunda çeşitli eğitimler sunulmaktadır. Bu programlara katılım için öğrencilerin orta üzeri İngilizce dil yeterliliğine sahip olması istenmektedir.

• Özel Programlar : Amerika dil okullarında yukarıda yer alan 4 ana başlık dışında kişilere, yaş gruplarına veya mesleklere yönelik bazı özel programlar sunulmaktadır. Bu programlar yıl içerisinde farklı zamanlarda düzenlenmekte ve sunulan programa göre katılım şartları değişkenlik göstermektedir. Sunulan Bazı Özel Programlar: Yöneticiler İçin İngilizce Kursları, Bire Bir İngilizce Kursları, Öğretmen Evinde İngilizce Kursları, Junior Kampları (18 yaşından küçükler için İngilizce ve gezi programı), Senior Kampları (40/50 yaşından büyükler için İngilizce ve gezi programı)

Amerika Dil Okulu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce dil eğitimi sunan bir çok dil okulu mevcuttur. Dil okulu seçimi yaparken okulun eğitim kalitesi, sunmuş olduğu hizmetler, öğrenci memnuniyeti, okul donanımı, kullanılan materyaller gibi kriterler göz önüne alınmalı ve buna göre tercih yapılmalıdır. Çünkü ekonomik olmasından dolayı tercih edilen dil okulları öğrencilerin vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasına veya Amerika’ya vardıktan sonra beklentileri karşılamayan eğitimden dolayı hayal kırıklığı yaşanmasına sebep olabilir. Bu tarz olumsuzluklarda zaman ve maddi kayıplar dışında gelecek vize başvuruları için itibar kaybı gibi mağduriyetler ile karşı karşıya kalınabilir.

Bu tarz olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınmaması için seçilecek dil okulunun yüksek standartlara sahip olması önemlidir. Bu doğrultuda en iyi 5 Amerika dil okulu olarak aşağıdaki dil okulları ön plana çıkmaktadır.

En İyi 5 Amerika Dil Okulu

(*alfabetik olarak sıralanmıştır)

EC English Language Centres : 1991 yılında kurulan EC English Language Centres günümüzde dünyanın en önemli dil okulu zincirlerinden biridir. Kurulduğu günden itibaren sunmuş olduğu yüksek standartlarda eğitim ve hizmet kalitesi sayesinde her yıl dünyanın bir çok yerinden binlerce öğrencinin dil eğitimi için tercihi EC Dil Okulları olmuştur. EC English 2021 itibariyle New York, Boston, Los Angeles, Miami, San Diego ve San Francisco olmak üzere 6 farklı şubesi ile Amerika’da dil eğitimi sunmaktadır.

ELS Language Centres : Amerika’nın en başarılı dil okulu zinciri olarak bilinen ELS, 1961'den bu yana dünyanın 150 farklı ülkesinden 1 milyondan fazla öğrencinin İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmesine yardımcı olmuştur. ELS Language Centres günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nde en fazla şubeye sahip olan dil okulu zinciridir. Okulun ABD’de genellikle üniversite kampüsleri içinde olmak üzere toplam 35 farklı dil okulu vardır.

Kaplan International English : 1938 yılında ABD'li iş insanı Stanley Henry Kaplan tarafından kurulan Kaplan Inc., prestijli bir çok eğitim kurumunu bünyesinde katarak yıllar geçtikçe büyümüş ve günümüzde dünyanın en saygın eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir. Kaplan International Amerika Birleşik Devletleri’nde 2021 itibariyle toplam 9 dil okulu vardır.

Kings Education : 1957 yılında Frederick King tarafından İngiltere’de kurulan Kings Education; günümüzde İngiltere ve Amerika’nın ikonik şehirlerinde İngilizce dil eğitimi, lise eğitimi ve üniversite hazırlık programları sunan bir eğitim kurumudur. King Education’ın 2021 itibariyle Amerika’da Boston, Los Angeles ve New York’da şubeleri bulunmaktadır.

LSI International : Language Studies International, ya da bilinen adıyla LSI International dil okulları 1965 yılında İngiltere’de kuruldu. 1970 yılında Immanuel ailesi tarafından satın alınan ve o tarihten beri hızla büyüyen LSI günümüzde İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Fransa ve İsviçre’de üstün kalitede dil eğitimi sunan bir dil okulu zinciri haline gelmiştir. LSI dil okullarının Amerika Birleşik Devletleri’nde New York, Boston, San Diego ve San Francisco olmak üzere 4 farklı şubesi bulunmaktadır.

amerikada-dil-egitimi

Amerika’da Dil Eğitimi için 5 Popüler Şehir

Amerika’da dil eğitimi almak isteyenler için bir çok eyalet ve şehir alternatifi vardır. Dil okullarının yoğunluğu ve öğrenci hayatına uygunluğu ele alındığında ABD’de dil eğitimi için 5 şehir diğerlerine göre ön plana çıkmaktadır. Bu şehirleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz (*alfabetik olarak sıralanmıştır):

1. Boston : Massachusetts federal eyaletinin başkenti olan Boston, aynı zamanda eyaletin en kalabalık kentidir. Boston günümüzde eğitim ve teknolojinin merkezidir. M.I.T. ve Harvard Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston sınırları içerisinde yer almaktadır. Nüfusunun çoğunluğunu İngiliz ve İrlandalı göçmenlerin oluşturduğu Boston, dünyanın en başarılı üniversite öğrencileriyle iç içe İngilizce öğrenmek isteyenler için çok ideal bir eğitim noktasıdır. Boston dil okulları için tıklayınız.

2. Los Angeles : Los Angeles dünyanın en önemli sinema ve eğlence merkezidir. Bu durum, Hollywood'un geçmişten beri göstermiş olduğu gelişimle alakalıdır keza Hollywood sayesinde dünyada Los Angeles kadar televizyonda gözüken ve magazinlere kapak olan başka bir şehir daha yoktur. Daima güneşli havası ve hareketli atmosferi ile Los Angeles İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal eğitim noktasıdır. Los Angeles dil okulları için tıklayınız

3. New York : Eğer dünyanın bir başkenti olsaydı bu kesinlikle New York olurdu. New York Amerika Birleşik Devletleri'nin ve hatta dünyanın en popüler şehridir. New York için ayrıca “Hiç uyumayan şehir” veya “Büyük Elma” da denmektedir. Şehir Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Adası olmak üzere toplam 5 bölgeden oluşmaktadır. 24 saat çalışan metrosuyla fantastik bir ortam sunan New York'da İngilizce dil eğitimi sunan bir çok dil okulu bulunmaktadır. New York dil okulları için tıklayınız.

4. San Diego : Amerika Birleşik Devletleri'nin 7.büyük şehri olan San Diego Amerikalılar tarafından The Finest City (En Güzel Şehir) lakabına layık görülmüştür. Amerika’yı Meksika'ya bağlayan bir köprü durumunda olan San Diego; dört mevsim boyunca sahip olduğu harika iklimi, hiç bitmeyen güneşi, masmavi Pasifik Okyanusu manzarası, 1 saat uzaklıktaki kayak merkezi ve rahat hayat standartları ile İngilizce dil eğitimi için çok ideal bir şehirdir. San Diego dil okulları için tıklayınız.

5. San Francisco : California eyaletinin kuzeyinde bulunan San Francisco Pasifik Okyanusu ve San Francisco Körfezi ile çevrili bir yarım adadır. Hem kozmopolit hayatın, hem de kasaba yaşamının bir arada hüküm sürebildiği nadir kentlerden birisi olan San Francisco, müziğin, sanatın, eğlencenin vb. bir çok kültürel aktivitenin doruk noktada yaşandığı kentlerden birisi olması sebebiyle İngilizce dil eğitimi için de çok ideal bir şehirdir. San Francisco dil okulları için tıklayınız.

Amerika'da Dil Eğitimi Öncesi İngilizce Seviye Testi

Amerika dil okulları başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeye uygun kurslar sunmaktadır. Amerika’da dil eğitimi programına başlamadan önce kayıt yapılan okullar tarafından öğrenciye bir seviye tespit sınavı yapılmakta ve öğrencinin seviyesi tespit edilerek uygun olan sınıfa yerleştirilmektedir. Bu sınav genellikle okulun ilk günü uygulansa da bazı okullar kurs başlangıcına kısa bir süre kala online ortamda bu sınavı uygulayabilmektedir. Öğrencilerin Amerika’da bir dil okuluna kayıt yaptırmadan önce Türkiye’de bir seviye tespit sınavına girerek seviyelerini test etmeleri ihtiyaçları olan kurs süresi veya program türünü belirleyebilmek için önemlidir. Türkiye’de yapılacak olan sınav %100 doğru sonucu vermeyebilir ancak genel olarak ihtiyaçların belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Ücretsiz olarak uyguladığımız İngilizce seviye tespit sınavı için tıklayınız.

amerikada-dil-okulu

Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika dil okulu fiyatları seçilen program türü, programın ders saati, program süresi ve dil okullarına göre değişkenlik göstermekle birlikte haftalık ortalama $200-$300 seviyelerindedir. Dil okulları her sene başında o yıla ait fiyatları belirlemekte, yıl içerisinde ise sezonlara göre çeşitli indirimler ve promosyonlar uygulamaktadır. Amerika Dil Okulu fiyatları için tıklayınız.

Güncel maliyetler ve dil okulu indirimleri ile ilgili daha detaylı bilgiler için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Dil Okulları’nda Konaklama ve Maliyetler

Amerika'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla merak ettikleri soru nerede konaklayacakları ve konaklama masraflarıdır. Amerika’da dil eğitimi alacak olan öğrenciler kendi konaklamalarını ayarlayabilecekleri gibi, katılım göstereceği Amerika dil okulları aracılığı ile de konaklama ayarlayabilmektedir. Amerika dil okulları tarafından sunulan konaklama seçeneklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

• Aile Yanı Konaklama : Amerika dil okulları tarafından sunulan en popüler konaklama seçeneği aile yanıdır. Öğrenciler okul tarafından ayarlanan yerel bir ailenin yanında kalarak; günlük yaşamda daha fazla pratik yapmakta, bulunduğu ülkenin kültürünü yakından tanımakta ve diğer konaklama seçeneklerine göre daha ekonomik şartlarda konaklamaktadır. Aile yanı konaklamalarda öğrencilere genellikle tek veya iki kişilik odalar sunulmakta ve yemekler konaklamaya dahil olmaktadır. Bazı dil okulları öğrencilerin kendi yemeklerini yapmasına imkan veren self-catering konaklama seçenekleri de ayarlayabilmektedir. Amerika’da aile yanı konaklama ücretleri şehre ve konaklama içeriğine göre değişmekte olup haftalık ortalama $250 - $350 seviyelerindedir.

• Yurt Konaklama : Amerika dil okulları tarafından sunulan bir diğer popüler konaklama seçeneği ise yurt konaklamadır. Bağımsızlığı seven ve konforlu bir konaklama isteyen öğrencilerin tercih ettiği yurt konaklama seçeneğinde genellikle tek kişilik banyolu odalar sunulmaktadır (Bir çok yurtta paylaşımlı oda & paylaşımlı banyo seçenekleri de vardır). Yurt konaklamalarda genellikle yemek seçeneği yoktur. Öğrenciler yurdun ortak mutfaklarında yemeklerini yapabilirler. Bazı yurtlarda banyolu & mutfaklı stüdyo tipi odalar da mevcuttur. Amerika’da yurt konaklama ücretleri şehre ve konaklama içeriğine göre değişmekte olup haftalık ortalama $400 - $600 seviyelerindedir.

• Paylaşımlı Daire / Öğrenci Evi Konaklama : Bu konaklama seçeneğinde öğrenciler kendi okulları tarafından ayarlanan ortak dairelerde, okulun diğer öğrencileri ile birlikte konaklamaktadır. Bu konaklama seçeneğinde öğrencilere genellikle tek veya iki kişilik odalar sunulmakta, banyo ve mutfak gibi alanlar evdeki diğer öğrencilerle birlikte paylaşılmaktadır. Amerika’da paylaşımlı daire / öğrenci evi ücretleri şehre ve konaklama içeriğine göre değişmekte olup haftalık ortalama $300 - $500 seviyelerindedir.

• Alternatif Konaklamalar : Bir çok Amerika dil okulu özel istek üzerine hotel, misafirhane veya özel daire konaklama organize edebilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde maliyetler ortak konaklama seçenekleri olan aile yanı, yurt veya öğrenci evine göre çok daha yüksektir.

Amerika'da Yaşam Maliyetleri

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşam maliyetleri hangi bölgesinde yaşadığınıza, şehir merkezi, kırsal bölge veya banliyö bölgesinde yaşayıp yaşamadığınıza bağlı olarak değişecektir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nin Ortabatı bölgesi’nde (Ohio, Indiana, Illinois, vb.) yaşam giderleri daha düşükken, Massachusetts, New York, California gibi kıyı bölgelerde rakamlar çok daha yüksek olacaktır. Aşağıda belirttiğimiz rakamlar Amerika Birleşik Devletleri’nin ortalama yaşam maliyetlerini göstermektedir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde en önemli harcama barınma masraflarıdır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ortalama 1+1 bir dairenin aylık kirası $1.500 iken bu fiyata ek olarak elektrik, doğalgaz, su ve internet gibi faturalar eklenmektedir. Amerika’da eğitim alan öğrenciler daire kiralamak yerine tüm faturaların ücrete dahil olduğu yurt konaklama veya bir aile yanında konaklama tercihi yapmaktadır.

Eyaletlere göre değişmekle birlikte ortalama örnek maliyetler aşağıdaki gibidir:

Ortalama restoranda yemek$15
Fast food restoranında yemek (Big Mac vb.)
$8
Süt (1 litre)$0.9
Yumurta (12'li)$2.9
Patates (1 kg)$1.7
Domates (1 kg)$4.1
Elma (1 kg)$3.3
Peynir (1 kg / yerel)$12
Ekmek (adet / 500 gr)$2
Coca Cola (2 litre)$2
Yerel Bira (50 cl)$3.3
Kot Pantolon (Lewis vb.)$47
T-Shirt (Zara vb.)$43
Benzin (1 litre)$0.6
Cep Telefonu Fatura & İnternet (aylık)$50
Aylık Toplu Taşıma Kartı$74
Deodorant (50 ml)$3.5
Şampuan (400 ml)$5
Diş Macunu$1.9
Sinema Bileti$12.5
Spor Salonu (aylık üyelik)$49
Gece Kulübünde Kokteyl$12
Pubda Bira$6
Kafeteryada Kahve$5
Sigara$8


amerika-dil-okulu

Amerika Dil Okulları için Sağlık Sigortası

Amerika'da dil eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerin uluslararası öğrenci sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Uluslararası öğrenci sağlık sigortası, kendi ülkelerinden uzakta okuyan öğrenciler için mevcuttur ve onlara sağlık hizmetlerine ve hastanelere erişimini sağlar. Kaliteli sağlık hizmeti almayı ve yasal sigorta sağlayıcılarından yararlanmayı çok daha kolaylaştırır ve bir acil durum veya hastalık durumunda binlerce dolar tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Tıbbi harcamalar, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde geçici olarak bulunanlar için çok maliyetli olabilir. Buna ek olarak bir çok hastane sağlık sigortası olmayan uluslararası kişilerin tedavilerini de reddedebilmektedir. Bu sebeple Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrenci olacak herkesin uluslararası bir sağlık sigortasına sahip olması şart koşulmuştur.

Bir çok Amerika dil okulu eğitimin ilk günü sağlık sigortasını ibraz etmeyen öğrencilerin eğitime başlamasına izin vermemektedir. Tüm öğrencilerin kaldıkları süre boyunca en azından en temel uluslararası öğrenci sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir. Uluslararası öğrenci sağlık sigortasının maliyeti, öğrenciye, tıbbi geçmişine ve öğrenim görmeyi planladıkları duruma bağlı olarak değişmektedir. Türkiye’den özel sigorta şirketlerine yapılan sağlık sigorta poliçeleri Amerika’daki okulların yaptığı poliçelere göre çok daha ekonomik olsa da en doğru Uluslararası Sağlık Sigortası için eğitim alınacak kurumdan destek alınması önemlidir.

Amerika dil okulları tarafından sağlık sigortaları ücretleri talep edilen sigorta türüne bağlı olarak haftalık $15 - $35 arasında değişkenlik göstermektedir.

Amerika Dil Okulları’ndan Türk Öğrencilere Özel İndirimler

Amerika dil okulları yıl boyunca Türk öğrencilere özel indirimler ve promosyonlar sunmaktadır. Gideceğiniz program türüne ve dil okuluna göre %50’e varan indirimler için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilir veya buraya tıklayarak indirimli Amerika dil okullarını görebilirsiniz.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Amerika’da dil eğitimi için program türüne veya süresine göre Amerika Öğrenci Vizesi (F1) veya Amerika Ziyaretçi Vizesi (B1/B2) başvurusu yapılmalıdır.

Amerika Öğrenci Vizesi (F1); Amerika’da eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. F1 vizesi dil eğitiminin yanı sıra; lise, üniversite, yüksek lisans, doktora, sertifika veya diploma programlarına katılacak öğrencilerin de başvurması gereken vize türüdür. Amerika’da dil eğitimi alacak öğrenciler F1 vizesine başvurarak 2 haftadan 1 yıla kadar herhangi bir dil okulu programında eğitim alabilmektedir.

Amerika Ziyaretçi Vizesi (B1/B2); Geçici ziyaret, turizm, iş vb. amaçlar için başvurulması gereken vize türüdür. B1/B2 vizelerine ABD’i kısa süreli ziyaret edeceklerin yanı sıra 90 günden daha kısa süreyle İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler de başvurabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dil okulu programının B1/B2 vizesi için uygun olup olmamasıdır. Genellikle haftada 18 saati aşmayan genel İngilizce programları B1/B2 vizesi için uygunken, daha yoğun İngilizce programları, TOEFL gibi sınav hazırlık kursları ve akademik programlara B1/B2 vizesiyle katılıma izin verilmemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri vize işlemleri için tüm öğrencilerimize vize danışmanlığı hizmeti sunmaktayız. Amerika vizeleri hakkında daha detaylı bilgiler için Amerika Başkonsolosluğu sayfasını inceleyebilir veya konsolosluğun vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz. ABD Başkonsolosluğu iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

Amerika Vizesi sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

Amerikan Konsolosluğu Telefon Numarası : +90 (850) 390-2884

 • ABD Başkonsolosluğu - Ankara
 • Adres: 110 Atatürk Bulvarı 06100 Kavaklıdere, Ankara
 • Tel: 90-312-455-5555 (sadece acil durumlar)
 • ABD Ankara Başkonsolosluğu'na mail göndermek için tıklayınız.


 • ABD Başkonsolosluğu - İstanbul
 • Adres: İstinye Mah. Kaplıcalar Mevkii No.2 34460 İstinye, İstanbul
 • Tel: 90-212-335-9000 (sadece acil durumlar)
 • ABD İstanbul Başkonsolosluğu'na mail göndermek için tıklayınız.

Amerika’da Dil Eğitimi Sırasında Çalışma İzni

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti dil eğitimi amacı ile vize alan ve ülkede bulunan öğrencilere yasal olarak çalışma izni vermemektedir. Yurtdışında dil eğitimi alırken yasal çalışma izni veren ülkeleri görmek için yurtdışı dil eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı Dil Eğitimi sayfası için tıklayınız.

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Amerika Dil Okulları

Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize Amerika'da katılmayı planladıkları eğitim için araştırma yapmaya başladıkları ilk günden program bitiş tarihlerine kadar danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Danışmanlığımız süresince sunmuş olduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:

 • 1. Öğrencilere en uygun dil okulu ve programın belirlenmesi
 • 2. Kayıt işlemleri için gerekli formların doldurulması
 • 3. Formların ve gerekli evrakların okula ulaştırılması
 • 4. Dil okulu başvuru işlemlerinin tamamlanması
 • 5. Dil okulundan vize ve seyahat için gerekli evrakların temini
 • 6. Kişiye özel vize evrak listesinin sunulması
 • 7. Vize evraklarının düzenlenmesi
 • 8. Vize randevularının oluşturulması, başvuru ve başvuru takibi
 • 9. Konaklama organizasyonu
 • 10. Sağlık Sigortası Organizasyonu
 • 11. Uçak Bileti ve Transfer Organizasyonu
 • 12. Seyahat Öncesi Detaylı Bilgi Aktarımı
 • 13. Program Süresince Takip ve Destek


Aşağıdaki şehirler menüsünden çalıştığımız Amerika dil okulları ve tüm detaylara ulaşabilir, daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku

 

Amerika Dil Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED