Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St Lawrence College - Ramsgate


St Lawrence College - İngiltere’de Lise Eğitimi

1879'da kurulan St Lawrence College, 3 ila 18 yaş arasındaki erkek ve kız çocukları için birinci sınıf bir eğitim sunmaktadır. Özel bir okuldur ve yerel, Birleşik Krallık ve uluslararası ailelerden gelen yatılı öğrencilere ve gündüzlü öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. 150'si Pre-prep ve Prep sınıflarında, 450'si Lise'de olmak üzere yaklaşık 625 öğrencisi vardır ve bunların 185'i yatılıdır (7 yaşından itibaren yatılı kabul etmektedir).

St Lawrence College, Ramsgate Kent'te yer almaktadır. Sahil, kampüsten on dakikalık kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Konumu, Londra'nın merkezine, Eurostar'a ve büyük havaalanlarına kolay erişim sağlar.

Kampüs, Mavi Bayraklı plajların yakınında yer almaktadır; deniz kıyısına ve şehir merkezine eşit uzaklıktadır. Londra'ya gidiş 1,5 saat sürer, Kent havaalanı sadece 5 kilometredir. Okul, güzel yeşil bahçeler ve parklarla çevrili, mimari anıtların ve en modern binaların uyumlu bir şekilde birleştirildiği 19 hektarlık bir alanı kaplamaktadır: Geniş ve iyi donanımlı sınıflar, Laboratuvarlar, Kütüphane, Yaratıcı stüdyolar, Tiyatro, Büyük yüzme havuzu, Farklı sporlar için oyun alanları, Tenis kortları, Yurt evleri, Spor Merkezi, Yemek odası ve kafe, Tıbbi bina.

St Lawrence College - Müfredatı ve Programlar

- GCSE (General Certificate of Secondary Education) lise eğitiminin ilk aşamasıdır; sonunda ortaöğretim sertifikası alınmaktadır. Kabul için, uygun bir eğitim düzeyine ve İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekir. Program zorunlu dersleri ve seçmeli konuları içerir; standart süre 1-2 yıldır. Ders tercihleri mentorlar ve öğretmenler yardımıyla oluşturulur. 1. Zorunlu: İngilizce, Edebiyat, Matematik, Bilim (seçim için: biyoloji, kimya, fizik), Yabancı dil (Fransızca, İspanyolca). 2. İsteğe bağlı: Sanat, Biyoloji, İş araştırması ve ekonomi, Bilgisayar Mühendisliği, Kimya, Tasarım Teknolojileri, Drama, Coğrafya, Tarih, Bilgi ve iletişim teknolojileri, Latince, Müzik, Beden eğitimi, Dinler, Modern Diller. Genelde öğrenciler 8 ila 10 arasında ders alırlar, ancak istenirse bu liste genişletilebilir. Yabancı öğrenciler, EAL personelinden dil gelişimi için destek alırlar ve Cambridge FCE sınavına girebilirler.

- A-Level (Advanced Level General Certificate of Education) yüksek kaliteli ve prestijli iki yıllık son aşama lise programıdır. A-Level sertifikası çok geçerlidir ve İngiltere'deki ve dünyanın diğer birçok ülkesindeki yükseköğretim kurumlarına kabul için büyük avantajlar sağlar. Öğrenciler kendi tercihlerine göre mevcut dersler arasından seçim yaparlar. Programın özelliği, gençlerin hangi uzmanlık alanlarına ve hangi üniversitelere başvuracaklarını önceden bilmeleri ve derslerin sadece uzmanlık alanlarına göre alınmasıdır. Her yıl 3-4 disiplinin eğitimi alınır. 1. Zorunlu: İngilizce, Matematik. 2. İsteğe bağlı: Muhasebe, Coğrafya, İş araştırması, Ekonomi, Psikoloji, Tarih, Dini çalışmalar, Biyoloji, Bilim (biyoloji, kimya, fizik), Sanat ve Tasarım, Tasarım ve Teknoloji, Bilgi ve iletişim teknolojileri, Müzik, Müzik Teknolojisi, Drama, İngiliz edebiyatı, Modern diller (Fransızca, İspanyolca), Matematik, Beden Eğitimi.

St Lawrence College - Müfredat Dışı Etkinlikler

Katı akademik programa rağmen, öğrenme süreci mümkün olduğunca her yaş için rahat ve ilginç hale getirilmiştir. Yaratıcı ve sportif faaliyetlere, oyunlara büyük önem verilmektedir.

Spor çeşitleri: Dalış, Kriket, Golf, Eskrim, Yüzme, Kayalık tırmanışı, Kürek, Tenis, Hokey, Badminton, Sörf, Lapta, Ragbi, Futbol, Squash, Netbol, Satranç, Cross Country, Su ve plaj sporları, Dans, Fitness, Atletizm, Binicilik, Okçuluk.

Yaratıcı faaliyetler: Tiyatro ve drama, Müzik, Müzik enstrümanları, Modern danslar, Sanat, Moda ve Tasarım, Müzikal tiyatro, Koro, Orkestra, Tiyatro sanatı / drama, Heykel, Tasarım ve Moda, Mutfak sanatı.

İlgi alanları üzerine çok sayıda kulüp vardır. Müfredat dışı yaşam, öğrencilerin dinlenmesine ve birçok yeni şey öğrenmesine yardımcı olan etkinlikler ve gezilerle doludur: Tatiller ve festivaller, Film gösterimleri, Yemek Yarışmaları, Yetenek gösterisi, Tiyatro ve sinema, Plaj tatilleri, Şehir ve çevresinde geziler, Londra Gezileri, Alışveriş merkezleri ve dükkanlar, Restoran ve kafe ziyareti, Otobüs ve yürüyüş turları, New York, Rusya ve Çek Cumhuriyeti'ne iş turları, İskoçya'da golf tatili, Fransa ve İtalya'ya kayak gezileri.

St Lawrence College - Konaklama Seçenekleri

Lise öğrencileri 4 yataklı yurtlarda kalmaktadır (ortak banyolu) ve yaşları büyüdükçe çift kişilik veya tek kişilik odalara (oda içi banyolu) geçmektedir. Kız ve erkek öğrenciler farklı yurtlarda konaklamaktadır. 13-18 yaş aralığındaki kız öğrenciler Bellerby House'da konaklarken aynı yaş aralığındaki erkek öğrenciler Tower House ve Lodge House'da konaklarlar.

Ev Ebeveynleri ve aileleri, her yurt yerleşkesinde konaklamaktadır. Personel her zaman mevcuttur. Okulun bünyesinde ayrıca, tüm öğrenciler için dönem boyunca koruma sağlayan nitelikli hemşire personeli tarafından işletilen bir Tıp Merkezi bulunmaktadır.

Ek etkinlikler ve eğlenceli günübirlik gezilerin yanı sıra, yatılılar için çok çeşitli akşam ve hafta sonu etkinlikleri sağlanmaktadır. Yemekler tam pansiyon (günde birkaç kez) ilkesine göre düzenlenir, farklı yemek ve diyet seçenekleri mevcuttur. Ve her yurtta tüm öğrencilerin kullanımına açık mutfaklar vardır.

St Lawrence College - Üniversite ve Eğitim Başarıları

2019'da St Lawrence College, Kent'in tek Yüksek Performanslı Öğrenim Dünya Sınıfı Okulu oldu ve dünya çapında bu gıpta edilen ödüle layık görülen sadece 14 okuldan biriydi. Okul mezunları dünyanın en iyi üniversitelerine rahatça girebilmektedir. Mezunların tercih ettiği bazı üniversiteler: University of Cambridge, UCL, University of Manchester, Durham, Exeter, St Andrews, University of Bath.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED