Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bede's School - Eastbourne


Bede’s School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Bede's School, biri Eastbourne'da deniz kenarında, diğeri Sussex kırsalının kalbinde olmak üzere iki çarpıcı bölgede bulunan özel ve karma eğitim veren gündüzlü ve yatılı bir okuldur. 1895 yılında Mrs Frances Browne tarafından kurulan okulda 3 aylıktan 18 yaşına kadar eğitim sunulmaktadır.

Bede’s School’un kampüsleri Senior School ve Prep School olmak üzere iki farklı kolejden oluşmaktadır. Bede’s Senior School South Downs Ulusal Parkı'nın hemen dışındaki Upper Dicker'ın kırsal Sussex köyünde bulunmaktadır ve 760 öğrenciye eğitim vermektedir. Bede’s Prep School ise Eastbourne şehrinde yer almakta ve 400 öğrenciye eğitim vermektedir.

Okulun adı 2012 yılına kadar St Bede's School'du ve hala bu şekilde bilinebilmektedir.

Muhteşem eğitim merkezlerine, dersliklere, laboratuvarlara ve sanat stüdyolarına sahip olan Bede’s School’da, 7 adet çim saha, fitness salonu, çok amaçlı spor merkezi, Kriket merkezi, tenis kortları ve yüzme havuzu gibi alanlar okulun sahip olduğu diğer donanımlardan bazılarıdır.

Ayrıca okulun 60'tan fazla hayvan türünü barındıran kendi hayvanat bahçesi vardır. Maymunlar, lemurlar, çeşitli kuşlar, sürüngenler ve balıklara bu türlerden bazılarıdır.

Bede’s School Müfredatı ve Programlar

Bede’s School’da 9-13.sınıf eğitimler Senior School’da, daha küçük sınıflar ise Prep School’da eğitim almaktadır.

- Bede’s Senior School : Okul bünyesinde İngiliz müfredatının parçaları olan GCSE, A Level ve BTEC dersleri verilmektedir.

9.sınıfta GCSE programına hazırlanan öğrencilere temel dersler olan İngilizce, Matematik, Fen ve Yabancı Dil sunulmaktadır. Ayrıca yaratıcı konulara büyük önem verilmekte ve öğrencilere Müzik, Dans ve Sanat gibi eğitimler sunulmaktadır. Ek olarak öğrencilerin ilgi alanlarına göre siyaset, tarih, coğrafya ve felsefe gibi dersler de müfredatın bir parçasıdır. 9.sınıfı başarı ile tamamlayan öğrenciler 10. Ve 11. Sınıfı oluşturan GCSE programlarına devam etmektedir.

GCSE programlarında ise öğrenciler 8-10 dersten sorumlu olmakta, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri ve en az bir Yabancı Dil eğitimini zorunlu olarak almaktadır. Bu derslere ek olarak öğrencilerin ilgili alanlarına göre seçim yapabileceği geniş bir yelpaze bulunmaktadır. GCSE yıllarını başarı ile tamamlayan öğrenciler Sixth Form College’e devam etmektedir.

Sixth Form College 12. Ve 13. Sınıfı oluşturan dönemdir. GCSE programını başarı ile tamamlayan ve akademik olarak başarılı olan öğrenciler A Level programına devam etmektedir. Akademik başarısı daha düşük olan öğrenciler ise mesleki ağırlıklı derslerin sunulduğu BTEC programlarını tercih edebilmektedir. Programlarda öğrenciler üniversite hedeflerine göre 3-4 dersten sorumlu olup, aşağıdaki listelerden ders seçimi yapmaktadır.

A Level Dersleri : Art and Design, Biology, Business, Ceramics, Chemistry, Design Technology, Drama and Theatre Studies, Economics, English Literature, Geography, History, Latin, Maths Base, Maths Further, Media Studies, Modern Foreign Languages, Music, Photography, Government and Politics, Physics, Religion and Philosophy.

BTEC Dersleri : Animal Management, Business, Information Technology, Media Production, Music Performance, Psychology, Sport, Performing Arts (Dance).

- Bede’s Prep School : 1 yaşından itibaren eğitim verilen St Bede’s Hazırlık Okulu’nda öğrenciler yaş gruplarına göre çok çeşitli derslerden ve konulardan seçim yapabilmektedir. Öğrencilerin her birine, müfredat boyunca potansiyellerini gerçekleştirmeleri için mükemmel fırsatlar verilir.

Bede’s School Aktiviteleri

Ders dışı aktivitelere, sanata ve spora çok önem veren ve zorunlu eğitimin bir parçası olarak gören Bede’s School öğrencilerine 100'den fazla kulüp seçeneği sunmaktadır.

Spor, Bede's School’daki yaşamın temel bir parçasıdır. Okulun farklı branşlarda çeşitli spor takımları ve akademileri bulunmaktadır. Kolejin en önde gelen sporları Kriket, Futbol ve Hokeydir. Basketbol, Netball, Yüzme ve Tenis okulun yükselen spor branşlarından diğerleridir. Ayrıca öğrencilere ilgi alanlarına göre şu sporlarda da eğitimler sunulmakta ve destek verilmektedir: Atletizm, Badminton, Golf, Binicilik, Squash, Ragbi, Atıcılık.

Sanata da çok önem veren Bede’s School’un Legat Academy isimli bir dans akademisi bulunmaktadır. Bede's Legat Dance Academy, dansta kariyer yapmayı hedefleyen ve bu yolda ilerlemeye kararlı yetenekli ve tutkulu dansçılar için tasarlanmıştır. Öğrenciler, kendi alanlarında sanatçılar ve öğretmenler olarak engin deneyime sahip birinci sınıf endüstri profesyonelleri tarafından eğitilir. Bale, Çağdaş Dans, Caz ve Müzikal Tiyatro alanlarında yoğun bir dans eğitimi sunulmaktadır. Öğrenciler her yıl düzenlenen Legat Showcase'de veya kabarelerde düzenli olarak performans gösterme fırsatları bulmaktadır.

Bede’s School Konaklama Seçenekleri

Bede’s School konaklama talep eden öğrencilerine kampüs içerisinde bulunan yurtları sunmaktadır. Evinden uzakta yaşayacak öğrenciler için mümkün olan en iyi ortamları sağlamak üzere tasarlanan yurt odalarında öğrenciler yaş gruplarına göre 1-5 kişilik odalarda konaklamaktadır.

Tüm odalar yüksek hızlı Wi-Fi, kablolu internet bağlantıları, modern tuvalet ve duşlara sahiptir. Ayrıca yurtların sahip olduğu ortak alanlarda mutfak, öğrenci salonu, havadar açık alanlar, bilardo ve langırt masaları, video oyun konsolları ve masa oyunları gibi çeşitli donanımlara sahiptir.

Kız ve erkek öğrenciler ayrı yurt binalarında konaklamakta, her yurtta öğrencilerin güvenliğinden sorumlu görevliler yaşamaktadır.

Dünya mutfaklarından seçilen çok sağlıklı yemekler sunulan öğrencilere ayrıca gün içerisinde çeşitli meyveler ve atıştırmalıklar da verilmektedir.

Bede’s School Üniversite Başarıları

İngiltere’nin en başarılı kolejlerinden biri olan Bede’s School en son öğrencilerinin %82 A*-B notları ve %54 A* - A notlarına ulaşmasının mutluluğunu yaşamaktadır.

Birleşik Krallık’ın üst düzey üniversitelerinde kendilerine yer bulan Bede’s School mezunlarından bazıları; Oxford Üniversitesi'nde Deneysel Psikoloji, St Andrews University’de Matematik, Imperial College London’da Makine Mühendisliği, Edinburgh University’de Fizik, yine Edinburgh University’de Tıp, King’s College London’da Tıp bölümlerinden kabul almıştır. İngiltere dışında ise bir çok farklı ülkeye öğrenci yerleştiren kolejin Amerika Columbia University ve Dartmouth Üniversitesi'nde tam burslu yerleşen öğrencileri de bulunmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED