Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Berkhamsted School - Londra


Berkhamsted School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Berkhamsted Private School, tarihi 1541'e kadar giden popüler bir eğitim kurumudur. Bugün yüksek akademik başarılarıyla ailelerin başta gelen tercihleri arasında yer almaktadır. 3-18 yaş Aralığındaki 1550 kadar öğrenciye karma bir eğitim verilen okulda kampüs içi konaklama imkânı vardır.

Berkhamsted School, Hertfordshire kırsalındaki tarihi Berkhamsted kasabasının merkezinde bulunmaktadır. Okuldan Londra'ya trenle yaklaşık 30 dakikada ulaşılabilir; Heathrow Havalimanı ise yarım saatlik sürüş mesafesindedir.

Berkhamsted School, öğrencilerine rahat sınıflar, modern yurtlar, en son donanıma sahip büyük bir spor merkezi, çeşitli sporlar için oyun alanları, 25 metrelik ısıtmalı yüzme havuzu ve müzik pratiği için stüdyolar vb. dâhil olmak üzere gelişmiş bir altyapı sunar.

Berkhamsted School Müfredatı ve Programlar

Berkamsted School'da lise düzeyinde GCSE ve A-Level programları uygulanır.

GCSE

14-16 yaş aralığındaki öğrencilere verilen standart sertifika programıdır. Berkhamsted School GCSE kapsamında, genel olarak 11 ders sunmaktadır. Bunların 7'si zorunluyken 4'ü seçmelidir.

Zorunlu dersler şunlardır: İngilizce, Matematik, İngiliz Edebiyatı, Din, Biyoloji, Fizik, Kimya. Öğrenciler ayrıca şu alanlardan dört ders seçerler: Yabancı diller, Drama, Sanat, Müzik, Tasarım.

A-Level

Öğrencilerin üniversiteye hazırlandığı ve üniversite düzeyinde dersler aldıkları iki senelik bir dönemi kapsar. Berkhamsted School'da bu akademik hazırlık döneminde özellikle Fizik, Tarih ve Matematik derslerine önem verilmektedir. Öğrenciler ayrıca 30 kadar farklı ders arasından seçim yapabilmektedir.

A-Level için sunulan tüm dersleri görmek için bu linki tıklayabilirsiniz. 

İngiltere’deki eğitim sistemi konusunda genel olarak bilgi almak için de buradan sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz. 

Berkhamsted School Müfredat Dışı Etkinlikler

Berkhamsted School, öğrencilerin boş zaman etkinliklerine özel önem vermektedir. Öğrenciler spordan sanata birçok aktiviteye dâhil olurlar; ayrıca birçok gezi ve birçok müsabaka düzenlenmektedir.

Öğrencilere sunulan kimi spor etkinlikleri şunlardır: Jogging, Cross-country, Yoga, Kürek, Golf, Squash, Atıcılık, Güç çalışmaları, Badminton, vs.

Ayrıca birçok yaratıcılık ve bilim temalı kulüp bulunmaktadır: Coğrafya kulübü, münazara kulübü, şiir kulübü, sinema kulübü, vd. Öğrencilerin %30'u bir müzik aleti eğitimi almaktadır ve okulun müzikle ilgili birçok topluluğu vardır.

Yakın zamanda öğrenciler Kosta Rika gibi, Güney Afrika gibi, Avustralya ve Kanada gibi uzak ülkelere geziler yapmışlardır.

Berkhamsted School Konaklama Seçenekleri

Berkhamsted School, öğrencilerine konforlu yurtlarda konaklama sağlamaktadır.

Küçük sınıflardaki öğrenciler 3-4 kişilik odalarda konaklarken lise öğrencileri 1-2 kişilik odalarda konaklarlar. Özellikle lise öğrencilerinin kullanımı için küçük mutfaklar bulunmaktadır, fakat ayrıca okul kantinlerinde lezzetli ve sağlıklı menüler sunulmaktadır.

İzin ve gözetim şartıyla öğrenciler hafta sonları okul kampüsünün dışına çıkabilmektedir.

Berkhamsted School Üniversite ve Eğitim Başarıları

Berkhamsted School Hertfordshire, üstün okul başarılarıyla tanınan bir okuldur.

Mezun öğrencilerinin neredeyse yarısı Russell Group üniversitelerinden tercih almaktadır.

Öğrencilerin ayrıntılı 2021 yılı GCSE ve A-Level sonuçlarını incelemek için bu linki tıklayabilirsiniz: 

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED