Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bishopstrow College - Warminster


Bishopstrow College - İngiltere'de Lise Eğitimi

2006 yılında kurulan, Bishopstrow College 7-17 yaş arası öğrenciler için yıl boyunca tam pansiyon konaklama sunan uluslararası bir eğitim kurumudur. İngiltere'de ve yurt dışında önde gelen yatılı okullara giriş için uluslararası öğrencileri hazırlayan okul, İngilizce ve akademik pathway programları sunmaktadır. 

Programlar, entelektüel gelişimlerinin her aşamasında öğrencileri yönlendiren, heyecan veren ve teşvik eden bir eğitim hayatı sunar. Bishopstrow College her yıl, yaklaşık 20 farklı milletten 80 kadar uluslararası öğrenciyle, öğrenmeye yönelik tutkuyu geliştirmekte, öğrencilere farklı bir kültürün kapılarını açmaktadır. Bishopstrow College, diğer okullara bağlı olmamakla birlikte hem İngiltere'de hem de dünya çapında 125'ten fazla önde gelen yatılı okula model olmaktadır. Bishopstrow College’de en az 1 dönem en fazla 4 dönem bulunulmaktadır. Sınıf mevcutları azdır, İngilizce derslerinde sınıf mevcudu en fazla 8 öğrenciden oluşurken, diğer derslerde sınıf mevcudu sayısı 12 kişi olabilmektedir. Öğretmenler, İngilizce öğretiminde eğitim almış bireylerden seçilmektedir. 

Wiltshire kasabası ile çevrili olan okul 8 akrelik bir alana konumlanmıştır. Salisbury ve Bath gibi güzel noktalara oldukça yakında konumlanmış olması da oldukça büyük bir avantajdır. Yeni eğitim öğretim merkezleri, 8 adet derslik, kütüphane, bilim laboratuvarı, bilgisayar teknolojileri odası gibi alanlar Bishopstrow College tarafından öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. 

Bishopstrow College’ın öğrencilere sunduğu programlar şu şekildedir:

1) English Language Pathway (Upper College) : 14-17 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik bir programdır. 7 farklı ders bu program kapsamında öğrencilere sunulmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilere yoğun bir İngilizce eğitimi de verilmektedir. 

2) IGCSE / Pre-IB : 15 ve 16 yaşındaki öğrencilere yönelik bir programdır. Bu program kapsamında 6-9 arasında sunulan IGCSE dersine ek olarak International Baccalaureate (IB) Diploma hazırlık modülü mevcuttur. 

3) Pre A-Level : 15 ve 16 yaşındaki öğrencilere yönelik bir programdır. Akademik İngilizce’nin yanı sıra Bilim, Matematik ve Sosyal Bilimler alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.

4) Academic Summer : Akademik yaz programına katılım gösteren öğrencilerden 7-17 yaş aralığında olmaları beklenmektedir. 5 haftalık süren bu programda 7 akademik ders sunulmakta, ve İngilizce konusuna büyük önem verilmektedir. Akademik programların yanı sıra, öğrencilere günlük sportif faaliyet imkanı, yaratıcı sanatlar için olanak, hafta sonu gezileri gibi pek çok fırsat sunulmaktadır. Tüm öğrenciler; kapalı ve açık dinlenme tesisleri, havuz, masa tenisi ve futbol masası, piyano, org, sessiz oda, çalışma alanları ve Wi-Fi ile tüm öğrencilere açık ortak odalara erişim hakkına sahiptir. Yeme alışkanlıklarının öğrenmeyi de etkileyeceği inancında olan Bishopstrow College, öğrencilerin beslenmesi konusuna oldukça önem vermektedir. Sabah, öğle ve akşam yemeği okul tarafından öğrencilere sunulmaktadır. Academic Summer programı hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayarak Bishopstrow College Yaz Okulu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED