Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Lord Wandsworth College - Londra


Lord Wandsworth College – İngiltere’de Lise Eğitimi

Lord Wandsworth College (LWC) 1922 yılında kurulmuş köklü bir okuldur. 11-18 yaş aralığındaki öğrencilerin karma bir eğitim aldığı okulda 600 kadar öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerin %60'ı yatılı %40'ı gündüzlü olarak eğitimlerine devam ederler. Okuldaki uluslararası öğrencilerin oranı %6'dır ve Sixth Form öğrencilerinin sayısı 160'dır. Ortalama sınıf mevcudu 18 iken, Sixth Form'da bu ortalama 5’e, 6'ya düşmektedir.

Lord Wandsworth College, kuzey Hampshire'da Londra'dan trenle bir saatlik bir mesafede bulunmaktadır. Okula en yakın büyük hava alanları 60 km uzaklıktaki Heathrow ve 70 km uzaklıktaki Gatwick'tir.

Lord Wandsworth College, Londra'dan bir saat kadar uzaktadır fakat tam da bu nedenle merkezdeki okulların sahip olmadığı kocaman bir kampüse sahiptir. Okulun 1200 dönümlük arazisi muhteşem tesislere ev sahipliği yapmaktadır: Birçok tenis kortu, 2 spor salonu, 2 futbol sahası, squash kortları, 2 oyun alanı, ısıtmalı havuz, kütüphane, bilim laboratuvarları ve bir müzik ve bir drama merkez. Okulun ayrıca gelişmiş bir tıp merkezi bulunmaktadır.

Lord Wandsworth College Müfredatı ve Programlar

Öğrenciler, yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak tanıyan geniş ve ilgi çekici bir müfredattan yararlanır. Ortalama 18 öğrencilik sınıf mevcudu ve bazı GCSE ve A Level sınıfları için 5 veya 6 kadar düşebilmektedir; böylece öğrencilerle son derece kişisel düzeyde ilgilenilebilmektedir.

Lord Wandsworth College Hampshire, lise düzeyinde GCSE ve A-Level eğitimi vermektedir.

Lord Wandsworth College, 24 A-Level konusuyla son derece zengin bir müfredat sunmaktadır. A-Level İngiltere'de üniversitelere giden yolun altın standardı olduğu için öğrencilerin konu çeşitliliği fazla bir lisede bulunmaları gelecekte seçebilecekleri mesleklerin çeşitliliği açısından önemlidir. İngiltere'deki eğitim sisteminin ayrıntılarını öğrenmek buradan öğrenebilirsiniz. 

Lord Wandsworth College’ın sunduğu A-Level konuları şu şekildedir: Sanat - Astronomi - Biyoloji - Business Studies - Kimya - Latince - Bilgisayar Bilimleri - Tasarım ve Teknoloji - Drama ve Tiyatro Çalışmaları - EAL - Ekonomi - İngilizce - EPQ - Fransızca - Coğrafya - Kamu Yönetimi ve Politika - Tarih - Matematik - Müzik - Fizik - Psikoloji - Din, Felsefe ve Etik, Bilim, İspanyolca, Spor Bilimleri.

Lord Wandsworth College Müfredat Dışı Etkinlikler

Lord Wandsworth College Hook Okulu'nun spor ahlakı eğitim, katılım, katkı ve desteğe dayanır ve tüm öğrencilere eğlenme, öğrenme ve rekabet etme fırsatı verilir. Tesisler arasında halı saha, tüm hava koşullarına uygun tenis/netbol kortları, yüzme havuzu, tırmanma duvarı ve fitness süiti bulunurken, sunulan sporlar arasında trambolin, kano, bisiklet, binicilik, triatlon ve golf yer alır. Eski profesyoneller ve elit amatör sporcular tarafından yapılan programlarda öğrenciler muhteşem deneyimler yaşamaktadır.

Lord Wandsworth School'un iyi donanımlı bir Sanat Okulu bulunmaktadır; çok çeşitli disiplinler için açık stüdyolar ve tesisler sunarken, Prideaux Galerisi de modern bir sergi alanı sunmaktadır. 120 kişilik atölye tiyatrosunda tiyatro prodüksiyonuna dair her şey öğrenilebilirken, dans stüdyosunda bale ve modern dans öğrenilebilmektedir. Ayrıca her hafta 200'ün üzerinde enstrümantal müzik dersi verilirken, çok sayıda vokal ve enstrümantal grup performans sergileme fırsatı bulmaktadır.

Lord Wandsworth College Konaklama Seçenekleri

Lord Wandsworth ile eğitimleri boyunca öğrenciler, kız ve erkek öğrenciler olmak üzere kampüste bulunan konforlu yurtlarda yaşarlar. Yurtta konaklama tam, hafta içi veya esnek olarak tercih edilebilmektedir. Odalar çoğunlukla iki kişilik olup, her birinde wi-fi, nevresim ve battaniyelerin yanı sıra haftada bir kez çamaşır yıkama imkânı sağlanmaktadır.

Ayrıca yurtlarda TV izleyerek veya masa oyunları oynayarak vakit geçirilebilecek oturma odaları bulunmaktadır. Her yurt aynı zamanda okul personelinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Böylece öğrenciler gözetim altındadır ve gerektiğinde her zaman yardım alabilirler.

İster yatılı ister gündüzlü olsun tüm öğrenciler, 8 yatılı evden (4 erkek, 3 kız ve 7.-8. sınıflar için 1 karma ev) birinin üyesidir. İngiltere'de House sistemi denilen bu yapı aracılığıyla öğrenciler gerek sosyal ilişkilerinde gerek eğlence alışkanlıklarında son derece gelişkin bireyler haline gelirler.

Lord Wandsworth College Üniversite ve Eğitim Başarıları

Lord Wandsworth College mezunlarının büyük çoğunluğu üniversiteye devam etmektedir.

Lord Wandsworth College öğrencileri Oxford ve Cambridge'den prestijli sanat ve drama okullarına, Russell Group üniversitelerine ve Birleşik Krallık, Avrupa ve ABD'deki diğer üniversitelere kadar birçok farklı tercihte bulunabilmektedir. Öğrencilerin seçtikleri meslekler okulun zengin müfredatını yansıtacak çeşitliliktedir.

Öğrencilerin lise eğitimi sonrasında devam ettiği üniversitelerden bazılarının yazının devamında bulabilirsiniz.

 • - Imperial College London
 • - Queen Mary University
 • - University College London
 • - Durham University
 • - Swansea University
 • - Cardiff Univesity
 • - Anglia Ruskin University

Lord Wandsworth College mezunlarının son yıllarda seçtikleri üniversiteler ve sınav başarılarını takip etmek için bu linki tıklayabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED