Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Lycee International de Londres - Londra


Lycée International de Londres Winston Churchill – İngiltere’de Lise Eğitimi

Lycée International de Londres Winston Churchill, Londra, Wembley'de konumlanmış iki dilli bağımsız bir okuldur. 2015 yılında kurılmış olan okulda French Baccalauréat veya International Baccalaureate (IB) eğitimi alınabilmektedir. 5-18 yaş aralığındaki 880 öğrenciye karma bir eğitimin verildiği bağımsız okulda sadece gündüzlü olarak eğitim verilmektedir.

Lycée International de Londres Winston Churchill, eski Brent Belediye Binası'nın bulunduğu yerde bulunur: Bu, 1937'de Art Deco tarzında yapılmış muhteşem bir binadır. Kampüs, okulun iki bölümündeki tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına hizmet etmek için tasarlanmış 12.000 metrekarelik yenilenmiş ve amaca uygun inşa edilmiş alanlar ile beş dönümlük bir alana kurulmuştur. Geniş ve aydınlık sınıflar, video projektörleri ve Apple TV ile donatılmıştır.

Amaca uygun olarak inşa edilen Ek Bina’da, en modern öğrenme ekipmanları; bilim, sanat ve teknoloji odaları bulunur. Geniş kapalı spor salonu (Paul Daisley Hall) ve üç açık hava spor sahası, spor için ideal şartları sunmaktadır. Binalar yeşil alanlar ve muhteşem ağaçlarla çevrilidir. Bu doğal ortam, oyun zamanı ve açık hava “orman okulu” dersleri sırasında harika bir deneyim sağlamaktadır.

Tesislerin sanal bir video turu için buraya tıklayabilirsiniz:

https://www.lyceeinternational.london/admissions-dc/open-day-visit

Lycée International de Londres Winston Churchill, kendisini biricik kılan özelliklerini şu şekilde özetliyor: "Titiz ve yenilikçi iki dilli programımız çocuklara yaratıcı, sorumlu ve ilkeli dünya vatandaşları olmayı öğretir. Her yönden geliştirdiğimiz çocukları saygılı, besleyici ve entelektüel olarak teşvik edici bir ortamda eğitmeyi amaçlıyoruz. En modern pedagojik araç ve yöntemleri kullanarak, her öğrencinin benzersiz yeteneklerini öne çıkarırken, her öğrencinin bireysel karakterine saygı duyuyoruz. Öğretmenlerimiz ayrıca okul günü boyunca bire bir destek için hazırdır. Rehber öğretmenlerimizin rehberliğinde sosyal ve duygusal farkındalık programını müfredata entegre ediyoruz. Buna beden imgesinden sağlıklı ilişkilere, uyuşturucu ve bağımlılıkların önlenmesine kadar yaşa uygun konular hakkında dersler dâhildir. Yaşam becerilerini öğreterek ve farkındalığı günlük rutine entegre ederek, öğrencilerimizin güvenini artırırken stresi azaltmayı amaçlıyoruz. Müfredatın bir parçası olarak toplum hizmetini ve sivil sorumluluğu teşvik ediyoruz. Öğrencilerimizin okulda ve genel olarak topluluklarda kararlara katılımını memnuniyetle karşılıyoruz. Öğrencilere eleştirel düşünmeyi ve etik davranmayı öğreterek, fikirlerini daha iyi ifade edebileceklerine ve kendi hedeflerini güvenle tanımlayabileceklerine inanıyoruz. Ebeveynleri, okuldaki sosyal toplantılar aracılığıyla yaşıtlarıyla tanışmaya ve okulun ilerlemesine olumlu şekilde katılmaya aktif olarak teşvik ediyoruz."

Lycée International de Londres Winston Churchill – Müfredatı ve Programlar

Öğrenciler 7. sınıftan itibaren iki yoldan birini seçerler: İki dilli "Bac Français Bilingue", "baccalauréat"; veya öğrencilerin sonunda IB diploma alabildikleri Uluslararası İngilizce Program.

Bac Français Bilingue programında eğitim çoğunlukla Fransızcadır, fakat İngilizce dil dersleriyle desteklenmektedir. Bu programın sonunda Brevet ve Baccalauréat gibi ulusal sınavlara girilir.Uluslararası İngilizce Programında ise eğitim dili çoğunlukla İngilizcedir ve Fransızca (başlangıç veya ileri düzeyde) ikinci dil olarak öğretilir. Bu programa kaydolan öğrencilerden geçmiş bir Fransızca bilgisi beklenmez.

Uluslararası İngilizce Programı: 7. Sınıftan başlayarak, bu program İngilizce konuşanlar için okula katılma fırsatı sunar. Fransızca-İngilizce iki dilli programına benzer içerik ve yöntemlere dayanan Uluslararası İngilizce Programı, çocukları için eğitime bütünsel bir yaklaşım arayan yerel ve uluslararası aileler için hazırlanmıştır. Fransızca hariç tüm dersler (Fen, Matematik, Beşeri Bilimler, Sanat, vb.) İngilizce olarak öğretilir.

Bu program, Fransızca ana ders olarak sunulduğundan, Fransız dili ve kültürüne ilgi duyan uluslararası veya İngilizce konuşan öğrencilere veya Fransızca konuşan uluslararası ailelere hitap etmektedir.

Temel olarak, İngilizce, ana dil veya ek dil olarak Fransızca, Matematik, Fen, Sanat, Birey ve Toplum (Beşeri Bilimler) ve Beden Eğitimi dersleri verilmektedir.

Lycée International de Londres Winston Churchill – Müfredat Dışı Etkinlikler

Lycée International de Londres Winston Churchill, spor ve sanat bakımından son derece zengin olanaklar sunmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle yurtdışına eğitim veya eğlence amaçlı düzenlediği gezilerle ön plana çıkmaktadır. Yabancı dil olarak Almanca, İspanyolca veya Mandarin'in zorunlu öğrenimini tamamlamak için okul denizaşırı geziler düzenlemektedir. Guatemala ve Çin'e seyahat etmek, öğrencilerin dil becerilerini ve yerel kültür anlayışlarını ilerletmelerini sağlamaktadır.

Okul öğrencileri küresel vatandaşlardır. Ufuklarını genişleten ve dünyanın karmaşık çeşitliliğini takdir eden uluslararası yarışmalara ve konferanslara katılırlar: Model UN, UNIS-UN, César des Lycéens, Mathquest ve Astro pi challenge.

Lycée International de Londres – Konaklama Seçenekleri

Okul sadece gündüzlü eğitim vermektedir, yatılı seçeneği yoktur.

Lycée International de Londres – Üniversite ve Eğitim Başarıları

Üyesi olduğu Yurtdışı Fransız Eğitim Ajansı (AEFE) küresel ağının 498 okulundaki sonuçlardan da anlaşılacağı gibi, Fransız Bakaloryasını geçen öğrenciler, dünyadaki herhangi bir üniversiteye başarıyla başvurabilirler. Bugün üniversiteler, bu tür iki dilli, çok kültürlü öğrencilerle özellikle ilgilenmektedir.Öğrenciler İngiltere, Fransa, diğer AB ülkeleri, Kanada ve ABD'deki en iyi üniversitelere kaydolurlar.

2021 ylında Baccalauréat öğrencilerinin %100'ü okullarını başarıyla bitirirken bunarın %43'ü "çok iyi", %32'si "iyi" ve %13'ü "oldukça iyi" belgeleri almıştır. International Baccalaureate (IB) öğrencilerinin %100'ü okullarını başarıyla tamamlamıştır: 45 üzerinden ortalama 35.8 olmuştur.

Ayrıntılı sınav sonuçları için şu linke tıklayabilirsiniz : https://www.lyceeinternational.london/learning/exam-results-university-offers

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED