Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Knightsbridge School - Londra


Knightsbridge School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Dukes Education ailesinin bir parçası olan Knightsbridge School, 2006 yılında, Londra’nın merkezinde kurulmuş bağımsız bir gündüzlü okuldur. 3-16 yaş aralığındaki öğrencilere karma bir eğitim veren kurumun bünyesinde 420 öğrenci bulunmaktadır.

Knightsbridge School, öğrencilerin içinde kendilerini bulabildikleri canlı ve sevgi dolu bir okuldur. Bir yandan bireysel yeteneklerini ve kişisel değerlerini keşfederken ömür boyu faydasını görecekleri beceriler kazanırlar.

Öğrenciler her seviyede başarılı olurlar ve her yıl harika liselere kabul edilirler. Müfredat dışı olağanüstü fırsatlarla birleştirilmiş geniş ve ilgi çekici bir müfredat, çocukları yaratıcı ve meraklı olmaya, bağımsız öğrenmeye teşvik eder.

Knightsbridge School Müfredatı ve Programlar

7, 8 ve 9. sınıftaki öğrenciler, Zenginleştirme Programı sayesinde Tasarım Teknolojisi, Gazetecilik, Film Çalışmaları ve Bilgisayar gibi konuları içeren derslerle GCSE eğitimine alt yapı oluşturmaktadır. 9. Sınıfta öğrenciler 10. Sınıfta yapılacak olan GCSE seçimlerine hazırlanırlar.

Knightsbridge School London, GCSE'ye kadar çok yönlü ve kapsamlı bir eğitim sunarak öğrencilerin gelecekte seçecekleri yolu takip etmeleri için donanımlı olmalarını sağlar. 14-16 yaş gurubundaki lise öğrencilere ise kapsamlı bir GCSE eğitimi verilmektedir.

Okulun GCSE kapsamında sunduğu dersler şunlardır: Sanat ve Tasarım - İşletme - Dijital Teknolojiler/Bilgisayar Bilimleri - İngilizce - Coğrafya - Tarih - Diller - Latince - Yaşam Becerileri - Matematik - Performans Sanatları - Perspektifler - Bilim - Sporlar.

Tüm bu derslerin ayrıntılı açıklaması için bu linki tıklayabilirsiniz. 

Knightsbridge School Müfredat Dışı Etkinlikler

Knightsbridge School hem spor hem sanat aktivitelerinde son derece gelişmiş imkânlar sunmaktadır.

Okul bünyesinde yılda 300 spor müsabakası düzenlenmektedir. Netbol, eskrim, kayak, müzik ve sahne sanatlarında özellikle çok iyidir. Jimnastik, eskrim, masa tenisi ve triatlon dâhil olmak üzere çeşitli spor dallarında Ulusal standartlara ulaşan takımları ve sporcuları bulunmaktadır.

Çocuklara bire bir keman, çello, üflemeli çalgılar, gitar, piyano, davul, perküsyon, arp ve nefesli çalgılar ile şan derslerinde rehberlik eden çok sayıda gezici müzik öğretmeni eğitim vermektedir. Öğrencilerin büyük bir kısmı dönemsel olarak konserler vermekte, performans sergilemekte ve ABRSM müzik sınavlarına girmektedir.

Öğrencilerde sürekli merak duygusu uyandıran, yeni bir şeyler denemelerine ve robotik, binicilik, lakros ve diğer birçok seçenekte becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan her hafta 70'in üzerinde müfredat dışı etkinlik düzenlenmektedir.

Ayrıca Edinburgh Dükü Ödülü ve konuk konuşmacı konuşmaları da dâhil olmak üzere güçlü bir müfredat dışı program sunulmaktadır. Okulun Knightsbridge'deki inanılmaz konumu, öğrencilerin öğrenimlerini düzenli müze ve tiyatro ziyaretleri yoluyla da zenginleştirebildikleri anlamına gelir.

Knightsbridge School Konaklama Seçenekleri

Knightsbridge School, öğrencilerine konaklama hizmeti sunmamaktadır. Öğrenciler sadece oturum iznine sahip olan aile bireylerinden  en az birisiyle kalmak şartıyla bu okulda eğitim alabilir.

Knightsbridge School Eğitim Başarıları

Knightsbridge School, görece genç bir okul olmasına rağmen eğitimdeki başarılarıyla ve mezun ettiği öğrencilerini gönderdiği okullarla göz doldurmaktadır.

Öğrencilerin eğitim başarılarını ve devam ettikleri okulları incelemek isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED