Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Royal Alexandra and Albert School - Londra


Royal Alexandra and Albert School - İngiltere’de Lise Eğitimi

Royal Alexandra ve Albert School, Britanya için geleneksel ayrı öğrenme planını benimseyerek, yalnızca kızları eğitime kabul etmektedir. 1840'ta kurulmuştur ve 4 -18 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim vermektedir. Toplam 430 öğrencinin 80'i yatılı olarak eğitimine devam etmektedir. Sınıflar küçük oluşturulur ve öğretmenlerin öğrencilere oranı 1: 8'dir. Öğrenciler aktif olarak değerli ve olumlu kişisel nitelikler geliştirir : iyi davranış ve görgü kuralları bilgisi, başkalarına özen, bağımsızlık, sorumluluk ve karşılıklı anlayış duygusu.

Royal Alexandra and Albert School Women's Boarding School Londra yakınlarındadır (büyük uluslararası havaalanlarına ulaşım kolaydır), gündüzlü kızların kampüse gitmelerine yardımcı olmak için özel okul otobüsleri vardır.

Okul kampüsünün alanı 35 dönüme ulaşmaktadır; kampüste, bakımlı alanlar ve bahçeler, yürüyüş ve piknik için rahat orman bahçeleri, spor ve açık hava etkinlikleri için geniş alanlar bulunmaktadır. Okul, modern teknolojiyle ve çok iyi bilgisayarla donatılmıştır.

Royal Alexandra and Albert School - Müfredatı ve Programlar

Royal Alexandra ve Albert School, İngiliz eğitim sisteminin altın standardı olarak görülen GCSE programını 10. ve 11. sınıflarda uygulamaktadır. Royal Alexandra ve Albert School müfredatı oldukça fazla ders içermektedir: Bunların bazıları tüm öğrenciler için zorunludur (Matematik ve İngilizce gibi), bazıları daha kapsamlı ve derinlemesine bir çalışma için öğrencilerin kendileri tarafından seçilir. Programın sonunda öğrenciler sınavlara girerler; sınavlar sonucunda elde edilen iyi puanlar, Sixth Forma geçmeyi ve gelecekte seçilen üniversitede eğitimlerine devam etmeyi mümkün kılar.

Son iki yıl lise öğrencileri için geleneksel İngiliz programı (Sixth Form) dâhilinde A Level programı uygulanmaktadır. Öğrenciler her sene kendi seçtikleri 3-5 arası dersi çalışırlar. Tüm dersler, ileri düzeyde, neredeyse üniversite düzeyinde kapsamlı, derinlemesine incelenir. Bu eğitim, A Level sertifika sahiplerinin giriş sınavlarına girmeden seçilen üniversiteye girmelerini sağlar. Öğretmenler her zaman doğru seçimi yapmanıza ve yetkin bir müfredat oluşturmanıza yardımcı olmaya hazırdır: konu seçerken, kişi yalnızca kişisel eğilimlere ve ilgi alanlarına güvenmemeli, aynı zamanda akademik dengeyi gözetmeli, gelecekteki üniversitenin gereksinimlerini dikkate almalıdır.

Royal Alexandra and Albert School - Müfredat Dışı Etkinlikler

Royal Alexandra ve Albert School'daki kızlar için gerçekten ilginç ve çeşitli ders dışı programlar düzenlenmektedir; ilginç etkinlikler, yarışmalar, gösteriler, konserler ve spor günleri sürekli olarak düzenlenmektedir. Öğrencilere çeşitli mesleklerin inceliklerini tanıtan, gelecekteki eğitim ve kariyer yolu hakkında düşünmelerine yardımcı olan özel program da vardır. Çok sayıda kulüp ve stüdyodan yararlanma olanakları sunulmaktadır: Drama, müzik ve dans sanatları oldukça popülerdir; ayrıca kızlar bölgesel ve ulusal yarışmalara katılıp yüksek düzeyde becerilerini sergileyebilmektedirler.

Royal Alexandra and Albert School - Konaklama Seçenekleri

Royal Alexandra ve Albert School'da dokuz yatılı yurt bulunmaktadır. Bunların beşi alt sınıflar için dördü üst sınıflar için ayrılmıştır. Alt sınıflar genellikle 3-4 kişilik odalarda konaklarken üst sınıflar 1 veya 2 kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Öğrencilerin oldukça geniş ortak alanları, çalışma mekanları bulunmaktadır. Ayrıca 24 saat sağlık hizmeti ve gözetmen öğretmen desteği verilmektedir.

Royal Alexandra and Albert School - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Eğitimin kalitesi, GCSE ve A-level yıllık sınavlarındaki yüksek sonuçların yanı sıra ulusal sıralamada edindikleri (The Daily Telegraph'a göre) 93. sırada görünmektedir. 2021 yılında A Level programı sonuçlarına göre öğrencilerin %42'si A*-B notu almıştır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED