Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Lancing College - Brighton


Lancing College - İngiltere'de Lise Eğitimi

Lancing College, İngiltere'nin güneyinde bulunan bağımsız & karma bir yatılı ve gündüzlü lisedir. Okul, İngiltere'nin güney kıyısındaki Lancing köyü yakınlarında, Worthing'in doğusunda, West Sussex'te bulunmaktadır. 1848'de Nathaniel Woodard tarafından kurulan Lancing College 13-18 yaş arası yaklaşık 600 öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır. Öğrencilerinin %65'i yatılı olan Lancing College'den başkent Londra yaklaşık 2 saat uzaklıktadır. Lancing College'in Worthing şehrinde ilköğretim ve okul öncesi öğrencilere de eğitim sunulan okulu mevcuttur. Lancing College South Downs Ulusal Parkı'nın yaklaşık 550 dönümlük alanını kaplamaktadır. Kolej 2013–2018 yılları arasında 8 milyon Pound'dan fazla para harcayarak tesis genelinde yenileme ve iyileştirme yapmıştır. Mart 2017'de Independent Schools Inspectorate (ISI) müfettişleri Lancing College, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişiminin kalitesi açısından mükemmel olarak derecelendirmiştir.

Lancing College Müfredatı ve Programları

GCSE (Senior School)  : 9 dersten sorumlu olan öğrenciler İngilizce, İngiliz Edebiyatı, Matematik, Fen (Fizik, Kimya ve Biyoloji dersinden birini) ve Lancing College yeterlilik belgesi için Din Bilgisi derslerini zorunlu olarak almaktadır. Diğer dersler seçmeli ders listesinden tamamlanır. Seçmeli dersler: Beden Eğitimi, Biyoloji, Coğrafya, Drama, Kimya, Klasikler, Müzik, Sanat, Tarih, Tasarım ve Teknoloji, Yabancı Dil (Fransızca, İspanyolca, Almanca veya Latince), Yüzme.

A Level / BTEC (Sixth Form) : Öğrenciler üniversite hedeflerine göre 4 dersten sorumludur. Sunulan Dersler: Almanca, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Din Dersi, Drama ve Tiyatro, Ekonomi, Fizik, Fotoğrafçılık, Fransızca, İngiliz Edebiyatı, İspanyolca, İşletme (BTEC), Kimya, Klasik Medeniyetler, Latince, Matematik & İleri Matematik, Müzik, Politika, Psikoloji, Sanat, Spor (BTEC), Tarih, Tasarım ve Teknoloji.

Lancing College Spor, Sanat ve Kültürel Çalışmalar

Lancing College tüm öğrencilerini okul yarışmalarından ulusal düzeye veya sadece eğlence amaçlı olarak ellerinden gelen en iyi şekilde rekabet etmeye teşvik etmektedir. Hokey, Futbol, Netbol, Tenis ve Kriket Lancing College'de oynanan başlıca sporlar arasında yer almaktadır. Ancak Squash, Cross-Country, Basketbol, Yüzme, Binicilik, Eton Fives, Golf, Dans, Eskrim, Balıkçılık, Yelken, Binicilik, Badminton, Rounders, Su Topu, Aerobik ve Fitness, Karate, Tırmanma, Voleybol, Atıcılık ve Rugby 'de okulda yoğun olarak yapılan spor çalışmaları arasındadır.

Lancing College, Performans Sanatları için güçlü ve zengin bir alt yapıya sahiptir ve mezunlarından sahne sanatları alanında birçok tanınmış isim vardır. Özellikle A-Level öğrencileri diğer akademik derslerinin yanında performans sanatları çalışmalarına teşvik edilmektedir. Okul yeni başlayan öğrencilerden itibaren sanata ilgisi olan ve becerilerini geliştirmek isteyen tüm öğrencilerine Müzik, Drama ve Dans konusunda çalışmalar yaptırmaktadır. 

Öğrencilere spor ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra boş zamanları ve hafta sonları için bir çok farklı aktivite ve gezi programı da sunulmaktadır.

Lancing College Konaklama

Lancing College'de kız ve erkek öğrencilerin ayrı şekilde konaklayacağı toplam 10 farklı konaklama birimi mevcuttur. Her evde öğrenciler ile yakından ilgilenen Housemaster/Housemistress bulunmaktadır. Öğrenciler konaklama birimlerine cinsiyetlerinin yanı sıra; yaşları, bulundukları program ve ihtiyaçlarına endeksli olarak atanmaktadır. Yemekler dahil olan konaklamaların tamamı öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek modern donanımlara sahiptir.

Lancing College Üniversite Başarıları

Akademik olarak oldukça başarılı olan Lancing College son yıllarda başarılarını katlayarak devam etmektedir. Kolej 10 yıldan daha uzun süredir her sene Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi'ne Modern Diller, Mühendislik, Matematik ve Tarih gibi çeşitli konularda öğrenci yerleştirmektedir. Lancing College öğrencileri son A-Level sonuçlarına göre İleri Matematikte %87 oranında A*A ve Avrupa dillerinde ise %93 oranında A*A notları alarak dikkat çekmiştir. Okulun bir çok öğrencisi tıp fakültesi de dahil olmak üzere Edinburgh University, Imperial College London ve Nottingham Üniversitesi gibi dünyaca ünlü İngiliz üniversitelerine yerleşme başarısı göstermiştir.

Lancing College Avantajları

 • 1. Köklü geçmişi ile İngiltere'nin en saygın yatılı kolejlerinden biridir.
 • 2. Son yıllarda akademik olarak çok başarılı sonuçlar almış, özellikle matematik ve yabancı dil derslerinde öğrenciler yüksek notlar elde etmiştir. 
 • 3. 10 yıldan daha uzun süredir düzenli olarak her sene Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi'ne öğrenci yerleştirme başarısı göstermiştir. 
 • 4. Sanat aktivitelerine çok önem veren okul Müzik, Drama ve Dans konusunda iddialı kolejlerden biridir.
 • 5. İngiltere'nin güneyinde yer alan kolejden ülkenin en güzel şehirlerinden Brighton sadece 25 dk, başkent Londra ise 2 saat uzaklıktadır.
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED