Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Ashbourne College - Londra


Ashbourne College London - İngiltere’de Lise Eğitimi

Ashbourne College London 1981'de kurulmuştur ve Londra'daki en iyi Sixth Form özel kolejlerden biri olmaya devam etmektedir. Kolej, karma eğitim ortamında A-Level ve GCSE kursları sunmaktadır ve CIFE bağımsız kolejler grubuna bağlıdır. 13 yaş ve üzeri 280 öğrencisini dünyanın her yerinden seçebilmektedir, genel olarak yaklaşık %60’sı İngiliz ve %40’ı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Her sınıftaki öğrenci sayısı 6 ila 10 arasında değişmektedir.

Ashbourne College’ın bulunduğu her iki bina da ünlü Kensington Sarayı'na (Prens William ve Catherine Düşesi'nin resmi konutu) 100 metre uzaklıktadır, ayrıca şehrin birçok cazibe merkezine, kültür ve mimari anıtlarına yakındır: Imperial College of London, The Victoria and Albert Museum, Hyde Park, Museum of Natural History, concert hall Albert Hall.

Heathrow'un büyük uluslararası havaalanı sadece 20 kilometre uzaklıktadır.

Kolej binaları konforlu, verimli ve keyifli bir eğitim için mükemmel bir şekilde donatılmıştır:

Aydınlık ve modern sınıflar, interaktif tahtalar ve bilgisayar ekipmanları ile derslikler, konferans salonları, büyük bir bilgisayar laboratuvarı (tüm bilgisayarların internet erişimi vardır, yazılımlar sürekli güncellenir). Basılı ve elektronik kaynaklar (süreli yayınlar, sanat yayınları ve öğretim yardımcıları dâhil) içeren kapsamlı bir kütüphane. Dizüstü bilgisayar sahipleri için hızlı Wi-Fi. Bilimsel ve pratik laboratuvarlar. Geniş, güzel donanımlı sanat stüdyoları: seramik ve çanak çömlek, fotoğraf, tasarım, çizim, boyama için. En yeni dijital ekipmanlar (öğrenciler animasyon, yönetmenlik, gazetecilik ve tasarımla uğraşmaktadır), plazma TV ekipmanı ve dünya sinemasının en iyi örneklerinden oluşan zengin bir koleksiyon olan MAC ile modern bir sinema laboratuvarı.

Ashbourne College London - Müfredatı ve Programlar

Ashbourne College, 14-16 yaş grubundaki öğrenciler için GCSE, 16-18 yaş grubundaki öğrenciler için A-Level programı sunmaktadır.

- Ashbourne College, GCSE programı için hem klasik bir versiyon (2 akademik yıl) hem de bir senede bitirilebilecek hızlandırılmış bir versiyon sunmaktadır. Müfredatın ana konuları şunlardır: ICT (bilgi ve bilgisayar teknolojileri, bilişim); Matematik; İngiliz Dili ve Edebiyatı; Doğa Bilimleri. Ek olarak, her öğrencinin programı, seçilen derslerle desteklenir: Grafik Tasarım, Coğrafya, Dram ve Tiyatro Sanatı, Yabancı diller: Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Latince; Müzik; Sanat, Dini Çalışmalar (İlahiyat), Fotoğraf, İş Temelleri, Tekstil, Tarih, Klasik Uygarlıklar.

- Ashbourne College, A-Level’da da klasik ve hızlandırılmış versiyonlar mevcuttur. Müfredat az sayıda disiplin içerir - tüm akademik dönem için 3-5. İlk yıl (AS-level) her derse en az 4-6 saat verilir, ikinci yılda bu süre haftada 8 saate çıkar. Öğrenciler, kendi ilgi ve önceliklerine, seçilen fakültenin, üniversitenin ve uzmanlık alanının gereksinimlerine dayanarak derslerini bağımsız olarak seçerler: Klasik Medeniyetler, İngiliz Edebiyatı, Medya ve Medya Çalışmaları, Ekonomi, Yüksek Matematik, Yabancı diller: Fransızca, Almanca, Latince, Japonca, İspanyolca; Sanat ve Tasarım, Felsefe, Hukuk Temelleri, Hükümet ve Politika, Tiyatro Çalışmaları ve Dramatik Sanat, Hesaplamalı Matematik, Grafik Tasarım, Kimya, Coğrafya, Psikoloji, Bilgisayar Bilimi, Matematik, Biyoloji, Fotoğraf, Sinema Bilimi, Sanat Tarihi, Tekstil, Muhasebe, Dini Çalışmalar, Tarih, Sosyoloji, Müzik, Fizik.

Yabancı öğrenciler için destekleyici dil kursları EFL ("yabancı dil olarak İngilizce") vardır, dersler haftada en az iki kez yapılır.

Ashbourne College London - Müfredat Dışı Etkinlikler

Spor, öğrencilerin müfredatında ve beden eğitimi derslerinde standart olarak yer alır ve tüm gün için haftalık seçmeli dersler düzenlenir: Futbol, masa Tenisi, bisiklet turizmi, pilates, power zone dahil spor salonu, kayalık tırmanışı, dövüş sanatları, havuzda yüzme (sauna ve buhar odası, jakuzi), yoga, badminton ve diğerleri.

Ashbourne College civarında, öğrencilere indirimli aboneliklerin sunulduğu büyük spor merkezleri (Westway Sports Center, Chelsea Sport Center) bulunmaktadır.

Herkesin benzersiz yeteneklerini gösterebileceği ilgi alanlarına yönelik birçok kulüp ve stüdyo vardır: Dil kulüpleri: klasik Latince, İtalyanca, Japonca, Fransızca, İspanyolca, Almanca; Koreografi: Hint, Latin Amerika dansları; Dramatik sanat ve tiyatro; Satranç; Ashbourne College'ın kendi gazetesi; Eleştirel teori çalışması; Astronomi; Bilimsel topluluklar (örneğin, temel parçacık fiziği çalışması).

Okul öğrencilerinin yaptığı diğer aktiviteler şunlardır: Londra'daki tiyatrolara ve müzelere, sanat galerilerine geziler; ilginç sergilere, performanslara, opera ve büyük konser salonlarına ziyaretler; büyük spor oyunlarına, maçlara ve yarışmalara (özellikle futbol) geziler; Karting; Paten; Matematiksel ve bilimsel yarışmalar, olimpiyatlar; Londra bölgeleri ve diğer benzersiz İngiliz şehirleri çevresinde çok sayıda gezi; Spor oyunları ve yarışmalar; Konsol oyun turnuvası; Farklı toplulukların üyeleri için tematik geziler: en iyi restoranlara ziyaretler (mutfak kulübü üyeleri için), sanat galerilerine geziler ve ünlü ustalarla tanışma (yaratıcı toplulukların öğrencileri için).

Ashbourne College London - Konaklama Seçenekleri

Ashbourne College'ın öğrenciler için kendi yurdu yoktur: odalar en yakın ortak yurtlarda kiralanır veya konuksever bir ev sahibi aile seçilir.

1) Üniversitenin işbirliği yaptığı konutlar (tüm bölge yirmi dört saat korunmaktadır):

- Queen Alexandra House. Eğitim binasına 10-12 dakikalık yürüme mesafesinde bir kız yurdudur (100 kişiye kadar kapasite). Her katta özel tesisler, internet erişimi ve WiFi bulunan rahat tek kişilik odalar, dinlenmek için ortak oturma odaları, piyano dersleri ve bilgisayar laboratuvarları, mutfaklar ve çamaşırhaneler bulunmaktadır. Yemekler ek ücret karşılığında, aydınlık ve ferah bir yemek salonunda düzenlenmektedir (hafta içi yarım pansiyon, hafta sonu tam pansiyon).

- Hyelm House. Hampstead'de (okula 40 dakika sürüş mesafesinde) erkek ve kız (16-21 yaş) öğrencileri için hizmet vermektedir. 1-2 kişilik odalar, çamaşırhane ve özel kafe, squash kortları ve spor salonu, sauna, bireysel çalışma sınıfları, internet erişimi. Yemekler hafta içi yarım pansiyon, hafta sonu ise yatılı olarak servis edilmektedir.

- Mansion Student karma yurtlar ağı (City, Chelsea ve Londra'nın diğer bölgelerinde bir rezidans bulabilirsiniz). 1-2 kişilik odalar + kendi olanaklarına sahip çift kişilik küçük daireler: odalar buzdolabı, TV ve Wi-Fi ile donatılmıştır. Genel olarak, çamaşırhane, spor ve spor salonları, otoparklar ve bisikletler için park yerleri, eşyalar için ayrı depolama. Öğrencilerin ortak, iyi donanımlı bir mutfağa erişimi vardır.

2) Ev sahibi aile

Okulun işbirliği yaptığı tüm aileler ve evler, özenle seçilmiştir ve okul personeli tarafından sürekli kontrol edilmektedir; ayrıca öğrenciden birebir sorumlu bir okul görevlisi olacaktır. (Ashbourne doğru ailenin bulunması için yüksek rehberlik sunmayı garanti etmektedir). Öğrencilere yarım pansiyon yemekler (kahvaltı + akşam yemeği) sunulmaktadır; kolej yakınlarındaki çok sayıda kafe ve restoranda öğlen yemeği yenebilmektedir.

Ashbourne College London - Üniversite ve Eğitim Başarıları

Ashbourne öğrencileri mükemmel A Level sonuçları elde ederler. 2021'de Ashbourne öğrencilerinin %66’sı A*/A'ya ulaştı ve son on yılda Ashbourne öğrencilerinin ortalama %47'si A*A; %74'ü A*AB ve %89'u A*ABC notlarına ulaşarak ulusal ortalamanın çok üzerine çıktılar. Her A Level öğrencisine, Ashbourne'da geçirdikleri süre boyunca, uzman kariyer tavsiyesi ve bire bir UCAS desteği de dâhil olmak üzere, bireysel akademik rehberlik sağlayan özel bir Kişisel Danışman atanır.

Ashbourne College London mezunlarının %57'si Oxford ve Cambridge dâhil olmak üzere Russell Group üniversitelerinde eğitim görmeye devam etmektedir. Mezunların kayıtlı olduğu bazı üniversiteler şunlardır:

 • Bristol University
 • Cambridge University
 • Durham University,
 • Imperial College (University of London)
 • King’s College (University of London)
 • Leeds University
 • Liverpool University
 • Manchester University
 • Newcastle University
 • Nottingham University
 • Oxford University
 • Queen Mary
 • University of London
 • Queen's University Belfast
 • Southampton University
 • University College London (University of London)
 • Warwick University
 • York University
 • Cardiff University
 • Edinburgh University
 • Sheffield University Belfast
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED