Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Fransa Dil Okulları


 

Fransa'da Dil Eğitimi

Fransa dil okullarının sanatta öncü trendleri, gastronomisi, tarihi, mimarisi, müzikalleri, sokak müzikleri ile kültüre doyacağınız Fransa'da dil eğitimi alarak Fransızca'yı anavatanında öğrenerek yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz. Yalnızca dili öğrenmekle kalmayıp Fransız yaşamı ve kültürünü yakından tecrübe etmenize yardımcı olacaktır.

İster şehrin nabzını tutmak için hem başkent hem de en kozmopolit şehri olan Paris'i seçin ister muhteşem sahilleri ve önemli turistik merkezlere sahip Nice'i... En önemli sinema olaylarından birinin gerçekleştiği Cannes Film Festivali'ne ev sahipliği yapan Cannes'da yada şarap ve peynir tadımları, üzüm bağı ziyaretleri ile ünlü Ambiose'da bir dil okuluna kayıt gerçekleştirerek Fransızca'yı Fransa'da öğrenmenin farkını hissedeceksiniz. Paris, Nice, Antibes, Biarrits, Cannes, Bordeaux, Lyon gibi Fransa'nın en popüler şehirlerinde Fransızca dil eğitimi veren kurumlar mevcuttur.

Fransa'da dil eğitimi alan öğrenciler; aile yanı, öğrenci yurtları, rezidanslar ve otellerde konaklama imkanına sahiptir. Özellikle aile yanı konaklama tavsiye edilir. Bu şekilde öğrenciler günlük hayatta kullanılan Fransızcaya daha çok hakim olabilir ve Fransız kültürünü yakından tanıyabilirler. Buna ek olarak dil okulunda ders dışında kalan zamanlarını özellikle sosyalleşerek geçirmeleri öğrenmelerini hızlandırarak daha çok akılda kalıcı olacaktır.

Genel geçer turistik bir cazibe merkezi olan Fransa'da, dil eğitim programlarının en çok dikkat çeken yanı okulların organizasyonları ve sosyal takvimidir. Siz de Fransızca eğitiminiz süresince hep hayalini kurduğunuz Eyfel Kulesi'ni görebilir, Bordeux turlarına katılabilir, Monaco, Saint Tropez, Nice, Cote d'Azur'u gezip görebilir, Paris Disneyland’da çocukluğunuza dönebilirsiniz.

Genelinde 16+ yaş üstü yetişkin öğrencileri kabul eden Fransa dil okulları müfredatında aşağıdaki programlar sunulmaktadır. Eğitimler haftada minimum 15 saat olarak sunulur.

Genel & Yoğun Fransızca Kursları : Günlük hayatta kullanılan Fransızca üzerine eğitim verilmekte ve öğrencilerin Fransızca becerileri geliştirilmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları : Uluslararası Fransızca dil yeterlilik sınavları olan TEF, DEL ve CCIP vb. sınavlar için hazırlık eğitimleri sunulmaktadır.

Mesleki Fransızca Kursları : Çeşitli meslek kollarına özel Fransızca dil eğitimi sunulmaktadır.(iş, tıp, hukuk, mühendislik, finans, havacılık, eğitim vb.)

Üniversiteye Hazırlık Kursları : Fransızca seviyesi yetersiz öğrencilere yönelik programlardır. Öğrenciler bir yandan İngilizcelerini istenen seviyeye getirirken bir yandan da istedikleri bölüme yönelik giriş dersleri alırlar.

Aile Programları : Öğrencilerin anne ve babalarıyla veya tek ebeveynleriyle katılım gösterebildiği programlardır. İstenirse tüm aile Fransızca dil eğitimine devam eder istenirse yalnızca çocuk veya anne baba dil kursu alır. Bu program için yaş aralığı okuldan okula değişiklik gösterir.

Fransızca & Spor Kursları : Fransızca Dil eğitimine ek olarak Sörf, Futbol, Dalış, Fitness gibi Plus Programları ile öğrenciler dil kapasitelerini artırırken bir yandan da hem keyifli vakit geçirebilir hem de diğer uluslararası öğrencilerle kaynaşabilirler.

Fransızca & Fransız Mutfağı Kursları : Dillere destan Fransız mutfağı içerikli programda öğrenciler hem mutfak yeteneklerini hem de pişirme tekniklerini geliştirir, Fransızca mutfak terimlerini öğrenir. Hem amatör hem de profesyonel mutfak severler, katılım gösterebilir.

50+ Fransızca Kursları : 50 yaş ve üzeri öğrencilerin katılım gösterebildiği Fransızca kurslarıdır.

Devamını Oku

 
 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED