Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Uppingham School - Leicester


Uppingham School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Uppingham School 1584 kurulmuştur. 13-18 yaş aralığındaki öğrencilere karma, yatılı ve gündüzlü eğitim vermektedir. 800 öğrencisinin 180'i okul kampüsünde konaklamakta ve yaşamaktadır.

Uppingham School İngiltere'nin orta kesiminde yer almaktadır; Londra'ya gidiş yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Uppingham School kampüsünde 300 kişilik bir tiyatro salonu, modern bir tiyatro stüdyosu, çok işlevli bir spor merkezi, dalış, fitness ve dans stüdyosu ile kapalı yüzme havuzu, kütüphane ve modernize edilmiş bir bilgisayar sınıfı ve müzik aletleri stüdyosu bulunmaktadır. Spor ve oyunlar için toplam saha alanı 65 dönüme ulaşıyor: bunlar, atış poligonları ve galeriler, tenis için 12 kort ve squash için 3 kort ve takım oyunları için alanlardır.

Uppingham School - Müfredatı ve Programlar

- 10-11 sınıf eğitim programı hakkında: Program, dünya çapında büyük saygı gören ve çoğu eğitim kurumu tarafından kabul edilen GCSE ortaöğretim sertifikasına hazırlıktır. Zorunlu disiplinler vardır, derslere istisnasız tüm öğrenciler katılır: Fransızca; Fizik; İngilizce; Matematik; Yaşamın temelleri; Kimya; Biyoloji. Ek olarak, her öğrenci şu listeden 3 disiplin seçer: Beden eğitimi ve spor; teknolojilerin tasarımı; Dinin Temelleri; Antikçağ kültürü ve tarihi; Latin dili; Yunan Dili; Tiyatro sanatı; Almanca; İspanyolca; Tarih; Sanat; İtalyanca; Müzik; Coğrafya.

- 12-13 sınıflara (Sixth Form) bir eğitim programı uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır. 16 yaşında, öğrenciler zorunlu orta öğretimi tamamlarlar ve üniversite yolunda A Level programına başlarlar. Eğitim programı hakkında: A Level 2 yıllık bir programdır. İlk yıl (AS) için öğrenciler 4-5 ders seçerler, ikinci yıl için sadece 3-4 ders seçip üniversite düzeyinde uzmanlaşırlar. Öğrencinin bu dersleri üniversitede okumak istediği bölüme göre seçmesi gerekmektedir. Her okulun sunduğu A Level konuları farklıdır ve Uppingham School'un sundukları şunlardır: Felsefe ve dinin temelleri; İngilizce; Siyasi doktrinler; Antikçağ tarihi ve kültürü; Latin dili; Antik Tarih; İspanyolca; Yüksek Matematik; Sanat Tarihi; Ekonomi; Drama; Biyoloji; Matematik; Almanca; İtalyanca; Fransızca; Teknoloji ve tasarım; Grafik Sanatları; Coğrafya; Yunanca; Sanat; Fizik; Müzik; Beden eğitimi; Kimya; Tarih; İşletmenin Temelleri; Coğrafya.

Uppingham School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Uppingham School, öğrencilerinin spor gelişimine çok önem verir. En popüler spor aktiviteleri şunlardır: English Lapta, Orienteering, Lacrosse, Aerobik, Voleybol, Atletizm, Futbol, Squash, Basketbol, Yelken, Dans, Hokey, Tenis, Ragbi, Bisiklet, Netbol, Eskrim.

Ayrıca Uppingham Okulu temelinde ilgi alanları, kulüpler için 40'tan fazla imkan sağlanmaktadır. Bunlardan bazıları: Satranç, Edebiyat, Tüplü dalış, Tarih ve kültür, Bilim, Shooting, Antik toplum, Münazara, İspanyolca, Almanca, Fransızca veya İtalyanca, Tiyatro, Müzik, Coğrafya, Şairler kulübü, Kayalık tırmanışı, Mutfak kulübü, Tarih severler vb.

Uppingham School - Konaklama Seçenekleri

Kampüs içerisinde her biri 45-50 kişilik olmak üzere 9'u erkek, 6'sı kız toplam 15 adet konforlu yurt bulunmaktadır.

Kızlar için 9. sınıf odaları 4 kişilik olup, 10-11. sınıflarda iki kişiliktir, Sixth Form öğrencileri ise özel yatak odalarında konaklamaktadır. Erkekler 9. sınıftan 11. sınıfa kadar birkaç kişilik odalarda kalır ve 12-13. sınıflar tek kişilik bir oda talep edebilir.

Ev-yurtlar arasında sürekli çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir; aynı yurt-evde yaşayan çocukları bir araya getirmek, onlara dostluk ve sağlıklı rekabet ruhunu aşılamak amaçlanmaktadır.

Uluslararası öğrencilere tam pansiyon temelinde dengeli bir yemek hizmeti sunulmaktadır. Yemekler, geniş bir ortak yemek salonunda organize edilmektedir. Vejetaryenlere, Müslümanlara ve Yahudilere uygun diyetler sunulabilmektedir.

Akşamları ve hafta sonları öğrenciler için çok sayıda eğlence ve boş zaman etkinlikleri düzenlenir, herkes katılabilir. Farklı ülkelerden ve kültürlerin temsilcilerini sürekli etkileşim halindedir.

Uppingham School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

- 2021 GCSE sonuçları: Öğrencilerin %37'si 9(tam puan), %66.1'i 9-8, %85.8'i 9-7, %95.6'sı 9-6 notlarını elde etmiştir.

- 2021 A Level/Pre-U sonuçları. Öğrencilerin %52'si A*, %85.1'i A*A, %97.2'si A*AB ve %99.8'i A*ABC notlarını elde etmiştir.

Uppingham School mezunlarının %90’ı ilk iki tercihlerine yerleşebilmetedir. Öğrencilerin tercih ettikleri bölümler tıptan sanata, hukuktan spora kadar geniş bir yelpazede değimektedir. Mezunların %78’I İngiltere’nin prestijli üniversitelerini tercih ederken, diğerleri Kuzey Amerika üniversitelerini seçebilmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED