Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Dragon School - Oxford


Dragon School – İngiltere’de Lise Eğitimi

Dragon School, Oxford'da 4-13 yaş arasındaki kız ve erkek çocuklar için muhteşem bir eğitim deneyimi sunan yatılı ve gündüzlü bağımsız bir okuldur. Dragon her çocuğun yeteneklerini bulabileceği, keşfedebileceği ve geliştirebileceği bir okul olarak ünlenmiştir. 1877'de bir grup Oxford Üniversitesi profesörü tarafından kendi çocukları için kurulur ve o günden bugüne dünyanın en prestijli üniversitelerini besleyen bir konuma sahiptir. Ayrıca sanat ve bilim dünyasından politika ve iş dünyasına yetiştirdiği çok ünlü mezunları vardır.

Dragon School, (466 erkek 360 kız) toplam 826 öğrenciye Kuzey Oxford'daki iki kampüsünde eğitim vermektedir. Bardwell Road ve Richards Lane. Dragon Prep, Cherwell Nehri kıyısındaki nefes kesici açık oyun alanlarının ortasında geniş bir alana yayılırken Dragon Pre-Prep, Summertown'ın tam kalbindedir. Üniversite şehri Oxford'un kozmopolit doğasını yansıtır şekilde 30 farklı ulustan öğrenci kampüslerde bir arada yaşamaktadır.

Dragon School Müfredatı ve Programlar

Dragon School, öğrencilerin yaşlarına göre Pre-Prep (4-8 yaş) ve Prep (8-13) olmak üzere iki temel müfredat uygulamaktadır.

Pre-Prep'te geçirdikleri süre boyunca çocuklara yaratıcılık odaklı bir müfredat eğitimi verilir. Her yarıyılın eğitimi bir temaya dayanır. Bunlar 'Vay canına' diye tanımladıkları merak uyandırıcı bilgilerle ve sorularla başlar. Ayrıca bu yıllarda çocukların ses ve konuşma becerilerini geliştirmeye özel önem verilmektedir. Bunlara ek olarak eğitimin başlangıç yıllarında geleneksel olarak verilen tüm eğitimler sunulmaktadır. Okuryazarlık ve ilk düzey matematik becerileri de bu yıllarda kazandırılmaktadır.

Prep’teki müfredat İngilizce ve Matematik gibi temel konulara ek olarak, Modern ve Klasik Diller, Fen Bilimleri, Beşerî Bilimler, Müzik, İnanç, Felsefe ve Etik, Programlama, Sanat, Drama, Tasarım ve Teknoloji, Beden Eğitimi derslerini içerir.

Dragon School sınıfları küçüktür, bu sayede her öğrencinin yeteneklerine özel olarak bireysel bir yaklaşımla eğitim verilebilmektedir.

Dragon School Müfredat Dışı Etkinlikler

Dragon Pre-Prep'te, bir dizi müfredat dışı etkinlikle öğrencilerin okul günlerinden ekstra keyif almaları amaçlanır. Ayrıca çok farklı deneyimler sağlanarak öğrencilerin kendilerini keşfetmeleri arzulanır. Sunulan etkinlikler yogadan LEGO mühendisliğine, tekstilden International Club'a, danstan drama eğitimine kadar uzanır. Ayrıca, kapalı havuz, halı saha ve tenis kortları gibi tesislerden etkin şekilde faydalanırlar.

Tüm çocuklar 2. sınıftan (5-6 yaş) itibaren bir çalgı aleti öğrenme fırsatına sahiptir ve dileyenler 3. sınıfta ikinci bir çalgı aleti öğrenebilirler. Dersler, okul günü içinde uzman öğretmenler tarafından verilir. 3. sınıftan itibaren çocuklar, okullar arası bir dizi spor müsabakasında okulu temsil etme fırsatına sahip olurlar.

Dragon Prep’te, mümkün olan her yerde müfredat dışı etkinliklerle derslere keyif ve derinlik katılmaya çalışılır. Spor, müzik, sanat, drama ve dansın yanı sıra bahçecilik, tekstil ve dil kulüplerinde çok çeşitli aktiviteler sunulmaktadır. Faaliyetler ve Kulüpler programı hem bireysel olarak hem de bir ekip çerçevesinde güveni, bağımsızlığı ve merak duygusunu geliştirmeyi amaçlar.

Dragon QUEST, okul günlerinin dışında cumartesileri yapılan muhteşem organizasyonlara verilen bir addır. Eşine eş rastlanır bu konsept öğrencilerin hafta sonunu iple çekmesini sağlar. QUEST, çiftlik ziyaretleri ve yogadan film yapımına ve animasyona, ilk yardım ve münazaradan klasik tarih, kır koşuları ve Oxford'da kültürel keşiflere kadar herkes için bir şeyler içeren yenilikçi ve beceri temelli bir zenginleştirme müfredatı sunar. QUEST, Dragon eğitim personelinin tutkularını ve uzmanlıklarını sınıf dışında paylaşmalarına ve çocuklara eğlenceli, çeşitli ve zenginleştirici etkinliklerle ilham vermelerine olanak tanır.

Dragon School Konaklama Seçenekleri

Yatılı öğrenci alımı 8 yaşından itibaren başlar; öğrenciler kampüslere yayılmış 10 pansiyonda konaklamaktadır. Dileyen öğrenciler hafta sonu evci çıkabilmektedir. Ayrıca gündüzlü öğrenciler de sene içinde esnek şekilde ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre okullarında konaklayabilmektedir.

Yatılı eğitim Dragon Schools’ta eğitimin merkezinde yer alır ve çok çeşitli konaklama seçenekleriyle her aileye uygun bir seçenek sunmayı amaçlar. Yatılılar yurtiçi ve yurtdışı öğrencilerden oluşur ve 10 adet aile tarzı pansiyonda özel Ev Ebeveynleri ile birlikte yaşarlar.

Dragons School yatılı eğitimi özel olarak teşvik eder. Çocukların böylece bağımsızlık ve kişisel sorumluluk duygusu kazanabildikleri gözleminden yola çıkar. Öğrenciler bu sırada sosyal becerilerini geliştirirler ve birçok ders dışı etkinliğe katılarak ömür boyu güçlü dostluklar geliştirirler. Ayrıca okula gidip gelmek için harcanan zaman yerine daha fazla akademik, yaratıcı ve sportif faaliyet yapılabilmektedir.

Dragon School Eğitim Başarıları

Dragon School bünyesinde bir Future School departmanı bulunmaktadır. Böylece genç Dragonların gidebilecekleri liselere dair hazırlıklar daha 4. Sınıftayken başlar. Dragon School’un ülke çapında çok çeşitli okullarla güçlü, köklü ilişkileri vardır.

Mezun ettiği öğrencilerin yaklaşık üçte biri ülkenin en iyi liselerine akademik veya uzmanlık ödülleriyle girerler.2021 yılında öğrenciler Oxford High School gibi, Wellington College gibi son derece prestijli birçok liseye yerleşmişlerdir. Ayrıca öğrenciler sanat ve tasarım, drama, müzik ve spor ağırlıklı liselere yüksek burslarla kabul almışlardır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Liseleri

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED